DOLAR 1.510 - EURO 1.965 - ALTIN 67.00 - IMKB 65350
Çarşamba 1 ARALIK 2010
ŞOFÖR GÖZÜYLE WIKILEAKS (mizah) Katar Emiri: Türkiye arabulucu olmalı Mübarek, Irak'a 'adil diktatör' istemiş Liderlerin DNA verileri istenmiş ELANO, SANTOS'A SATILDI Hemzemin geçitte kaza: 2 ölü AMERİKA WIKILEAKS ÖNLEMİ ALIYOR İstanbul resmen 2012 Avrupa Spor Başkenti Beşiktaş - BC Goettingen maçı tekrar oynanacak Günay: Haydarpaşa Garı'nda ihmal var habertaraf.com
 
 
 
CHP-BDP ittifakı maya tutar mı?
 
 
 
 
İbrahim BAYKAN
Milletvekilleri alınacaktır
 
 
 
Okur Temsilcisi
Hırsızlığın yeni adı: Bir internet sitesi
 
 
 
 
Namık Kemal'in ölüm yıl dönümü
 
 
 
 
 
Yeni Akit
Abdurrahman DİLİPAK
Wikileaks bombasını patlattı!
 
 
Hürriyet
Ahmet HAKAN
İmam-hatipliliğim mi tuttu
 
 
Bugün
Ali Atıf BİR
Wikileaks'i abartmayın!
 
 
Radikal
Cüneyt ÖZDEMİR
WikiLeaks yazışmalarının kalbinden bildiriyorum
 
 
Zaman
Ekrem DUMANLI
Wikileaks'e ne kadar güvenilir?
 
 
Sabah
Emre AKÖZ
Wikileaks belgeleri nasıl okunmalı?
 
 
Star
Ergun BABAHAN
Wikileaks ile ABD’nin sıkıntısı ve Türkiye
 
 
Yeni Şafak
Fehmi KORU
Pandora'nın kutusu açıldı
 
 
Yeni Şafak
Hakan ALBAYRAK
Hani Türkiye'nin Ortadoğu açılımları Amerikan projesiydi?
 
 
Vatan
Hasan Celal GÜZEL
PKK / BDP / Apo konusunda aldanmayalım
 
 
Yeni Şafak
İbrahim KARAGÜL
Wikileaks: Neden Türkiye? Bizden neden korkuyorlar?
 
 
Zaman
İhsan DAĞI
Muz cumhuriyetinin generalleri
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
Öcalan duruma hakim, ancak zorlanıyor...
 
 
Star
Mehmet ALTAN
Amerika mı, ona rağmen mi?
 
 
Millî Gazete
Mehmet Şevket EYGİ
Cemaat
 
 
Akşam
Nagehan ALÇI
Amerika çıplak!
 
 
Bugün
Nuh GÖNÜLTAŞ
Wikileaks magazini...
 
 
Radikal
Oral ÇALIŞLAR
WikiLeaks: Zorbalığa ve güce karşı bilgi
 
 
Vatan
Ruşen ÇAKIR
Bu taşlar çok baş yarabilir
 
 
Habertürk
Umur TALU
Bu mahkeme size miras bıraktı!
 
 
Hürriyet
Yılmaz ÖZDİL
‘Kül’tür başkenti
 
 
 
 
Necmettin EVCİ
 
Aliya RAHTE
 
 
 
'KÖY KÖY DOLAŞARAK HAS PARTİ'Yİ ANLATACAĞIZ'
 
 
 
Kurtulmuş, MHP ve CHP gibi 'acaba sıra bize ne zaman gelir, egemenler bize ne zaman siyaset yolu açar' diye beklemediklerini savundu. Kurtulmuş, sahnede rol beklemediklerini, oyunu değiştirmek için, güçlünün zayıfı ezmemesi için siyaset yaptıklarını belirtti.
 
KURTULMUŞ, GENEL BAŞKAN SEÇİLDİ

HAS Parti 1. Olağan Kongresinde tek liste ile seçimlere giren Numan Kurtulmuş, kongrede kullanılan 210 oydan 207'sini alarak genel başkanlığa seçildi.


İLK KONGRE


HAS Parti'nin ilk olağan kongresi, Ankara Atatürk Kapalı Spor Salonu'nda saat 10.00'da başladı. Kongreye AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdulkadir Aksu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Mesut Değer ile Barış ve Demokrasi Partisi Muş Milletvekili Nuri Yaman katıldı. MHP'den ise herhangi bir temsilci gelmedi. Diğer birçok siyasi partinin temsilcisinin de kongrede bulunması dikkat çekti. Ayrıca, yurt dışından da kongreye birçok temsilci katılıyor. Genel Başkan Numan Kurtulmuş, 'Başbakan Numan' sloganları arasında eşi Sevgi Kurtulmuş ile birlikte kongrenin yapıldığı salona geldi. Salonu dolaşan Kurtulmuş, partilileri selamladı.

Daha sonra HAS Parti Kurucular Kurulu üyesi Mukadder Başeğmez, açılış konuşması yaptı. Konuşmalar, özürlüler için de tercüme edildi. Konuşmanın ardından Divan oluşturuldu, İstiklal Marşı okundu. Mavi Marmara baskınında hayatını kaybeden Fahri Yıldız'ın abisinin Kurtulmuş'a kardeşinin fotoğrafını hediye etmesi ardından, Has Parti'yi anlatan bir video gösterildi.

Genel Başkan Numan Kurtulmuş, sözlerine teşekkür ederek başladı. Kurtulmuş, Türkiye siyasetinde bir ilkin gerçekleştiğini ve 28 gün gibi kısa bir sürede örgütlenmesini tamamlamış, teşkilatını kurmuş, önümüzdeki seçimlere girmeye hak kazanmış bir partinin kurulduğunu söyledi. Partilerinin aslında halkın arasında var olduğunu ve bu nedenle kısa sürede kurulduğunu dile getiren Kurtulmuş, Türkiye'de bu milletin güneşinin doğduğunu belirtti. Kutlu bir yola çıktıklarını anlatan Kurtulmuş, bugün yapılanın henüz ilk adımın atılması olduğunu ifade etti. Türkiye sosyolojisinin yeni bir siyasete ihtiyacı olduğunu dile getiren Kurtulmuş, geleceğe umutla bakmayan, bakamayan büyük kitlelerin sesi olarak ortaya çıktıklarını kaydetti. Ertelenen özgürlük ve demokrasi beklentilerinin gerçekleşmesi için yola çıktıklarını dile getiren Kurtulmuş, herkesin eşit ve özgür yurttaş olmak istediğini vurguladı. 8 yıldır iktidar olan partinin bu sorunları çözmediğini savunan Kurtulmuş, HAS Parti'ye ihtiyaç olduğunu ileri sürdü. Var olanı, ruhu ete kemiğe büründürdüklerini anlatan Kurtulmuş, diğer partilerden üslup, tarz ve muhteva bakımından farklı olduklarını ifade etti.


"KİTABIN ORTASINDAN KONUŞACAĞIZ"


Kitabın ortasından konuşacaklarını ama yapamayacakları şeyleri söylemeyeceklerini kaydeden Kurtulmuş, bundan sonra da partilerine ilginin devam edeceğini belirtti. İki farklı siyaset tarzının şimdiye kadar uygulandığını dile getiren Kurtulmuş; birincisinin toplumu adam etme, onlar bilmez biz biliriz anlayışı olduğunu; ikincisinin ise gerçekten bunlar yapabilir diye oy verilenler olduğunu söyledi. Ancak onların da Ankara'da 'ne yapalım, yapamıyoruz' dediklerini aktaran Kurtulmuş, siyasetin, bütün zorlukları göze alıp, milletin sorunlarını çözmeye talip olunması anlamına geldiğini vurguladı. Yıllardır Ankara'da hacivat-karagöz oyunu oynandığını iddia eden Kurtulmuş, yıllardır seslerinin Ankara'ya gelmeden duvarlara çarpıp geri döndüğünü kaydetti. Partilerinin ne kendisinin, ne kurucular kurulundaki herhangi birinin, bir grubun veya zümrenin değil halkın partisi olduğunun altını çizen Kurtulmuş, ayrıca partilerinin bütün dünya mazlumlarının, mağdurlarının partisi olduğunu da ifade etti. Milletin ortak taleplerini yerine getireceklerini dile getiren Kurtulmuş, bir araya getirenin ise ortak doğrular olduğunu vurguladı. Küçüklüğünde bir yelpaze lafı duyduğunu, milletin sağ-sol, dinci-laik diye yelpazelere ayırdıklarını dile getiren Kurtulmuş, ama milletin artık bu yelpaze lafını yutmayacağını vurguladı.


"ROL BEKLEMİYORUZ, OYUNU DEĞİŞTİRMEK İÇİN SİYASET YAPIYORUZ"

Diğer partilerin üç tane oy devşirme derdinde olduklarını savunan Kurtulmuş, kendilerinin ise milletin sorunlarına talip olduklarını kaydetti. İleri bir demokrasiyi kurmak için yola çıktıklarını anlatan Kurtulmuş, onların yüzde 42-58 üzerinden hesap yaptıklarını, kendilerinin de yüzde 100 üzerinden hesap yaptıklarını söyledi. MHP ve CHP'nin yaptığı gibi "acaba sıra bize ne zaman gelir, egemenler bize ne zaman siyaset yolu açar" diye beklemediklerini vurgulayan Kurtulmuş, sahnede rol beklemediklerini, oyunu değiştirmek için, güçlünün zayıfı ezmemesi için siyaset yaptıklarını belirtti. Kendilerini sağcılığın, solculuğun, başkalarının tanımlamalarının, liberalizmin bağlamadığını vurgulayan Kurtulmuş, kendilerini vicdan, ahlak, hakkaniyet ve adaletin sımsıkı bağladığını belirtti.

Füze kalkanını eğer milletten korkmuyorlarsa önümüzdeki pazar günü millete götürülmesini isteyen Kurtulmuş, kapalı kapılar ardında konuşulanları bu milletin duymamasının istendiğini ifade etti. "Füze vurulacağı zaman Türkiye'ye mi soracaklar?" diye soran Kurtulmuş, "Bunu kahvehanede anlatsanız üzerinize gülerler. Siz milleti mi kandırıyorsunuz?" dedi. Halkla ilişkiler planlaması yapılıp milletin gözünün boyandığını savunan Kurtulmuş, 'Türkiye'nin ekseni kayıyor' diyenlerin de başarılı olduğunu ileri sürdü. Meclis'te olmaları halinde füze kalkanının 1 Mart tezkeresi gibi geçmeyeceğini dile getiren Kurtulmuş, Fransa Cumhurbaşkanının iktidarın dile getiremediği gerçekleri söylediğini iddia etti.


"SİYASETİ FORMATLAYACAĞIZ"


HAS Parti'nin siyaseti formatlayacağını dile getiren Kurtulmuş, CHP'nin muhalefetlik yapamadığını ama kendilerinin söylediği bazı şeyleri de yapmalarından dolayı memnun olduklarını belirtti. Grupta konuşma yasağı koyarak, belediyede sigortasız işçi çalıştırılarak, canlı yayında Genel Başkan Yardımcısının Parti Meclisine kızmasıyla sosyal demokrat olunamayacağını anlatan Kurtulmuş, CHP'nin, üç generalin açığa alınmasına ilişkin tutumunu da eleştirdi.

28 Şubat'tan sonra gelen bütün darbelerin sorgulanmasını istediklerini ifade eden Kurtulmuş, 12 Eylül'de hesaplaşma yapılamadığını söyledi. İktidara, ülkenin hangi sorununu çözdüğünü soran Kurtulmuş, alınan oyun hakkının verilemediğini, sadece kendilerinin demokrat olduğunu öne sürdü. Statükoları yenmek üzere yola çıktıklarını ama kendilerinin yeni bir statüko oluşturduğunu iddia eden Kurtulmuş, hukuki ve siyasi reformların durma noktasına geldiğini savundu.

72 milyonun bindirildiği trenin makasını değiştireceklerini dile getiren Kurtulmuş, üç kırmızı çizgiyi şöyle özetledi:

"Devlet yönetimini millete karşı bir tahakküm olarak görmeyecek yani firavunlaşmayacağız. Siyasal iktidarı, kamu kaynaklarını kendimize, yandaşlarımıza ve kendimizden olanlara peşkeş çekmeyecek yani karunlaşmayacağız. İnançlarımızı politikalara kurban etmeyeceğiz, istismar etmeyeceğiz."

Konuşmasının sonunda Kurtulmuş, partililere söz verme yemin ettirdi. Bazı belediye başkanları ise konuşma sonrasına HAS Parti'ye katıldı. CİHAN

KURTULMUŞ: KÖY KÖY DOLAŞARAK HAS PARTİ'Yİ ANLATACAĞIZ

Halkın Sesi Partisi Genel Başkanı (HAS Parti) Numan Kurtulmuş, kongrenin bir seçim startı anlamına geldiğini belirterek, ''Bundan sonra köy köy, fabrika fabrika, kasaba kasaba, şehir şehir dolaşarak HAS Parti'yi, halkın sesini anlatacağız'' dedi.
Kurtulmuş, kongre sonuçlarının açıklanmasının ardından kürsüye gelerek teşekkür konuşması yaptı.
Partisinin kağıt üzerinde kurulmuş bir parti olmadığını belirten Kurtulmuş, çok kısa zamanda seçime girecek şekilde örgütlenen bir parti durumuna geldiklerini söyledi.

Kongrenin bir seçim startı anlamına geldiğini de vurgulayan Kurtulmuş, ''(Vira Bismillah) demenin zamanı geldi. Bundan sonra köy köy, fabrika fabrika, kasaba kasaba, şehir şehir dolaşarak HAS Parti'yi, halkın sesini anlatacağız'' dedi.

Partisindeki herkesin farklı kişisel tecrübeleri, farklı siyasi geçmişlerinin olduğuna değinen Kurtulmuş, partisinde bunların hepsinin bir bütün haline geleceğini söyledi. Kongrenin Türkiye ve insanlık için hayırlı olması dileğinde bulunan Kurtulmuş, partisinin yeryüzünde yeni bir sesi, yeni bir soluğu arayan, 'Bir kurtuluş sesi yok mu?' diye bekleyen geniş kitlelerin sesine tercüman olacaklarını kaydetti.

Kurtulmuş, daha sonra eşi Sevgi Kurtulmuş ile tebrikleri kabul etti. Partililerle fotoğraf çektiren Kurtulmuş ve eşi daha sonra salondan ayrıldı.

Divan Başkanı Teoman Rıza Güneri ise genel başkanlık seçimi ile Genel İdare Kurulu asil ve yedek, Yüksek Disiplin Kurul asil ve yedek ile Danışma Meclisi üyelikleri seçimlerinin tamamlandığını bildirdi.


ÖZGEÇMİŞİ

Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, 1959'da Ünye'de doğdu. İstanbul İmam Hatip Lisesindeki eğitimin ardından 1982'de İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesinden mezun oldu. Yüksek lisansını da aynı üniversitede tamamlayan Kurtulmuş, ABD'de Cornell Üniversitesi'nde doktora tezini hazırladı ve misafir öğretim üyeliği yaptı.

1994'te İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesinde doçent unvanı alan Kurtulmuş, fakültede uzun yıllar Sosyal Siyaset, Çalışma Ekonomisi ve İnsan Kaynakları Yönetimi dersleri verdi.

1998'de siyasete giren Numan Kurtulmuş, Fazilet Partisi İstanbul İl Başkanlığı ve Genel İdare Kurulu üyeliği yaptı. Daha sonra Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı ve Genel Başkan Yardımcılığı görevlerini birlikte yürüten Kurtulmuş, 2004'te profesör oldu. Kurtulmuş, 2008'de Saadet Partisi Genel Başkanı seçildi. Bu sene yeniden genel başkanlığa seçilen Kurtulmuş, kongrenin ardından yaşanan tartışmalar sonrası 1 Ekim 2010'da Saadet Partisi'nden ayrıldı. 1 Kasımda ise Halkın Sesi Partisini kuran Kurtulmuş evli ve üç çocuk babası.

AA


Anahtar Kelimeler:

HAS PartiNuman Kurtulmuş

28 Kasım 2010 - 11:04:24
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

23:39Kavaf: Siyasetteki hocam başbakandır
21:38CHP'li vekil Said Nursi ve Vahdettin'e saldırdı
21:17Kılıçdaroğlu: Benim görüşüm ön seçim
20:10Günay: Haydarpaşa Garı'nda ihmal var
19:51Erdoğan: NATO'da alınan kararlar tatminkar
18:51BDP'den "yüzde 10'u geçeriz" iddiası
18:44"Engelli politikalarımız hak eksenlidir"
15:01Demirtaş: Bilgiler, belgeler bizi şok etmedi
14:08Kılıçdaroğlu Wikileaks'i savundu: İddialar ciddi
13:52Demirtaş: AKP ayrımcılık yapan bir partidir
13:00Bahçeli'den Ak Parti'ye Wikileaks desteği
12:49Ak Parti İl Başkanı: Dedikodularla işimiz yok
12:40İslam'a hakaret bildirisi CHP'den
11:58Önen, APA'da başkan yardımcısı oldu
11:24Demokrasi yönetime katılma rejimine dönüştü
11:09'Herkes kanunla çizilen sınırlar içinde kalmalıdır'
09:40HAS Parti general transfer etti
22:49Cumhurbaşkanı Gül'den 23 kanuna onay
22:37GÖKÇEK'TEN CHP'LİLERE "GÖRÜRSÜNÜZ" İMASI!
22:30'Torba tasarı' TBMM'de
21:48Erdoğan: Eleştiriye maruz kalıyoruz
20:31Batum: Belgelerin ciddiyeti tartışmalı değil
20:24Erdoğan: Eteklerindeki taşları dökülsün görelim
18:42Erdoğan, turgut reis türbesini ziyaret etti
18:19Akaydın 20 ayda Antalya'ya çivi çakmadı
18:09CHP, WikiLeaks için ekip kurdu
17:43İstanbul bu bütçe ile nasıl yönetilemez?
17:11Taş atan çocuklar yasası ile hapisten kurtuldu
16:29HAS Parti'nin müziği Metin Yılmaz'a ait
16:23CHP Eski İl Başkanı: Partide çok dönek var
Daha fazla haber göster
16:18Vekiller WikiLeaks belgelerini değerlendirdi
16:17Grup Yorum'dan Has Parti açıklaması
16:13Türk: Halkımız bizi sorguladı ve eleştirdi
15:04Yıldız: YÖK ile ilgili düzenlemeler yapacağız
14:51Yıldız tepki gösterenlerle bizzat görüşmüş
14:33Pakdil: Başvuru sayısı zenginliği gösterir
13:15Hamzaçebi WikiLeaks'ı ciddiye almadı
12:55Bahçeli, cenaze töreni için Afyon'da
12:34Arınç: Amaç Afrika'daki yoksulluğun giderilmesi
12:07İl Başkanı: CHP düzenli muhalefet yapıyor
12:02DSP Genel Başkanı, Kurtulmuş'u kutladı
11:55Haydarpaşa yangını Meclis'e taşındı
11:34Bekleviç: Kuş gribi neyse WikiLeaks odur
08:31Kurultay’da ‘başkanlık’ seçimi de olabilir!
00:02Referandumdaki başarıyı seçimlerde bekliyoruz
20:47Erdoğan'ın Libya ziyareti ertelendi
19:32Erdoğan'ın rektörlerle toplantısı sona erdi
19:30CHP'li Tekin'e esnaftan tepki
18:40HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş
18:24Abdüllatif Şener 3 paşaya sahip çıktı
17:38Bahçeli'den Erdoğan'a "şerefsizlik" ithamı
17:02Bahçeli: Hükümet ülkeyi iyi yönetememektedir
16:36DSP seçimlere kendi bayrağı altında girecek
16:21Salon rezervasyonu iddialarını yalandı
15:31Türk: Seçimden önce çözülmeli
14:49Sümeyye Erdoğan: Babam baştayken asla
14:38"Türkiye'nin yarınları daha güzel olacak"
14:11Kılıçdaroğlu: Sosyal hukuk devletini yok ettik
13:02Türkiye Partisi AİHM'e başvurdu
12:40'HAS Parti kongresine ayıracak vaktimiz yok'
11:10Başkanı, Kılıçdaroğlu'na şikayet ettiler
11:04'KÖY KÖY DOLAŞARAK HAS PARTİ'Yİ ANLATACAĞIZ'
10:32Kılıçdaroğlu: Hükümetin tavrı doğru değil
08:44Vekiller de devamsızlıktan kalacak
07:50Referandumda hayır deseydik hâlâ Saadet'in başındaydım
19:15DP Samsun İl Kongresi'nde gerginlik
19:06Arınç da "başörtülü vekil olabilir" dedi
18:33CHP'nin kapatılması için suç duyurusu
17:59PKK'nın yıldönümü için Lice'de toplandılar
17:42Arınç: İkili yapılanma ortadan kalkmalı
17:20Özdalga: CHP'de değişiklik mümkün değil
17:08Kılıçdaroğlu çiftçi Öncel'in annesini aradı
17:04Ekonominin iyi olduğu dönemler ben vardım!
16:39Said Nursi sergisi CHP'yi çileden çıkardı
16:30Altı parti bir araya geldi ve füzeyi eleştirdi
16:15Yıldırım: Hukuk keyfiyete tabi değildir
16:01Erbakan seferberlik ilan etti
15:49Bahçeli: Ateşle oynamanın gereği yok
15:19AK Parti, Diyarbakır'da çalışmalarını başlattı
15:04Batum: BDP'ye 'ittifak yapalım' demedim
14:02SP'liler 'Füze kalkanı' projesini protesto etti
10:48İnsan hem sosyalist hem Müslüman olamaz mı?
10:38"Danıştay Paşalığı" TSK’yı perişan eder
10:11HAS Parti'nin ilk kongresi yarın
09:30AK Parti'yi yıkmanın formülü bulundu
09:18Bahçeli: Mutlaka şamarı indireceğiz
01:25DAVUTOĞLU: KİMSENİN HADDİNE DEĞİL BU...
23:57Teröre müsamaha gösterilmesi söz konusu değil
20:18Erdoğan: "AB ipe un sermeye devam ediyor"
19:54HAS Parti büyük kongreye hazır
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Aliya RAHTE
Darbeci tutuklayan hâkim para ödeyecek!
 
 
Ayhan BİLGEN
WikiLeaks ve özür dileme beklentisi
 
 
Necmettin EVCİ
Hile bizi arkadan dostluğa itiyor
 
 
 
 
"WikiLeaks sitesi çökertildi"
 
New York Times WikiLeaks belgelerini açıkladı
 
İşte WikiLeaks'ta "Türkiye" ile ilgili bölüm!
 
Le Monde DA BELGELERİ AÇIKLADI
 
ABD diplomatları casus gibi çalışmış!
 
 
 
 
 
 
 
"Sosis imalatı ve siyasi pazarlıklar kamuoyu önünde yapılmaz; çünkü ikisi de mide bulandırır"
BİSMARCK
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.500
1.510
 
 Euro
1.950 1.965
 
 Sterlin
2.314 2.355
 
 Altın
66.33 67.00
 
 IMKB
65350  
 
 
SETA’dan çarpıcı Türkiye tespiti...
 
Türk dış politikasına yön veren merkezlerden SETA'nın Genel Koordinatörü Taha Özhan, yeni dünya düzenini anlattı.
 
 
 
 
  BAKANLARIN açığa aldığı 3 generale emsal oluşturan kararın 4 yıl önce Askeri Yüksek İdare Mahkemesi (AYİM) tarafından alındığı ortaya çıktı.  
 
 
 
  Terfi sıkıntısı yaşamak istemeyen bazı generallerin kalp hastalığı gibi görevlerini aksatacak önemli rahatsızlıkların tedavisi için GATA yerine özel hastaneleri tercih ettikleri belirlendi. Ağustos YAŞ'ında Orgeneralliğe terfi eden Ege Ordu Komutanı Nusret Taşdeler'in de koroner by-passs ameliyatı için 2004 ve 2007'de GATA'yı tercih etmediği ortaya çıktı. Taşdeler'in Fırat Tıp Merkezi'ndeki laboratuar sonuç belgesine adı farklı yazılırken, yaşı ise 106 olarak gösterildi.    
 
 
 
 
NATO'nun Türkiye'ye yerleştirmek istediği füze kalkanını nasıl değerlendiriyorsunuz?
 
- Türkiye, İran ve İslam ülkelerinin aleyhine bir proje. Kabul edersek tarihi bir hata olur.
 
- Zaten NATO üyesiyiz. Alınan kararlara uymamız gerekir. Yerleştirilmesini olumlu buluyorum.
 
- Oldukça önemli bir konu. Hükümet, referandumla halka danışmadan karar vermemeli.
 
- Amerikan-İsrail emperyalizminin oyununa daha fazla gelmeden hemen NATO'dan çıkmalıyız.
 
 
 
 
 
 
 
 


slottywayMostbet AZ

 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt PEKER (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin slottica her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin  
Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app wordpress Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app