DOLAR 1.447 - EURO 1.972 - ALTIN 63.70 - IMKB 69998
Perşembe 18 KASIM 2010
Nijerya'da 7'si yabancı 19 rehine kurtarıldı Cholet:82 - Fenerbahçe: 78 Giresun'da trafik kazaları: 2 ölü, 6 yaralı Bitlis'te kaza: 2 ölü, 5 yaralı Ümit Millî Takım İtalya'da 2-1 yenildi Halcon Avenida: 86 - Galatasaray MP: 59 Reyting uğruna Kanal D'den insanlık skandalı! Amerika'dan Avrupa'ya kim önce geldi? HOLLANDA: 1 - TÜRKİYE: 0 (BİTTİ) Fenerbahçe: 107 - Lotos Gdynia: 84 habertaraf.com
 
 
 
ABD'nin Din Raporu'nda Avrupa
 
 
 
 
İbrahim BAYKAN
Kurbanlık muhabbetler
 
 
 
Okur Temsilcisi
Hırsızlığın yeni adı: Bir internet sitesi
 
 
 
 
Ömer Lütfi Mete'nin ölüm yıl dönümü
 
 
 
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Utanmazların bayramı
 
 
Zaman
Ahmet Turan ALKAN
Sevindirilen kurbağa
 
 
Bugün
Ali Atıf BİR
Tacizci hayvanlar!
 
 
Vatan
Can ATAKLI
Yapmayın Hasan Bey
 
 
Radikal
Cengiz ÇANDAR
Yanlış hesap Bağdat'tan döner...
 
 
Akşam
Çiğdem TOKER
Barışan devlet değil hükümettir
 
 
Hürriyet
Ertuğrul ÖZKÖK
Beyaz Türklere ilhaklar artacak
 
 
Bugün
Gülay GÖKTÜRK
Silahlı mücadele miadını doldurdu mu, doldurmadı mı?
 
 
Sabah
Mehmet BARLAS
Vergi affı ile basın özgürlüğü geri mi geldi?
 
 
Zaman
Mehmet KAMIŞ
"İbrahim bizim çocuklarımızı kimler kurban ediyor"
 
 
Radikal
Murat YETKİN
Dış politikada füze kalkanı ve CHP
 
 
Yeni Akit
Nusret ÇİÇEK.
Ah şubizimkiler!
 
 
Yeni Şafak
Resul TOSUN
'Ah nerede o eski bayramlar' demiyorum
 
 
Yeni Şafak
Salih TUNA
Hangi köşe yazarına hangi kartpostal uygun düşerdi?
 
 
Star
Şamil TAYYAR
Bizi kurban mı ettiler?
 
 
Milliyet
Taha AKYOL
Basın hürriyeti
 
 
 
 
 
 
CHP’de muhaliflerin B planı
 
 
 
CHP'de Kılıçdaroğlu'nun, PM'nin yenilenmesini öngören seçimli kurultay kararı vermesi, muhalif ekipleri harekete geçirdi.
 
Ezelhan ÜSTÜNKAYA'nın haberi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, Parti Meclisi'nin (PM) yenilenmesini öngören seçimli kurultay kararı vermesi, muhalif ekipleri harekete geçirdi. Eski Genel Başkan Deniz Baykal ve esik Genel Sekreter Önder Sav'ın ekipleri, yeni PM'de yer almak için kulis yapmaya başladı.

PM KULİSLERİ BAŞLADI

PM üyeleri, milletvekilleri ve son olarak il başkanları ile görüşen Kılıçdaroğlu'nun, PM'nin yenilenmesini öngören seçimli kurultay kararını vermesi, kulisleri hareketlendirdi.

Tüzüğe göre PM, genel başkan dışında 80 üyeden oluşuyor. Kararlar salt çoğunlukla alınıyor. Bu nedenle Kılıçdaroğlu'na, PM'de "ana gövdenin" kendi ekibinden oluşması, ancak Baykal ve Sav cephesinden isimlerin de PM'de yer alması yönünde öneriler gittiği konuşuluyor. Kılıçdaroğlu'nun ise, seçimler öncesi "birlik beraberlik" görüntüsüne önem verdiği, ancak PM'de önümüzdeki süreçte yeniden ayrışma yaşanmasını da istemediği belirtiliyor. Bu nedenle Kılıçdaroğlu'nun ekiplere kontenjan hakkı tanıyıp tanımayacağı merak konusu.

ÇARŞAF ÖNERGESİ CEPTE

Kılıçdaroğlu'nun PM'yi tamamen kendi isimlerinden oluşturarak bu ekipleri dışlaması durumunda ise, kurultayda "çarşaf liste" ile yönetimin belirlenmesi yönünde önerge verilebileceğine işaret ediliyor. CHP tüzüğü, yönetimin, blok ve çarşaf liste ile belirlenmesine olanak sağlıyor. Blok listede genel başkanın hazırladığı tek liste, delege oyuna sunuluyor. Blok liste yönteminde listeyi delmek organizasyon gerektiriyor. Aynı ismin çizilip aynı ismin yazılması gerekiyor.

Tüzük sosyal demokrat partilerin geleneğinde yer alan "çarşaf listeye" de olanak sağlıyor. Tüzüğe göre, kurultay gündeminde çalışma raporunun okunmasına ve görüşülmesine geçilmeden önce, delegelerin onda birinin imzasıyla önerge verilebiliyor. Önergenin kurultay üye tam sayısının salt çoğunluğunun kararı ile kabul edilmesi durumunda parti yönetimi çarşaf liste ile belirlenebiliyor. Çarşaf listede, tüm adaylar listede yer alıyor, en fazla alınan oy sırasına göre yönetim belirleniyor. Bu durumda, genel başkanın istediği isimler yerine kurultay iradesi listeyi belirliyor. Ekiplerin istediği isimler, delege güçlerine göre listeye girebiliyor.

RAPORLAR KURULTAYI BEKLİYOR


CHP'de yaşanan tartışmalı yönetim değişikliği, partinin seçim, Kürt ve türban raporu gibi çalışmalarının kamuoyuna açıklanmasını da geciktirdi. Seçim ve Kürt raporunu hazırlayacak komisyonlara eski ekipten Samsun Milletvekili Haluk Koç ile Ankara Milletvekili Hakkı Süha Okay başkanlık ediyordu. Okay ve Koç'un yürüttüğü çalışmalara ilişkin belgelerin, henüz yeni yönetime iletilmediği belirtildi. Kılıçdaroğlu, raporların yeni yıldan önce kamuoyuna açıklanacağını duyurmuştu. Ancak parti içi tartışmalar, teknik çalışmaları aksattı. Raporların tamamlanması için, Kılıçdaroğlu'nun seçimli kurultay kararını vermesi ve yeni yönetimin belirlenmesi bekleniyor. Yeni yönetim içinden komisyonların güncellenmesi bekleniyor. Komisyonların güçlendirilmesinin ardından raporların tamamlanarak kamuoyuna açıklanacağı ifade ediliyor.

UMUT ORAN SÜRDÜRÜYOR

CHP'den dün yapılan yazılı açıklamada, Kürt raporu çalışmalarının aksaksız olarak sürdürüldüğü ifade edilerek, "CHP'nin ilgili her kişi ve her kesimle görüş alışverişinde bulunarak sorunları yerinde incelemek ve değerlendirmek için oluşturduğu Doğu ve Güneydoğu Komisyonu çalışmalarına daha önce de aynı komisyonda eşbaşkan olarak görev yapan Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran başkanlığında devam etmektedir" denildi. Açıklamada, Oran başkanlığındaki komisyonun bayram sonrası Ağrı, Van ve Hakkari illerine giderek çalışmalarını sürdüreceği kaydedildi.

Öte yandan CHP Genel Sekreteri Süheyl Batum, dün il başkanlıklarına gönderdiği genelgede, seçime yönelik çalışmalarda yer alacak üye ve gönüllülerin belirlenerek, genel merkeze bildirilmesi istendi. Genelgede, gönüllü kayıtların, www.chp.org.tr adresinden 24 Kasım 2010 saat 18.00'e kadar tamamlanması talimatı verildi.

Baykal: İzleyici sırasından izliyorum

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal, Devlet eski Bakanı Mehmet Gülcegün'ün cenaze törenine katılmak üzere gittiği Meclis'te gazetecilerle sohbet etti. Baykal, soru üzerine, eski CHP Genel Sekreteri Önder Sav ile herhangi bir görüşme yapmadığını belirtti.

Baykal, parti içi gelişmelerle ilgili soruları ise "Bu konularla ilgili konuşmak isteyeceğimi bilirsiniz, söylenecek çok şey olduğunu da biliyorum. Fakat bir şey söylemek doğru değil. ızleyici sıralarından olaya bakmayı deneyelim" diye yanıtladı.

Baykal, kurultay çağrısı ile ilgili olarak ise, "Siyasi baskı yapıyor gibi bir görüntü vermek istemem. Parti ve Türkiye yararına olduğunu düşündüğüm bir değerlendirmeyi koydum. Onu parti organları takdir eder, etmez, uygular, uygulamaz, onların takdiridir. Bir kampanya açmış gibi, bir siyasi mücadele veriyor gibi bir görüntüye girmek istemiyorum'' diye konuştu.

Sayın Cumhurbaşkanım sıkılmayınız lütfen!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Türkmenistan dönüşü gazetecilerle yaptığı sohbette başörtüsü soruları üzerine, "Ben, bu konudan bıktım, sıkıldım” diyen Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan yanıt verdi.

Mesajına "Sayın Cumhurbaşkanım. Sıkılmayınız lütfen" diye başlayan Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Konu ile ilgili tartışmalarda, sözü tersinden değil düzünden söylerseniz, tartışma en azından sizin açınızdan biter. İlkokulda kız çocuklarımızın başörtüsü ya da türban bağlaması serbest olacak mı? Olmayacak mı? Böyle bir şey söz konusu bile olamaz. Çünkü rüştünü bile ispat etmemiş bu çocuklar, kendi özgür iradeleriyle başlarını bağlamazlar deyin. Hem siz rahatlarsınız hem de halk. Bunu diyemiyorsanız, bu konuda daha çok sıkılmaya devam edersiniz.''

Cumhurbaşkanı Gül, önceki gün gazetecilerin başörtüsü konusuyla ilgili soruları üzerine şunları söylemişti:

"Ben, başörtüsü konusundan bıktım, sıkıldım. Açık söyleyeyim, bıktım. Yani bu kadar nedir, konuş, konuş, konuş. Herkesi serbest bırakın. Herkes ne düşünüyorsa onu konuşsun, ne istiyorsa yazsın, ne istiyorsa giysin”

BUGÜN

Anahtar Kelimeler:

Önder Sav

14 Kasım 2010 - 09:27:59
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

21:04BDP ilk defa CHP'yi ziyaret etti
19:57DURMUŞ'UN BU SORUSU ZİYARETİ BİTİRDİ
18:54AK Parti heyeti BDP'yi ziyaret etti
18:47Ergin, memleketi Hatay'da bayramlaştı
18:13Kozan'da Ak Parti'ye yeni katılımlar
17:50Cindoruk: İşte laiklik tehlikede!
17:06Şandır'dan "dilini kopartırız" açıklaması
17:03Anadol: Füze kalkanı tehlikeye sokar
16:57Nihat Sargın hayatını kaybetti
16:49Eroğlu'ndan Afyon'a havaalanı müjdesi
16:48Yıldız: Nahoş görüntüler yoktu
16:32BAHÇELİ: BAŞÖRTÜSÜNE DESTEK VERİRİZ
16:10Atalay: Ana diller bizim kültürümüzün unsuru
16:08MHP'li Şandır: Milleti inandıramayız
15:42Kazan bir tek HAS Parti ile görüşmedi
15:07Baykal'dan "budama" göndermesi
14:48Batum: CHP işbirliğine hazır
14:37Kılıç: artık ilerlemeden bahsedelim
13:30Batum: Türban özgürlük sorunu ise çözülür
13:27"Siyasetteki gerginlik değerleri tahrip ediyor"
12:06Kılıçdaroğlu, Güney ve Kaya'nın mezarında
11:56AK Parti'ye CHP, DP ve BBP'den ziyaret
11:48"Bahçeli baraj kaygısı nedeniyle samimi değil"
09:22Twitter'ın "NO" tuşuna kim bastı?
08:02Putin, Erdoğan'la telefonda görüştü
23:49"Füze savunma sisteminde mutabakata yakınız"
22:04BBP'liler Pakistan'a gitti
21:56Bağış eleştirilerini sürdürdü
21:29Çağlayan fuar için Paris'e gidiyor
20:52Kılıçdaroğlu, Fransa meclisinde
Daha fazla haber göster
18:04Kılıç: MHP baraj kaygısına düştü
17:53Yıldız. Hükümetimizin kabiliyeti ortaya çıkıyor
17:41Kılıçdaroğlu kurbanını sığınmaevine bağışladı
16:50Yılmaz: Maneviyat yoksa insanlık da yoktur
13:23İnce: İstifa sorumluluk sahibi için geçerlidir
11:53Kılıçdaroğlu, AB üyeliğini görüştü
11:50Liderler bayram namazında neredeydi?
11:27Alperenler Ayasofya önünde namaz kıldı
11:04Diyarbakır Cezaevi için somut gelişme yok
21:42Devlet büyükleriyle huzurevlerine ziyaret
21:27Kılıçdaroğlu: Etnik kimlik herkesin şerefidir
21:15"Önder Sav"ın Twitter hesabı yokmuş!
18:44Kılıçdaroğlu Paris'te konuştu
18:06Erdoğan, Kasımpaşa'yı ziyaret etti
17:12MMP Genel Başkanı Yılmaz'dan bayram mesajı
16:19Topçu ve Cindoruk'tan bayram mesajı
15:25Talabani-Kılıçdaroğlu karikatür sohbetinde!
15:02Erdoğan: Bu coğrafyada kırgınlıklar kalıcı olamaz
14:28CHP: Vergisini düzenli ödeyenler mağdur
13:43Cemil Çiçek'e KKTC'de protesto
13:42Deniz Bölükbaşı'na ülkücülerden cevap
13:38Çelik ve Yıldırım Arafat'ta yemek dağıttı
13:18Egemen Bağış: Terör tüm dünyayı hedef alıyor
12:38Kılıçdaroğlu kuzusu, Tekin kurduna emanet!
12:28Bahçeli'den bayram mesajı
12:25BDP'den bayram mesajı
11:19Şahin: TBMM, sorunları çözecek güçtedir
11:14Gül: Sancıları pozitif olarak görmeliyiz
11:09"Terörle mücadelede işbirliği şart"
08:12Yarım asırlık devlet sırrı
23:57HAS Parti Malatya teşkilatı kuruldu
23:51Eroğlu, İsen'i kabul etti
23:12İlköğretimde, lisede türban olmaz
23:10Ahmet Özal'ın siyasi tavır almış halini tercih ederim
22:56CHP, seçimde çalışacak gönüllüler arıyor
22:40Birlik ve beraberliğimizi güçlendirmeliyiz
22:20Ecevit'e hakaret edenler kasketini giyiyor
22:02Egemen Bağış Atina'ya gitti
20:51ÇELİK'TEN CHP'YE TEMEL FIKRASI!
17:09"Öğretmenlerin iletişim bilgileri sözlü istendi"
15:32Aydın, Güney Kore'de Türk okulunu ziyaret etti
15:18Cindoruk: Türkiye iyi yönetilmiyor
14:57Kılıçdaroğlu, Fransa'ya gitti
14:42Ahmet Gündoğdu'dan bayram mesajı
14:37Kılıçdaroğlu: Bayramlar bayram gibi olmalı
13:47LİDERLER BAYRAMDA NEREDE?
12:06DEVLETÇİ ANLAYIŞLA BİR YERE VARILMAZ
11:34"Gül 'bıktım' dediyse meseleyi kapatalım"
09:27CHP’de muhaliflerin B planı
09:07Sav kendini aştı: Yes-No'dan Twitter'a
00:41Alevîler AK Parti'nin hakkını verdi
23:27Bahçeli, ölen öğrencinin mezarını ziyaret etti
22:30Arınç: Her üniversitede anarşist gruplar var
22:30Arınç: Her üniversitede anarşist gruplar var
21:31Kılıçdaroğlu kimsesiz çocukları ziyaret etti
19:53Eski milletvekili eğitime gönüllü destek veriyor
19:52"Mürşitpınar Sınır Kapısı açılmasın" talebi
19:32Cindoruk CHP ile nasıl alay etti
18:47BDP'lilerden Türkçe ve Kürtçe bayram mesajı
18:39CHP'li Soysal: Kürtçe savunma haktır ama...
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Necmettin EVCİ
Gözlerinde bembeyaz gündüzler
 
 
NilgüN ŞAHSİ
Adak
 
 
 
 
Beş doktor da Ecevit için rapor tutmamış
 
Genç subaylara 'Akrep Operasyonu'
 
Tarık Aziz'in idam kararını imzalamayacak
 
Mehmetçik'e ölüm izni geliyor
 
Dededen toruna öldürme dersi
 
 
 
 
 
 
 
En iyi arkadaşlar hayvanlardır; ne soru sorarlar, ne de kusur kabahat bulurlar.
(George Eliot)
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.437
1.447
 
 Euro
1.957 1.972
 
 Sterlin
2.299 2.345
 
 Altın
63.10 63.70
 
 IMKB
69998  
 
 
'Atatürk, asker ve dini asla yazmam'...
 
Öfke, korku, endişe ve kaygı... Ön yargı ve korku içinde yaşayanlar... Doğan Cüceloğlu kitabı 'Korku Kültürü'nde 'mış gibi yaşayan', korkan, korkutulan insanlardan bahsediyor. Türkiye'deki yerleşik düzeni, siyaseti, halk yığınlarını ve Kürt sorununu bu açıdan anlatıyor. Mevcut baskıdan ötürü bugün bazı konularda kalemi asla eline almayacağını söylüyor
 
 
 
 
  DÜNYA üzerinde 500 milyondan fazla kullanıcısı olan sosyal paylaşım sitesi Facebook, internet üzerinden iletişimde yeni bir sayfa açmaya hazırlanıyor.  
 
 
 
  CHP eski genel sekreteri Sav adına twitter'da açılan hesap, 'çakmaydı' itirafıyla sürpriz şekilde kapandı    
 
 
 
 
Kurban Bayramını nasıl değerlendireceksiniz?
 
Memleketimde ailemle, akrabalarımla ve dostlarımla geçireceğim.
 
Bir tatil beldesinde eğlenerek, dinlenerek...
 
İmkanlarım kısıtlı. Oturduğum şehirden ayrılamayacağım.
 
Kararsızım
 
 
 
 
 
 
 
 
Mostbet AZ

 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt https://www.krufarhiv.com/ (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin N1 casino her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet login  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin