DOLAR 1.447 - EURO 1.976 - ALTIN 63.26 - IMKB 69998
Cumartesi 20 KASIM 2010
MANİSASPOR: 0 - BURSASPOR: 2 (ilkyarı) CAMİLERDE 12 AY KUR'AN EĞİTİMİ "Kıbrıs'ın batısında doğal gaz yatakları saptandı" CHP'li Değer: BDP ile ittifaka sıcak bakılıyor "CHP'yi değiştirmek kimseye iyilik değildir" Galatasaray: 85 - Mersin Büyükşehir Belediye: 76 Kasımpaşa: 1 - Gençlerbirliği: 1 Altay: 1 - Mersin İdmanyurdu: 2 Erzincan'da tarla kavgası:1 ölü "Cengiz Topel'in uçağını Yunan gemisi düşürdü" habertaraf.com
 
 
 
‘Cellatlarına aşık bazı Aleviler var’
 
 
 
 
Ahmet ASLAN
Yeni Osmanlıların yanılgısı
 
 
 
Okur Temsilcisi
Hırsızlığın yeni adı: Bir internet sitesi
 
 
 
 
Cengiz Topel'in katili açıklandı
 
 
 
 
 
Zaman
Abdülhamit BİLİCİ
Çantada keklik!
 
 
Hürriyet
Ahmet HAKAN
İslami açıdan Yılmaz Güney
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Siz busunuz, mezar ziyaret edersiniz
 
 
Zaman
Ahmet Turan ALKAN
İnadına Mehmet, inadına Hatice...
 
 
Yeni Şafak
Ali BAYRAMOĞLU
Kürt sorununun siyasi-sosyal zemini...
 
 
Akşam
Burhan AYERİ
Kılıçdaroğlu okusun diye
 
 
Radikal
Cengiz ÇANDAR
'Türkiye'siz NATO yok'
 
 
Sabah
Engin ARDIÇ
Çöpe giden yıllar
 
 
Star
Ergun BABAHAN
Özdalga’nın türban fetvası
 
 
Hürriyet
Ertuğrul ÖZKÖK
Yukardan bakmanın hazzı
 
 
Bugün
Gülay GÖKTÜRK
Sevgi hormonu
 
 
Yeni Şafak
Hakan ALBAYRAK
"Buyrun eve gidek yav"
 
 
Millî Gazete
Mehmet Şevket EYGİ
Erkek Müslümanlarla Kadın Müslümanlar tokalaşabilir mi?
 
 
Star
Mustafa AKYOL
Kalkan değil savunma sistemi
 
 
Bugün
Nuh GÖNÜLTAŞ
Öldürdü öldürdü ama kendisi ölemiyor!
 
 
Hürriyet
Nuray MERT
‘Beyaz Türkler’ tartışması
 
 
Sabah
Savaş AY
Medine'de eğik minarenin sırrı
 
 
Milliyet
Taha AKYOL
Atatürk konuları
 
 
 
 
Ahmet HAKAN
 
Abdülhamit BİLİCİ
 
Hakan ALBAYRAK
 
Engin ARDIÇ
 
Nuh GÖNÜLTAŞ
 
 
 
Babacan tarihin en büyük affını açıkladı
 
 
 
ANKARA- Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, kamu alacaklarında yeniden yapılandırmayı içeren düzenlemeyi açıklıyor.
 
Babacan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer'le birlikte, kamu alacaklarının bir bölümünün yeniden yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeleri içeren yasa tasarısı taslağı hakkında düzenlediği basın toplantısına başladı.

Babacan, "Özellikle Türkiye'yi etkilediği dönemde iyi niyetli olduğu halde, ödeme arzusu olduğu halde, şu veya bu sebeple ödemelerini yapamamış, olan vatandaşlarımız, şirketlerimiz var. Bunlarda birikmiş, oldukça yüksek geçikme cezaları ve faizlerle karşı karşıya kalmış durumdalar. Vatandaşlarımızla kamu kesimi arasındaki bu birikmiş borç alacak meselelerini mümkün olduğu kadar geniş bir şekilde ele alıp, kamuya olan borçlarında ana tutarlarında herhangi bir indirim yapmadan, asıl alacağın reel değerini korumak suretiyle borçların yeniden hesaplanması ve belli bir plan dahilinde ödenmesini sağlamak amacıyla tasarı çalışmasını yaptık" diye konuştu.

Babacan, kamu alacaklarının yeniden yapılandırılacak kanun tasarısının kapsamını geniş tuttuklarını, tasarıyla uzun sürede taksitli ödeme imkanı sağlayacaklarını söyledi.

Babacan, tasarı kapsamına maliye, gümrük müsteşarlığı, SGK, il özel idareleri, TEDAŞ (7 özel dağıtım şirketi dahil), TRT, KOSGEB, TOBB ve OSB'lerin girdiğini bildirdi.

31 TEMMUZ 2010 ÖNCESİ YAPILANDIRILACAK

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Cumhuriyet Tarihi'nin en büyük vergi affını açıkladı. Babacan, 31 Temmuz 2010 önceki borçların yapılandırılacağını dile getirdi.

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer ile birlikte, çalışmaları iki aydır süren 'Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Yasa Tasarısı'nın içeriğini Yeni Başbakanlık Binası'nda yaptığı basın toplantısıyla kamuoyuyla paylaştı. Bakan Babacan, küresel krizin olumsuz etkileri sebebiyle ödemeleri yapamayan vatandaş ve esnafların bulunduğunu kaydederken, "Asıl tutarlarında herhangi bir indirim yapmadan borçların yeniden yapılandırılması ve belli plan dahilinde ödenmesi amacıyla yaptık. Parça parça çalışmadansa aynı ilkeler çerçevesinde yapılandırma yaptık. Finansman sıkıntısıyla karşılaşılmaması için uzun süreli taksitli ödeme imkanı sağladık." dedi.

Kamu alacaklarının yapılandırılmasında muhatap kurumların Maliye Bakanlığı ile Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) olduğunu söyleyen Babacan, "Borçlar bunların yanı sıra gümrük, il özel idareleri, belediyeler ve büyükşehir belediyeleri, TEDAŞ, Yurt-Kur, TRT Kosgeb, TOBB ile OSB'yi ilgilendiriyor." ifadelerini kullandı.

Devlet Bakanı Babacan, yapılandırma kapsamına giren borçları da şöyle sıraladı:

"Vergiler ve vergi cezaları, gümrük vergileri idari para cezaları, il özel idarelerin çeşitli harç ve para cezaları, SGK alacakları, belediyelerin ücret ve su alacakları, büyükşehir su ve atık alacakları, TEDAŞ'ın elektrik alacakları, Yurt-Kur öğrenim kredisi alacakları, TRT'nin elektrik payı ve bandrol ücretlerinden kaynakla alacakları, KOSGEB'in alacakları, TOBB'un ve bağlı odaların oda aidatı, OSB'nin elektrik, su ve doğalgaz alacakları ve yönetim alacakları."

Başbakan Yardımcısı, vergiler ve gümrük vergileri 31 Temmuz 2010 tarihinden önceki dönemlerin yapılandırılacağını ifade etti. Sosyal Güvenlik alacaklarında ise 30 Haziran ve öncesi borçlar yapılandırılacağını ifade etti.

Babacan: Faizler 1,05 ile 1,15 arasında

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, sigorta, vergi, elektrik, su gibi borçların yapılandırmasındaki faiz oranlarını açıkladı. Peşin ödemelerde ödenecek tutarda bir artırım yapılmayacağını bildiren Babacan, "Taksitle ödemelerde ise taksitler ödeme süresine bağlı olarak belli bir oranda artacak. 12 ayda 6 taksitte 1,05 faiz, 18 ayda 9 taksitte 1,07, 24 ayda 12 taksitte 1,10, 36 ayda 18 taksitte 1,15 ile çarpmış oluyoruz." dedi.

Yeni Başbakanlık'ta Cumhuriyeti Tarihi'nin en geniş kapsamlı borç yapılandırmasının detaylarını açıklayan Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, ihtilaflı alacaklarda, alacak asıllarının yüzde 50'si ya da yüzde 20'si, asla bağlı olmayan cezaların yüzde 25'i veya yüzde 10'u, gecikme faizi ve gecikme zammı yerine güncelleme oranı TEFE ve TÜFE'nin esas alınarak hesaplanacağını dile getirdi.

Stok beyanı ve Varlık Barışı'yla ilgili de düzenlemeler getirildiğini aktaran Bakan Babacan, beyanda bulunduğu yurt dışındaki varlıklarını Türkiye'ye getirmeyenler ilave süre verildiğini ifade etti.

Kanun'dan yararlanma şartlarını açıklayan Babacan, yazılı başvuru yapılmasını istedi. Açılan davalardan vazgeçilmesi gerektiğini, mevcut ödemeleri aksatanların bundan yararlanamayacağını kaydetti.

KREDİ KARTIYLA ÖDEME

Kanun yürürlüğe girdiği tarihten sonraki ikinci aya kadar başvuru olabileceğine dikkat çeken Başbakan Yardımcısı, şöyle konuştu:

"Aralık'ta geçere Şubat 2011'e kadar başvurmak gerekecek. Ödemeler peşin de yapılabilecek taksitle de yapılabilecek. İki ayda bir taksit ödeme imkanı geliyor. Ocak'ta vergi varsa şubatta SGK taksidi gelecek. 36 ayda 18 taksit olacak. Vergi borçlarının kredi kartıyla taksit olarak ödeme yapabilecek. Bankalarla vatandaşların bu işlemi yapması mümkün olacak. SGK alacakları için kanunun yürürlüğe girdiği ayı izleyen 4.

aydan. Diğerlerinde 3 aydan itibaren ödeme başlayacak."

EN FAZLA İKİ TAKSİT AKSATILABİLECEK


Peşin ödemelerde ödenecek tutarda bir artırım yapılmayacağının altını çizen Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, "Taksitle ödemelerde ise taksitler ödeme süresine bağlı olarak belli bir oranda artacak. 12 ayda 6 taksitte 1,05 faiz, 18 ayda 9 taksitte 1,07, 24 ayda 12 taksitte 1,10, 36 ayda 18 taksitte 1,15 ile çarpmış oluyoruz." diye konuştu.

Ali Babacan, yapılandırmanın ardından bir takvim yılında en fazla iki taksitin süresinde ödenmemesinde izin verildiğini aktardı. Süresinde ödenmeyen taksit, son taksidi izleyen ayın sonuna kadar ödeneceğini belirtti.

Babacan: Sigara cezalarıyla ilgili düzenleme yok

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, kamu alacaklarının yeniden yapılandırılması kapsamına sigara cezalarının alınmadığını açıkladı. Babacan, trafik cezalarını 2 yıl ödemeyenlerin faizinin silindiğini ana parayı bugüne enflasyona getirerek yapılandırma yapılacağını aktardı.

Yeni Başbakanlık Binası'nda ödenmemiş borçların yeniden yapılandırması üzerine basın toplantısı yapan Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, işadamlarına "Düşüncelerinizi beyninizi işinizi daha iyi yapmakta kullanın. Nereden nasıl vergi kaçırırım diye düşüneceğinize kurumsal yapı kurun." diye seslendi. Babacan, bundan sonra denetimleri sıklaştıracaklarını kayıt dışı çalışanlar için hayatın gittikçe zorlaşacağına işaret etti.

"50 MİLYAR LİRA NEREDEN ÇIKTI BİLMİYORUM"

Konuşmasının ardından gazetecilerin sorularını cevaplayan Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, 50 milyar liralık rakamın yapılandırılacağı yönündeki iddiaların aktarılması üzerine "50 milyar lira rakamı nereden çıktı ben bilmiyorum. Bu uyumdur. Kapsamda çok farklı konular ve alacaklar var. Ana paralar ve üzerine eklenmiş cezalar var. Toplam tahsilat konusunda rakam vermeyeceğiz. Zaten buradan Orta Vadeli Ekonomik Program'da herhangi bir gelir öngörmüyoruz." ifadelerini kullandı.

'Vergisini düzenli olarak ödeyen iş adamına bir düzenleme var mı?' sorusuna Babacan, "SGK primlerinde düzgün ödeyenler için 5 puanlık indirim zaten yapıyoruz. 2011'de bu iş adamlarımız için bir şey olması çok zor. Ancak 2012'de olabilir çalışılabilir. Bütçe yapılırken öngörülmesi lazım." cevabını verdi.

Tahsilatı nerede kullanacaksınız? sorusuna ise "2B üzerinde çalışıyoruz. Gelecek tahsilatı yatırımda mı, yoksa borç ödemede mi kullanacağız bakacağız." karşılığnı verdi.

Devlet, 50 ve 60 liralık alacaklardan vazgeçti

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın açıkladığı borç yapılandırmasında bazı alacaklar silindi. Buna göre Maliye, Gümrük ve Sosyal Güvenlik Kurum 50 liralık alacaklarından vazgeçti. Yine Maliye Bakanlığı'nca verilen 31 Temmuz 2010 öncesi 120 liralık idari para cezaları silindi.

Yeni Başbakanlık Binası'nda düzenlenen 'Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun Tasarısı'nın ayrıntıları açıklandı. Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Çalışma Bakanı Ömer Dinçer, Maliye Bakanlığı Müsteşarı Naci Ağbal, Gelir İdaresi Başkanı Mehmet Kilci ve Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Emin Zararsız toplantıya katıldı. Babacan'ın yapılandırmanın detaylarını vermesinin ardından gazetecilerin sorularına geçildi.

'Devletin küçük alacaklardan vazgeçtiğini belirttiniz? Ne kadarlık alacaklardan vazgeçtiniz?' sorusuna cevap vermesi için Babacan Maliye Müsteşarı Naci Ağbal'ı işaret etti. Ağbal, tahsilden vazgeçilen alacakları elindeki nottan okudu. Ağbal'ın verdiği bilgiye göre tahsilinden vazgeçilen alacaklar şöyle: " Maliye Bakanlığı 31 Aralık 2004 öncesi her bir tür ve dönem itibarıyla 50 liralık alacaklar, 31 Temmuz 2010 öncesi verilmiş idari para cezalarından 120 liralık alacaklar, Gümrük Müsteşarlığı 31 Temmuz 2010 öncesi her bir tür ve dönem itibariyle 50 liralık alacaklar, 31 Temmuz 2010 öncesi verilmiş idari para cezalarından 60 liralık alacaklar, SGK'nın 31 Temmuz 2010 öncesi iş yeri bazlı 50 liralık alacaklar."

Milyar liralık vergi davaları da yapılandırmadan yararlanacak

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, ihtilaflı kamu alacaklarının da borç yapılandırmasından yararlanacağını söyledi. Babacan'ın bu açıklaması kapsamına kamuoyunda milyar liralık vergi davaları da giriyor.

Yeni Başbakanlık Binası'nda ödenmemiş borçların yeniden yapılandırması üzerine basın toplantısı yapan Babacan, gazetecilerin sorularını cevapladı. İhtilaflı alacaklarda mahkeme süreci devam eden vergi cezası davalarının girip girmeyeceğinin sorulması üzerine Babacan, "Onlar da kapsamda." dedi.

OY KULLANAMAYAN KILIÇDAROĞLU'NA AF YOK

Yeniden yapılandırma kapsamına oy kullanamayan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve benzer vatandaşlar girmedi. Referandumda oy kullanamayanlara verilen cezaların affedilip edilmeyeceğine dönük soruya Babacan, "Referandum 31 Temmuz 2010 sonrasında olduğu için kapsama girmiyor. Daha önceki seçimler giriyor. Oy kullanamayanlar ödemelerini yapsınlar." dedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu adres değişikliğini belirtmediği için referandumda oy kullanamamıştı.

BAKANLAR KURULU 1 AY UZATABİLECEK

'Toplam kaç kişiyle barışacaksınız?' sorusuna Babacan, kişi sayısı ve tahsilat rakamı konusunda bir şey açıklamayacaklarını dile getirdi. "Biz kapı açtık bundan sonra gerçekleşenleri açıklayacağız." diyen Babacan, tasarının yasalaşması konusunda bütçe görüşmeleri sonrasını işaret etti. Bakan, "Plan Bütçe Komisyonu bayram sonrası bütçe çalışmalarını tamamlıyor. Alt komisyonda çalışılması gerekir. Ana ilkelerde değişiklik olmasını istemeyiz. Krizde ödeme sıkıntısı çeken vatandaşları rahatlatmak isteriz. Bu sene 1 milyar lira tahsilat uğruna 3 milyar liradan olmak istemeyiz." dedi. Babacan, borç yapılandırmasından yararlanma süresinin Bakanlar Kurulu'nca 1 ay daha uzatılabileceğine işaret etti.

ÇİFTÇİLERE HASAT DÖNEMİNE GÖRE ÖDEME

Çiftçilerin birikmiş elektrik borçlarıyla ilgili olarak Babacan, çiftçiler için hasat dönemine göre özel bir taksitlendirme planı yapılabileceğini müjdeledi. Babacan, sahte belge ve defter düzenleyenlerin af kapsamında olmayacağına işaret etti.

CİHAN

Anahtar Kelimeler:

Ali Babacanaf

15 Kasım 2010 - 11:49:25
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

14:42'Doğalgaz depolama istasyonları kurulmalı'
14:37Çalık Enerji'ye petrol arama izni
14:06Fatsa'da İşadamı Akademisi Okulu
13:52Emlak Konut'ta kesin talepler 23-24 Kasım'da
13:44Ergin: İskenderun'da uyuyan dev uyandı
13:06İTO, vergi affından memnun
12:33"Zeytine verilen destek yeniden yapılandırılmalı"
12:32'Tarihi eserlere yatırım yapanlar takdir edilmeli'
12:322011'de ihracatta yüzde 7 artış öngörülüyor
12:28Türkiye enerji tüketiminde sonuncusu
12:27İnşaat sektörü satışlarda canlanma bekliyor
12:25Türkiye 8 yılda bu kadar tohum ithal etti
12:19Esnaftan hükümete: Teşekkür ederiz
12:14"Sebze tohumluğuna para sayıyoruz"
11:40Bağ-Kur'luya sağlık müjdesi
11:13Dikkat 'çakma' banka çıkabilir!
09:50Orta Asya'da döviz piyasası
23:59Ev merakı en çok TOKİ'yi ''tık''lattı
23:53Yalıtım sistemleri CNR'da görücüye çıkıyor
22:50TUSKON Başkanı Meral: Gayret göstereceğiz
22:32Bursa'nın kestanesi Nazilli'den gidiyor
21:15e-Devlet pahalı çıktı: Şifre kaybedene 10 lira ceza
19:11'Incoterms' yeni hali ile 1 Ocak 2011'de yürürlükte
17:46Mersin Limanı'nda tarihi elleçleme
14:27İthal küçükbaşlara izin çıktı
14:25Anguslar ilk yavrularını verdi
14:16Sanayici, son çeyrekten umutlu
14:15Türkiye Avrupa'nın meyve bahçesi olacak
14:15Uçan devin üretim aşaması anlatıldı
14:14Taşkent'te uluslararası tarım fuarı açılıyor
Daha fazla haber göster
14:08Kasaplar kurbanda bayram etti
13:35Cerrahi alet üreticileri destek istiyor
13:12Hayvancılık bulaşıcı hastalık kıskacında
12:57Hastane ve eczanelere ceza yağdı
12:50Ekmek zammı sessiz sedasız geçirildi
12:48ATO: Türkiye 40,7 milyar dolarlık hammadde sattı
11:55Doğalgaz sobayı unutturdu
11:52Türk halkı uçmayı sevdi
10:50112 bin emekliye müjdeli haber
09:27Finans dünyasının ünlü isimleri nasıl stres atıyor
01:11Vatandaş seneye ucuz ete doyacak
23:28POAŞ'IN YENİ SAHİBİNE DAVA
22:3410 bin 746 şehit yakını istihdam edildi
22:13Köydes'e 6,25 milyar TL harcandı
20:10Sarımsağı dünyada en çok Araplar tüketiyor
17:072011'DE NE KADAR POLİS ALINACAK?
15:30İnşaatlar coştu, kule vinçler karaborsada
15:11Dünya ekonomisi 2011'de 4,2 büyüyecek
14:49Almanya, Türkiye'ye sığır ihracatını artırıyor
14:26Polis yardım istedi, Erdoğan "alın" dedi
13:27İthal kurbanlıklar elde kaldı
13:26Grizu faciası kömür üretimini etkiliyor
13:21Uçan bakan Zafer Çağlayan
12:32Soğan bu yıl da göz yaşarttı
12:16Akaryakıt istasyonlarına sıkı denetim
11:45TÜRKİYE 12. SIRADA
11:36Hak-İş'e göre "istihdam paketi" yeterli değil
11:33825 LİRA PEŞİN, DÜKKÂN SENİN!
11:26Calgon'dan açıklama
23:45Zeytinyağında ihracatı geriliyor
20:12Eşme ayvası çiftçinin yüzünü güldürüyor
19:07Satılamayan kurbanlıklar "EBK"ya gidecek
15:01Roche 4 bin 800 çalışanın işine son verecek
14:03Hızlı tren Isparta ve Burdur'da duracak
13:44Kapıkule Türkiye'nin gururu oldu
13:34Boydak 150 ülkeye 430 milyon dolarlık ihracat
13:03İŞ ARAYANA FACEBOOK ŞOKU!
12:26Kamu işçisi enflasyona galip
12:22TOKİ'den ev alanlar memnun
12:21SGK 2011'de 30,6 milyar lira açık verecek
12:14ATO: Sıcak para son 8 yılda çok getiri sağladı
11:02Domateste yüksek fiyat ihracatı geciktirdi
10:59Güler Sabancı zirvedeki 3. kadın
08:08'Borcunu zamanında ödeyenler ödüllendirilsin'
00:43Takvim bayramdan sonra belli olacak
23:51Nadir pembe elmasa rekor fiyat
18:30Elde kalan kurbanlıkları Et Balık peşin alacak
13:44İş garantili kursa başvuru olmadı
12:36Diyanet’e 10 bin 122 yeni personel alınacak
12:31Bayram öncesi 750, bayram sonrası 400!
11:59İkinci elde ''dost kazığına'' dikkat!
11:12Kredi kartsız-nakitsiz akaryakıt dönemi
11:11Fitch TOKİ'nin notunu teyit etti
10:37Bayram, bıçakçıların yüzünü güldürdü
10:25Kamuda en çok yatırım ulaştırmaya
21:27Otomobil almadan önce ''check-up'' yaptırın
19:32TCDD'deki çalışma koşulları yargıya taşındı
19:0723 ton mandalina Rusya'dan geri geldi
18:04Etin üçte biri, bilinçsiz kesim ve saklama!
17:35TKİ Tavşanlı İşletmesi'ne 376 işçi alınacak
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Ayhan BİLGEN
NATO’da imaj krizi ve komuta komedisi
 
 
Mustafa YILDIZ
Bir ayet ve yorumları üzerine
 
 
 
 
Gül: Büyük memnuniyet duyuyoruz
 
NATO ve Afganistan yetki devri üzerinde anlaştı
 
Özden Örnek'in ev casusları
 
Osman Paksüt de Ergenekon davasında
 
Milliyet özür diledi, Hürriyet dilini yuttu!
 
 
 
 
 
 
 
En iyi arkadaşlar hayvanlardır; ne soru sorarlar, ne de kusur kabahat bulurlar.
(George Eliot)
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.437
1.447
 
 Euro
1.961 1.976
 
 Sterlin
2.280 2.320
 
 Altın
62.71 63.26
 
 IMKB
69998  
 
 
Biz Ahmet Kaya'ya ne yaptık?...
 
Aralık ayında gösterimi yapılacak olan Uçurtmam Tellere Takıldı belgeseli Ahmet Kaya'nın Paris'te noktalanan yaşam serüvenini anlatıyor. Yönetmen Ümit Kıvanç 'Uçurtmam Tellere Takıldı belgeseli iki soruya cevap veriyor. Birincisi Ahmet Kaya kimdir? İkincisi ise biz bu adama ne yaptık?' diyerek belgeselin içeriğini açıklıyor
 
 
 
 
  İtalya'da bazı doktorlar, Facebook gibi sosyal paylaşım sitelerinin stres kaynağı olabileceğini ve astım krizini tetikleyebileceği uyarısında bulundu  
 
 
 
  Yeşilçam'da yaklaşık 400 filme imza atan ünlü sanatçı Cüneyt Arkın ilginç vasiyetini açıkladı.    
 
 
 
 
Kurban Bayramını nasıl değerlendireceksiniz?
 
Memleketimde ailemle, akrabalarımla ve dostlarımla geçireceğim.
 
Bir tatil beldesinde eğlenerek, dinlenerek...
 
İmkanlarım kısıtlı. Oturduğum şehirden ayrılamayacağım.
 
Kararsızım
 
 
 
 
 
 
 
 
Mostbet AZ

 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt https://www.krufarhiv.com/ (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin N1 casino her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet login  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin