DOLAR 1.500 - EURO 1.962 - ALTIN 66.88 - IMKB 65815
Çarşamba 1 ARALIK 2010
Erdoğan'dan CHP ve medyaya "dünür" cevabı İhracat yüzde 7.28 arttı CHP'DE KURULTAY TARİHİ AÇIKLANDI Çiçek: Fitne çıkarmaya müsait belgeler Konya'da 2 kişide domuz gribi Kar geliyor Öğretmenlik başvuruları cuma bitiyor MEB, engelli öğretmen alacak Terör örgütü mensubu iki kişi idam edildi ‘Karanlık’ Büyükelçi Wikileaks’in de starı  habertaraf.com
 
 
 
CHP-BDP ittifakı maya tutar mı?
 
 
 
 
İbrahim BAYKAN
Milletvekilleri alınacaktır
 
 
 
Okur Temsilcisi
Hırsızlığın yeni adı: Bir internet sitesi
 
 
 
 
Namık Kemal'in ölüm yıl dönümü
 
 
 
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Amerika’ya dedikodu taşıyan Türkler
 
 
Bugün
Ali Atıf BİR
Bu kafayla CHP 2111'e kadar zor
 
 
Zaman
Bejan MATUR
Kemalist yargının intikamı mı?
 
 
Radikal
Cüneyt ÖZDEMİR
WikiLeaks daha çook adamı yakacak
 
 
Akşam
Deniz Ülke ARIBOĞAN
WikiLeaks'ten sızanlar
 
 
Milli Gazete
Ekrem KIZILTAŞ
Yalakalık yerine
 
 
Zaman
Etyen Mahçupyan
Yumuşak Kemalizm
 
 
Bugün
Gülay GÖKTÜRK
Devletlerin kirli çamaşırları
 
 
Yeni Şafak
Hakan ALBAYRAK
Biz bu "tehlike"yi çok seviyoruz Sayın Elekdağ!
 
 
Akşam
İsmail KÜÇÜKKAYA
WikiLeaks'ten sonra Ankara-Washington hattı
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
Başkasının sizin için ne dediğini merak etmez misiniz?
 
 
Radikal
Murat YETKİN
Gül'ün WikiLeaks kuşkusu
 
 
Yeni Akit
Nusret ÇİÇEK.
Generallerin ‘Soğuk Duşu’ sonrasında ‘Yeniden Yapılanma’
 
 
Vatan
Ruşen ÇAKIR
Sadık Albayrak’ın çiğnenen onuru
 
 
Yeni Şafak
Salih TUNA
Wikileaks'e göre ABD Türk köşe yazarlarını nasıl görüyor?
 
 
Star
Şamil TAYYAR
Derin Wikileaks operasyonu
 
 
Sabah
Şeref OĞUZ
Wikileaks: Bildiğim kadarıyla sızanlar
 
 
Sabah
Sevilay YÜKSELİR
CHP bir başı örtülüyü Meclis'e taşır mı?
 
 
Milliyet
Taha AKYOL
Wikileaks üzerine
 
 
 
 
Taha KURUTLU
 
Aliya RAHTE
 
Ali Atıf BİR
 
Necmettin EVCİ
 
Ahmet ÖZCAN
 
 
 
Davutoğlu: 11 Eylül doğru ifade; özür dilendi
 
 
 
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton'ın, Wikileaks'te yayımlanan belgelerle ilgili Türkiye'den, hükümetten ve Başbakan'dan özür beyan ettiğini söyledi.
 
Davutoğlu, Türk basın mensuplarına yönelik düzenlediği basın toplantısında, mevkidaşı Clinton ile görüşmesinden bahsetti.

Washington'a önceden planlanmış bir program çerçevesinde geldiklerini belirten Davutoğlu, Clinton ile uzun ve kapsamlı bir görüşme gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Davutoğlu, Clinton ile uluslararası konularda sık sık bir araya geldiklerini ifade ederek, "Ancak belli aralıklarla dosyaların bütünün gözden geçirilmesi için görüşmeler yapılması gerekliliği vardı. Bu sebeple bu geziyi planlamıştık. Ancak dün Wikileaks'te ortaya çıkan ve o çerçevede belgeler dolayısıyla görüşmemiz biraz daha özel bir anlam taşımış olmuş. Ancak görüşmemizin tümüne bu konu egemen olmadı" dedi.

Wikileaks ile ilgili konunun hem ABD'nin kredibilitesi hem Türkiye'nin gerek ABD ve diğer ülkelerle yürüttüğü temaslar açısından, hem de Türk dış politikasının değişik unsurları açısından önem taşıyan bir gelişme olduğunu belirten Davutoğlu, şöyle devam etti:

"Bunu tabii ki görmezden gelemezdik ve öncelikli bu konuyu kendisiyle detaylı olarak görüştüm. Sadece Türkiye değil, birçok ülkeyle ilgili binlerce belge söz konusu.

Bu belgelerin otantikliğini, gerçekliğini tartışacak durumda değiliz biz. Bu bizim tartışacağımız bir konu değil, ABD'nin kendisiyle ilgili bir husus, onlar da bunu reddetmiyor, konfirme de etmiyor ama ortada da böyle bir gerçek var.

Dolayısıyla görüşmemizin ana odak noktasını bunların oluşturması da normaldi."

-"CLINTON ÖZÜR BEYAN ETTİ"-


Bakan Clinton'ın bu konuda duyduğu üzüntüyü dile getirdiğini ifade eden Davutoğlu, "Türkiye'den, hükümetimizden, ismen bizler de geçtiği için Sayın Başbakanımızdan, bizlerden bu gelişme dolayısıyla özür beyan ettiler" dedi.

Clinton'un özel olarak ısrarla bir hususu paylaştığını dile getiren Davutoğlu, şöyle konuştu:

"(Clinton) diplomatların analizlerinin yönetimlerinin siyasi iradesini ve yaklaşımını her zaman belirleme noktasında mutlak olmadığını, yansıtamayabileceğini de vurguladı. Gerek daha önceki Amerikan Dışişleri bakanlarının, ama özellikle kendisinin bizimle ilişkileri gerekse Obama'nın Sayın Başbakanımız ve Sayın Cumhurbaşkanımızla ilişkileri ve siyasi düzeyde ilişkiler bağlamında mutlak saygı esaslarında ve Türk dış politikasının temel ilkeleri çerçevesinde, Türk dış politikasını takdirle takip ettiklerini vurgulayarak, bu hususlara dayandığını ifade etti. Bu tür raporların siyasi liderlerin tutumlarını yansıtmayacağını ifade ettiler."

AMERİKA, TÜRK KAMUOYU İÇİN UĞRAŞACAK

Davutoğlu, Türk basın mensuplarına yönelik düzenlediği basın toplantısında, görüşmede ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton'ın, bu tür raporların siyasi liderlerin tutumlarını yansıtmayacağını ifade ettiğini belirterek, ''Bunun Türk kamuoyu tarafından da böyle algılanması için gereğini yapacaklarını belirttiler'' dedi.

Wikileaks belgeleriyle ilgili hususun gerek başbaşa yaptıkları görüşmede detaylı olarak ele alındığını gerekse heyetler huzurunda Clinton'ın konuyu tekrar dile getirdiğini anlatan Davutoğlu, şunları söyledi:

''Bizim için belgelerle ilgili durum son derece açık ve sarihtir. Türkiye devlet geleneğine sahip, Osmanlıdan beri gelen güçlü arşivleri olan, köklü bir diplomasiye sahip bir ülkedir. Dış politikamız hem siyaset anlamında hem de ahlaki tutarlılık anlamında çok açık ve net prensiplere dayalıdır.

Şunu açık söyleyeyim, bütün diğer ülkelerin de arşivleri açılsa her şey de paylaşılsa bundan da gocunmaz Türkiye. Çünkü bizim dış politikamızda ikili bir dil yoktur, bizim dış politikamızda kamuoyunca bilindiğinde yüzümüzü kızartacak, bu anlamda yanlış bir intiba uyandıracak herhangi bir husus yoktur. Çok açık ve ilkesel bir dış politika takip ediyoruz ve bunu gururla takip ediyoruz. Sahip olduğumuz tarihi tecrübeyle sahip olduğumuz olağanüstü jeopolitik konumla bu politikayı takip etmeye devam edeceğiz.''

-''DİPLOMASİ TARİHİ AÇISINDAN BÜYÜK BİR ŞANSSIZLIK''-


Türkiye'nin açık, ilkesel, küresel ve bölgesel barışı hedef edinen bir dış politika takip ettiğini belirten Davutoğlu, şunları kaydetti:

''Belgelerde Türkiye'nin ilişkileriyle ilgili değişik ülke ve liderlerle ilgili hususlar da söz konusu olduğu için söylüyorum, o ülkelerle yürüttüğümüz dış politika stratejisini de etkilemez. Biz başka ülkelerin diplomatları üzerinden politika, onların yaptığı analizler, yorumlar üzerinden dış politika yürütmeyiz.

Doğru olduğuna inandığımız politikayı gür bir sesle dünyanın her yerinde dile getiririz, dile getirmeye devam ederiz. Eğer yanlış gördüğümüz bir dış politika oryantasyonu varsa herhangi bir dış politika yaklaşımı varsa herhangi bir dost, komşu veya müttefik ülkeden... Onu da dile getirmekten çekinmeyiz.

O bakımdan 'Diplomasinin 11 Eylülü' gibi ifadeler var. Doğrudur. Bu gerçekten diplomasi tarihi açısından, bir akademisyen olarak da baktığımda son derece yeni, çarpıcı, ilginç bir tecrübedir. Sonuçlarını hep beraber göreceğiz.''

-''ÖZEL ÇALIŞMA GRUBU OLUŞTURDUK''-

Davutoğlu, Wikileaks belgeleriyle ilgili olarak, hem Dışişleri Bakanlığında, hem de Türkiye'nin Washington Büyükelçiliğinde özel bir çalışma grubu oluşturulduğunu bildirerek, ''Bütün bize ulaşan belgeler en titiz şekilde, en dikkatlice ve en küçük virgülüne kadar tetkik ediliyor'' dedi.

Görüşmelerinin ardından Willard Oteli'nde Türk gazetecilere basın toplantısı düzenleyen Davutoğlu, Clinton ile görüşmelerinde Wikileaks belgelerinin yanı sıra, çok kapsamlı şekilde özellikle Türkiye'nin AB ilişkileri, son NATO zirvesi ve sonuçları, Kıbrıs konusu, Irak, İran, Ortadoğu barış süreci, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın son Lübnan ziyaretine dair edindikleri gözlemler ve Türk-Amerikan ilişkilerinin değişik veçhelerini ele aldıklarını belirtti.

Clinton ile görüşmesinin çok verimli geçtiğini bildiren Davutoğlu, ''Bütün bu Wikileaks tartışmalarına rağmen, Türkiye-ABD ilişkilerinin ne kadar kapsamlı olduğunu ve sağlam temellere dayandığını gösteren bir psikoloji içinde tüm bunları paylaştık'' dedi.

Mevkidaşı Clinton'ın ardından Ulusal Güvenlik Danışmanı Donilon ile Beyaz Saray'da yaptığı görüşmede de Wikileaks belgeleri konusunun gündeme geldiğini aktaran Davutoğlu, ''O da çok derin özürlerini ifade etti ve bunun Sayın Başkan Barack Obama'nın da hissiyatı olduğunu özellikle vurguladı. Türk-Amerikan ilişkilerine verdikleri önemi bir kez daha teyit ettiler. Onunla da tüm bu diğer bahsettiğimiz dış politika konularını bütün veçheleriyle ele aldık. Atanmasından sonra ilk defa kendisiyle biraraya geldiğimiz için, bundan sonra da yakın bir diyalog içinde olmaya karar verdik, bu diyaloğu sürdüreceğiz'' diye konuştu.

-''BELGELERİN BİR DE ANKARA VERSİYONU VAR''-

Ahmet Davutoğlu, sözlerine şöyle devam etti:

''Bütün bize ulaşan belgeler en titiz şekilde, en dikkatlice ve en küçük virgülüne kadar tetkik ediliyor. Tabii bunları gerektiğinde bizim kendi notlarımızla da karşılaştırırız, çünkü o belgelerin bir de Türkiye, Ankara versiyonu var, hiç dışarı sızmamış ve sızmayacak olan inşallah, o versiyonlarla da karşılaştırırız.

Yalnız bir şeye dikkatinizi çekmek isterim; bazı belgelerin tarihleri göz önüne alınmadan sanki bugün çıkmış gibi okunuyor, yani 2004 yılında, 2006 yılındaki bir belge de sanki şu anda olmuş gibi... Mesela belli bir konuda, şimdi konu vermek istemiyorum, çünkü bunun analizine girmeyeceğim ben, hiçbir Türk yetkili, hiçbirimiz de bunun muhteva analizine girmek istemiyoruz, açık söyleyeyim. Biz kendimiz yaparız o muhteva analizini ama, bunun kamuoyunda yapılmasının çok faydalı olduğu kanaatinde değiliz. Ama baktığımızda, yani Irak konusunda 2004'te söylenen bir sözü bugün söylenmiş gibi alırsanız, yanlış bir yoruma sebebiyet verirsiniz, sanki bir koordinasyondaki şu ya da bu farklılığa sebebiyet verirsiniz. Yine bir akademisyen olarak söyleyeyim, bütün belgeler ortada olmadan ve bir tarih, bir zaman boyutunda onu değerlendirmeden politikaların uyumlu ya da uyumsuz olduğu konusunda mutlak bir değerlendirme yapmak da doğru olmaz. O bugünü yansıtmayan bir belge olabilir''.

-''SADDAM'A NE SÖYLEMİŞSENİZ, BİZE DE AYNISINI SÖYLEMİŞSİNİZ''-

Bakan Davutoğlu, ''(Bizim dış politikamızda ikili bir yan yoktur) dediniz. ABD'den gelen bu belgelerde ikili bir yan mı sezdiniz? İkinci soru, bunun özellikle Ankara ayağının 7 bin 800 küsur belge olmasını ne kadar önemsiyorsunuz? Türkiye'yi bu sorun ülke kategorisine sokar mı?'' şeklindeki sorusunu da şöyle yanıtladı:

''Birincisi kastettiğimiz şu; bu belgelerin kamuoyuyla paylaşılması dolayısıyla bizim çekineceğimiz bir şey yok demek istedim. Yani Türkiye'nin bu konudaki tutumu açıktır, ilkeseldir, her ülkeyle bu böyle olmuştur. Şöyle bir kaygı, bir panik, acaba şu belge çıkarsa biz ne hissederiz gibi bir psikoloji bizim için egemen değil.

Çok beni etkileyen bir şeyi söyleyeyim. Bir Iraklı yetkili, Saddam düştükten sonra, arşivler ele geçirildiğinde, Iraklı bir Kürt yetkili, sonra bize şunu söyledi; 'Farkettik ki Saddam'a ne söylemişseniz, bize de aynısını söylemişsiniz. Bize ne söylediyseniz, onlara da aynısını söylemişsiniz'. Bu anlamda ilkesel bir tutumumuz var demek istiyorum, yoksa tabii ki o değerlendirmeleri yaparız.

İkinci husus ise sorun ülkesi değil, aksine olayların merkezinde olduğumuzu gösterir. Yani bu kadar çok belge niye Ankara mahreçli? Çünkü Ankara'daysanız, Balkanlar'la da, Karadeniz'le de, Akdeniz'le de ilgileniyorsunuz; Afganistan, Pakistan, Orta Asya, Körfez, Irak, Suriye, bütün şu anda uluslararası gündemin nabzı bizim orada atıyor. Yani bunu bir sorun muhatabı olmak değil, birçok olayın merkezi konumuna sahip olmakla ilişkilendirebilirsiniz. Bunu sorduğunuz için söylüyorum, ben yoksa böyle bir ilişkilendirme yapmaya da gerek görmem, bunu tartışmam bile, bu kadar önemli bir konuma sahip olduğumuzu dünya alem biliyor. Ama siz sorduğunuz için söylüyorum; sorun değil, merkez olduğumuzu, tarihin akışının merkezinde olduğumuzu gösterir.''

Davutoğlu, ''Bugünkü görüşmelerden sonra ABD'nin özellikle Ortadoğu kapsamındaki politikaları nasıl yürütecekler? Zor bir durum, nasıl bir hava edindiniz?'' sorusu üzerine, ''Bunu Sayın Clinton'a ya da Amerikalı bir yetkiliye soracaksınız, ona benim cevap vermem doğru olmaz'' dedi.

Öte yandan, Bakan Davutoğlu, AB Komisyonunun Genişlemeden Sorumlu Üyesi Stefan Füle ile de kaldığı Willard Otel'de görüştü.

AA


Anahtar Kelimeler:

WikiLeaksAhmet DavutoğluHillary ClintonTürkiye-Amerika

ERDOĞAN'DAN CHP VE MEDYAYA "DÜNÜR" CEVABI
 
DAVUTOĞLU: WİKİLEAKS DIŞ POLİTİKAMIZI ETKİLEMEZ
 
S.ARABİSTAN WİKİLEAKS'I ÖNEMSEMEDİ
 
DEMİRTAŞ: BİLGİLER, BELGELER BİZİ ŞOK ETMEDİ
 
BAKÜ'DEN WİKİLEAKS İDDİALARINA TEPKİ
 
BAHÇELİ'DEN AK PARTİ'YE WİKİLEAKS DESTEĞİ
 
'BAŞBAKAN'IN DEDİĞİ GİBİ BEKLEYİP GÖRECEĞİZ'
 
CUMHURBAŞKANI GÜL'DEN, WİKİLEAKS YORUMU
 
'BİZ DE BUNA BENZER BİLGİLER TOPLADIK'
 
ABD, DAVUTOĞLU'NDAN RAHATSIZ
 
DAVUTOĞLU: 11 EYLÜL DOĞRU İFADE; ÖZÜR DİLENDİ
 
KREMLİN'DEN WİKİLEAKS AÇIKLAMASI
 
RİCE: DİPLOMATLARIMIZLA GURUR DUYUYORUZ
 
GÖNÜL'DEN WİKİLEAKS AÇIKLAMASI
 
ABD SAVCISI AKTİF SORUŞTURMA BAŞLATTI
 
BERLUSCONİ'DEN WİKİLEAKS YORUMU
 
ALMANYA: AMERİKA İLE İLİŞKİLERİMİZ SAĞLAM
 
VEKİLLER WİKİLEAKS BELGELERİNİ DEĞERLENDİRDİ
 
YAŞAR YAKIŞ: BİZ DE BİLGİ TOPLUYORDUK
 
HAMİD KARZAİ: WİKİLEAKS İLİŞKİMİZE ZARAR VERMEZ!
 
ŞİMŞEK, WİKİLEAKS BELGELERİNİ YALANLADI
 
ABD'NİN İZNİ OLMADAN WİKİLEAKS YAYINLAYAMAZ
 
WİKİLEAKS DÜNYA DİPLOMASİSİNİ VURDU
 
IRAK BELGELERİN SIZDIRILMASINI ELEŞTİRDİ
 
WİKİLEAKS'TA İSMİ GEÇEN TANER YILDIZ KONUŞTU
 
PAKİSTAN, WİKİLEAKS'İ KINADI: İŞTE NEDENİ...
 
'ETEKLERİNDEKİ TAŞLARI DÖKMESİNİ BEKLİYORUZ'
 
WİKİLEAKS, DİPLOMASİNİN 11 EYLÜL'Ü OLACAK
 
29 Kasım 2010 - 22:35:09
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

12:11Erdoğan'dan CHP ve medyaya "dünür" cevabı
12:06Davutoğlu, 100 Küresel Entelektüel etkinliğinde
11:49Spor Komisyonu çalışmaya başladı
11:35Gül, Aliyev'i AGİT zirvesinde tebrik etti
11:26AGİT zirvesinde liderler konuşuyor
10:45Haydarpaşa Garı'ndaki yangın TBMM'de
10:31Terör örgütü mensubu iki kişi idam edildi
10:10‘Karanlık’ Büyükelçi Wikileaks’in de starı
09:58Obama'dan Gül ve Erdoğan'a telefon
09:48Haydarpaşa'da kamera sistemi yok
09:46Gül'den Astana'da ikili görüşmeler
09:44Davutoğlu: Muhatabımız Obama ve Clinton
09:43KPSS'DE 350 KİŞİ İFADE VERECEK
09:25RESTORASYONU YAPAN "TANIDIK" ÇIKTI!
09:23'Bu ülke kolay kazanılmadı başınızı açın'
09:20Türkiye’deki nükleer silahlar doğrulandı
09:13Uzan'ın isteği en zengin üçlünün serveti
09:01Afet anında hepimiz ‘vali’nin askerleriyiz
08:56Eczacıbaşı'nın mezarı açılacak!
08:53AK Parti’de ‘XXX’ kodlu Brütüs avı!
08:46Terfi alamadı, Balyoz hâkimlerine dava açtı!
08:26Davutoğlu ABD Kongresi bazı üyeleriyle görüştü
08:227. AGİT ZİRVESİ ASTANA'DA BAŞLADI
08:15Kozmik sırlar tek tek belgelendi
23:59Katar Emiri: Türkiye arabulucu olmalı
23:41Üniversiteyi kazanamadı örgüte katıldı
23:24Meclis Başkanı Türklere hakaret etti
23:21PKK faturayı 2 militanına kesti
22:24İstanbul resmen 2012 Avrupa Spor Başkenti
20:08Fuhuş operasyonunda "Kaçmaz" ismi tutanakta
Daha fazla haber göster
19:34Davutoğlu: Wikileaks dış politikamızı etkilemez
19:13Türk İntikam Birliği, Tayyar'ı tehdit etmiş
19:04Haberal'ın sağlık raporuna soruşturma
18:53KESK'ten Sami Evren'e suçlama
18:20Wikileaks sitesi tekrar saldırıya uğradı
18:15Topbaş: Haydarpaşa yangınında ihmal var
18:02Kaçmaz, kapısını çalan polise: Ben hakimim
17:44Cumhurbaşkanı Gül, AGİT zirvesi için Astana'da
17:39Trabzonspor yönetimi, WikiLeaks'ı yalanladı
17:35Sami Evren Öğretmenlik yapacak
17:06TSK'nın harbe hazırlık durumu incelendi
17:05ANKARADA FECİ KAZA: 2 ÖLÜ 10 YARALI
16:29'Parası olan kopya çekti'
16:02Gül, NATO'dan Rumlara baskı istemiş
15:09MSB: MKEK, İran'a silah, mühimmat satmadı
14:56"AGİT zirvesinde 'Kazakça' yok"
14:53Kaçmaz, otel odasında yakalandı iddiası
14:46Bakü'den Wikileaks iddialarına tepki
14:34Bartholomeos, tapu için teşekkür etti
14:196 sanıklı "metro" davası başladı
14:02Casusluktan yargılanabilir
13:55Ahmet Albayrak son yolculuğuna uğurlandı
13:47SGK'da, e-devlet sistemi tıkadı
13:45Ergenekon hakimlerine 468 bin liralık dava
13:19Ankara'da şüpheli paket alarmı
12:28'Başbakan'ın dediği gibi bekleyip göreceğiz'
12:16Kazakistan AGİT hedeflerine ulaştı
11:41Protestocu öğrenciler serbest
11:34Cumhurbaşkanı Gül'den, Wikileaks yorumu
11:10Halk otobüsü ile kamyon çarpıştı: 21 yaralı
10:58AGİT zirvesinde 27 Cumhurbaşkanı
10:47Vedat Ali Özışık gözaltına alındı
10:44Dünya liderleri Kazakistan'da toplanıyor
10:43Gümrük vergisi askıya alınan ürünler
10:41KPDS, 5 Aralık'ta yapılacak
10:39YAŞ toplantısı başladı
10:37AYM'den "Varlık Barışı"na vize
10:33AİHM, UZAN'IN TALEBİNİ GÖRÜŞÜYOR
10:32Davutoğlu: Dış politikada ikili dil kullanmadık
10:15Korktuğu başına geldi
09:30EŞİ DOĞUM YAPAN MEMURA MÜJDE!
09:04'Biz de buna benzer bilgiler topladık'
08:54"Devlet kararıydı, dozu kaçtı"
08:32Daha binde 1’i açıklandı
08:20Baronların baronu yakalandı
07:56'Belki yeni bir Yargıtay daha kurmak gerekir'
00:11Türk parlamenterlerden Rusya'ya çıkarma
00:05ABD, Davutoğlu'ndan rahatsız
23:59Kış bakımını yaptırın aracınız yolda kalmasın
23:49Yunanistan yetimhanenin iadesinden memnun
22:41Çevik kuvvet polisine ses bombalı saldırı
22:35Davutoğlu: 11 Eylül doğru ifade; özür dilendi
21:55Ulusal Kanal konferansı: Dine ağır hakaretler
20:22Hillary Clinton şikâyet etti, yok diyemedi
20:17Teröristlere ait mayın imha edildi
20:13DAVUTOĞLU VE CLINTON WikiLeaks'I KONUŞTU
20:08GÖNÜL'DEN WikiLeaks AÇIKLAMASI
19:47Erdoğan'a 'Kaddafi İnsan Hakları Ödülü' verildi
19:32Erdoğan, Turgut Reis'in türbesini ziyaret etti
19:13APA'nın başkan yardımcısı Türkiye
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Ahmet ÖZCAN
“Fark edilmek”
 
 
Aliya RAHTE
Darbeci tutuklayan hâkim para ödeyecek!
 
 
Ayhan BİLGEN
WikiLeaks ve özür dileme beklentisi
 
 
Necmettin EVCİ
Hile bizi arkadan dostluğa itiyor
 
 
 
 
"WikiLeaks sitesi çökertildi"
 
New York Times WikiLeaks belgelerini açıkladı
 
İşte WikiLeaks'ta "Türkiye" ile ilgili bölüm!
 
Le Monde DA BELGELERİ AÇIKLADI
 
ABD diplomatları casus gibi çalışmış!
 
 
 
 
 
 
 
"Sosis imalatı ve siyasi pazarlıklar kamuoyu önünde yapılmaz; çünkü ikisi de mide bulandırır"
BİSMARCK
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.490
1.500
 
 Euro
1.947 1.962
 
 Sterlin
2.306 2.350
 
 Altın
66.39 66.88
 
 IMKB
65815  
 
 
Sınır tanımayan kardeşlik...
 
Kardeşlik Sınır Tanımaz Derneği’nin yönetim kurulu üyesi ve genel sekreteri Hüseyin Şanlı faaliyetlerini 'dunyabizim.com'dan Besim Bal'a anlattı.
 
 
 
 
  Binnur Kaya’nın iki hafta sonra sözleşmesi bittiği için kadrosunda yer almayacağı “Türk Malı” dizisi yeni bir oyuncu ile yoluna devam edecek  
 
 
 
  Haydarpaşa’daki yangınla ilgili soruşturmada, sahibi eski Ak Partili olan şirketin çatı restorasyonunda ilkelere uymadığı ve kalifiye eleman çalıştırmadığı ortaya çıktı    
 
 
 
 
NATO'nun Türkiye'ye yerleştirmek istediği füze kalkanını nasıl değerlendiriyorsunuz?
 
Türkiye, İran ve İslam ülkelerinin aleyhine bir proje. Kabul edersek tarihi bir hata olur.
 
Zaten NATO üyesiyiz. Alınan kararlara uymamız gerekir. Yerleştirilmesini olumlu buluyorum.
 
Oldukça önemli bir konu. Hükümet, referandumla halka danışmadan karar vermemeli.
 
Amerikan-İsrail emperyalizminin oyununa daha fazla gelmeden hemen NATO'dan çıkmalıyız.
 
 
 
 
 
 
 
 


mostbetMostbet AZ

mostbet
 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt https://www.krufarhiv.com/ (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet login  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin