DOLAR 1.475 - EURO 1.974 - ALTIN 65.24 - IMKB 67148
Perşembe 25 KASIM 2010
Wikileaks belgelerinde Türkiye bombası Gül. Normalleşme süreci için devam edeceğiz Oana'nın yeni başkanı bengi ''Balyoz''da talimatla ifade verdiler "Mürekkep yaşının tespiti" sorulacak YÖK için yeniden yapılanma kararı Üniversite olayında tutuklu sayısı 12 oldu Galatasaray Kulübü'nden açıklama Bursaspor Başkanı Yazıcı son noktayı koydu Şehit Er'in cenazesi toprağa verildi habertaraf.com
 
 
 
Türkiye'de başörtüsü neden takılıyor?
 
 
 
 
Mustafa YOLCU
Köpeğin tasması
 
 
 
Okur Temsilcisi
Hırsızlığın yeni adı: Bir internet sitesi
 
 
 
 
Alparslan Türkeş'in doğum günü
 
 
 
 
 
Hürriyet
Ahmet HAKAN
Ve Hilmi ve Orhan ve İsmet
 
 
Radikal
Akif BEKİ
Beyazların sitesine AK Parti neden giremiyor?
 
 
Yeni Şafak
Ali BAYRAMOĞLU
Türkiye nereye doğru gidiyor?
 
 
Zaman
Ali BULAÇ
Hiç davet edilmemeliydi
 
 
Milliyet
Aslı AYDINTAŞBAŞ
Naipaul cehaleti ve hassasiyet faşizmi
 
 
Radikal
Cüneyt ÖZDEMİR
Biraz da emretme komutanım!
 
 
BUGÜN
Doğu ERGİL
Başlarken
 
 
Sabah
Emre AKÖZ
Âleme verir talkını, kendi yutar salkımı
 
 
Star
Ergun BABAHAN
Asker, hizaya gel CHP sen de!
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
Yahudi Lobisi sırt dönünce her şey değişti...
 
 
Star
Mehmet ALTAN
İşte budur
 
 
Millî Gazete
Mehmet Şevket EYGİ
Asıl kölelik şehevî çıplaklıktır
 
 
Zaman
Mümtaz'er TÜRKÖNE
Generaller de insandır
 
 
Bugün
Nuh GÖNÜLTAŞ
Ey siyasiler, Twitter tek yönlü iletişim ortamı değildir...
 
 
Akşam
Oray EĞİN
Bir tecavüzcü olarak Hıncal Uluç
 
 
Yeni Şafak
Osman ÖZSOY
Bir rica ve dilerim son defa...
 
 
Vatan
Ruşen ÇAKIR
Erdoğan Lübnan’da niye bu kadar popüler?
 
 
Yeni Akit
Serdar ARSEVEN
“Yandaş medya”dan korkuyor mu?..
 
 
 
 
Ahmet HAKAN
 
Mustafa Yahya COŞKUN
 
Cüneyt ÖZDEMİR
 
Aliya RAHTE
 
Ruşen ÇAKIR
 
 
 
Arınç: Haber kaynakları arttı
 
 
 
TBMM- Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Devlet Enformasyon Sistemi sayesinde haber kaynaklarının arttığını ve dünyada daha geniş bir coğrafyadan sürekli haberdar olma imkanı elde edildiğini söyledi.
 
Arınç, Plan ve Bütçe Komisyonunda, Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü ve Vakıflar Genel Müdürlüğü bütçeleri ile ilgili sunum yaptı.

Arınç, Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünün, ifade ve basın özgürlüğünün gelişmesi, Türkiye'nin dünya kamuoyuna gerçekçi şekilde tanıtılması, ülke dışındaki gelişmelerin zamanında ve gerçek verilere dayalı olarak izlenmesine imkan sağladığını, basın sektörünün sağlıklı bir yapıya kavuşmasına büyük katkıda bulunduğunu ifade etti.

Kurumun; haber hizmetleri kapsamında her gün 15 dilde haber taraması yaptığını, yabancı gazete, radyo, televizyon ve internet sitelerini izlediğini, günde yaklaşık 5 bin haber topladığını belirten Arınç, son yıllarda haber girişinde meydana gelen artışla, bilgisayar veri tabanının yaklaşık 15 milyon habere ulaşıldığını bildirdi.

Genel Müdürlük tarafından ilgili kuruluşlara 2009 yılında 22 bin 850, 2010 yılının ilk 9 ayında ise 29 bin 564 haber iletildiğini belirten Arınç, böylece performans hedefine büyük ölçüde ulaşıldığını söyledi. Arınç, kurumda 2009 yılında toplam 1 milyon 53 bin 280 haber, 2010 yılının ilk 9 ayında ise 1 milyon 55 bin 603 haber işlendiğini dile getirdi.

Kurumun, habere dayalı faaliyetlerini genişlettiğini ve ''Devlet Enformasyon Sistemi'' adı altında projelendirdiğini kaydeden Arınç, ''Söz konusu proje kapsamında 82 ülkeden 39 dilde yaklaşık bin 400 gazeteyi kapsayan basın ekranı aboneliğimiz ve takip edilen 250'nin üzerinde internet haber sitesi sayesinde haber kaynaklarımız çeşitlenerek artmış ve dünya üzerinde daha geniş bir coğrafyadan sürekli haberdar olma imkanı elde edilmiştir'' dedi.-YABANCI BASIN MENSUPLARI-Genel Müdürlüğün, enformasyon hizmetleri kapsamında, Türkiye'de görev yapan yabancı medya mensuplarının mesleki çalışmalarına da yardımcı olduğunu bildiren Arınç, şöyle devam etti:

''Ülkemizde yabancı basın-yayın mensuplarının sayısında önemli bir artış kaydedilmektedir. Ülkemizde faaliyet gösteren mevcut yerleşik yabancı basın mensubu 2000'li yıllarda 30-40 kişi iken, 2009 yılında bu rakam 265'i bulmuştur. Kendi imkanları ile gelen ve ağırlanan basın mensubu sayısı ise 2010 yılı ilk 9 ayda bin 90'a ulaşmıştır. Davet edilen ve kendi imkanları ile ülkemize gelerek mesleki çalışmalar yapmak isteyen yabancı basın mensupları sayısında sürekli bir artış gözlenmektedir. Genel Müdürlük, ülkemizin iller bazında tanıtımını da sağlamak amacıyla yabancı basın mensupları için çeşitli programlar yapmaktadır.

Genel Müdürlük ayrıca, dost ve komşu ülkelerde medya ile ilgili konferanslar ve toplantılar düzenlemekte, komşu ülke basın yayın mensuplarına da eğitim vermektedir.

Kurum, basın yayın hizmetleri kapsamında, iç kamuoyunun sesini yansıtan basın mensuplarımızın çalışmalarını kolaylaştıracak ve özellikle çok sesliliğin gereği olan yerel basını güçlendirecek tedbirleri almaktadır. Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü, bu çerçevede ülkemizin değişik illerinde 'Yerel Medya Eğitim Seminerleri' düzenlemektedir. Medya mensuplarına, haber, fotoğraf, yayın ve eğitim desteği vermektedir.

Yerel medyayı teşvik etmek amacıyla her yıl 'Anadolu Basınını Özendirme Yarışmaları' düzenleyen Genel Müdürlük, ayrıca yerel medya mensuplarının ihtiyaç duyduğu mesleki konularda, yerinde bilgilendirme toplantıları düzenlemektedir.''

Kurumun, basın kartı yönetmeliğinde belirtilen işlemleri de yürüttüğünü anlatan Arınç, bugün itibariyle basın kartı sahibi gazeteci sayısının 11 bin 700'e ulaştığını duyurdu.

Genel Müdürlüğün, iç ve dış kamuoyuna yönelik çeşitli yayınlar da çıkardığını kaydeden Arınç, bunlardan en önemlisinin, her yıl güncelleştirilen ve Türkçenin yanı sıra İngilizce, Fransızca, Almanca, Arapça, Rusça, Japonca, İspanyolca, Çince ve Portekizce olmak üzere 10 dilde yayımlanan ''Türkiye'' adlı tanıtım kitabı olduğunu söyledi.

Arınç, kurumun, Türkiye'yi tanıtıcı ve kamuoyu oluşturucu çeşitli dillerde güncel yayınlar ve bültenler çıkardığını, internet üzerinden haber yayını yaptığını ifade etti.-VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ-Arınç, sunumunda Vakıflar Genel Müdürlüğünün çalışmaları hakkında bilgi verirken, ''Vakıf medeniyetinin temel taşlarını sevgi, barış ve dayanışma oluşturur. Henüz batı toplumlarının yeni yeni keşfetmeye başladığı 'sivil toplum' kavramını bizim ecdadımız binlerce yıl önce keşfetmiş; dil, din, ırk ve milliyet ayrımı gözetmeksizin, insana hizmeti kendisine amaç edinmiştir'' dedi.

Günümüzde 41 bin 800 mazbut, 283 mülhak, 4 bin 549 yeni ve 161 cemaat vakfın işlemlerini, denetimini, vakıf kültür varlıklarının bakımını, onarımı ve yaşatılmasını, özel bütçeli bir kuruluş olan Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yürütüldüğünü belirten Arınç, vakıflarla ilgili bilgilerin elektronik ortamda doğru ve güncel bir şekilde takibinin yapılabilmesi ve bu bilgilerin e-Devlet projeleri kapsamında ilgili kurum ve kuruluşlarla paylaşılabilmesini sağlamak üzere mart ayında ''Vakıf Bilgi Yönetim Sistemi'' projesinin hizmete girdiğini anımsattı.

Hazineden hiçbir katkı almadan gelirinin yüzde 50'sini yatırıma ayıran Vakıflar Genel Müdürlüğünün bütçesinin geçmiş yıllara oranla katlanarak arttığını dile getiren Arınç, 2003 yılı bütçesi 44 milyon lira olan kurumun, 2010 yılı bütçesinin 400 milyon liraya yükseldiğini söyledi. 2011 Mali Yılında Vakıflar Genel Müdürlüğünün bütçesinin 401 milyon lira olarak öngörüldüğünü belirten Arınç, gelirlerinin tamamının özkaynaktan karşılanacağını bildirdi.

Vakıfların eğitim alanındaki desteğine de değinen Arınç, 24 Nisan 2010 tarihinde yürürlüğe giren ilgili kanun kapsamında Bezm-i Alem Vakıf Üniversitesi ile Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi kurulduğunu hatırlattı.

Vakıf yoluyla meydana gelen vakıf kültür varlıklarının bakım, onarım ve restorasyonunun büyük bir itina ile yürütüldüğünü ifade eden Arınç, şöyle devam etti:

''Vakıflar Genel Müdürlüğü, dünden bugüne kuşaklar arasında canlı bir köprü olan bu kültürel mirasın korunmasında büyük çabalar göstermiştir. Bu çalışmalar sonucunda 2003?2010 yılları arasında 3 bin 484 eserin proje ve onarımı tamamlanmış, 2011 yılında da eski eserlerimizin proje ve onarımlarının yapılmasına devam edilecektir.

2010 yılında Avrupa Kültür Başkenti seçilen İstanbul'da bulunan Fatih, Valide Sultan, Nur-u Osmaniye, Mihrişah Valide Sultan, Haseki Külliyesi Projeleri yaptırılarak ilgili koruma kurullarına onaylatılmış ve bugün özgün yapısına kavuşturulmak üzere onarımları devam etmektedir.

Ayrıca yurt içinde sürdürülen bu kapsamlı çalışmalara yurt dışındaki vakıf kültür varlıklarının da onarımlarının yapılabilmesi için yeni Vakıflar Kanunu ile imkan sağlanmıştır.''-TAŞINMAZLARLA İLGİLİ KAYITLAR-Vakıflar Genel Müdürlüğü için taşınmazlarla ilgili kayıtların önemli olduğuna işaret eden Arınç, bu kapsamda ''Coğrafi Bilgi Sistemi Projesi''nin hayata geçtiğini söyledi. Arınç, vakıf taşınmazlarını hiçbir kira bedeli ödemeden kullananlar ile Vakıflar Genel Müdürlüğü kayıtlarında görülmeyen vakıf taşınmazlarının tespit edilerek kayıt altına alındığını dile getirdi.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, vakıf taşınmazlarına ait her türlü gelirin takibini sağlamak için de ''Vakıf Taşınmazları Yönetim Sistemi'' projesi hazırlandığını, projenin 6 bölge müdürlüğünde pilot çalışmalarının başarılı şekilde devam ettiğini, 2011 yılından itibaren işlemlerin bu sistem üzerinden yürütüleceğini söyledi.

Vakıflar Genel Müdürlüğüne ait gayrimenkullerin yıllarca atıl durumda bırakıldığını ifade eden Arınç, 2003 yılından bugüne kadar yapılan çalışmalarla 334 gayrimenkulün ''kat karşılığı modeli'', 118 gayrimenkulün'' yapım karşılığı uzun süreli kiralama modeli'', 113 tarihi eserin ''restorasyon karşılığı uzun süreli kiralama modeli'' ile değerlendirildiğini, 2 milyon liralık yatırım gerçekleştirildiğini bildirdi. Arınç, bu yatırımlar için Genel Müdürlük bütçesinden hiçbir harcama yapılmadığını anlattı.

Üzerinde toplu yapılaşma bulunan işgalli vakıf taşınmazların, Hazine mülkiyetindeki taşınmazlarla trampa işlemlerinin devam ettiğini kaydeden Arınç, bugüne kadar yapılan çalışmalar sonucunda, İstanbul'da 4 bin 557, Antalya'da bin 570 adet vakıf taşınmazının Hazineye devredildiğini bildirdi.

Vakıf belgelerinin derlenerek bilgisayar ortamına aktarılması ile ilgili çalışmalar hakkında bilgi veren Arınç, bu kapsamda hazırlanan ''Vakıf Arşiv Yönetim Sistemi (VAYS) Projesi''nin çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu, proje kapsamında 10 milyon belgenin dijital ortama aktarılacağını belirtti.

Daha önce taşınır vakıf kültür varlıkları ile ilgili hırsızlıkların yaşandığına dikkati çeken Arınç, ''Halılarımız, çinilerimiz yurt dışına kaçırılmaktaydı. Koruma önlemleri ile birlikte yurt dışı müzayedeler takip edilerek çalınan eserler tespit edilip geri getirilmektedir. Eski yıllarda camilerimizden çalınmış eserler yurt içinde de takip edilmiş ve duyuruları yapıldığı için rahatça satılamadıklarından ya terk edilmiş olarak bulunmuşlar yahut da çeşitli operasyonlarla geri alınmışlardır. Böylece çalıntı eski eserlere iç ve dış piyasadaki talep kırılmıştır'' dedi.

Bu arada, komisyonda RTÜK'ün görüşmelerinin neden bugün yapıldığına ilişkin soru üzerine Arınç, ilk planlandığı 2 Kasım tarihinde uluslararası bir toplantıda olduğunu, bunun Plan Ve Bütçe Komisyonu Başkanlığına bildirildiğini ve komisyon tarafından bugünün uygun görüldüğünü kaydetti.

Bakanların programlarına göre bu tür değişiklikler yapıldığını belirten Arınç, görüşmelerin bugün yapılmasının anayasa ve yasalara aykırı olmadığını kaydetti.

AA

Anahtar Kelimeler:

Bülent Arınç

22 Kasım 2010 - 17:54:56
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

15:18NTVMSNBC: Hit için erotik kullanılıyor
13:57Üskül: Medya, şiddet yayınlarını kontrol etmeli
11:35TARAF'TAN ANADOL'A ÖZEL BAŞLIK
11:23AGİT'e bin 200 den fazla gazeteci akredite oldu
10:46GÜLMEKTEN AĞLAMA GARANTİSİ VERİYORUZ
09:43Kuzu ailesi dağılıyor!
22:26Benim oyuncu olmamda öğretmenim Münir Özkul oldu
16:07"Yaygın basın yerelleri bitirmek için uğraşıyor"
15:16Gazeteci İsmail Kalay'ın ev ve iş yeri arandı
13:03MİDE KALDIRAN İŞTAH! -VİDEO-
11:11Gazetecilere gri pasaport
01:28"New York'ta Beş Minare" kilise projesi mi?
00:34Mehmet Baransu'dan Avcı'ya nazire
00:28Posta, Sözcü ve Milliyet'in tirajları hızla düşüyor
00:21Hangi ünlü türkücümüz CNN'e konuk oldu?
18:20Ajanslar istanbul'da buluşuyor
18:15İnternet medyasına düzenleme bakanlıkta
16:33Gazeteci Çakkalkurt ve Durukan beraat etti
12:47Gazeteciler beraat etti
11:33"Meclis'te skandal atama"ya yalanlama!
08:18Aydın Doğan'a bir iyi bir kötü haber
17:54Arınç: Haber kaynakları arttı
16:21Fatih Tekke'den Hürriyet'e yalanlama
16:20Arınç: RTÜK, 465 müeyyide kararı verdi
14:40TRT 6'da yenilik: Hem Kürtçe hem Türkçe dil
14:02HORTUMU KAPTIRDI, YAVRUSU KURTARDI!
16:03Medine'de basın minibüsü kaza yaptı
14:46Milliyet özür diledi, Hürriyet dilini yuttu!
07:52Dizilere insan hakları ayarı
18:26Öncü Gazetesi Giresun'da başladı
Daha fazla haber göster
12:58Yönden, gazetecileri evinde ağırladı
11:18Reyting için hayat karartmayın
19:35BAŞBUĞ'A "MEMUR" DEMENİN BEDELİ...
14:32Tarık Akan'ın yalanını Can Dündar çıkardı!
11:44RTÜK'E EN ÇOK ŞİKÂYETTE SÜRPRİZ!
01:16AP'de Cengiz Çandar ve Ruşen Çakır konuştu
22:56Reyting uğruna Kanal D'den insanlık skandalı!
11:36Kitapta yaşananlar var bir de Emin
11:23Gazeteci Kadri Özen son yolculuğuna uğurlanıyor
10:19AK Partili İncekara: Senaristler ruh hastası
09:23'Kovulmalarımız bizim için şeref madalyasıdır'
00:11Taraf 3 yaşında! Nice yıllara Taraf...
10:15Reyting rezaleti ortaya çıktı
10:05TSK’dan Alman Basın Konseyi’ne şikâyet
12:31CHP'den "komisyon" açıklaması
12:08Haberden dönen gazeteci yaralandı
11:40Günay'dan TRT'deki "Ağca"lı programa tepki
15:19Rusya'da gazetecilere saldırı davaları sil baştan
00:09TORNADO'NUN GAZABI!
19:10İNANILMAZ DALGA BOYU!
18:24Erdoğan, Time'ın yılın adamı listesinde
16:40TRT ve iki çalışanı beraat etti
15:41Çağlar, Olay'ı TMSF'den geri aldı
15:26MİT'ten "Fidan'ın kardeşi" yalanlaması
12:28DEPREM ANI!
00:27Ünlü spiker reklam yıldızı oldu!
20:21Gazeteci, para karşılığı kendini dövdürdü
15:57"Gazetecilerin yıpranma hakkı geri gelmeli"
14:20Erdoğan: Gözümüz Hantepe baskınında
14:07France 24 Erdoğan'a İsrail ve AB'yi sordu
12:34Rum basını: AB ilerleme raporu Türk'ü sevindirdi
12:27Auto Show medyada da zirve yaptı
09:2020 UÇAK VE HELİKOPTER KAZASI KAMERALARDA!
00:39Çarkıfelek'i tek harften nasıl çözdü?
00:20Gazete tirajlarında son durum ne?
21:32ASLAN KAPLAN'LA ÇİFTLEŞİRSE NE OLUR?
17:52Seul Belediyesi'nden gazetecilere resepsiyon
16:53Eyüp Kılıç'ın hayati tehlikesi sürüyor
12:12Erdoğan ve AK Parti'nin tazminat davasına ret
18:22"Yargı kıskacındaki gazetecilere müjde!"
17:01İstiklal Mahkemelerinin tüm arşivi açılmalı
15:15'Dizilerde tecavüz ve küfür meşru gösteriliyor'
11:11Gaziantep'ten Oktay Ekşi'ye kınama
10:25Bölümü değişen TRT çalışanı intihar etti
10:06'N'olur bana da tecavüz et' demişler
09:48Fatmagül Meclis'te
09:35Gazeteci Evrim Çalışkan intihar etti
09:01Taraf yazarı Arıtman'a tazminat ödeyecek
01:24Son reyting kurbanı 'Deli Saraylı' mı?
01:20Başörtülü gazetecilere tanınan yeni haklar
14:09'Haberiniz Olsun' Kozan'daydı
10:42TELEVİZYONLARIN ZATEN "İFFET"İ YOKTU
23:56Bülent Arınç: TRT dünyaya yayın yapıyor
20:07'Ulusal Medyanın Doğu Güneydoğu Algısı'
14:28Rusya'da saldırıya uğrayan gazeteci komada
11:55Roj TV'de 'ajanlık' suçlamaları mahkemelik
04:49'Mavi Marmara'yı 'Marmaray'la karıştırınca
03:26Haluk Şahin Radikal'i değerlendirdi
03:21İHA'dan logodan sonra mikrofon devrimi
23:58Film ve diziler ekrana hakim oldu
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Mustafa Yahya COŞKUN
Onursuz konuk
 
 
Necmettin EVCİ
Değişen dünyanın son dalgaları
 
 
 
 
Musul ve Kerkük'ün tapu belgeleri Türkiye'de
 
Gül "görevden alma" ile ilgili konuştu
 
Yılmaz Güney’in eşi konuştu
 
Erdoğan'a "2010 liderlik ödülü"
 
Özal'ın ölümü: Oğlu Ahmet Köşk'e çağırıldı
 
 
 
 
 
 
 
Akıllılar, sebepler konusunda tartışır; aptallar da karar verir.
(ANARCHASİS)
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.465
1.475
 
 Euro
1.959 1.974
 
 Sterlin
2.306 2.350
 
 Altın
64.69 65.24
 
 IMKB
67148  
 
 
İHL Sözlük sizi davet ediyor!...
 
İHL Sözlük'te ne var ne yok? Amaçları ne? Nasıl oluşuyor bu sözlük? Genç yönetici 'Zaman Lık' ile konuştuk.
 
 
 
 
  Türk Malı dizisinde Abiye Kuzu karakterini canlandıran Binnur Kaya diziyle yollarını ayırıyor. Geçen haftalarda Kaya, Şafak Sezer ile tartışma yaşamıştı.  
 
 
 
  Okan Bayülgen; mimar Seyhan Özdemir'i oturduğu apartmanın karşısına bina yaptırdığı için Anıtlar Yüksek Kurulu'na şikayet etti. Bununla da yetinmeyip onu 'Disko Kralı'nın skeçlerinde tiye aldı!    
 
 
 
 
CHP ile BDP'nin "sol blok" olarak adlandırılan olası bir seçim ittifakına nasıl bakıyorsunuz?
 
- Her parti arasında ittifak olabilir. Gayet doğal karşılıyorum.
 
- Bu ittifakın sol değil "Kemalist" bir buluşma olacağını düşünüyorum.
 
- Demokratikleşmeye daha çok hizmet eden bir ittifak olur.
 
- Bölgenin, ülkenin ve demokratikleşmenin aleyhine, tehlikeli bir proje.
 
 
 
 
 
 
 
 


slottyway

 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt PEKER (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik İletişim
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin