DOLAR 1.447 - EURO 1.972 - ALTIN 63.70 - IMKB 69998
Salı 16 KASIM 2010
'Koli bantlı' cinayetin zanlısı Bursa'ya getirildi Milli maçın saati 21.30 Talabani'den Demirtaş'a tavsiye Osmaniye'de orta şiddette deprem TAPINAKTA 348 İNSAN CENİNİ BULUNDU BAĞIŞ'A DİNÎ ÖZGÜRLÜKLER ÖDÜLÜ NEW-YORK'TA ÜÇLÜ GÖRÜŞME DETAYLARI Diyanet’e 10 bin 122 yeni personel alınacak Kılıçdaroğlu, AB üyeliğini görüştü Fitch TOKİ'nin notunu teyit etti habertaraf.com
 
 
 
Irak’ta hükümet kuruldu (mu?)
 
 
 
 
Fatma GERÇEK
Bu soruların sonu gelir mi?
 
 
 
Okur Temsilcisi
Hırsızlığın yeni adı: Bir internet sitesi
 
 
 
 
Ahmet Kaya'nın ölüm yıl dönümü
 
 
 
 
 
Hürriyet
Ahmet HAKAN
Tayyip Erdoğan’ın fedaisi Kara Polat
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Ben kimden korkuyorum?
 
 
Bugün
Ahmet TAŞGETİREN
Bir paniğin anatomisi
 
 
Radikal
Akif BEKİ
Telefonum, ben ve bayram
 
 
Milliyet
Aslı AYDINTAŞBAŞ
Kemal Bey Paris’te ne yaptı?
 
 
Milliyet
Güneri CİVAOĞLU
Canlı bomba ve Harvard
 
 
Yeni Şafak
Hakan ALBAYRAK
Bir bayram hatırası
 
 
Zaman
İhsan DAĞI
Yeni başlangıçlar mümkündür
 
 
Zaman
İskender PALA
Şimdi orada olmak vardı amma!..
 
 
Sabah
Mahmut ÖVÜR
Ahmet Kaya'nın "Son Turnesi"
 
 
Star
Mehmet ALTAN
İlk kurban edilen çocuk hangisiydi?
 
 
Millî Gazete
Mehmet Şevket EYGİ
Devlet Tesettüre, Kıyafete, Serpuşa Karışamaz
 
 
Radikal
Oral ÇALIŞLAR
Kurban olmak kurban vermek...
 
 
Akşam
Oray EĞİN
Bir de bu açıdan bak Ahmet Hakan
 
 
Sabah
Savaş AY
Arafat'taki dua hacılığın tescili...
 
 
Milliyet
Taha AKYOL
Bu kadarı fazla!
 
 
Bugün
Toktamış ATEŞ
Kurban bayramı
 
 
Hürriyet
Yalçın BAYER
İthal kurbanlıklar caiz mi?
 
 
 
 
Kadir SARIKAYA
 
Reha RUHAVİOĞLU
 
Selami SAYGIN
 
Aliya RAHTE
 
Hakan ALBAYRAK
 
 
 
Özal'la ilgili 17 yıl sonra ortaya çıkan gerçek
 
 
 
Semra Özal, eşi Turgut Özal’a ölüm anında müdahale edilirken Kaya Toperi tarafından basına dağıtılmak üzere gizlice fotoğrafının çekildiğini, çeken kişinin elinden fotoğrafları doktor Cengiz Aslan’ın aldığını öne sürdü
 
8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın ölümüne ilişkin iddiaların tartışıldığı programda Semra Özal çarpıcı bir iddia ortaya attı. Semra Hanım, Cumhurbaşkanı Özal’a hastanede müdahale edilirken Özal’ın sözcüsü Kaya Toperi’nin gizlice fotoğraf çektiğini öne sürdü.

NTV’de yayımlanan ve Can Dündar’ın sunduğu “Bir Ölümün Anatomisi” adlı programda Semra Özal, Ahmet Özal, eski GATA Komutanı Ömer Şarlak ve çok sayıda konuk Nisan 1993’te yapılan Türki cumhuriyetler gezisinden başlayarak, Cumhurbaşkanı Özal’ın ölümüne kadar geçen sürede yaşananları masaya yatırdı. Programda yıllardır üzerinde spekülasyonlar yapılan ve sonunda cumhuriyet savcılarının el attığı Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın ölümüne ilişkin iddialara yanıt arandı.

‘Çektireni Aslan biliyor’
Programın bir diğer tartışma konusu ise Turgut Özal’ın ölümü sırasında çekilen fotoğrafları oldu. Turgut Özal’ın eşi Semra Özal, Özal’a müdahale edildiği sırada basına sızdırmak için fotoğraf çekildiğini ancak Özal’ın doktoru Cengiz Aslan’ın fotoğrafları çeken kişinin elinden aldığını belirtti. Programa telefonla katılan, dönemin Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kaya Toperi ise kendisinin bu olaydan haberinin olmadığını ifade etti. Semra Özal, Toperi’ye tepki gösterdi ve fotoğraflarla ilgili açıklamak istemediği ismin Kaya Toperi olduğunu öne sürdü.

Programdaki diyaloglar şöyle:

Can Dündar: Sayın Özal’ın vefatından sonra fotoğrafının çekildiği ve bunun servis edilmeye çalışıldığı gibi bir duyum almıştık. Bu konuda bir bilginiz var mı?
Semra Özal: O damarını açmak için yapılan bütün o müdahale esnasında çekilen fotoğrafların olduğunu duydum ama doktor Cengiz Aslan çekenin elinden almış o fotoğrafları. Yoksa onların basına dağıtılacak bir hali yok, lüzumu da yok...
Can Dündar: Çekilmiş yani...
Semra Özal: Doktor Cengiz Aslan biliyor, çünkü o almış onun elinden.
Can Dündar: Fotoğrafı çektiren kim?
Semra Özal: Onu Cengiz Aslan biliyor. Ona sorarsanız öğrenirsiniz.
Can Dündar: Bir fotoğraf çekme olayı ve onun bir tartışması yaşandı mı?
Kaya Toperi: Valla onu hiç hatırlamıyorum.
Can Dündar: Kaybettikten sonra bir fotoğrafının çekilmesi ve onun basına yansıması konusunda bir tartışma yaşandı mı?
Kaya Toperi: Öyle bir şey bana intikal etmedi. Öyle bir şey olsa bana gelirlerdi. Ben basına fotoğraf çektirirdim. Ama hastanenin de fotoğraf çektiğini sanmıyorum.
Semra Özal: Resim çekenin Kaya Bey olduğunu biliyorum, çünkü Cengiz Aslan onun elinden almış. Semra Özal ile Kaya Toperi arasında daha önce de konuya ilişkin bir gerginlik yaşanmıştı. Özal, eşinin ölmeden bir gün önce Toperi’nin zorlamasıyla Bulgar sanatçının heykel sergisine götürüldüğünü öne sürmüştü.
MİLLİYET

--------------------------

Sürpriz tanık!
Özal hastaneye geldiğinde inliyordu 1.5 saat hiçbir doktor bakmadı!

Sürpriz tanık!Özal’ın son saatlerine tanık olduğunu söyleyen sürpriz bir isim ortaya çıktı. Eşinin bir rahatsızlığı için hastanede olan Hamza Yavuzyılmaz, “Midesini tutarak sanki kramp geçiriyor gibi inliyordu. 1-1.5 saat kimse müdahale etmedi” dedi...

Önceki akşam NTV’de yayınlanan 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın ölümüyle ilgili “Bir Ölümün Anatomisi” adlı programda çok çarpıcı iddialar ortaya atıldı. Semra Özal, kendisine gönderilen delilleri savcıya ilettiğini söylerken, Özal ’ın bir sergide zehirlenmiş olabileceğini söyledi. Ancak programın en çarpıcı anları, sürpriz bir tanığın anlattıklarıydı. İşte dönemin Genelkurmay Başkanı Doğan Güreş’in yakın postası olduğunu söyleyen Hamza Yavuzyılmaz isimli tanığın iddiaları: “Ben o dönemden iki üç ay önceye kadar o dönemin Genelkurmay Başkanı Doğan Güreş’in yakın postasıydım. Olay gününden bir gün önce (16 Nisan 1993’te) eşim telefona yetişmek için merdivenlerden aşağı inerken ayağını burktu. Ertesi gün (17 Nisan 1993) sabah 9- 10 arası Hacettepe Acili’ne gittik. Rahmetli Özal’ın kaldığı yerin iki oda yanındaydık. Doktor aradık, bulamadık. Yaklaşık yarım saat sonra, bir kargaşa oldu. Bir polis motosikleti geldi, ‘Cumhurbaşkanını getiriyorlar’ dedi. Bir Mercedes kapıya geldi, iki koruma ve bir şoför vardı. Bir tanesi de sedyenin yanındaydı. Sedyeye resmen çuval gibi oturtuldu. İki hademe o odaya onu soktular. Sedyenin üzerinde midesini tutarak, sanki kramp geçiriyor gibi resmen inliyordu. Korumanın biri bize doğru koştu, biri diğer tarafa koştu her tarafı boşalttılar. Bize de geri gidin diye talimat verdiler. Bir koruması içeride kaldı. Ben ara ara çıkıyordum merakımdan. Daha önce hiç görmemiştim ben rahmetli cumhurbaşkanımızı. Ama o anda inanılmaz derecede içim koptu, başındaki koruma yalvarıyor, ‘Doktor bulun’ diyordu. Sonra bir ara genç doktor gibi bir şey geldi, baktı başında durdu. Ama o da koşmaya başladı müracaata doğru. Cumhurbaşkanımız midesini tutuyor ve kasıyordu kendini. Kesinlikle yaşıyordu. 3-4 doktor katlardan çıkıyor, bakıyor ve içeri kaçıyordu. Yaklaşık 1-1.5 saat filan gibi bir vakit geçirdik orada o sürede kimse müdahale etmedi.”

ÖZAL’IN KORUMA MÜDÜRÜ

67 model hasta nakil aracıyla götürüldü

Programda birçok çarpıcı iddia daha ortaya atıldı. Bunlardan biri de Özal’ın korma müdürü Musa Öztürk’e aitti. Öztürk’ün şu sözleri içler acısıydı: “Özal, Cevdet Sunay’a hediye edilen 1967 model bir hasta nakil aracıyla hastaneye götürüldü. Bu Cumhurbaşkanlığı envanterlerinde kayıtlıdır. Şu andaki bir ambulansın dizaynını hesaplamayın, çünkü onda yok.” O döneme ve Özal’ı ölüme götüren sürece tanık olan isimler de yaşadıklarını anlattı. İşte sadece birkaçı:

‘Mezarı açılmadan anlaşılmaz’

Yüksel Bozer (Dönemin Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Rektörü): “Doktorlar elinden geleni yaptı. Ancak iddiaların önüne mezarın açılması ile geçilebilir. (Semra Özal’a dönerek) Zannediyorum siz, bunun sonunda mezardan bazı saç kemnik örnekleri alıp Avrupa’da bu işleri çok iyi bilen laboratuvarlara gönderip bunun sonucunu almak mecburiyetindesiniz. Artık bu noktaya geldiniz bundan kaçamak yoktur.”

‘Kalbi iyi ama bacağı kötüydü’

Opr. Dr. Cengiz Arslan (Özal’ın doktoru): “Sağlık durumu oldukça iyiydi. Göğsünden kalbinden şikayeti yoktu. Bacak damarlarından dolayı yürümekte güçlük çekiyordu. Kimseye söyleyemiyordu. Durup dinleniyordu çevresi bu durumu onun çabuk yorulduğu şeklinde yorumluyordu. Bu görüntü bacak damarlarının rahatsızlığından dolayıydı.”

Bozer, saat 12’ye doğru geldi

Ömer Şarlak (Dönemin GATA komutanı): ”Biz Hacettepe’ye gittiğimizde, orada sadece tıpta uzmanlık ihtisası yapan hekimler vardı. Ondan sonra Yüksel Bozer geldi. Saat 12:00’ye yakındı geldiğinde.”

(VATAN’ın notu: 17 Nisan 1993 Cumartesi günü saat 10.30 sıralarında ani bir kalp rahatsızlığı geçiren Özal’ın, saat 11. 00’da Hacettepe Hastanesi’ne götürüldüğü ve 14.30’da öldüğü açıklanmıştı.)
VATAN


Anahtar Kelimeler:

Turgut ÖzalÖzal'ın ölümü

ÖZAL'LA İLGİLİ 17 YIL SONRA ORTAYA ÇIKAN GERÇEK
 
CİNDORUK: ÖZAL ECELİYLE VEFAT ETTİ
 
SEMRA ÖZAL ADLİYEDEN AYRILDI, OĞLU KONUŞTU!
 
SEMRA ÖZAL ANKARA ADLİYESİ'NDE
 
İFADEYE ÇAĞRILAN SEMRA ÖZAL GİTMEDİ
 
ÖZAL: BABAMIN MEZARI AÇILABİLİR
 
TURGUT ÖZAL'A İLK SUİKAST GİRİŞİMİ UÇAKTA YAPILMIŞ
 
YEMİN ETTİM, ÖZAL'I VURDURANI SÖYLEMEM
 
ÖZAL'IN BAŞDANIŞMANI İFADEYE ÇAĞRILDI
 
ÖZAL'A SIRADAN TAHLİLLER BİLE YAPILMADI
 
ÖZAL'I LİMONATA İLE ÖLDÜRDÜLER
 
SAKIK: ÖZAL, KAHVECİ VE BİTLİS ARAŞTIRILSIN
 
BABAMIN SAÇ ÖRNEKLERİ VAR, İNCELEME İSTİYORUZ
 
DEMİREL'DEN ÖZAL'IN VEFATINA AÇIKLAMA
 
ÖZAL SUİKASTI TETİKÇİSİ: YALNIZ DEĞİLDİM
 
ÖZAL VE BİTLİS İLE İLGİLİ KONUŞTU
 
GNKUR. 2. BAŞKANINDAN "ÖZAL" AÇIKLAMASI
 
‘BABAMIN YAVERİ, 17 YILDIR RANDEVU VERMİYOR!’
 
DENKTAŞ YİRMİBEŞOĞLU'NU DOĞRULADI
 
O GECE ÖZAL'A OTOPSİ YAPILSAYDI...
 
KARTAL DEMİRAĞ, SUİKASTİN KİTABINI YAZDI
 
ÖZAL, KENDİ SESİYLE SUİKASTI ANLATTI
 
ÖZAL: KARDEŞİMİ YAĞMACILAR ÖLDÜRDÜ
 
KKTC TARIM BAKANI SABRİ YİRMİBEŞOĞLU SAÇMALIYOR
 
İŞTE PAŞA'NIN "YAKTIK" DEDİĞİ CAMİ
 
SİMAVİ: KAVGADAN SONRA İFTARDA BARIŞTIK
 
AHMET ÖZAL'DAN BİR ŞOK İDDİA DAHA!
 
DENKTAŞ, YİRMİBEŞOĞLU'NU SAVUNDU
 
AHMET ÖZAL İFADE VERMEYE ÇAĞIRILDI
 
ÖZEL HARP DAİRESİ'NİN GÖREVİ CAMİ YIKMAK MI?
 
KORKUT ÖZAL: EVET AĞABEYİMİ ÖLDÜRDÜLER
 
PAŞA BOŞ BULUNDU: CAMİ BİLE YAKTIK
 
AHMET ÖZAL'DAN ÇİÇEK'E: NEDEN BU KADAR AGRESİF?
 
"ÖZAL'A SUİKAST" İDDİASINA SORUŞTURMA
 
ÖZAL SUİKASTİNDE 2. KİLİT İSİM SİMAVİ
 
ÖZAL SUİKASTİNDE ŞOK İDDİA
 
14 Kasım 2010 - 10:01:05
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

15:54Talabani'den Demirtaş'a tavsiye
15:46BAĞIŞ'A DİNÎ ÖZGÜRLÜKLER ÖDÜLÜ
15:41O fotoğrafın sırrı ortaya çıktı
13:26Prof. Dr. Görmez'den ilk vaaz
12:56Türkiye en ideal ülke haftaya bu iş çözülür!
11:39Süper silahlar geliyor
10:21HALK BAYRAM NAMAZI İÇİN CAMİLERE KOŞTU
09:573 YILDA NE KADAR ÇETE ÜYESİ YAKALANDI?
09:51ATALAY: POLİS ASKERLİK YAPMAYACAK
09:48Erdoğan namazını Süleymaniye'de kıldı
06:59Kurban Bayramınız kutlu olsun
00:58Davutoğlu: Tercihimizi vizyonumuzla yaparız
00:39Kimse Yok Mu 45 bin kurban kesecek
22:46O genç kız hayatını kaybetti
19:173 günün trafik bilançosu: 53 ölü, 246 yaralı
17:51Rasmussen'den Türkiye'ye destek
16:46"Diyanette siyaset üstü duruş devam edecek"
16:22KKTC ile hibe destek protokolü imzalandı
16:00BURSA'DA PARKTA PATLAMA: 3 YARALI
15:31Bayram pazarı, esnafın yüzünü güldürdü
15:01Erdoğan, Mihrimah Sultan Camii'ni açtı
14:52Şehit öğretmenin eşi: O panzer neredeydi?
14:02Hacı adayları vakfeye durdu
11:50Gül: Her zaman Kıbrıs'ın yanındayız
11:44'Ne adımlar atılacağını bilmek istiyoruz'
11:29Patlamamış askeri havan soruşturması
11:06Hatay'daki depremde can ve mal kaybı olmadı
10:36Bayram namazı saatleri
10:12Bakan'ın F-16 kabusu
10:07Ergenekon hakimlerine tazminat kıskacı
Daha fazla haber göster
10:05KURBAN BAYRAMI ÖNCESİ ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR!
09:44'Kürtçe savunma' itirazı AİHM'den geri döner
09:36Öcalan Baydemir'i topa tuttu
09:22Karayollarında son durum
09:18ASKERİN ÇANTASINDAN HERON ROTASI ÇIKTI
08:39Park halindeki kamyonet bilinmeyen nedenle yandı
08:29‘İpekçi’yi ben öldürmedim’
07:48Türkiye'de yakalanan uyuşturucu AB'nin 2 katı
02:38Bu da albayın şantaj arşivi
01:46İSKENDERUN KÖRFEZİ: 4,9'LUK DEPREM
00:20Başbakan Erdoğan yurda döndü
21:33Cinnet geçiren polis tutuklandı
21:05Bakan Özak için suni kar sistemi çalıştırıldı
20:54Petrol arama şirketine saldırı
20:53BABAYA "DOĞUM İZNİ" GELİYOR
20:49İki günde 31 kişi öldü
16:17Erdoğan'ı Bangladeş'te duygulandıran sürpriz
15:39Kadir Topbaş: Türkiye artık beyin göçü alıyor
14:37Köksal: Polis memuru bunalım geçirmiş olabilir
14:35Erdoğan: KKTC'ye desteğimiz sürecek
14:32Sporun da başkenti "İstanbul"
14:25Nato, Türkiye'yi ikna edeceğine inanıyor
13:59Erdoğan, Bangladeş'ten ayrıldı
12:33Devlet-PKK görüşmesi iddiası ne işe yarar
11:37Erdoğan: Bangladeş'i yalnız bırakmayacağız
10:43ASKERÎ ÜSSE YARGITAY FRENİ
10:30Ağca: Abdi İpekçi'yi Oral Çelik vurdu
10:01Özal'la ilgili 17 yıl sonra ortaya çıkan gerçek
09:56İsrail'den Atatürk'le ilgili garip iddia
09:18Türkiye’ye çelme takan güçler
08:48Çocuklar Millî Güvenlik hocasına emanet!
08:05Time Yılın Adamları: Erdoğan 1. sırada
00:00ABD, İsrail'e Mavi Marmara'yı peşkeş çekti
22:51Talat: Türkiye AB'ye giremez...
21:53SULTANGAZİ'DE BOMBA PATLADI
21:46Mevlüt Çavuşoğlu memleketinde ağırladı
18:41Büyükelçi Tezcan'a Avusturya'dan destek
18:09Müftü Vekili: Kredi kartı ile kurban alınabilir
17:40'Kurbanın bayıltılmasında dinen sakınca yok'
17:30Çanakkale İl Müftüsü Baran görevden alındı
17:24ABDULLAH GÜL TWITTER'DEN UYARDI
17:12Kapıkule yolunda TIR kuyruğu 10 km'yi buldu
16:31Erdoğan, Bangladeş'te temaslarına başladı
15:49"Nokia, GPS'den Kıbrıs'ı çıkardı"
15:18Hakimlerinden "haberal davasına" itiraz
15:14Cumhurbaşkanı Gül, 17 kanunu onayladı
14:58Pastırma yazı sahil ve parkları doldurdu
14:32Başbakan Erdoğan, Bangladeş'e geldi
14:26ERGENEKON HAKİMİ MAHKEMEYİ UYARDI
12:58Yargıtay hem Haberal'a hem de hakime vermiş
12:57Günay, Cumhurbaşkanı Eroğlu ile görüştü
12:38Savarona yatıyla ilgili inceleme sürüyor
11:53Yakalamada yüzde 74 artış var
11:50"Sonraki toplantılar istanbul'da olabilir"
11:48Güney Kore ile nükleerde anlaşma sağlanamadı
00:01Yalçın Küçük bir kez daha çuvalladı
22:23Nükleer müzakerelere yeni adres önerildi
20:57Kılıçdaroğlu'nun yanında ateş eden zanlı serbest
20:35Atatürk Havalimanı'nda şüpheli paket paniği
20:17Başkan Topbaş'tan Almanlara çağrı
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Fahrettin DAĞLI
Kaybolan insanlığımızı, İslamlığımızı arıyoruz
 
 
İsmail YAŞA
Medine'de bayram
 
 
Kadir SARIKAYA
10 yıl olmuş gözüm!
 
 
Necmettin EVCİ
Ardımızdan açık bir gök yürüyor
 
 
Reha RUHAVİOĞLU
Kurbet Bayramı
 
 
Selami SAYGIN
Irak'ta eski dengeler ve yeni hükümet
 
 
 
 
Babacan tarihin en büyük affını açıkladı
 
Bu da albayın şantaj arşivi
 
Yarım asırlık devlet sırrı
 
Ergenekon hakimlerine tazminat kıskacı
 
Öcalan Baydemir'i topa tuttu
 
 
 
 
 
 
 
"Allah size emanetleri ehline vermenizi ve insanlar arasında hükmettiğiniz vakit adâletle hükmetmenizi emrediyor. Allah size ne kadar güzel öğüt veriyor. Şüphesiz Allah her şeyi işiten ve görendir.''
KUR'AN-I KERİM (Nisa Suresi: 58)
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.437
1.447
 
 Euro
1.957 1.972
 
 Sterlin
2.299 2.345
 
 Altın
63.10 63.70
 
 IMKB
69998  
 
 
Kitapta yaşananlar var bir de Emin...
 
Bekir Coşkun-Emin Çölaşan ikilisiyle röportaja kaldığımız yerden devam ediyoruz... Konuşacak çok konu vardı, soracak çok soru... Röportaj uzayınca Çölaşan uyardı, 'Bunlar gazeteye sığmaz. Artık keselim!' Coşkun da destekledi, 'Emin müteahhitlerle yemeğe gidecek. Benim de namaza yetişmem gerek!' Kahkahalar içinde vedalaştık.
 
 
 
 
  TAHRAN- İran, nükleer programlarıyla ilgili olarak yapılacak görüşmelerin zamanlaması hakkında Batı ile anlaşmaya varıldığını bildirdi.  
 
 
 
  İSTANBUL- Bazı bitki türlerinin, kanser türleri ile mücadelede etkili olduğu belirtilirken, biberiye, brokoli, dut, greyfurt, nar, üzüm ve yeşil çayın kansere karşı koruyucu etkisi olduğu bildirildi.    
 
 
 
 
Kurban Bayramını nasıl değerlendireceksiniz?
 
Memleketimde ailemle, akrabalarımla ve dostlarımla geçireceğim.
 
Bir tatil beldesinde eğlenerek, dinlenerek...
 
İmkanlarım kısıtlı. Oturduğum şehirden ayrılamayacağım.
 
Kararsızım
 
 
 
 
 
 
 
 
Mostbet AZ

 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt Betwinner (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin slottica her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet uz  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin  
Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app wordpress Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app