DOLAR 1.480 - EURO 1.985 - ALTIN 66.99 - IMKB 66860
Cumartesi 4 ARALIK 2010
REKTÖR BULUŞMASI ZORUNA GİTTİ! Rektörler, Erdoğan ile buluşmadan memnun Galatasaray Cafe Crown: 61 - Banvit: 52 Hristofyas ayda 2-3 kez gizlice İngiltereye gidiyor Göz protezlerinin bedeli devletten WikiLeaks'in bağış hesabı kapatıldı Antalya BB: 77 - Fenerbahçe Ülker: 89 Başbakan'ın rektörlerle buluşması sona erdi Erdoğan, gençlerle buluşacak Yalçıntaş'ın tahliye kararının gerekçesi habertaraf.com
 
 
 
'AB Türkiye'siz bir şey yapamaz'
 
 
 
 
Mustafa YOLCU
Füze kalkanı nedir?
 
 
 
Okur Temsilcisi
Hırsızlığın yeni adı: Bir internet sitesi
 
 
 
 
Muharrem Ertaş bozlaklarla anıldı
 
 
 
 
 
Zaman
Abdülhamit BİLİCİ
Wikileaks'in AK Parti'ye 4 faydası!
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Buradan size ekmek çıkmaz
 
 
Yeni Akit
Ali İhsan KARAHASANOĞLU
Bahçeli, niçin dindar subay istemiyor?
 
 
Akşam
Burhan AYERİ
Kefaletimiz geçerliyse
 
 
Radikal
Cengiz ÇANDAR
Osman ile Orhan
 
 
Akşam
Çiğdem TOKER
Dışarıya açılan kapılar
 
 
Sabah
Emre AKÖZ
Vicdanlı Kürt aydına PKK tehdidi: 'Bizi eleştirirsen, ölürsün'
 
 
Star
Ergun BABAHAN
Bayar, CHP darbesinin mağduruydu
 
 
Bugün
Erhan BAŞYURT
WikiLeaks'ten Davutoğlu'na "algıda bozukluk" mesajı
 
 
Bugün
Gültekin AVCI
WikiLeaks'le Ergenekon davasını hançerlemek
 
 
Yeni Şafak
Hakan ALBAYRAK
Arap âlemindeki Türkiye sevgisinin somut bir faydası
 
 
Star
İbrahim KİRAS
Atatürk niye var, İsrail niye yok
 
 
Haberaktüel
Mazhar MUTAFOĞLU
Vatan'ın WikiLeaks saçmalığı
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
Wikileaks, Davutoğlu'nu çok rahatlattı...
 
 
Radikal
Murat YETKİN
İsrail'den 'hukuki' değil 'insani' özür kapıda
 
 
Milli Gazete
Mustafa ÖZCAN
Fıkradan gerçeğe
 
 
Sabah
Nazlı ILICAK
Türkiye'deki ve dünyadaki "Sızıntılar"
 
 
Radikal
Oral ÇALIŞLAR
Kürt sorunu ayrıca bir sınıfsal sorun
 
 
Vatan
Reha MUHTAR
Felaket bize insanlığımızı hatırlatır mı?..
 
 
Zaman
Şahin ALPAY
WikiLeaks ne söylüyor?
 
 
Milliyet
Taha AKYOL
PKK ve İsrail
 
 
 
 
Alper GÜRKAN
 
Ayşe Büşra ERKEÇ
 
Kürşad ATALAR
 
Sami NOGAY
 
Emre AKÖZ
 
 
 
Babacan'dan "alkol reklamı" açıklaması
 
 
 
TBMM- Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, bankaların, kredi kartı ücret ve komisyonları ile hesap işletim ücretinden oluşan faiz dışı gelirlerinin, Eylül 2010 dönemi itibarıyla geçen yıla göre yüzde 2,7 artarak 8 milyar liraya ulaştığını bildirdi.
 
Babacan, TBMM Genel Kurulunda, milletvekillerinin sözlü sorularını yanıtladı.

Bakan Babacan, Ankara Büyükşehir Belediyesince, milli bayramlar dolayısıyla düzenlenen festival, konser, resepsiyon ve etkinliklerinin çoğunun belediye imkanlarıyla gerçekleştirildiğini söyledi.

EGO Genel Müdürlüğü bünyesinde bulunan Başkent Doğalgaz Dağıtım Şirketinin özelleştirilmesi için başlatılan ihale sürecinin henüz tamamlanmadığını belirten Babacan, ihale sonucu elde edilecek gelirden, Ankara Büyükşehir Belediyesinin BOTAŞ'a olan borcunun kapatılacağını ve kalanın da altyapı yatırımlarına harcanacağını bildirdi.

Başbakan Yardımcısı Babacan, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) veri tabanında bulunan bilgilere göre takibe düşen konut kredisi müşteri sayısının, Kasım 2009 tarihi itibarıyla 18 bin 124, Aralık 2009 tarihi itibarıyla 18 bin 624 olduğunu belirtti.

Toplam kredi hacminin 2008 Aralık ayında 85 milyar TL iken, bu rakamın 2009 Aralık ayında 97 milyar TL'ye, 2010 Eylül ayında ise 120 milyar TL'ye çıktığını ifade eden Babacan, ''Bunların içerisinde takipte olan rakam, 2008 Aralık ayında 2 milyar 74 milyon TL, 2009 Aralık ayında 4 milyar 40 milyon TL, 2010 Eylül ayında ise 3 milyar 857 milyon TL'dir'' dedi. Ali Babacan, takipteki kredilerin toplam kredilere oranının, 2008 yılında yüzde 2,43, 2009 yılında yüzde 4,15 ve 2010 yılında yüzde 3,2 olarak gerçekleştiğini kaydetti.-TAKİPTE OLAN MÜŞTERİ SAYISI-Babacan, ''Tüketici kredileri ve kredi kartlarında takipte olan müşteri sayısı; mart 2010'da 3 milyon 32 bin, Nisan ayında 3 milyon 13 bin, Mayıs ayında 2 milyon 949 bin ve Eylül ayında 3 milyon 57 bin kişidir'' dedi.

Başbakan Yardımcısı Babacan, bankaların, bireysel ve ticari bankacılık hizmetlerinin belirli bir karşılığı olarak, müşterilerinden ''hesap işletim'', ''yıllık hesap'' ve ''yıllık mevduat'' gibi isimler adı altında ücret tahsil ettiklerini söyledi. Bu miktarın bankalarca belirlendiğini işaret eden Babacan, ''Mevcut durumda kriterlere ilişkin herhangi bir mevzuat bulunmamaktadır. Kredi kartı ücret ve komisyonları ile hesap işletim ücreti gibi gelirler, faiz dışı gelirler altında sınıflanan bankacılık hizmet gelirlerinde muhasebeleştirilmektedir. Bankacılık sektörünün faiz dışı gelirler adı altında gösterilen bankacılık hizmet gelirleri Eylül 2010 döneminde, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 2,7 artmıştır ve toplam 8 milyar lira civarındadır'' diye konuştu.

2008 yılında toplam 74 bin 584 tonluk tütün üretiminin 53 bin 411 tonu, 2009 yılında ise 93 bin 413 tonluk tütün üretiminin 72 bin 995 tonunun özel sektör tarafından satın alındığını belirten Babacan, Türkiye'deki sigara fabrikalarının 2008'de 27 bin ton, 2009'da da 24 bin ton yerli tütün kullandığını ifade etti.-ALKOL REKLAMLARI-Ali Babacan, Anayasa gereğince, devletin gençleri alkol düşkünlüğünden korumak için gerekli tedbirleri alma yükümlülüğü olduğunu belirterek, alkolün teşvik edilmesi ve gençlerin içki içmelerini azaltma konusunda Dünya Sağlık Örgütü'ne üye devletlerin mutabık olduğunu bildirdi. Babacan, alkolü yasaklamadıklarını, ancak kısıtlamalar getirildiğini belirterek, ''İnternet ve yazılı medya araçlarında, alkollü içki reklamlarının halen yoğun bir şekilde yayınlanıyor olması, bu yasağın olmadığının da bir göstergesidir. Ancak birbirlerinin ayrılmaz parçası olduklarını ifade eden ve bu tanının oluşmasını temin eden reklamlar, özellikle çocuklar ve gençlerin zihinlerinde yer etmekte, özendirici mahiyeti ile alkollü içkiyi tanıtma amacını aşmaktadır'' dedi.

KEY ödemelerine ilişkin 5. listenin, 10 Kasım 2010 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlandığını belirten Babacan, ödemeler konusunda ödenek sıkıntısının olmadığını bildirdi. Ali Babacan, 2 Kasım 2010 itibarıyla toplam 7,5 milyon hak sahibine yaklaşık 3 milyar 400 milyon lira ödeme yapıldığını söyledi.

Ali Babacan, SSK, BAĞ-KUR ve esnaf emeklilerinin maaşlarına yapılan zamlar konusunda da bilgi verdi.

İşsizlik oranının 2010 yılı Ağustos ayında, önceki yılın aynı dönemine göre 2 puan azalarak yüzde 11,4 seviyesine gerilediğini belirten Babacan, Türkiye'nin ILO ülkeleri içerisinde işsizliğin en hızlı düştüğü ülke olduğunu bildirdi.-''RAKAMLAR HAYATIN GERÇEKLERİNDEN ALINAN RAKAMLAR''-Başbakan Yardımcısı Babacan, 2002 yılından bugüne kadar pek çok toplum kesiminin gelirlerinin reel olarak arttığını ifade ederek, ''Rakamları söyledim. Bunlar hayatın gerçeklerinden alınan rakamlardır. Reel artışlar temel ihtiyaç maddelerindeki artışlara göre hesaplanmaktadır'' dedi.

Üyesi olunan Dünya Bankası, Avrupa Yatırım Bankası ve İslam Kalkınma Bankası gibi uluslararası finans kuruluşlarından 2003-2010 yılları arasında kamu yatırımlarının finansmanı amacıyla toplam 16,3 milyar dolarlık kredi temin edildiğini anlatan Babacan, uluslararası kuruluşlardan sağlanan proje kredilerinin denetiminin ihtiyaç olması durumunda farklı kurum ve kuruluşlarca yapılabildiğini ifade etti.

Babacan, DASK Zorunlu Deprem Sigortası kaynaklarının ağırlıklı olarak mevduat, devlet tahvili ve hazine bonosu ile diğer menkul kıymetlerin yatırımına yönlendirildiğini belirterek, sigortanın yürürlüğe girdiği 2000 yılından bu yana meydana gelen 297 deprem olayında, 11 bin 72 hasar dosyası için toplam 21 milyon lira tazminat ödemesinde bulunulduğunu bildirdi.

THY'nin halka arzı sonrasında sermayesindeki kamu payının yüzde 50'nin altına düştüğünü anlatan Babacan, kuruluşun kamu tüzel kişiliğinin 25 Haziran 2006 tarihinde sona erdiğini söyledi. Babacan, ''Özel hukuk tüzel kişiliği tanımında olan THY'nin yönetici ve çalışanlarının hiçbirisi kamu personeli sıfatına haiz değildir'' dedi.-TMSF'DEKİ YAYIN KURULUŞLARI-Akıllı TV'nin denetiminin tamamen TMSF'de kaldığını, yönetiminin kısmen Garipoğlu Grubu'na devredildiğini anlatan Babacan, Olay Medya Grubu'nun da aynı şekilde denetiminin fonda kaldığının, yönetiminin ise kısmen Çağlar Grubu'na devredildiğini söyledi.

Olay TV, Olay FM, Olay Gazetesi, Cine-5 TV, Show Radyo, Radyo Viva gibi yayın kuruluşlarının satışa hazırlık işlemlerinin sürdüğünü belirten Babacan, Maxi TV, Radyo 5, Türkçe TV, Şık FM, Bursa TV, Bursa FM'in satışlarının yapıldığını, ancak üst kurullar nezdinde işlemler devam ettiği için ihalelerinin henüz sonuçlandırılamadığını anlattı.

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, TMSF'nin, denetlediği medya kuruluşlarına atamaları yaptıktan sonra günlük yayın politikalarına karışmadığına dikkati çekerek, TRT'nin de mevcut yasal çerçeve içerisinde tarafsız bir yayıncılık ilkesi izlemeye çalıştığını ifade etti.

AA

Anahtar Kelimeler:

Ali Babacanalkolreklamalkol reklamı

30 Kasım 2010 - 21:37:23
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

17:25Sağlıkçıların mesai saati mahkemelik oldu
17:00TZYMB: Et fiyatları 3 yılda iki katına çıktı
16:59Dinçer: Sağlık reklamlarına aldanmayın
16:39Göz protezlerinin bedeli devletten
16:11Eker: EBK regülasyon görevini sürdürecek
14:06Aliağa dev gemiyi ağırladı
13:05Ticaret Kanunu kamyoncuyu üzecek!
13:01Ali Babacan: Konut sektöründe sağlamız
13:00AVM'lerdeki ibadet yerlerine tepki
12:14Yıldız: LPG'deki artış dış etmenlerden
12:01Çağlayan Meydanı otoparkı ihaleye çıkarıldı
12:00Açlık sınırı 926 lira
11:35Petrol fiyatları rekora koşuyor
10:58Kayıtdışına topyekün mücadele
10:57Mutfak tüpü 60, otogaz 2,5 lira sınırında
10:56Akaryakıt alırken dikkat
10:55''Araçların dörtte biri sigortasız''
10:53Kira artışı ÜFE'yi geçmeyecek
23:44Toyota CEO'su: Hiçbir başarı tesadüf değil
23:37Hacı Boydak, deneyimlerini anlattı
22:21İSO, durum tespit anketini yayınladı
21:36Enflasyondaki düşüş iş dünyasını sevindirdi
21:34Adac Asistans Türkiye'den çekildi
21:15"İhracat yapmak isteyenler destek almalı"
20:14Rusya 27 ton daha geri gönderdi
19:36İstanbul dünyanın en dinamik şehri
19:03UND ve RODER artık tek çatı altında
18:43'Et ve süt üretiminde liderliği koruyacağız'
17:37Bazı ülkelerin borsalarında son durum
17:36Borsa, günü 66860,19 puandan tamamladı
Daha fazla haber göster
17:36Dolar günü 1,478; euro 1,969 TL'den kapattı
15:30Telefonsuz internete vergi zammı!
15:19İş teklifini reddedenin yeşil kartı iptal
13:48Yeni yılda vergi gündemde değil
13:20Gün ortasında dolar 1,479 TL, euro 1,958 TL
12:25Sigaraya yeni vergi yok
12:08İskenderun Limanı'nın özelleştirilmesine onay
11:31Trıchet: Avro güvenilir bir para birimi
11:01Avukat ücretine zam
10:58Bölgesel asgari ücret gündemde
10:56Öğretmenlik başvuruları bugün bitiyor
10:48Yıllık enflasyon TÜFE'de yüzde 7,29
09:57Borsa güne düşüşle başladı
09:37250 bin işçi 80 TL az kazanacak!
09:32Dolar 1,4860, avro 1,9630 lira
02:07PepsiCo Wimm-Bill-Dann'ı satın alıyor
00:51Reklamcılar nasıl başarıyor?
00:30TÜSİAD, mutabakattan memnun
00:21'Bursa Siyahı İnciri'ni ABD pazarına sokacağız
23:35'Avrupa Türkiye Forumu'nda konu İran
22:304. Marmara Arıcılık Kongresi düzenlendi
20:26"Kayseri'de konut sorunu ortadan kalktı"
17:48Bazı ülkelerin borsalarında son durum
17:46Borsa, günü 66939,08 puandan tamamladı
17:46Dolar günü 1,486, euro 1,959 TL'den kapattı
15:32Sanayi Bakanlığı mühendis alacak
15:20LPG de zamlandı, litresi 20 kuruş arttı
14:01KOBİDER: Özel sektörün dış borcu korkunç
13:34Tarım teknolojileri görücüye çıktı
13:18MEB, 30 bin sözleşmeli öğretmen alacak
13:06İlk seans sonu bazı ülkelerin borsaları
13:05Borsa, ilk seansı 67129 puandan tamamladı
13:05Gün ortasında Dolar 1,485 TL, Euro 1,959 TL
11:36Milli gelir artışında Avrupa üçüncüsüyüz
11:10Emlak sahiplerine iyi haber
09:59Bazı ülkelerin borsalarında son durum
09:58Borsa güne alıcılı başladı
09:24Dolar 1,4920, avro 1,9590 lira
09:06''Kardemir işçi çıkarmayı askıya aldı''
08:48MB'nin taşınması 2 yılda tamamlanacak
07:44Memura disiplin affı geliyor
00:14İstanbul Avrupa yakasına yeni AVM
23:28Üç yeni model ile Compex Fuarı'nda
23:11UİB'nin 11 aylık ihracatı yüzde 8 arttı
21:04Doğalgazla ekonomi devri devam ediyor
19:29Elektrikli araçlar fuarda görücüye çıktı
18:16Alman E.ON Gazprom hisselerini satıyor
17:49Bazı ülkelerin borsalarında son durum
17:49Borsa, 66156,19 puandan kapandı
17:47Dolar günü 1,497; euro 1,957 TL'den kapattı
17:40Borsa yüzde 1,23 değer kazandı
17:28Dolar 1,4960, avro 1,9600 lira
15:48İskenderun Limanı'nın özelleşme süreci
15:05Kavaf: İyi eğitim almış kişinin işi 10 kat kolay
15:05MATSO'ya 39 yeni üye kayıt yaptırdı
15:00Ankara'da suya zam yok
14:25Borsa 2. seansta 65.928,13 puan
13:08İzmir'de toplu ulaşıma ve suya zam
12:46İlk seans sonu bazı ülkelerin borsaları
12:45Borsa, ilk seansı 65876 puandan tamamladı
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Ayhan BİLGEN
Kürt sorunu olmayan ülkelerde gündem
 
 
Ayşe Büşra ERKEÇ
Kadın insan olmamalıydı
 
 
Kürşad ATALAR
En önemli meselemiz
 
 
Sami NOGAY
2011 ÖSYS kılavuzu hazırlanırken kuşkularımız
 
 
 
 
Erdoğan'dan CHP ve medyaya "dünür" cevabı
 
Türkiye’deki nükleer silahlar doğrulandı
 
Obama'dan Gül ve Erdoğan'a telefon
 
Afet anında hepimiz ‘vali’nin askerleriyiz
 
Yıldız: İki nükleer santral kuracağız
 
 
 
 
 
 
 
İman, yetmiş küsur derecedir. En üstünü “Lâ ilâhe illallah (Allah’tan başka ilah yoktur)” sözüdür, en düşük derecesi de rahatsız edici bir şeyi yoldan kaldırmaktır. Haya da imandandır.
HZ. MUHAMMED (S.A.V.)
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.470
1.480
 
 Euro
1.970 1.985
 
 Sterlin
2.305 2.350
 
 Altın
66.55 66.99
 
 IMKB
66860  
 
 
Erbakan'dan Çiller'e 'çürüktü' göndermesi...
 
28 Şubat'taki o ünlü MGK’yı anlatan Erbakan, koalisyon ortağı Çiller’e göndermede bulundu. Sık sık yerden yere vursa da 'evlatlarım' dediği Gül ve Erdoğan'ın vefasına da değinen Erbakan'ın Mesut Yılmaz tespiti de var.
 
 
 
 
  İSTANBUL- Kasım ayında ekranlarda en çok çekişme talk show programlarında yaşandı.  
 
 
 
  Kanal D’de yayınlanan “Cinemania”da Ömür Gedik'in konuğu olan Müjdat Gezen müjdeyi verdi. İşte Gezen'in okulu birlikte açacağı ünlü gazeteci ve öğretmen kadrosunu oluşturan gazeteciler...    
 
 
 
 
NATO'nun Türkiye'ye yerleştirmek istediği füze kalkanını nasıl değerlendiriyorsunuz?
 
Türkiye, İran ve İslam ülkelerinin aleyhine bir proje. Kabul edersek tarihi bir hata olur.
 
Zaten NATO üyesiyiz. Alınan kararlara uymamız gerekir. Yerleştirilmesini olumlu buluyorum.
 
Oldukça önemli bir konu. Hükümet, referandumla halka danışmadan karar vermemeli.
 
Amerikan-İsrail emperyalizminin oyununa daha fazla gelmeden hemen NATO'dan çıkmalıyız.
 
 
 
 
 
 
 
 


slottyway

mostbet

Mostbet AZ
 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt PEKER (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin slottica her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin  
Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app wordpress Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app