DOLAR 1.510 - EURO 1.965 - ALTIN 67.00 - IMKB 65350
Çarşamba 1 ARALIK 2010
WIKILEAKS'Çİ KAMYON YAZILARI (mizah) Katar Emiri: Türkiye arabulucu olmalı Mübarek, Irak'a 'adil diktatör' istemiş Liderlerin DNA verileri istenmiş ELANO, SANTOS'A SATILDI Hemzemin geçitte kaza: 2 ölü AMERİKA WIKILEAKS ÖNLEMİ ALIYOR İstanbul resmen 2012 Avrupa Spor Başkenti Beşiktaş - BC Goettingen maçı tekrar oynanacak Günay: Haydarpaşa Garı'nda ihmal var habertaraf.com
 
 
 
ABD, Davutoğlu'ndan rahatsız
 
 
 
 
İbrahim BAYKAN
Milletvekilleri alınacaktır
 
 
 
Okur Temsilcisi
Hırsızlığın yeni adı: Bir internet sitesi
 
 
 
 
Namık Kemal'in ölüm yıl dönümü
 
 
 
 
 
Yeni Akit
Abdurrahman DİLİPAK
Wikileaks bombasını patlattı!
 
 
Hürriyet
Ahmet HAKAN
İmam-hatipliliğim mi tuttu
 
 
Bugün
Ali Atıf BİR
Wikileaks'i abartmayın!
 
 
Radikal
Cüneyt ÖZDEMİR
WikiLeaks yazışmalarının kalbinden bildiriyorum
 
 
Zaman
Ekrem DUMANLI
Wikileaks'e ne kadar güvenilir?
 
 
Sabah
Emre AKÖZ
Wikileaks belgeleri nasıl okunmalı?
 
 
Star
Ergun BABAHAN
Wikileaks ile ABD’nin sıkıntısı ve Türkiye
 
 
Yeni Şafak
Fehmi KORU
Pandora'nın kutusu açıldı
 
 
Yeni Şafak
Hakan ALBAYRAK
Hani Türkiye'nin Ortadoğu açılımları Amerikan projesiydi?
 
 
Vatan
Hasan Celal GÜZEL
PKK / BDP / Apo konusunda aldanmayalım
 
 
Yeni Şafak
İbrahim KARAGÜL
Wikileaks: Neden Türkiye? Bizden neden korkuyorlar?
 
 
Zaman
İhsan DAĞI
Muz cumhuriyetinin generalleri
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
Öcalan duruma hakim, ancak zorlanıyor...
 
 
Star
Mehmet ALTAN
Amerika mı, ona rağmen mi?
 
 
Millî Gazete
Mehmet Şevket EYGİ
Cemaat
 
 
Akşam
Nagehan ALÇI
Amerika çıplak!
 
 
Bugün
Nuh GÖNÜLTAŞ
Wikileaks magazini...
 
 
Radikal
Oral ÇALIŞLAR
WikiLeaks: Zorbalığa ve güce karşı bilgi
 
 
Vatan
Ruşen ÇAKIR
Bu taşlar çok baş yarabilir
 
 
Habertürk
Umur TALU
Bu mahkeme size miras bıraktı!
 
 
Hürriyet
Yılmaz ÖZDİL
‘Kül’tür başkenti
 
 
 
 
Necmettin EVCİ
 
Aliya RAHTE
 
 
 
Haydarpaşa yangınının ayrıntıları
 
 
 
İSTANBUL- Tarihi Haydarpaşa Tren Garı'nda yangın çıktı.
 
Tarihi Haydarpaşa Tren Garı'nın çatısında başlayan hızla büyüdü. Çatı yüksekte olduğundan dolayı, itfaiye ekipleri müdahalede güçlük çekiyor.

Ölen ya da yaralananın olmadığı yangına itfaiye, su ve köpüklerle müdahale ediyor. İtfaiye yetkilileri, binanın tamamı tehlike altında olduğunu belirdi. Çevre ilçelerden de itfaiye ekipleri, yangına müdahale etmek için Kadıköy'e geçiyor. Sahil güvenlikte denizde önlemlerini aldı. CİHAN

SAAT: 16.00

HAYDARPAŞA TREN GARI'NA DENİZDEN MÜDAHALE BAŞLADI,


Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, Haydarpaşa Tren Garı'ndaki yangına denizden de müdahale yapıldığını bildirdi.

Öztürk, yaptığı açıklamada, çalışmaları takip ettiğini ancak yangının çıkış nedeniyle ilgili henüz kendilerine bilgi gelmediğini ifade etti.

Yangına denizden müdahalenin başladığını kaydeden Öztürk, şunları söyledi:

''Karadan gelen itfaiye yetersiz kalınca denizden müdahale başladı. Denizden de şu anda müdahale ediliyor. Çatı katından sonra dördüncü kat da yanmış durumda. Dördüncü kattaki yangın kontrol altına alınmış durumda zannediyorum. Hem denizde hem karada bütün trafik durduruldu. Şu anda yaralı ya da can kaybı konusunda net bir bilgi.''


BÜTÜN İSTASYONLARA YARDIM ÇAĞRISI


Yapılan telsiz anonslarında, trafiğin tamamen kilitlendiği ve itfaiye araçlarının olay yerine gidemediği belirtiliyor. Anonslarda, Anadolu yakasındaki bütün itfaiye gruplarının yangına müdahale için takım ve müfrezelerini çıkartmaları duyurusunda bulunuldu.

Bu arada yangına havadan müdahale edilmesi için de girişimlerde bulunuluyor.

SAAT: 16.30


HAYDARPAŞA GARI'NDAKİ YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI

Haydarpaşa Tren Garı'ndaki yangının kontrol altına alındığı bildirildi.

Ulaştırma Bakanlığı yetkililerinden alınan bilgiye göre, yangın bir süre önce kontrol altına alındı ve soğutma çalışmalarına başlandı.

YANGIN BÜYÜK PANİĞE NEDEN OLDU

Haydarpaşa Tren Garı'nın çatısında çıkan ve kısa zamanda büyüyen yangın büyük paniğe neden oldu. Amatör kameralara yansıyan görüntüler, yangının büyüklüğünü gözler önüne serdi
Haydarpaşa Tren Garı'nın çatısında çıkan ve kısa zamanda büyüyen yangın kontrol altına alındı. Alevler söndürülürken, çatı tamamen yandı. Yangın, ilk çıktığında büyük paniğe neden oldu. Amatör kameralara yansıyan görüntüde, vatandaşlar panik halinde gardan çıkıyor. Gardan uzaklaşanlar yangını seyrediyor.Gar yangını, vatandaşlar arasında tartışmaya neden oldu


Tarihi Haydarpaşa Garı'nın çatısında çıkan yangın, vatandaşlar arasında tartışmaya neden oldu. Yetkililerin duyarsızlığından şikayet eden bazı vatandaşlar yangında kasıt aradıklarını belirtirken, bazıları kasıt düşünmediklerini söyledi.
Haydarpaşa Garı'nın çatısında çıkan yangın, çok sayıda itfaiye ekibinin müdahalesiyle kontrol altına alındı. Gar binasında soğutma çalışmaları sürüyor.

Bu arada, tarihi binanın yanması vatandaşlar arasında tartışmaya neden oldu. Yetkililerin duyarsızlığından şikayet eden bazı vatandaşlar, yangında kasıt aradıklarını belirterek, "Garın tepesinde duman yükseldiğini görünce yetkili birisine haber verdik. Pek dikkate almadı. Bir saatlik bir süre geçti ancak müdahale edilebildi." iddiasında bulundu.

Başka vatandaşlar ise yangının elektrik kontağından çıktığını ileri sürerek, yangında kasıt olmadığını söyledi. CİHAN

SAAT: 17.00

SOĞUTMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR


Ulaştırma Bakanlığı Müsteşar Vekili Talat Aydın, Haydarpaşa Garı'nda çıkan yangında kundaklama ihtimalini mümkün görmediğini söyledi. Aydın, yangının kontrol altına alındığını ve soğutma çalışmalarının devam ettiğini belirtti.
Ulaştırma Bakanlığı Müsteşar Vekili Talat Aydın, Haydarpaşa Garı'nda çıkan yangınla ilgili açıklamalarda bulundu. Büyük bir tehlike atlatıldığını belirten Aydın, "Tren seferleri şu anda durduruldu. Yangının resmen söndürüldüğü teknik olarak belirlendikten sonra seferler yeniden başlatılacak." dedi.

Yangının nedeni konusunda henüz bir açıklama yapılamayacağını dile getiren Aydın, teknik inceleme sonucunda bunun ortaya çıkacağını dile getirdi.

Bir soru üzerine Haydarpaşa Garı'nın çatısında izolasyon çalışmaları yapıldığını doğrulayan Aydın, bu çalışmalar nedeniyle yangının çıkmış olabileceğini aktardı. Aydın, "İzolasyon çalışmaları, yağmur sularının içeri girmesini önlemek için her binada olduğu gibi belli aralıklarla yapılıyor. Yangının nedeni ile ilgili teknik rapor çıktığında sizlerle paylaşırız." diye konuştu.

İzolasyon çalışmalarında uygun olmayan malzeme kullanıldığı gerekçesiyle yangının çıktığı yönündeki iddiaların hatırlatılması üzerine ise Aydın, "Bunu nereden çıkartıyorlar?" diye sordu. Yangının çıkış nedeninin ancak teknik raporun tamamlanması ile ortaya çıkacağını yineleyen Aydın, bunun dışındakilerin spekülasyon olacağını söyledi. Aydın, başka bir soru üzerine ise kundaklamayı mümkün görmediğini belirtti.

Aydın, yangının kontrol altına alındığını ve soğutma çalışmalarının devam ettiğini belirtti. CİHAN


"ALT KATLARDA YANGIN SÖZ KONUSU DEĞİL"
İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Ali Karahan, ''Çalışmalarımız sürmekte. Alt katlarda yangın söz konusu değil. Yangın kısmen kontrol altına alındı'' dedi.

Tarihi Haydarpaşa Tren Garı'nın çatısında çıkan yangını kontrol altına alma çalışmaları sürüyor.

Yangın söndürme çalışmaları hakkında AA muhabirine bilgi veren Karahan, denizden ve karadan yangına müdahale edildiğini söyledi.

Karahan, ''Çalışmalarımız sürmekte. Alt katlarda yangın söz konusu değil. Ekiplerimiz yangına müdahale ediyor. Gerekli bilgiyi ilerleyen saatlerde vereceğiz. Şu an yangın kısmen kontrol altına alınmış durumda'' diye konuştu.

Karahan, kısmen kontrol altına alınan yangının saat kulesi tarafında yer yer devam ettiğini belirterek, yangının çıkış nedenine ilişkin net bir şey söylemelerinin şu anda mümkün olmadığını ifade etti.


SAAT: 17.32

''HAYDARPAŞA'DA TREN SEFERLERİ DURDURULDU''

Ulaştırma Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Talat Aydın, Haydarpaşa Garı'ndaki yangın nedeniyle buraya yapılan tren seferlerinin yangın tamamen söndürülene kadar durdurulduğunu açıkladı.

Aydın, tarihi Haydarpaşa Garı'ndaki yangına ilişkin olarak Ankara Garı'nda yaptığı açıklamada, gar binasının çatı katında saat 15.30 sıralarında başlayan yangının kontrol altına alındığını ve diğer katlara inmediğini söyledi.

Yangına kısa sürede müdahale edildiğini ifade eden Aydın, ''Büyük bir tehlike atlatılmıştır'' dedi.

Aydın, yangının Haydarpaşa Garı'nın çatısında yapılan izolasyon çalışmaları nedeniyle çıkmış olabileceğini tahmin ettiklerini belirtti.

Müsteşar Yardımcısı Aydın, yangın nedeniyle Haydarpaşa Garı'ndan yapılan tren seferlerinin durdurulduğunu, yangının tamamen söndürülmesinin ardından seferlerin yeniden başlayacağını bildirdi.


''YANGIN KONTROL ALTINA ALINDI''


TCDD Haydarpaşa Gar Müdürü Orhan Tatar yangın ile ilgili incelemelerinin devam ettiğini söyledi.

Tatar, çatı katında başlayan yangının kısa sürede itfaiye ekiplerine bildirildiğini belirterek, itfaiye ekiplerinin başarılı çalışmaları sonucu yangının diğer katlara sıçramadan kontrol altına alındığını ifade etti.

Tatar, ''Yangın büyük ölçüde kontrol alındı. İncelemelerimiz devam ediyor. Yangının çıkış sebebi ile ilgili henüz net bir bilgi edinemedik. İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu da olay yerinde. İncelemelerimiz sürüyor'' dedi.

Tatar, yangın anında Gar çalışanlarının ve yolcuların kısa sürede tahliye edildiğini de sözlerine ekledi.


İSTANBUL VALİSİ HÜSEYİN AVNİ MUTLU


İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, yangın yerinde incelemelerde bulunuyor.

Haydarpaşa Tren Garı'na gelen Vali Mutlu burada yaptığı kısa açıklamada, yangının, ekiplerin süratli ve yoğun çalışmaları sonucunda kontrol altına alındığını belirtti.

Can kaybı ve yaralı olmadığını belirten Mutlu, ''Bu yüzden sevinçliyiz. Tarihi bir binada yaşamış olduğumuz bu yangın, hepimiz için çok üzüntü verici. İnceleyeceğiz ve sebepleri hakkında daha sonra açıklama yapacağım. Çatı katında devam eden bir tamirat vardı. Ona bağlı mı değil mi bakacağız'' dedi.

Vali Mutlu açıklamasının ardından incelemelerde bulunmak üzere Gar'ın içine girdi. AA

HAYDARPAŞA GARI-


1908'de İstanbul - Bağdat Demiryolu hattının başlangıç istasyonu olarak inşa edilmiştir. Gar, TCDD'nin ana istasyonudur. İstanbul'un Anadolu yakasında, Kadıköy'de bulunur. Osmanlı İmparatorluğu'nun son dönemlerinde Bağdat Demiryolu yanında İstanbul-Şam-Medine (Hicaz Demiryolu) seferleri de yapılmaya başlanmıştır. Devrin Osmanlı Padişahı II. Abdülhamit döneminde, 30 Mayıs 1906 tarihinde yapımına başlanmıştır. 19 Ağustos 1908 tarihinde tamamlanıp hizmete girmiştir. Bir rivayete göre binanın bulunduğu sahaya III. Selim'in paşalarından Haydar Paşa'nın adı verilmiştir. Binanın inşaatını, ''Anadolu Bağdat'' adı altında bir Alman şirketi gerçekleştirmiştir.

Ayrıca bir Alman'ın teşebbüsüyle garın önünde mendirek inşa edilerek Anadolu'dan gelecek veya Anadolu'ya gidecek vagonların ticari eşyasını yükleme ve boşaltma işlevi için tesisler yapılmıştır.

İki Alman mimar Otto Ritter ve Helmuth Cuno tarafından hazırlanan proje yürürlüğe girmiş, garın yapımında Alman ustalarla İtalyan taş ustaları birlikte çalışmıştır. I. Dünya Savaşı sırasında gar deposunda bulunan cephanelere 1917'de yapılan bir sabotajla çıkan yangın sonucu binanın büyük bir bölümü hasar görmüştür. Yeniden onarılan bina bugünkü şeklini almıştır.

1979'da Haydarpaşa'nın açıklarında ''Independenta'' adlı tankerin bir gemiyle çarpışması sonu meydana gelen patlamadan ve sıcaktan dolayı binanın ''O Linneman'' adlı ustanın yaptığı kurşun vitrayları hasara uğramıştır.

Haydarpaşa Garı, 1976'da aslına uygun olarak yeniden geniş çapta onarılmış ve 1983'ün sonunda dört dış cepheyle iki kulenin restorasyonu tamamlanmıştır.

Vali Mutlu: Havadan müdahalenin yararları da zararları da var

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Haydarpaşa Tren Garı'nda çıkan yangında havadan müdahale edilmemesinin nedenini açıkladı. Havadan müdahalenin zararları olabileceğini belirten Vali Mutlu, 2 tane uçağın Sabiha Gökçen'de yangın için hazır bekletildiğini de söyledi.

Vali Hüseyin Avni Mutlu, Haydarpaşa Garı'nda çıkan yangın ile ilgili son gelişmeleri basınla paylaştı. Olayda yaralı ve can kaybının olmadığını belirten Vali Mutlu şunları söyledi: "Tarihi Haydarpaşa Garı'mızda akşamüzeri vuku bulan bir yangın sonucunda ağırlıklı olarak çatı bölümünde bir yangın oluştu. Büyükşehir

Belediyemiz ile Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğümüz, yangına müdahale ederek alevlerin büyümesini engellediler. Yangın şu an tamamen kontrol altına alındı. Söndürme çalışmalarını şu an Büyükşehir Belediyesi ekipleri sürdürüyor. Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğümüz 2 romorkörü ile denizden müdahale ederek Büyükşehir Belediyemize ciddi destek verdiler. Olayda can kaybı ve yaralı yok."

Yangının çıkışı nedeniyle ilgili teknik raporu görmeden bir şey diyemeyeceğini aktaran Mutlu, "Binamızda küçük bir onarım çalışması var. Ama bu onarım çalışmasının yapıldığı yerde midir? Başka bir bölgede midir? Bütün bunlar itfaiyemizin vermiş olduğu rapor doğrultusunda açıklayabiliriz. Teknik rapor gelmeden net bir şey söylemem mümkün değil. Ağırlıklı olarak çatıda ama çatının alt katında da söndürme çalışmaları oldu. Havadan müdahalenin zararları yararları ilk andan itibaren değerlendirildi. Orman müdürlüğü ve Türk Hava Kurumu ile bu konuda irtibata geçildi. İhtiyaç olduğu takdirde Türk Hava Kurumu'nun Ankara'daki iki uçağı da Sabiha Gökçen'e transfer edildi. İhtiyaç olduğunda yönlendirilmez üzere; yetkililer bu konu ile ilgili olarak herhangi bir ihtiyaç hissetmediler."

SAAT 19.47

Büyükşehir Belediyesi: Gar yangını 1 saat 15 dakikada kontrol altına alındı


İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Haydarpaşa Garı'nda çıkan çatı yangınına 57 araç ve 162 personelle müdahale edildiğini, yangının 1 saat 15 dakikada kontrol altına alındığını açıkladı.

Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, yangınla ilgili ihbarın 15.20'de alındığı belirtildi. Açıklamada, "Alarma geçen İstanbul itfaiyesi, tüm gruplardan ekiplerini bölgeye sevk etti. Kadıköy grubu olay yerine intikal ederek saat 15.28 de yangına müdahale etmeye başladı. Çıkış nedeni henüz tespit edilemeyen yangın ahşap olan çatı katının ön tarafından başlayarak kanatlara doğru sirayet etti. Ekipler kısa sürede dört bölgeden alevlere müdahale ederek alevleri kontrol atına almaya başladı. İtfaiye 57 araç ve 162 personel ile yangına müdahale ederek yayılmasını önledi. İstanbul itfaiyesi, söndüren gemilerinden de yardım isteyerek söndürme çalışmalarına dahil etti. Yoğun çabalar sonucu yangın çatıdan binanın diğer yerlerine yayılması kısa sürede önlendi." denildi.

Açıklamada ayrıca, çalışmalar sırasında İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ahmet Selamet, Genel Sekreter Adem Baştürk ve İtfaiye Daire Başkanı Ali Karahan'ın ekipleri sevk ve idare ettiği kaydedildi. CİHAN

SAAT 22:42

"Yangın nedeni izolasyon çalışması olabilir"


İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Ali Karahan, Haydarpaşa Garı'ndaki yangının çıkış nedeniyle ilgili ilk tahminlerinin, ''Çatıda yapılan izolasyon çalışmasından kaynaklandığı'' yönünde olduğunu belirterek, ''Çünkü bu çalışmalar yapılırken binanın çatı kısımlarına yanıcı maddeler döşenmiş. Ama kesin yangın sebebi savcılık tarafından görevlendirilecek bilirkişi heyetinin incelemeleri sonucu ortaya çıkacak'' dedi.

Karahan, yangının soğutma çalışmalarının tamamlandığını ve itfaiye ekiplerinin gruplarına döndüğünü belirtti.

Ali Karahan, ''Yangının çıkış nedeniyle ilgili olarak ilk tahminlerimiz, çatıda bir süredir yapılan izolasyon çalışmasından kaynaklandığı yönünde. Çünkü bu çalışmalar yapılırken binanın çatı kısımlarına yanıcı maddeler döşenmiş. Ama kesin yangın sebebi savcılık tarafından görevlendirilecek bilirkişi heyetinin incelemeleri sonucu ortaya çıkacak. Biz şu aşamadan itibaren konuyu savcılığa teslim ettik. Kesin sebebi bekleyip göreceğiz'' şeklinde konuştu.

-2 KİŞİ EMNİYETE GÖTÜRÜLDÜ-

Yangın nedeniyle 2 kişi, ifadelerine başvurulmak üzere emniyete götürülürken, ana hat trenleriyle yolculuk yapacak vatandaşların TCDD'ye ait minibüslerle seferlerin yapılacağı Söğütlüçeşme Tren İstasyonu'na gönderilmesine başlandı.

Haydarpaşa Gar Müdürü Orhan Tatar, Haydarpaşa Garı'nda seferlerin normale dönmesi için çalışmaların gece boyunca süreceğini belirtti.

Tatar, ''Öncelikle ana hattaki 4 ekspresi harekete geçireceğiz. Diğer seferler için çalışmalarımız yarın da sürecek. Şu an elektrikler henüz gelmedi. Bu konuda büyük sıkıntı yaşıyoruz. Çalışmalarımız kesintisiz sürecek. Banliyö ve Adapazarı seferleri için de yarını bekliyoruz. Çünkü bu seferlerin bugüne yetişeceğini düşünmüyorum'' şeklinde konuştu.

-YANGIN ONARIM YAPILAN YERDE ÇIKTIYSA KAÇAK ÇALIŞMA VAR DEMEKTİR-

Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk de Haydarpaşa Tren Garı'nda belediyenin denetiminde bir onarım olmadığını belirterek, ''Eğer yangın onarım yapılan yerde çıktıysa kaçak çalışma var demektir'' dedi.

Öztürk gazetecilere yaptığı açıklamada, tarihi binaları onarmak için her ilçede KUDEP adı verilen birimler olduğunu, bu birimlerin onarım ruhsatı verdiğini ve yapılan çalışmaları denetlediğini belirterek, ''Burasıyla ilgili belediyemiz tarafından verilmiş bir onarım ruhsatı söz konusu değil. Başvuru var. Tabiat ve Kültür Varlıkları Kurulundan onay alınmış. Daha sonra ödenek yokluğundan bizden ruhsat alınmamış. Belediyenin denetiminde yapılan bir onarım yok. Eğer yangın onarım yapılan yerde çıktıysa kaçak bir çalışma var demektir'' diye konuştu.

Yangının ardından olay yerine gelerek, inceleme yapan CHP İstanbul İl Başkanı Berhan Şimşek de, Haydarpaşa Garı'nın herkeste bir anısı bulunduğunu belirterek, ''Ama bende ayrı bir anısı var. Deniz Gezmiş filmini 2 ay burada çektik. Garın içini çok iyi bilirim'' dedi. AA

29.11.2010 - PAZARTESİ

SAAT 00:32

Akom: Uçak ve helikopter kullanımına gerek kalmadı


İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM), Haydarpaşa Tren Gar'ında çıkan yangın için Ankara'dan havadan söndürme araçlarının getirildiğini, ancak yoğun söndürme çalışmaları nedeniyle bu araçlara gerek kalmadığını bildirdi. İtfaiyenin geç geldiği ve yangına müdahale edemediği iddialarının da gerçeği yansıtmadığı kaydedildi.

AKOM'dan yapılan yazılı açıklamada, yangından hemen sonra yapılan ilk belirlemelere göre, ahşap çatı katında yalıtım ve çatı tamiratı çalışmaları yapıldığı, günlük çalışmaların bitiminden sonra yangının başladığı bildirildi.

Yangının koku ve dumanın yayılmasıyla anlaşıldığı belirtilen açıklamada, gar personelinin zaman kaybetmeden itfaiyeden yardım istediğinin anlaşıldığı kaydedilerek, ''Yangının duyulmasından kısa bir süre sonra İstanbul Valiliği ve İstanbul İtfaiyesi tarafından Ankara'dan havadan söndürme aracı getirtilerek havaalanında konuşlandırıldı. Ancak yapılan yoğun söndürme çalışmaları nedeniyle uçak ve helikopterlerin kullanılmasına gerek kalmadı. Binanın hassas, kagir ve ahşap karışımı olması nedeniyle teknik ve özellikli söndürme çalışması yapıldı'' ifadeleri kullanıldı.

Yangının İstanbul İtfaiyesi ve söndüren gemilerinin müdahalesi ile yayılmadan söndürüldüğü vurgulanan açıklamada, alınan ihbarlarla alarma geçen itfaiyenin tüm gruplardan ekiplerini bölgeye sevk ettiği, Kadıköy grubunun olay yerine 15.28'de gelerek yangına müdahale etmeye başladığı bildirildi.

Açıklamada şöyle devam edildi:

''Çıkış nedeni henüz tespit edilemeyen yangın, ahşap olan çatı katının ön tarafından başlayarak kanatlara doğru sirayet etti. Ekipler kısa sürede dört bölgeden alevlere müdahale ederek alevleri kontrol altına almaya başladı. İtfaiye 57 araç ve 162 personel ile yangına müdahale ederek yayılmasını önledi.

İstanbul İtfaiyesi, Söndüren gemilerinden de yardım isteyerek söndürme çalışmalarına dahil etti. Yoğun çabalar sonucu yangın çatıdan binanın diğer yerlerine yayılması kısa sürede önlendi. Çatıda yapılan ilk belirlemelere göre ön cephesi ve yan cephelerinin bir bölümü hasar gördü. Yangın yaklaşık 1 saat 15 dakikada kontrol altına alınarak tamamen söndürüldü. Bazı iddialara göre itfaiyenin geç geldiği, yangına müdahale edemediği, gerçeği yansıtmamaktadır. Yangın söndürme çalışmaları sırasında İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ahmet Selamet, Genel Sekreter Adem Baştürk ve İtfaiye Daire Başkanı Ali Karahan, ekipleri sevk ve idare etti.'' AA


Anahtar Kelimeler:

yangınHaydarpaşa Tren Garı

28 Kasım 2010 - 16:14:37
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

23:59Katar Emiri: Türkiye arabulucu olmalı
23:41Üniversiteyi kazanamadı örgüte katıldı
23:24Meclis Başkanı Türklere hakaret etti
23:21PKK faturayı 2 militanına kesti
22:24İstanbul resmen 2012 Avrupa Spor Başkenti
20:08Fuhuş operasyonunda "Kaçmaz" ismi tutanakta
19:34Davutoğlu: Wikileaks dış politikamızı etkilemez
19:13Türk İntikam Birliği, Tayyar'ı tehdit etmiş
19:04Haberal'ın sağlık raporuna soruşturma
18:53KESK'ten Sami Evren'e suçlama
18:20Wikileaks sitesi tekrar saldırıya uğradı
18:15Topbaş: Haydarpaşa yangınında ihmal var
18:02Kaçmaz, kapısını çalan polise: Ben hakimim
17:44Cumhurbaşkanı Gül, AGİT zirvesi için Astana'da
17:39Trabzonspor yönetimi, WikiLeaks'ı yalanladı
17:35Sami Evren Öğretmenlik yapacak
17:06TSK'nın harbe hazırlık durumu incelendi
17:05ANKARADA FECİ KAZA: 2 ÖLÜ 10 YARALI
16:29'Parası olan kopya çekti'
16:02Gül, NATO'dan Rumlara baskı istemiş
15:09MSB: MKEK, İran'a silah, mühimmat satmadı
14:56"AGİT zirvesinde 'Kazakça' yok"
14:53Kaçmaz, otel odasında yakalandı iddiası
14:46Bakü'den Wikileaks iddialarına tepki
14:34Bartholomeos, tapu için teşekkür etti
14:196 sanıklı "metro" davası başladı
14:02Casusluktan yargılanabilir
13:55Ahmet Albayrak son yolculuğuna uğurlandı
13:47SGK'da, e-devlet sistemi tıkadı
13:45Ergenekon hakimlerine 468 bin liralık dava
Daha fazla haber göster
13:19Ankara'da şüpheli paket alarmı
12:28'Başbakan'ın dediği gibi bekleyip göreceğiz'
12:16Kazakistan AGİT hedeflerine ulaştı
11:41Protestocu öğrenciler serbest
11:34Cumhurbaşkanı Gül'den, Wikileaks yorumu
11:10Halk otobüsü ile kamyon çarpıştı: 21 yaralı
10:58AGİT zirvesinde 27 Cumhurbaşkanı
10:47Vedat Ali Özışık gözaltına alındı
10:44Dünya liderleri Kazakistan'da toplanıyor
10:43Gümrük vergisi askıya alınan ürünler
10:41KPDS, 5 Aralık'ta yapılacak
10:39YAŞ toplantısı başladı
10:37AYM'den "Varlık Barışı"na vize
10:33AİHM, UZAN'IN TALEBİNİ GÖRÜŞÜYOR
10:32Davutoğlu: Dış politikada ikili dil kullanmadık
10:15Korktuğu başına geldi
09:30EŞİ DOĞUM YAPAN MEMURA MÜJDE!
09:04'Biz de buna benzer bilgiler topladık'
08:54"Devlet kararıydı, dozu kaçtı"
08:32Daha binde 1’i açıklandı
08:20Baronların baronu yakalandı
07:56'Belki yeni bir Yargıtay daha kurmak gerekir'
00:11Türk parlamenterlerden Rusya'ya çıkarma
00:05ABD, Davutoğlu'ndan rahatsız
23:59Kış bakımını yaptırın aracınız yolda kalmasın
23:49Yunanistan yetimhanenin iadesinden memnun
22:41Çevik kuvvet polisine ses bombalı saldırı
22:35Davutoğlu: 11 Eylül doğru ifade; özür dilendi
21:55Ulusal Kanal konferansı: Dine ağır hakaretler
20:22Hillary Clinton şikâyet etti, yok diyemedi
20:17Teröristlere ait mayın imha edildi
20:13DAVUTOĞLU VE CLINTON WikiLeaks'I KONUŞTU
20:08GÖNÜL'DEN WikiLeaks AÇIKLAMASI
19:47Erdoğan'a 'Kaddafi İnsan Hakları Ödülü' verildi
19:32Erdoğan, Turgut Reis'in türbesini ziyaret etti
19:13APA'nın başkan yardımcısı Türkiye
18:16Gül'den muhafız alay komutanlığına ziyaret
18:05KPSS sınavında mum ışığında soru çözmüşler
17:57DAVUTOĞLU ABD'YE TEŞEKKÜR ETTİ
17:42ÇYDD ve ÇEV, Poyrazköy'le birleşsin
17:39YARSAV: İş yükü haberi 'yıpratma' amaçlı
17:24Vali, HES kararını İGM'ye geri gönderdi
16:56KESK'TE TACİZ İDDİASI: EVREN İSTİFA ETTİ
16:50Koçum, son yolculuğuna uğurlandı
16:47Erdoğan Kaddafi ile yemekte bir araya geldi
16:31Haberal'ın raporunun gizlenmesi: Soruşturma!
16:27Kaddafi Ukraynalı hemşiresiz yapamıyor
16:07AZERBAYCAN, RUSYA VE İRAN'DAN AÇIKLAMA!
15:53"Savarona" iddianamesi kabul edildi
15:44YAŞ yarın toplanacak
15:44Nükleer santrale Kremlin'den onay
15:41Menderes Türel, WikiLeaks'i yalanladı
15:29İşten çıkarılan işçiler açlık grevine başladı
15:28İsrail, ABD olmadan operasyon düzenleyebilir
15:24AK PARTİ'Yİ KAPATMA "ADLİ DARBE"
15:19Sivas Davası, Ergenekon ile birleştirildi
15:12Erdoğan: Türkiye'nin AB üyeliği ciddi ele alınmalı
14:57Yaşar Yakış: Biz de bilgi topluyorduk
14:48Yıldırım: Seferler normale dönecek
14:47Başbakan uyardı, VIP geçişleri yüzde 50 azaldı
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Aliya RAHTE
Darbeci tutuklayan hâkim para ödeyecek!
 
 
Ayhan BİLGEN
WikiLeaks ve özür dileme beklentisi
 
 
Necmettin EVCİ
Hile bizi arkadan dostluğa itiyor
 
 
 
 
"WikiLeaks sitesi çökertildi"
 
New York Times WikiLeaks belgelerini açıkladı
 
İşte WikiLeaks'ta "Türkiye" ile ilgili bölüm!
 
Le Monde DA BELGELERİ AÇIKLADI
 
ABD diplomatları casus gibi çalışmış!
 
 
 
 
 
 
 
"Sosis imalatı ve siyasi pazarlıklar kamuoyu önünde yapılmaz; çünkü ikisi de mide bulandırır"
BİSMARCK
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.500
1.510
 
 Euro
1.950 1.965
 
 Sterlin
2.314 2.355
 
 Altın
66.33 67.00
 
 IMKB
65350  
 
 
SETA’dan çarpıcı Türkiye tespiti...
 
Türk dış politikasına yön veren merkezlerden SETA'nın Genel Koordinatörü Taha Özhan, yeni dünya düzenini anlattı.
 
 
 
 
  BAKANLARIN açığa aldığı 3 generale emsal oluşturan kararın 4 yıl önce Askeri Yüksek İdare Mahkemesi (AYİM) tarafından alındığı ortaya çıktı.  
 
 
 
  Terfi sıkıntısı yaşamak istemeyen bazı generallerin kalp hastalığı gibi görevlerini aksatacak önemli rahatsızlıkların tedavisi için GATA yerine özel hastaneleri tercih ettikleri belirlendi. Ağustos YAŞ'ında Orgeneralliğe terfi eden Ege Ordu Komutanı Nusret Taşdeler'in de koroner by-passs ameliyatı için 2004 ve 2007'de GATA'yı tercih etmediği ortaya çıktı. Taşdeler'in Fırat Tıp Merkezi'ndeki laboratuar sonuç belgesine adı farklı yazılırken, yaşı ise 106 olarak gösterildi.    
 
 
 
 
NATO'nun Türkiye'ye yerleştirmek istediği füze kalkanını nasıl değerlendiriyorsunuz?
 
- Türkiye, İran ve İslam ülkelerinin aleyhine bir proje. Kabul edersek tarihi bir hata olur.
 
- Zaten NATO üyesiyiz. Alınan kararlara uymamız gerekir. Yerleştirilmesini olumlu buluyorum.
 
- Oldukça önemli bir konu. Hükümet, referandumla halka danışmadan karar vermemeli.
 
- Amerikan-İsrail emperyalizminin oyununa daha fazla gelmeden hemen NATO'dan çıkmalıyız.
 
 
 
 
 
 
 
 


olimpbetMostbet AZ

 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt Betwinner (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin slottica her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet uz  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin  
Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app wordpress Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app