DOLAR 1.447 - EURO 1.976 - ALTIN 63.26 - IMKB 69998
Cumartesi 20 KASIM 2010
MANİSASPOR: 0 - BURSASPOR: 2 (ilkyarı) CAMİLERDE 12 AY KUR'AN EĞİTİMİ "Kıbrıs'ın batısında doğal gaz yatakları saptandı" CHP'li Değer: BDP ile ittifaka sıcak bakılıyor "CHP'yi değiştirmek kimseye iyilik değildir" Galatasaray: 85 - Mersin Büyükşehir Belediye: 76 Kasımpaşa: 1 - Gençlerbirliği: 1 Altay: 1 - Mersin İdmanyurdu: 2 Erzincan'da tarla kavgası:1 ölü "Cengiz Topel'in uçağını Yunan gemisi düşürdü" habertaraf.com
 
 
 
‘Cellatlarına aşık bazı Aleviler var’
 
 
 
 
Ahmet ASLAN
Yeni Osmanlıların yanılgısı
 
 
 
Okur Temsilcisi
Hırsızlığın yeni adı: Bir internet sitesi
 
 
 
 
Cengiz Topel'in katili açıklandı
 
 
 
 
 
Zaman
Abdülhamit BİLİCİ
Çantada keklik!
 
 
Hürriyet
Ahmet HAKAN
İslami açıdan Yılmaz Güney
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Siz busunuz, mezar ziyaret edersiniz
 
 
Zaman
Ahmet Turan ALKAN
İnadına Mehmet, inadına Hatice...
 
 
Yeni Şafak
Ali BAYRAMOĞLU
Kürt sorununun siyasi-sosyal zemini...
 
 
Akşam
Burhan AYERİ
Kılıçdaroğlu okusun diye
 
 
Radikal
Cengiz ÇANDAR
'Türkiye'siz NATO yok'
 
 
Sabah
Engin ARDIÇ
Çöpe giden yıllar
 
 
Star
Ergun BABAHAN
Özdalga’nın türban fetvası
 
 
Hürriyet
Ertuğrul ÖZKÖK
Yukardan bakmanın hazzı
 
 
Bugün
Gülay GÖKTÜRK
Sevgi hormonu
 
 
Yeni Şafak
Hakan ALBAYRAK
"Buyrun eve gidek yav"
 
 
Millî Gazete
Mehmet Şevket EYGİ
Erkek Müslümanlarla Kadın Müslümanlar tokalaşabilir mi?
 
 
Star
Mustafa AKYOL
Kalkan değil savunma sistemi
 
 
Bugün
Nuh GÖNÜLTAŞ
Öldürdü öldürdü ama kendisi ölemiyor!
 
 
Hürriyet
Nuray MERT
‘Beyaz Türkler’ tartışması
 
 
Sabah
Savaş AY
Medine'de eğik minarenin sırrı
 
 
Milliyet
Taha AKYOL
Atatürk konuları
 
 
 
 
Ahmet HAKAN
 
Abdülhamit BİLİCİ
 
Hakan ALBAYRAK
 
Engin ARDIÇ
 
Nuh GÖNÜLTAŞ
 
 
 
Kazan bir tek HAS Parti ile görüşmedi
 
 
 
Siyasi partilerde bayramlaşma programı çerçevesinde AK Parti, CHP, MHP, DSP ve HAS Parti heyetleri, Saadet Partisini ziyaret etti. Saadet Partisi'nin son konukları HAS Partililer oldu. Şevket Kazan, HAS Parti heyetiyle görüşmedi.
 
AK Parti Ağrı Milletvekili Abdulkerim Aydemir ve Kırşehir Milletvekili Abdullah Çalışkan'dan oluşan AK Parti heyeti, Saadet Partisine bayram ziyaretinde bulundu.

Saadet Partisi Genel Merkezi'ndeki bayram ziyaretlerinde, konukları Saadet Partisi Halkla İlişkiler Başkanı Şevket Kazan ve diğer bazı parti yöneticileri ağırladı.

Kazan, AK Parti'nin, NATO bünyesinde Türkiye'de konuşlandırılmak istenen füze savunma sistemi nedeniyle 1 Mart tezkeresine benzer zor bir durumla karşı karşıya kalabileceğini belirterek, konunun sadece Türkiye'nin değil, Ortadoğu'nun ve İslam aleminin kaderini etkileyecek nitelikte olduğunu söyledi.

''Füze kalkanının Türkiye'de kurulması Türkiye'ye ve İslam dünyasına tuzaktır'' diyen Kazan, tuzağa düşmemeleri konusunda Aydemir ve Çalışkan'ı uyardı.

Kazan, ''Türkiye'nin güneydoğusunda İsrail için hazırlık yapılıyor. Adım adım bu plan ilerliyor. Hedef, İslam dünyasını kargaşaya sokmaktır. Allah Türkiye'yi ve İslam alemini korusun'' diye konuştu.

Aydemir de Türkiye'nin dış politikada aktif olan bir ülke olduğunu ve bölgesinde önemli rolleri bulunduğunu ifade ederek, Türkiye'ye kurulması düşünülen füze kalkanı konusunda Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın hassas davrandığını kaydetti.

Füze kalkanı konusunda her türlü olasılığın hesaplanmaya çalışıldığını vurgulayan Aydemir, kamuoyundaki endişelerin de dikkate alındığını dile getirdi.

Saadet Partisinin sonraki konukları CHP Genel Başkan yardımcıları İsa Gök ve İzzet Çetin ile Parti Meclisi Üyesi Nuran Yıldız oldu.

Gök, bayram ziyaretleri kapsamında Saadet Partisini de ziyaret etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, partisinin kurultayının ardından yeni dönemdeki çalışmaları için Kazan'a başarılar diledi.

Kazan'ın, geniş ufuklu siyasi konuların medyada fazla yer bulamadığını ifade etmesi üzerine Nuran, medyanın siyasetin aracı olması gerekirken Türkiye'de siyasi aktör durumunda olduğunu söyledi.

Bayram ziyaretleri çerçevesinde Saadet Partisine, MHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Bal ve beraberindekiler de geldi.

Kazan'ın, HSYK ve Anayasa Mahkemesine ilişkin yakın zamanda gerçekleştirilen düzenlemelere değinmesi üzerine Bal, hakim ve savcıların güvenilir olmaları gerektiğine dikkati çekerek, ''Anayasa değişikliğiyle tabi bir hakim kitlesi oluştu. Bu adalete yapılacak en büyük kötülüktür ve vahim sonuçlar doğuracaktır'' değerlendirmesinde bulundu.

Saadet Partisini, DSP adına DSP İstanbul Milletvekili Hüseyin Mert ziyaret etti. Mert, Kazan'ı yeniden partide görev alması dolayısıyla kutladı.

-KAZAN, HAS PARTİLİLERLE GÖRÜŞMEDİ-

Saadet Partisi'nin son konukları HAS Partililer oldu. Gün boyunca konuk siyasetçiler, Şevket Kazan tarafından ağırlanırken, Kazan, HAS Parti heyetiyle görüşmedi. Kazan'ın yerine, HAS Parti kurucularından Muhittin Bal ve beraberindekilerle Saadet Partisi Eski Genel Sekreteri Suat Pamukçu ilgilendi.

Bal, bayramların kırgınlık ve küskünlüklerin sona erdirildiği günler olduğunu ve bugünlerde ilişkilere yeni başlangıçlar yapılması gerektiğini söyledi. Bunun üzerine Pamukçu, bayramların dargınlıkların son bulduğu önemli günler olduğunu ancak ''insanoğlunun tıynetini bayram sonrasında sürdürdüğünü'' kaydetti.

Pamukçu, şeker ve çay ikram ettiği HAS Partilileri, ziyaretin ardından tokalaşarak kapıya kadar uğurladı.

BBP'Yİ, SAADET PARTİSİ, MHP, CHP, AK PARTİ, DSP, DP, HYP, HAS PARTİ VE MEMUR-SEN HEYETLERİ ZİYARET ETTİ

Siyasi partilerde Kurban Bayramı dolayısıyla yapılan bayramlaşma çerçevesinde BBP'yi, Saadet Partisi, MHP, CHP, AK Parti, DSP, DP, HYP, HAS Parti ve Memur-Sen heyetleri ziyaret etti.

Ziyaretçileri, BBP Genel Sekreteri Mustafa Destici, Genel Sekreter Yardımcısı Zeki Çatlı ve Genel Başkan Yardımcısı Metin Gündoğdu'dan oluşan heyet ağırladı.

BBP'yi ilk olarak MHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Bal başkanlığındaki MHP heyeti ziyaret etti. Anayasa değişikliği ve Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyeliği için yapılan seçimlerin konuşulduğu ziyarette Bal, HSYK seçimlerinin yargıyı birkaç parçaya ayırdığını öne sürdü.

Adalet Bakanlığının HSYK üyeliği seçimlerinde hakim ve savcıları baskı altına aldığını ve Bakanlığın hazırladığı listenin tümüyle seçilmesini sağladığını iddia eden Bal, ''Hukukun üstünlüğü belli bir zümrenin emrine tahsis edildi. Bakanlık ve YARSAV'ın çatışması yargı üzerindeki en ağır tahribatı yaptı'' dedi.

''Anayasa değişikliğindeki bazı maddelerin AK Parti'nin yargı üzerinde yapmak istediklerini gizlemek için değişiklik paketine konulduğunu'' savunan Bal, ''AK Parti referandum sürecinde insanımızın şehit ailelerine, engellilere, yaşlılara ve kadınlara yönelik sevgi ve merhametini 'evet' oyu için istismar etti. Anayasa'nın uzlaşıyla değiştirilmesi için MHP her maddeye ayrı ayrı öneri sundu fakat, AK Parti uzlaşıdan değil, gerginlikten nemalanıyor'' diye konuştu.

BBP Genel Sekreteri Destici de Adalet Bakanlığının baskısına dayanamayan hakim ve savcıların adaletine kimsenin güvenemeyeceğini söyledi.

-CHP HEYETİNİN ZİYARETİ-

BBP'yi daha sonra CHP Genel Başkan yardımcıları İsa Gök ve İzzet Çetin ile Parti Meclisi Üyesi Nuran Yıldız'dan oluşan CHP heyeti ziyaret etti.

Destici, CHP heyetine Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği helikopter kazasına ilişkin Meclis Araştırma Komisyonu kurulması çalışmaları sırasında verdikleri destekten dolayı teşekkür etti.

Destici'nin sözleri üzerine İsa Gök, CHP'nin araştırılması istenilen her olayın aydınlatılmasından yana tavır sergilediğini söyledi.

Sivil havacılığın Türkiye'de tam bir fecaat içerisinde olduğunu savunan Gök, ''Dünya aya çıkıyor, nükleer teknolojiyle uğraşıyor, biz düşen hava aracını bulamıyoruz. Bu bir kepazeliktir. CHP her türlü araştırmaya destek verecektir, ama iş canlar gitmeden, ölmeden alınacak tedbirlerdedir. Biz bin yıllık bir devletiz, biz bunu yapamazsak kim yapacak'' diye konuştu.

Destici de Türkiye'de sivil havacılık konusunda yasal boşluklar olduğunu belirterek, ''Sivil havacılık ruhsatlandırmadan, kurtarmaya kadar tam bir rezalet içerisinde. Havada tabutlar uçuyor'' değerlendirmesinde bulundu.

Destici'nin sözleri üzerine Gök, Türkiye'de havayolu şirketlerinin denetimlerinin yetersiz olduğunu, bu yüzden bazı Türk havayolu şirketlerinin uçaklarının uluslararası havalimanlarına inişlerine izin verilmediğini kaydetti.

-AK PARTİ HEYETİNİN ZİYARETİ-

CHP heyetinin ardından BBP'yi Konya Milletvekili Orhan Erdem başkanlığındaki AK Parti heyeti ziyaret etti.

Halk oylamasında ''evet'' kampanyası yürüttüğü için BBP'ye teşekkür eden Erdem, ''Zor şartlarda bize güç verdiniz. Bunu AK Parti için değil, inandığınız için yaptınız'' diye konuştu.

Anayasa Mahkemesi ve HSYK'nın yapısının değiştirilmesinin BBP'nin yıllar önce dile getirdiği talepleri olduğunu hatırlatan Destici, ''11 bin hakimin verdiği karar elbette Türkiye için hayırlı olacaktır'' dedi.

BBP'yi daha sonra Saadet Partisi, DSP, DP, HYP, HAS Parti ve Memur-Sen heyetleri ziyaret etti.

Siyasi partilerle bayramlaşmanın ardından Destici, BBP Genel Merkezi'nde toplanan partililerle bayramlaştı.

AA

Anahtar Kelimeler:

Şevket Kazan

17 Kasım 2010 - 15:42:03
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

17:42Öcalan'la ilgili yazılanlar, o kesimin temennisidir
16:52"200'ü baraj ve gölet, 800 tesis tamamladık"
16:48"Geleceği siyasi istikrarla inşa edeceğiz"
16:44CHP'li Değer: BDP ile ittifaka sıcak bakılıyor
16:42"CHP'yi değiştirmek kimseye iyilik değildir"
15:24Baykal: İktidar hevesleri yanlışa sürükleyebilir
15:23Kılıçdaroğlu: Eski hapishane yıkılmayacak
15:20Kılıçdaroğlu Diyarbakırlı köfteciyle dertleşti
14:32Topçu'dan Pakistan'daki Türk okullarına övgü
13:15Kılıçdaroğlu, güvercin uçurdu
12:22Kılıçdaroğlu: CHP'nin kararını biz veririz
12:20Kılıçdaroğlu ''Reşo'' ile bayramlaştı
12:09AK Parti milletvekilleri, Kubat'ı dinledi
10:46Seçmen şeffaf sandıkla tanışacak
08:14Kadın vekiller de üslubunu bozuyor
18:41CHP'li Tekin gıybet ve dedikoduyu hatırlattı
17:07Kılıçdaroğlu Erdoğan'ı aradı
14:40Erdoğan Kuş'un cenazesine katıldı
14:31Özdalga: Söylediklerimin arkasındayım
14:13"Füze kalkanı tarihi bir hata olur"
13:16Kılıçdaroğlu, açıklama yapıp dönecek
11:30Meclis'te iki yeni komisyon
09:24Bizde yetkiler belli, genel başkana kafa tutulamaz
23:51Kılıç: Seçimler AK Parti ile SP arasında geçecek
23:19AĞCA'NIN AVUKATINDAN KILIÇDAROĞLU'NA SORU
22:49Mustafa Kuş'un cenazesi Şanlıurfa'ya getirildi
19:52Erdoğan'ın hassasiyetini 'izmaritçiler' deldi
19:13CHP seçime kaç partiyle girecek?
18:43Çelik: Anadilinin bir olmasına gerek yok
18:42AK Partili Mustafa Kuş hayatını kaybetti
Daha fazla haber göster
17:38ERBAKAN'DAN İLGİNÇ FÜZE KALKANI YORUMU
17:34Bahçeli, Kılıçdaroğlu'nu sert eleştirdi
16:21Çizgimiz belli Kuvayı Milliye'den geliyoruz
16:16Baykal: Durmak yok çok çalışacağız
21:04BDP ilk defa CHP'yi ziyaret etti
19:57DURMUŞ'UN BU SORUSU ZİYARETİ BİTİRDİ
18:54AK Parti heyeti BDP'yi ziyaret etti
18:47Ergin, memleketi Hatay'da bayramlaştı
18:13Kozan'da Ak Parti'ye yeni katılımlar
17:50Cindoruk: İşte laiklik tehlikede!
17:06Şandır'dan "dilini kopartırız" açıklaması
17:03Anadol: Füze kalkanı tehlikeye sokar
16:57Nihat Sargın hayatını kaybetti
16:49Eroğlu'ndan Afyon'a havaalanı müjdesi
16:48Yıldız: Nahoş görüntüler yoktu
16:32BAHÇELİ: BAŞÖRTÜSÜNE DESTEK VERİRİZ
16:10Atalay: Ana diller bizim kültürümüzün unsuru
16:08MHP'li Şandır: Milleti inandıramayız
15:42Kazan bir tek HAS Parti ile görüşmedi
15:07Baykal'dan "budama" göndermesi
14:48Batum: CHP işbirliğine hazır
14:37Kılıç: artık ilerlemeden bahsedelim
13:30Batum: Türban özgürlük sorunu ise çözülür
13:27"Siyasetteki gerginlik değerleri tahrip ediyor"
12:06Kılıçdaroğlu, Güney ve Kaya'nın mezarında
11:56AK Parti'ye CHP, DP ve BBP'den ziyaret
11:48"Bahçeli baraj kaygısı nedeniyle samimi değil"
09:22Twitter'ın "NO" tuşuna kim bastı?
08:02Putin, Erdoğan'la telefonda görüştü
23:49"Füze savunma sisteminde mutabakata yakınız"
22:04BBP'liler Pakistan'a gitti
21:56Bağış eleştirilerini sürdürdü
21:29Çağlayan fuar için Paris'e gidiyor
20:52Kılıçdaroğlu, Fransa meclisinde
18:04Kılıç: MHP baraj kaygısına düştü
17:53Yıldız. Hükümetimizin kabiliyeti ortaya çıkıyor
17:41Kılıçdaroğlu kurbanını sığınmaevine bağışladı
16:50Yılmaz: Maneviyat yoksa insanlık da yoktur
13:23İnce: İstifa sorumluluk sahibi için geçerlidir
11:53Kılıçdaroğlu, AB üyeliğini görüştü
11:50Liderler bayram namazında neredeydi?
11:27Alperenler Ayasofya önünde namaz kıldı
11:04Diyarbakır Cezaevi için somut gelişme yok
21:42Devlet büyükleriyle huzurevlerine ziyaret
21:27Kılıçdaroğlu: Etnik kimlik herkesin şerefidir
21:15"Önder Sav"ın Twitter hesabı yokmuş!
18:44Kılıçdaroğlu Paris'te konuştu
18:06Erdoğan, Kasımpaşa'yı ziyaret etti
17:12MMP Genel Başkanı Yılmaz'dan bayram mesajı
16:19Topçu ve Cindoruk'tan bayram mesajı
15:25Talabani-Kılıçdaroğlu karikatür sohbetinde!
15:02Erdoğan: Bu coğrafyada kırgınlıklar kalıcı olamaz
14:28CHP: Vergisini düzenli ödeyenler mağdur
13:43Cemil Çiçek'e KKTC'de protesto
13:42Deniz Bölükbaşı'na ülkücülerden cevap
13:38Çelik ve Yıldırım Arafat'ta yemek dağıttı
13:18Egemen Bağış: Terör tüm dünyayı hedef alıyor
12:38Kılıçdaroğlu kuzusu, Tekin kurduna emanet!
12:28Bahçeli'den bayram mesajı
12:25BDP'den bayram mesajı
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Ayhan BİLGEN
NATO’da imaj krizi ve komuta komedisi
 
 
Mustafa YILDIZ
Bir ayet ve yorumları üzerine
 
 
 
 
Gül: Büyük memnuniyet duyuyoruz
 
NATO ve Afganistan yetki devri üzerinde anlaştı
 
Özden Örnek'in ev casusları
 
Osman Paksüt de Ergenekon davasında
 
Milliyet özür diledi, Hürriyet dilini yuttu!
 
 
 
 
 
 
 
En iyi arkadaşlar hayvanlardır; ne soru sorarlar, ne de kusur kabahat bulurlar.
(George Eliot)
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.437
1.447
 
 Euro
1.961 1.976
 
 Sterlin
2.280 2.320
 
 Altın
62.71 63.26
 
 IMKB
69998  
 
 
Biz Ahmet Kaya'ya ne yaptık?...
 
Aralık ayında gösterimi yapılacak olan Uçurtmam Tellere Takıldı belgeseli Ahmet Kaya'nın Paris'te noktalanan yaşam serüvenini anlatıyor. Yönetmen Ümit Kıvanç 'Uçurtmam Tellere Takıldı belgeseli iki soruya cevap veriyor. Birincisi Ahmet Kaya kimdir? İkincisi ise biz bu adama ne yaptık?' diyerek belgeselin içeriğini açıklıyor
 
 
 
 
  İtalya'da bazı doktorlar, Facebook gibi sosyal paylaşım sitelerinin stres kaynağı olabileceğini ve astım krizini tetikleyebileceği uyarısında bulundu  
 
 
 
  Yeşilçam'da yaklaşık 400 filme imza atan ünlü sanatçı Cüneyt Arkın ilginç vasiyetini açıkladı.    
 
 
 
 
Kurban Bayramını nasıl değerlendireceksiniz?
 
Memleketimde ailemle, akrabalarımla ve dostlarımla geçireceğim.
 
Bir tatil beldesinde eğlenerek, dinlenerek...
 
İmkanlarım kısıtlı. Oturduğum şehirden ayrılamayacağım.
 
Kararsızım
 
 
 
 
 
 
 
 
Mostbet AZ

 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet login  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin