DOLAR 1.510 - EURO 1.965 - ALTIN 67.00 - IMKB 65350
Çarşamba 1 ARALIK 2010
ŞOFÖR GÖZÜYLE WIKILEAKS (mizah) Katar Emiri: Türkiye arabulucu olmalı Mübarek, Irak'a 'adil diktatör' istemiş Liderlerin DNA verileri istenmiş ELANO, SANTOS'A SATILDI Hemzemin geçitte kaza: 2 ölü AMERİKA WIKILEAKS ÖNLEMİ ALIYOR İstanbul resmen 2012 Avrupa Spor Başkenti Beşiktaş - BC Goettingen maçı tekrar oynanacak Günay: Haydarpaşa Garı'nda ihmal var habertaraf.com
 
 
 
ABD, Davutoğlu'ndan rahatsız
 
 
 
 
İbrahim BAYKAN
Milletvekilleri alınacaktır
 
 
 
Okur Temsilcisi
Hırsızlığın yeni adı: Bir internet sitesi
 
 
 
 
Namık Kemal'in ölüm yıl dönümü
 
 
 
 
 
Yeni Akit
Abdurrahman DİLİPAK
Wikileaks bombasını patlattı!
 
 
Hürriyet
Ahmet HAKAN
İmam-hatipliliğim mi tuttu
 
 
Bugün
Ali Atıf BİR
Wikileaks'i abartmayın!
 
 
Radikal
Cüneyt ÖZDEMİR
WikiLeaks yazışmalarının kalbinden bildiriyorum
 
 
Zaman
Ekrem DUMANLI
Wikileaks'e ne kadar güvenilir?
 
 
Sabah
Emre AKÖZ
Wikileaks belgeleri nasıl okunmalı?
 
 
Star
Ergun BABAHAN
Wikileaks ile ABD’nin sıkıntısı ve Türkiye
 
 
Yeni Şafak
Fehmi KORU
Pandora'nın kutusu açıldı
 
 
Yeni Şafak
Hakan ALBAYRAK
Hani Türkiye'nin Ortadoğu açılımları Amerikan projesiydi?
 
 
Vatan
Hasan Celal GÜZEL
PKK / BDP / Apo konusunda aldanmayalım
 
 
Yeni Şafak
İbrahim KARAGÜL
Wikileaks: Neden Türkiye? Bizden neden korkuyorlar?
 
 
Zaman
İhsan DAĞI
Muz cumhuriyetinin generalleri
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
Öcalan duruma hakim, ancak zorlanıyor...
 
 
Star
Mehmet ALTAN
Amerika mı, ona rağmen mi?
 
 
Millî Gazete
Mehmet Şevket EYGİ
Cemaat
 
 
Akşam
Nagehan ALÇI
Amerika çıplak!
 
 
Bugün
Nuh GÖNÜLTAŞ
Wikileaks magazini...
 
 
Radikal
Oral ÇALIŞLAR
WikiLeaks: Zorbalığa ve güce karşı bilgi
 
 
Vatan
Ruşen ÇAKIR
Bu taşlar çok baş yarabilir
 
 
Habertürk
Umur TALU
Bu mahkeme size miras bıraktı!
 
 
Hürriyet
Yılmaz ÖZDİL
‘Kül’tür başkenti
 
 
 
 
Necmettin EVCİ
 
Aliya RAHTE
 
 
 
İsrail, ABD olmadan operasyon düzenleyebilir
 
 
 
ANKARA- Wikileaks internet sitesi tarafından yayımlanan belgelerden birinde, ABD Savunma Bakanı Gates'in, Fransız mevkidaşı Morin'e "İsrail'in ABD'nin yardımı olmaksızın İran'a operasyon düzenleyebileceğini" söylediği ileri sürüldü.
 
ABD'nin Tel Aviv Büyükelçiliğinin İsrail basınında da yer alan gizli yazışmalarına göre, İsrail Savunma Bakanı Ehud Barak 2009'da Amerikan Kongresi'nden bir heyete, "Dökme Kurşun" taarruzu başlamadan önce Mısır ve Filistin yönetimi ile temasa geçtiği konusunda bilgi verdi.

Gizli yazışmada, Barak'ın, Mısır yönetimi ve Abbas'ın lideri olduğu El Fetih örgütü ile, Hamas'ın bozguna uğratıldıktan sonra Gazze Şeridi'nin kontrolünü almaya hazır olup olmadıkları yönünde konsültasyonlarda bulunduğunu Kongre heyetine bildirdiği ve aldığı olumsuz yanıtın kendisini şaşırtmadığı belirtildi.

Öte yandan belgelere göre, 26 Temmuz 2007 tarihli bir diplomatik yazışmada İsrail gizli servisi Mossad'ın Başkanı Meir Dagan, Filistin yönetimi hakkında çok daha olumsuz bir görüş bildirdi. İsrail'in resmi politikasına rağmen Dagan'ın, Filistinliler ile bir nihai anlaşma girişimi sağlamanın hiçbir sorunu çözmeyeceği yönündeki kendi görüşünü dile getirdiği kaydedildi.

-"İSRAİL ABD OLMAKSIZIN İRAN'I VURABİLİR"-


Bu arada yine belgelerde, ABD Savunma Bakanı Robert Gates'in şubat ayında Fransız mevkidaşı Herve Morin'e, İsrail'in İran'a karşı ABD'nin yardımı olmaksızın bir operasyon düzenleyebileceğini, ancak bunun başarısından emin olmadığını söylediği öne sürüldü.

İki bakan arasında yapılan ve içeriği gizli tutulan görüşmede, Morin'in İsrail'in Amerikan yardımı olmadan İran'ı vurabilme kapasitesi konusundaki sorusuna, Gates, "başarılı olup olmayacağını bilmediğini, ancak İsrail'in böyle bir operasyon yürütebileceği" yanıtını verdiği belirtildi.

Bu belgelere göre, İran'a karşı bir askeri operasyonun etkisini pek önemsemeyen Amerikalı bakan, bir ülkenin konvansiyonel taarruzunun İran'ın nükleer planlarını bir ila üç yıl geciktirebileceği, ancak İran halkını saldırıyı düzenleyen ülkeye karşı birlik haline getirebileceği görüşünü de aktarıyor.

-WIKILEAKS: İRAN LÜBNAN'A AMBULANSLA SİLAH GÖNDERDİ

Dubai'den gönderilen 2008 yılına ait diplomatik mesajda, bir İranlı kaynağa dayanılarak, İran Devrim Muhafızları mensuplarının savaş sırasında Lübnan'a sızmaları için İran Kızılay örgütünü kullandıkları bildiriliyor.

İran Kızılayının tıbbi malzeme taşıyan araçlarının silah ulaştırmada da kullanıldığı belirtilen mesajda, İran Kızılay çalışanlarının İran'da, Lübnan'a giden uçaklarda tıbbi malzemenin yanı sıra füzeler gördükleri kaydediliyor.

İranlı haber kaynağına göre, Lübnan'daki İran Kızılay hastanesinin kontrolü daha sonra Şii hareketin lideri Hassan Nasrallah'ın isteğiyle Hizbullah'a devredildi.

İsrail ve ABD, Tahran'ı, Lübnan'daki Hizbullah hareketine ve militanlara silah ve mali destek sağlamakla suçluyor.

-BELGELER HAKLILIĞIMIZI KANITLADI

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Wikileaks belgelerinin İsrail'e bir zarar vermediğini, hatta konumunu güçlendirdiğini belirtti.

Netanyahu, İsrail gazetelerinin editörleriyle yaptığı toplantıda, belgelerin, özellikle İran konusunda birçok kaynağın İsrail'in değerlendirmelerini desteklediğini gösterdiğini vurguladı.

İsrail Başbakanı Netanyahu, belgelerin yayınlanması sonrası tarihte ilk kez "İran'ın tehdit olduğu" konusunda bir anlaşmanın var olduğunu ifade ederek, liderlerin daha önce gizlice konuştuklarını artık açıkça söyleyebileceklerini umduğunu dile getirdi.

Telgrafların kolayca sızabildiğini gördüklerini belirten Netanyahu, İsrail'in belgelerin er geç sızabileceği konusunda hazırlıklı olduğunu, bu nedenle yazışma prosedürlerini değiştirdiklerini ifade etti.

-ABD, ÖNCEDEN UYARMIŞ-


Öte yandan, ABD'nin, Filistin yönetimini Wikileaks tarafından yayımlanacak belgelerle ilgili önceden uyardığı belirtildi.

Maan ajansının haberinde, belgelerin yayımlanacağının açıklanmasından birkaç gün sonra, Filistin yönetimi başkanlık bürosuna Washington'dan açılan bir telefonda "aşırı tepki gösterilmemesinin" istendiği kaydedildi.

Habere göre, üst düzey bir Filistinli, telefon konuşmasında ABD tarafının "tepki vermeyin" dediğini belirtti. "Onlar, bu işin çok üzerine düşmüyorlar ve bizim de düşmeyeceğimiz beklentisindeler" diye konuşan Filistinli yetkili, "çok tepki vermeyin" sözünün en basit haliyle "Pek de hoşlanmayacağınız şeyler var" şeklinde tercüme edilebileceğini kaydetti.-"RUSYA GERÇEK MAFYA DEVLETİ"Rusya ile ilgili binlerce rapora da yer verilen belgelerde, Rusya'nın gerçek bir mafya devleti olduğu ileri sürüldü.

Rus Kommersant gazetesi, sitede ABD'nin Rusya temsilciliklerinden 3 bin 458 belgenin yer aldığını belirterek, sözkonusu belgelerin 3 bin 376'sının Moskova, 48'inin St. Petersburg, ve 34'ünün ise Yekaterinburg'dan gönderildiğini kaydetti.

ABD'nin Moskova Büyükelçiliği'nin imzasıyla 8 mektup bulunduğu vurgulanan haberde, ABD'nin Rusya dışındaki temsilciliklerinde de Rusya ve Rus siyasetçilerle ilgili çok sayıda belgenin bulunduğu ve bu belgelerin 28 Aralık 1966 ile 28 şubat 2010 tarihlerini kapsadığı belirtildi.

Amerikalı diplomatların resmi yazışmalarında, Rus yetkililerin ve istihbarat birimlerinin yasadışı eylemlerinde mafya liderlerini kullandığı ileri sürülerek, "Rusya'nın gerçek bir mafya devleti" olduğu iddiasına yer veriliyor.

Rusya Başbakanı Vladimir Putin ve İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi arasındaki çok yakın ilişkilerin ABD'yi endişelendirdiği ifade edilen mektuplarda, iki lider arasında çok pahalı hediyelere, enerji alanında şaibeli anlaşmalara, tuhaf aracılara dikkat çekilerek, Berlusconi'nin her geçen gün Putin'in Avrupa'daki yansıması durumuna geldiği belirtiliyor.

ABD Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı William Burns'un, 2006 yılındaki Dağıstan'da yapılan bir düğüne atıfta bulunarak, "Dans eden çocuklara 100 dolarlık paralar atan alkollü misafirler... Dansçı çocuklar yerden en az 5 bin dolar topladı. Düğünün onur konuğu Çeçenistan Başkanı Ramazan Kadirov, geline 5 kilo altın hediye etti" ifadelerine yer verdi.

-"MEDVEDEV ROBİN GİBİ"-

Putin ve Rusya Devlet Başkanı Dimitriy Medvedev arasındaki uyuma da geniş verilen belgelerden birinde, Medvedev hakkında, "solgun ve kararsız" ifadesi kullanılırken, bir başka belgede Medvedev'in "Batman'in (Putin) yanındaki Robin'i anımsatıyor" denildi.

Amerikalı diplomatlar mektuplarında Putin ve Medvedev'i kıyaslarken Medvedev'e yönelik sempatilerini dile getiriyor, Putin'in ise ülkede daha etkili olduğunu kaydediyorlar.

Belgelerde ABD'nin Paris Büyükelçisi Charles Rivkin, 16 Eylül 2009'da Washington'a gönderdiği mektupta, "Paris, gittikçe Putin'den her geçen gün daha farklı bir konum alan Medvedev'i yakından takip ediyor. Medvedev, Batılı güçlere karşı daha yakın görünüyor ve Rusya'nın sorunlarının modernizasyon ve hukukun üstünlüğü çerçevesinde çözülmesi ilkesine daha yakın" diyor.

Der Spiegel gazetesindeki verilere göre merkeze gönderilen raporlarda dedikoduların da yer aldığı belirtilerek, bazı mektuplarda, "Medvedev'in eşi Svetlana, Putin ile Medvedev arasında gerilime neden oluyor", "Svetlena hakkında sürekli dedikodular yapılıyor", "Medvedev'e yeterince sadık olmayan diplomatların listesi bizzat Svetlena Medvedeva tarafından yapıldığı" ifadeleri kullanılıyor.

-"ALİYEV'E GÖRE, PUTİN-MEDVEDEV ÇATIŞMASI KAÇINILMAZ"-

Yine belgelere göre ABD Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Burns, 25 Şubat 2010 tarihli mektubunda, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile yaptığı bir konuşmaya atıfta bulunarak, "Aliyev'in, Medvedev'i çağdaş ve aydınların yeni nesil temsilcisi" olarak gördüğünü, ancak kontrol edemediği kişiler tarafından kuşatıldığını söylediğini aktarıyor.

Aliyev'in "Medvedev'in herhangi bir kararı uygulamadan önce onay aldığını" ifade ettiğini belirten Burns, bundan da muhtemelen Putin'i kast ettiğini aktarıyor. Burns, Aliyev'in ayrıca Rusya'daki birçok üst düzey yetkilinin Medvedev'i lider olarak kabul etmediği görüşünü dile getirdiğini kaydediyor.

Burns'un, Aliyev'in Putin ve Medvedev ekipleri arasındaki ciddi çatışmanın birçok kanıtı olduğunu söylediğini belirterek, "Medvedev-Putin uyumu konusunda Aliyev, 'Bir kazanda iki kelle kaynamaz' atasözünü kullanıyor. Aliyev, bu (atasözünün) kaba bir sokak dili olduğunu ve iki liderin (Putin ve Medvedev) eninde sonunda kavga etmek zorunda kalacağını savunuyor" dediği savunuldu.

-İNGİLTERE KINADI

İngiltere, Wikileaks'in ABD belgelerini izinsiz şekilde yayımlamasını kınadı.

İngiltere Dışişleri Bakanlığı Sözcüsünün yaptığı ve bakanlığın resmi internet sitesinde yer verilen açıklamada, "Bilgilerin izinsiz bir şekilde yayımlanmasını, İngiltere'de de benzer belgelerin yayımlanmasında olduğu gibi kınıyoruz" denildi.

Bu bilgilerin ulusal güvenliğe zarar verebileceğine dikkat çekilen açıklamada, ayrıca "ABD'nin de belirttiği gibi insanların hayatlarını riske atabileceği" kaydedildi.

Açıklamada, "ABD hükümetiyle çok güçlü ilişkilerimiz var ve bu devam edecektir" ifadesi kullanıldı.

AA

Anahtar Kelimeler:

WikiLeaks

WİKİLEAKS SİTESİ TEKRAR SALDIRIYA UĞRADI
 
RUM BASININDA WİKİLEAKS BELGELERİ
 
EKVADOR, WIKILEAKS'A KAPILARINI AÇTI
 
DAHA BİNDE 1’İ AÇIKLANDI
 
ABD'NİN KARİZMASINI ÇİZEN ASKER
 
KADDAFİ UKRAYNALI HEMŞİRESİZ YAPAMIYOR
 
AZERBAYCAN, RUSYA VE İRAN'DAN AÇIKLAMA!
 
MENDERES TÜREL, WİKİLEAKS'İ YALANLADI
 
İSRAİL, ABD OLMADAN OPERASYON DÜZENLEYEBİLİR
 
AK PARTİ'Yİ KAPATMA "ADLİ DARBE"
 
WİKİLEAKS'TE "BALYOZ" OPERASYONU
 
BİN 758 BELGE YUNANİSTAN İLE İLGİLİ (WİKİLEAKS)
 
WİKİLEAKS FİLMİ'NİN AKTÖRLERİ
 
WİKİLEAKS: TÜRKİYE'NİN OSMANLI DURUŞU...
 
WİKİLEAKS'TAN: İSTESEK TANKLARI SOKAĞA İNDİRİRDİK
 
WİKİLEAKS, OBAMA'YI BELGEYE BOĞDU
 
WİKİLEAKS'IN KURUCUSU JULİAN ASSANGE
 
ABD DİPLOMATLARI CASUS GİBİ ÇALIŞMIŞ!
 
WİKİLEAKS BELGELERİ DÜNYA BASININDA
 
DAVUTOĞLU MÜTHİŞ TEHLİKELİ VE DELİ!
 
LE MONDE DA BELGELERİ AÇIKLADI
 
İŞTE WİKİLEAKS'TA "TÜRKİYE" İLE İLGİLİ BÖLÜM!
 
ERDOĞAN GÜÇLENİYOR, TSK HAREKETE GEÇMİYOR!
 
NEW YORK TİMES WİKİLEAKS BELGELERİNİ AÇIKLADI
 
"WİKİLEAKS SİTESİ ÇÖKERTİLDİ"
 
'BANA BİR ŞEY OLURSA BU LİNKE TIKLAYIN'
 
29 Kasım 2010 - 15:28:40
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

23:59Katar Emiri: Türkiye arabulucu olmalı
23:41Üniversiteyi kazanamadı örgüte katıldı
23:24Meclis Başkanı Türklere hakaret etti
23:21PKK faturayı 2 militanına kesti
22:24İstanbul resmen 2012 Avrupa Spor Başkenti
20:08Fuhuş operasyonunda "Kaçmaz" ismi tutanakta
19:34Davutoğlu: Wikileaks dış politikamızı etkilemez
19:13Türk İntikam Birliği, Tayyar'ı tehdit etmiş
19:04Haberal'ın sağlık raporuna soruşturma
18:53KESK'ten Sami Evren'e suçlama
18:20Wikileaks sitesi tekrar saldırıya uğradı
18:15Topbaş: Haydarpaşa yangınında ihmal var
18:02Kaçmaz, kapısını çalan polise: Ben hakimim
17:44Cumhurbaşkanı Gül, AGİT zirvesi için Astana'da
17:39Trabzonspor yönetimi, WikiLeaks'ı yalanladı
17:35Sami Evren Öğretmenlik yapacak
17:06TSK'nın harbe hazırlık durumu incelendi
17:05ANKARADA FECİ KAZA: 2 ÖLÜ 10 YARALI
16:29'Parası olan kopya çekti'
16:02Gül, NATO'dan Rumlara baskı istemiş
15:09MSB: MKEK, İran'a silah, mühimmat satmadı
14:56"AGİT zirvesinde 'Kazakça' yok"
14:53Kaçmaz, otel odasında yakalandı iddiası
14:46Bakü'den Wikileaks iddialarına tepki
14:34Bartholomeos, tapu için teşekkür etti
14:196 sanıklı "metro" davası başladı
14:02Casusluktan yargılanabilir
13:55Ahmet Albayrak son yolculuğuna uğurlandı
13:47SGK'da, e-devlet sistemi tıkadı
13:45Ergenekon hakimlerine 468 bin liralık dava
Daha fazla haber göster
13:19Ankara'da şüpheli paket alarmı
12:28'Başbakan'ın dediği gibi bekleyip göreceğiz'
12:16Kazakistan AGİT hedeflerine ulaştı
11:41Protestocu öğrenciler serbest
11:34Cumhurbaşkanı Gül'den, Wikileaks yorumu
11:10Halk otobüsü ile kamyon çarpıştı: 21 yaralı
10:58AGİT zirvesinde 27 Cumhurbaşkanı
10:47Vedat Ali Özışık gözaltına alındı
10:44Dünya liderleri Kazakistan'da toplanıyor
10:43Gümrük vergisi askıya alınan ürünler
10:41KPDS, 5 Aralık'ta yapılacak
10:39YAŞ toplantısı başladı
10:37AYM'den "Varlık Barışı"na vize
10:33AİHM, UZAN'IN TALEBİNİ GÖRÜŞÜYOR
10:32Davutoğlu: Dış politikada ikili dil kullanmadık
10:15Korktuğu başına geldi
09:30EŞİ DOĞUM YAPAN MEMURA MÜJDE!
09:04'Biz de buna benzer bilgiler topladık'
08:54"Devlet kararıydı, dozu kaçtı"
08:32Daha binde 1’i açıklandı
08:20Baronların baronu yakalandı
07:56'Belki yeni bir Yargıtay daha kurmak gerekir'
00:11Türk parlamenterlerden Rusya'ya çıkarma
00:05ABD, Davutoğlu'ndan rahatsız
23:59Kış bakımını yaptırın aracınız yolda kalmasın
23:49Yunanistan yetimhanenin iadesinden memnun
22:41Çevik kuvvet polisine ses bombalı saldırı
22:35Davutoğlu: 11 Eylül doğru ifade; özür dilendi
21:55Ulusal Kanal konferansı: Dine ağır hakaretler
20:22Hillary Clinton şikâyet etti, yok diyemedi
20:17Teröristlere ait mayın imha edildi
20:13DAVUTOĞLU VE CLINTON WikiLeaks'I KONUŞTU
20:08GÖNÜL'DEN WikiLeaks AÇIKLAMASI
19:47Erdoğan'a 'Kaddafi İnsan Hakları Ödülü' verildi
19:32Erdoğan, Turgut Reis'in türbesini ziyaret etti
19:13APA'nın başkan yardımcısı Türkiye
18:16Gül'den muhafız alay komutanlığına ziyaret
18:05KPSS sınavında mum ışığında soru çözmüşler
17:57DAVUTOĞLU ABD'YE TEŞEKKÜR ETTİ
17:42ÇYDD ve ÇEV, Poyrazköy'le birleşsin
17:39YARSAV: İş yükü haberi 'yıpratma' amaçlı
17:24Vali, HES kararını İGM'ye geri gönderdi
16:56KESK'TE TACİZ İDDİASI: EVREN İSTİFA ETTİ
16:50Koçum, son yolculuğuna uğurlandı
16:47Erdoğan Kaddafi ile yemekte bir araya geldi
16:31Haberal'ın raporunun gizlenmesi: Soruşturma!
16:27Kaddafi Ukraynalı hemşiresiz yapamıyor
16:07AZERBAYCAN, RUSYA VE İRAN'DAN AÇIKLAMA!
15:53"Savarona" iddianamesi kabul edildi
15:44YAŞ yarın toplanacak
15:44Nükleer santrale Kremlin'den onay
15:41Menderes Türel, WikiLeaks'i yalanladı
15:29İşten çıkarılan işçiler açlık grevine başladı
15:28İsrail, ABD olmadan operasyon düzenleyebilir
15:24AK PARTİ'Yİ KAPATMA "ADLİ DARBE"
15:19Sivas Davası, Ergenekon ile birleştirildi
15:12Erdoğan: Türkiye'nin AB üyeliği ciddi ele alınmalı
14:57Yaşar Yakış: Biz de bilgi topluyorduk
14:48Yıldırım: Seferler normale dönecek
14:47Başbakan uyardı, VIP geçişleri yüzde 50 azaldı
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Aliya RAHTE
Darbeci tutuklayan hâkim para ödeyecek!
 
 
Ayhan BİLGEN
WikiLeaks ve özür dileme beklentisi
 
 
Necmettin EVCİ
Hile bizi arkadan dostluğa itiyor
 
 
 
 
"WikiLeaks sitesi çökertildi"
 
New York Times WikiLeaks belgelerini açıkladı
 
İşte WikiLeaks'ta "Türkiye" ile ilgili bölüm!
 
Le Monde DA BELGELERİ AÇIKLADI
 
ABD diplomatları casus gibi çalışmış!
 
 
 
 
 
 
 
"Sosis imalatı ve siyasi pazarlıklar kamuoyu önünde yapılmaz; çünkü ikisi de mide bulandırır"
BİSMARCK
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.500
1.510
 
 Euro
1.950 1.965
 
 Sterlin
2.314 2.355
 
 Altın
66.33 67.00
 
 IMKB
65350  
 
 
SETA’dan çarpıcı Türkiye tespiti...
 
Türk dış politikasına yön veren merkezlerden SETA'nın Genel Koordinatörü Taha Özhan, yeni dünya düzenini anlattı.
 
 
 
 
  BAKANLARIN açığa aldığı 3 generale emsal oluşturan kararın 4 yıl önce Askeri Yüksek İdare Mahkemesi (AYİM) tarafından alındığı ortaya çıktı.  
 
 
 
  Terfi sıkıntısı yaşamak istemeyen bazı generallerin kalp hastalığı gibi görevlerini aksatacak önemli rahatsızlıkların tedavisi için GATA yerine özel hastaneleri tercih ettikleri belirlendi. Ağustos YAŞ'ında Orgeneralliğe terfi eden Ege Ordu Komutanı Nusret Taşdeler'in de koroner by-passs ameliyatı için 2004 ve 2007'de GATA'yı tercih etmediği ortaya çıktı. Taşdeler'in Fırat Tıp Merkezi'ndeki laboratuar sonuç belgesine adı farklı yazılırken, yaşı ise 106 olarak gösterildi.    
 
 
 
 
NATO'nun Türkiye'ye yerleştirmek istediği füze kalkanını nasıl değerlendiriyorsunuz?
 
- Türkiye, İran ve İslam ülkelerinin aleyhine bir proje. Kabul edersek tarihi bir hata olur.
 
- Zaten NATO üyesiyiz. Alınan kararlara uymamız gerekir. Yerleştirilmesini olumlu buluyorum.
 
- Oldukça önemli bir konu. Hükümet, referandumla halka danışmadan karar vermemeli.
 
- Amerikan-İsrail emperyalizminin oyununa daha fazla gelmeden hemen NATO'dan çıkmalıyız.
 
 
 
 
 
 
 
 


mostbetMostbet AZ

 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt https://www.krufarhiv.com/ (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet login  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin