DOLAR 1.556 - EURO 2.033 - ALTIN 68.86 - IMKB 66218
Perşembe 23 ARALIK 2010
'Bankacılık sektörü Türkiye'ye küçük geliyor' Fenerbahçeli Gökhan Ünal gitmek istiyor Bunalıma giren asker, korkulu anlar yaşattı 'BELGELERİN TAMAMI ELİMİZDE' Beşiktaş'ın rakibi Dinamo Kiev'e yeni hoca Kumar operasyonunda 71 kişi gözaltına alındı Gökçek: Ankaragücülü olmadığını ortaya çıktı Erdoğan, AK Parti'li belediye başkanlarıyla Maliye Bakanlığı önünde süpheli paket Arınç: Kararı özlemle bekliyoruz habertaraf.com
 
 
 
Modern Roma’nın tahrif planı
 
 
 
 
Ahmet ASLAN
Yeni CHP mi, yeni kadro mu?
 
 
 
Okur Temsilcisi
İlginç videolar
 
 
 
 
Demet Akbağ'ın doğum günü
 
 
 
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Bunu sana kustururlar hoca
 
 
Bugün
Ahmet TAŞGETİREN
Said-i Kürdi Kürt mü?
 
 
Radikal
Akif BEKİ
Solun hikâyatı sağa rahmet
 
 
Yeni Şafak
Ali BAYRAMOĞLU
Kürt Kemalizmi...
 
 
Milliyet
Aslı AYDINTAŞBAŞ
Diyarbakır’ı nasıl kaçırmışım!
 
 
Zaman
Bülent KORUCU
Google istihbaratçısının ajan komplosu
 
 
Akşam
Burhan AYERİ
Kendini yormamalı
 
 
Milliyet
Can DÜNDAR
Yafta
 
 
Sabah
Emre AKÖZ
'Önce Oku, Sonra Öde' modeli öğrenci dostudur
 
 
Sabah
Engin ARDIÇ
İtinayla put kırılır ve de tabu yıkılır
 
 
Star
Ergun BABAHAN
Öcalan ve derin devlet
 
 
Vatan
Hasan Celal GÜZEL
Biz bu vatanı böldürmeyiz
 
 
Milliyet
Hasan CEMAL
Erdoğan Kürt diyor, Kılıçdaroğlu diyemiyor, neden?
 
 
Yeni Şafak
İbrahim KARAGÜL
Osmanlı korkusu, Osmanlı tuzağı..
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
Yahudi Lobisi, Ankara'ya göz kırptı
 
 
Millî Gazete
Mehmet Şevket EYGİ
Tepkisiz zombi toplum
 
 
Akşam
Nagehan ALÇI
Alevilere sorular
 
 
Star
Nasuhi GÜNGÖR
AK Parti’nin Kürtleri
 
 
Yeni Akit
Nusret ÇİÇEK.
Seçimler yaklaştıkça hava sertleşiyor
 
 
Vatan
Ruşen ÇAKIR
CHP ve İslam
 
 
Yeni Şafak
Salih TUNA
Kılıçdaroğlu evdeki Mustafa'mdan da olacak!
 
 
Bugün
Toktamış ATEŞ
CHP ve sol
 
 
 
 
Ahmet TAŞGETİREN
 
Ahmet KEKEÇ
 
Aliya RAHTE
 
Aslı AYDINTAŞBAŞ
 
Ergun BABAHAN
 
 
 
Turgut Özal'a ilk suikast girişimi uçakta yapılmış
 
 
Ahmet Özal, Bugün'den Seda Şimşek'e konuşurken...
 
Ahmet Özal, infilak etmemesi mucize olan Başbakan Özal'ın uçağında yaşananları anlattı:
 
RÖPORTAJ: Seda ŞİMŞEK

Turgut Özal’a ilk suikast girişimi uçakta yapıldı

Dönemin Başbakanı Turgut Özal'ın 18 Haziran 1988 günü uğradığı suikasta dair her gün yeni iddialar ortaya atılıyor, suikastın aydınlatılabilmesi için çözülmesi gereken ilk bilmece ANAP Olağan Kongresi'ne gelenlerin üstlerinin aranmadan salona girmiş olmaları. Bu aslında Özal'ın ölümüne kadar uzanan şüpheler zincirinin başladığı ilk nokta. Suikast girişiminden önce 1987 Haziran ayında Özal'ın içinde bulunduğu uçak arızalanıyor, 1991 yılında uçağında patlama oluyor. Ahmet Özal, bugüne kadar salonda ve uçakta yaşananlara dair hiç anlatmadıklarını anlattı. Babasının, ölümü yine çok tartışılan Hiram Abbas'ı MİT'in başına getirmeyi planladığını açıkladı.

UÇAK BAŞ AŞAĞI GİDİYORDU

*Babanız ve siz içindeyken 1987 yılında İstanbul'dan Ankara'ya gelirken bir uçak arızası yaşanıyor. Bunun ayrıntılarını anlatır mısınız?


Uçak kalkmadan önce ilk ben bindim, pilotlarla ben vardım uçakta, uçakta ışıklar gitti. "Sigorta" dediler. Daha sonra babam geldi, 13 kişiydik, uçak kalktı. Adalar'ın üstüne geldik, yine uçakta ışıklar gitti. Ben huzursuz oldum, ben de pilotum, "Baba, ben bu uçağı geri döndüreceğim Yeşilköy'e" dedim. Çerman Koparal Kaptan'ın yanına gittim, "Yeşilköy'e geri dönüyoruz" dedim. Kaptan, "Bir şey yok, rahat gideriz" dedi, ben "Uçakta Başbakan var, dön geriye" dedim. Ben ısrar edince döndük, havaalanına doğru gidiyoruz, sağ motor gitti, öbür motor inlemeye başladı. Uçak baş aşağı denize doğru gidiyor. Hostes korkudan bayıldı, sonra midesi delindi. Bütün elektrikler gitti uçakta, telsiz bile çalışmıyor, uçağın içinde yangın çıktı, suya doğru gidiyoruz. 13 kişi çığlık çığlığa. İlk defa babamı hayatımda yüksek sesle bağırırken duydum, "Herkes yerine otursun Allah'ın dediği olur" dedi. Herkes yerine oturdu.

İNFİLAK EDECEK UYARISI

*Havaalanına ulaşabildiniz mi?


Kule ile bile konuşamıyorduk, bir uçakla filan çarpışabilirdik, kimsenin bizim iniş yapacağımızdan haberi yok, öyle son anda havaalanına indik, inerken tekerler patladı. Kaptan uçak infilak edecek diye "Herkes dışarı fırlasın" dedi. Ama, kabin basıncı içeride ve dışarıda farklı olduğu için kapı açılmıyor. Arka kargo kapısını açtılar, korumalar atladı, babamı omuzlarda indirdiler.

*Uçakta nasıl bir arıza yaşanmış?

ABD'den geldiler, uçağı incelediler. Uçağın benzin deposunun içinde elektrik kablolarını tutan kelepçeler vardır, o kelepçeler kabloları kesmiş ve kısa devre yapmış, 40 milyon dolarlık uçakta böyle bir şey olması mümkün değil. ABD'lilerin hazırladığı raporda, o durumda, yani benzin tankının içinde kabloların kısa devre yapması halinde uçağın infilak etmesi oranının yüzde 95 olduğu yazıyordu. Yüzde 5'le kurtardık. En iyi uçaktı, yeni imalattan çıkmıştı. Bunun örneği de hiç yaşanmamış.

*Eşref Bitlis'in uçağı düşünce bu olayla bir bağlantı kurdunuz mu?

Hiç konuşmadık, bağlantı aklımıza bile gelmedi. Şimdi düşününce insan şüpheleniyor. Eşref Bitlis'in uçağı King Air 200, çift moturlu pratt-whitney motorlar vardır. Bu motorların bir tanesinin kendi kendisine bir arızadan dolayı durma ihtimali 13 milyon saatte birdir, yani 1400 sene. 2 motorun 50 saniye arayla durması mümkün değil.

*Buna benzer bir olay daha yaşanıyor. Yine babanızın bineceği GAP uçağında 1991 yılında patlama yaşanıyor.

Amerika'da aletler vardı, uçaklar bir kordon içinde dururdu, o kordonun içine kuş bile konsa alarm çalardı. Hâlâ bu uçakların böyle koruma altına alındığını zannetmiyorum. 1991 yılında GAP uçağında ise İstanbul'da havaalanında patlama oluyor, babam arabayla Ankara'ya dönüyor.

KONGREDEKİ ÜST ARAMASINI KİMLER NE GEREKÇE İLE KALDIRDI?

*Suikast girişiminin olduğu gün siz kongre salonuna girerken salona girenlerin üstleri aranıyor muydu?


Ben o gün salondaydım. Bugün 2010'dan o yıllara dönüp baktığınızda olayların esasında enteresan başladığını görüyoruz. Çok yoğun bir kalabalık vardı. Benim de dikkatimi çekti, kapıda ciddi bir üst araması vardı. Sonradan bu üst arama bir anda kalktı ve insanlar güruh halinde içeri girmeye başladılar.

*Üst araması neden durdurulmuş hiç sordunuz mu?

Durdurulması diye bir şey olmaması lazımdı. Ankara Emniyet Müdürü valiliğe bağlı, valiliğin kuralları belli ve kesindir. Aramanın durdurulması emrini ya onların amiri ya da Emniyet Genel Müdürü ya da İçişleri Bakanı verir. Ankara Emniyet Müdürü'nün kendi inisiyatifi ile böyle bir risk alabileceğini düşünmüyorum. Onun üstü İçişleri Bakanı'dır. İçişleri Bakanı'ndan başka kimse bu talimatı veremez.

POLİS ÇEMBERİ DE YOKMUŞ

*Size göre o gün salonda başka gariplikler var mıydı?


ANAP'ın kongrelerinde, genel başkan ve yanındaki heyeti tribünlerin ortasında bir yerde otururdu. O gün kongrede kim düzenlemeyi yaptıysa, tribünlerde, delegelerin arasında değil, aşağıda, yere annemle babam için iki tane koltuk koymuşlar. Kameraların konulması için bir stand yapılmış, o standın altı kapalı ve boş. Annem ve babam o koltuklarda hiç oturmadılar, o koltuklarda oturmuş olsalardı, kameraların bulunduğu standın altındaki o boşluktan, saldırganın koltuklara gelip, ateş etmesi çok kolay olacaktı, aradaki mesafe 1 metreydi.

*Kongre düzeninden kimler sorumluydu?

Benim hatırladığım kongrenin emniyetiyle ve düzeniyle üç kişi ilgileniyordu. Rahmetli Mustafa Taşar, İlker Tuncay ve Mustafa Kalemli. Kartal Demirağ, o standın altında saklandığını kendisi ifade ediyor. Babamlar yerdeki o koltuklara oturmadıkları için mecburen kürsüdeyken ateş etmek zorunda kalıyor. O silahın salona nasıl girdiğinin, güvenliğin neden olmadığının, üst aramaların durdurulması talimatını kimin verdiğinin araştırılması gerekiyor. Bunlar soru işareti.

EVDE DURAN ACİL DURUM ÇANTASI O GÜN YOK OLMUŞ

* Babanız hiç başına bir şeyler gelebileceğinden söz etti mi?


Rahmetli babam 5 vakit namaz kılardı. Manevi yönü çok kuvvetliydi. Özbekistan Buhara'da Nakşibendi Hazretleri'nin türbesinde namaz kılıyor, son derece duygulanıyor. orada. Oradan toprak alınmasını istiyor. Babam, bu toprağın kendi mezarına konulacağını söylüyor. Buhara'dan gelen toprağı ben mezarında babamın göğsüne koydum.

*Öleceğini hissetmişti yani.

Bugün mezarının olduğu yerden, ölmeden 2 ay önce geçiyorduk, Vatan Caddesi üzerinden Harbiye Orduevi'ne dönüyorduk, gece yarısıydı, 12.30-1 arası. Arabada annem ve ben vardık. Şoföre "dur" dedi, eliyle bugün mezarının olduğu yeri göstererek, "Ahmet orayı görüyor musun, ölünce beni oraya gömün" dedi. Mezar yerini kendisi seçti.

*Babanızın vefat ettiği gün yaşananlarla ilgili annenizin anlattıklarının dışında dikkat çekici bir şey biliyor musunuz?

Köşk'te yaşananlar konusunda insanların anlattıklarıyla, annemin anlattıkları farklı. Evde duran, ABD'den getirilen bir acil durum çantası var, o çanta aranıyor, bulunamıyor. yerinde yok. Evde duruyordu, o gün yok. 24 saat doktor dururdu, doktor yok, ambulanslar yok, çanta yok, hiçbir şey yok. Babamı kucaklayıp makam arabasıyla yola çıkarıyorlar. GATA'ya haber veriliyor. Ömer Şarlak hazırlanıyor. Yolda birisi arabayı Hacettepe'ye döndürüyor, onlar hazırlıklı değil, uzman doktor yok. Hastaneyi arayanlar, acil hasta varmış gibi değil, cumhurbaşkanı teftişe gidiyormuş gibi söylüyorlar. Haccettepe'yi kim arıyor, kim yolun değiştirilmesi talimatını veriyor bilmiyoruz.

*Arabada kimler var?

Kim var bilmiyoruz, annem şimdi bunları çıkaracak sanırım.

KAHVECİ'NİN KÜRT RAPORU KAYBOLDU

* Sizce Kürt sorununun çözümü üzerine yapılan çalışmalar mı babanızın, Eşref Bitlis'in, Adnan Kahveci'nin hedef olmasına neden oldu?


Rahmetliyi en son ben Aşkabat'ta gördüm. Bana gece, "Ahmet ben Türkiye'ye döneceğim, döndüğüm zaman bu Kürt meselesini, terör meselesini bitereceğim. Büyük bir siyasi risk alacağım, ama bu işi çözeceğim" dedi. O çalışmanın değişik kolları vardı, tek bir koldan gitmiyordu, ekonomik yatırımlar, hukuki düzenlemeler, kültürel haklar, kanuni değişiklikler vardı, "kısmen ve kademeli af" derdi, o da vardı paket içinde. Bunun çalışmalarını Adnan Kahveci, Eşref Bitlis yapıyordu. Adnan Kahveci trafik kazası geçirdiğinde yanındaki çantası kayboldu, hazırlanan raporlar o çantadaydı. Eşref Bitlis, Barzani ve Talabani ile görüşüyordu, askeri boyutuyla ilgileniyordu. Rahmetli Uğur Mumcu da PKK ile derin yapılanma arasındaki ilişkileri yazmaya başlamıştı. Bir anda Türkiye kana bulandı.

JİTEM GÜÇLENDİRİLDİ

Ahmet Özal, "Babanızın Hiram Abbas'la ilişkisi nasıldı" sorumuz üzerine, "Babamla ilgili bütün çalışmaları yapan insandı. Sivilleştirmeyi düşündüğü MİT'in başına Hiram Abbas'ı getirecekti. Bugün herkesin inkâr ettiği JİTEM vardı. MİT'in sivilleşmesinin gündeme gelmesi üzerine, başka bir yapı tarafından JİTEM güçlendirildi" dedi.

Özal'ın yakın ekibi ifadeye çağrıldı

Eski Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın ölümüne ilişkin ortaya atılan iddialar üzerine açılan soruşturma derinleşiyor. Özal’ın Başdanışmanı Kaya Toperi, Özel Kalem Müdürü Feyzi İşbaşaran ve Koruma Müdürü Musa Öztürk'e, soruşturmayı yürüten özel yetkili Ankara Cumhuriyet Başsavcıvekilliği tarafından "tanık" sıfatıyla ifade vermeleri için davet kağıdı çıkarıldı. İşbaşaran 18 Ekim Pazartesi, Toperi 19 Ekim Salı, Öztürk ise 20 Ekim Çarşamba savcılığa çağrıldı. Bu arada daha önce ifadeye çağrılan Turgut Özal'ın eşi Semra Özal'ın da gelecek hafta için mazeret bildirdiği kaydedildi. Semra Özal'ın, 25 Ekim Pazartesi ifade vermesi bekleniyor.

BUGÜN


Anahtar Kelimeler:

Ahmet ÖzalTurgut ÖzalÖzalsuikast

ÖZAL'IN ÖLÜMÜ: 3 DOKTOR İFADE VERDİ
 
ÖZAL'A SUİKAST: EMİN ÇÖLAŞAN DİNLENECEK
 
DEVLET DENETLEME KURULU SEMRA ÖZAL'I DİNLEYECEK
 
ÖZAL: YENİ TANIK VE İFADELER VAR
 
AHMET ÖZAL ÇANKAYA KÖŞKÜ'NDE
 
ÖZAL'IN ÖLÜMÜ: OĞLU AHMET KÖŞK'E ÇAĞIRILDI
 
ÖZAL'LA İLGİLİ 17 YIL SONRA ORTAYA ÇIKAN GERÇEK
 
CİNDORUK: ÖZAL ECELİYLE VEFAT ETTİ
 
SEMRA ÖZAL ADLİYEDEN AYRILDI, OĞLU KONUŞTU!
 
SEMRA ÖZAL ANKARA ADLİYESİ'NDE
 
İFADEYE ÇAĞRILAN SEMRA ÖZAL GİTMEDİ
 
ÖZAL: BABAMIN MEZARI AÇILABİLİR
 
TURGUT ÖZAL'A İLK SUİKAST GİRİŞİMİ UÇAKTA YAPILMIŞ
 
YEMİN ETTİM, ÖZAL'I VURDURANI SÖYLEMEM
 
ÖZAL'IN BAŞDANIŞMANI İFADEYE ÇAĞRILDI
 
ÖZAL'A SIRADAN TAHLİLLER BİLE YAPILMADI
 
ÖZAL'I LİMONATA İLE ÖLDÜRDÜLER
 
SAKIK: ÖZAL, KAHVECİ VE BİTLİS ARAŞTIRILSIN
 
BABAMIN SAÇ ÖRNEKLERİ VAR, İNCELEME İSTİYORUZ
 
DEMİREL'DEN ÖZAL'IN VEFATINA AÇIKLAMA
 
ÖZAL SUİKASTI TETİKÇİSİ: YALNIZ DEĞİLDİM
 
ÖZAL VE BİTLİS İLE İLGİLİ KONUŞTU
 
GNKUR. 2. BAŞKANINDAN "ÖZAL" AÇIKLAMASI
 
‘BABAMIN YAVERİ, 17 YILDIR RANDEVU VERMİYOR!’
 
DENKTAŞ YİRMİBEŞOĞLU'NU DOĞRULADI
 
O GECE ÖZAL'A OTOPSİ YAPILSAYDI...
 
KARTAL DEMİRAĞ, SUİKASTİN KİTABINI YAZDI
 
ÖZAL, KENDİ SESİYLE SUİKASTI ANLATTI
 
ÖZAL: KARDEŞİMİ YAĞMACILAR ÖLDÜRDÜ
 
KKTC TARIM BAKANI SABRİ YİRMİBEŞOĞLU SAÇMALIYOR
 
İŞTE PAŞA'NIN "YAKTIK" DEDİĞİ CAMİ
 
SİMAVİ: KAVGADAN SONRA İFTARDA BARIŞTIK
 
AHMET ÖZAL'DAN BİR ŞOK İDDİA DAHA!
 
DENKTAŞ, YİRMİBEŞOĞLU'NU SAVUNDU
 
AHMET ÖZAL İFADE VERMEYE ÇAĞIRILDI
 
ÖZEL HARP DAİRESİ'NİN GÖREVİ CAMİ YIKMAK MI?
 
KORKUT ÖZAL: EVET AĞABEYİMİ ÖLDÜRDÜLER
 
PAŞA BOŞ BULUNDU: CAMİ BİLE YAKTIK
 
AHMET ÖZAL'DAN ÇİÇEK'E: NEDEN BU KADAR AGRESİF?
 
"ÖZAL'A SUİKAST" İDDİASINA SORUŞTURMA
 
ÖZAL SUİKASTİNDE 2. KİLİT İSİM SİMAVİ
 
ÖZAL SUİKASTİNDE ŞOK İDDİA
 
17 Ekim 2010 - 09:37:06
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

20:04'BELGELERİN TAMAMI ELİMİZDE'
19:55Gökçek: Ankaragücülü olmadığını ortaya çıktı
19:41Erdoğan, AK Parti'li belediye başkanlarıyla
19:36Maliye Bakanlığı önünde süpheli paket
19:21Arınç: Kararı özlemle bekliyoruz
19:10Cumhurbaşkanı Gül, Ahmedinejad ile görüştü
19:02Gül: Meselelerimizi kendimiz hallederiz
18:47Adıyaman Üniv. yolsuzluk operasyonu: 3 tutuklama
18:39Verheugen: Türkiye'ye acil ihtiyaç var
18:18Terör zirvesi sona erdi
17:55Türkiye'nin ikinci uçak bakım hangarını açıyor
17:32Sara Joseph'ten "Türkiye" yorumu
16:48DURUŞMADA HASMINI BU SİLAHLA VURDU
16:38KKTC Ergenekon Komitesi feshedildi
16:24ASSANGE'DA 3 BİN 700 İSRAİL BELGESİ VAR
16:03"Kırmız bülten"le aranan Hakan Ayık yakalandı
15:28Mahkeme Cihaner'in görüntülerini isteyecek
15:24Mavi Marmara sergisi açıldı
15:06Rum sözcü Stefanu'dan garip yorum!
15:02Carl Bildt: Roj TV ile ilgili açıklama yok
14:54Kınıklıoğlu: Türk lobisinin çabası sonuç verdi
14:44Başbakanlık konutunda güvenlik zirvesi
14:37Davutoğlu'ndan "Pınar Karşıyaka" açıklaması
14:36Kayseri Pancar'a kayyum ataması
14:03Malum azınlık, kalabalığa yön veremedi
13:34Albay Çiçek'in şikâyetine kovuşturma yok
13:33Rum yönetimi, Karşıyaka maçından tedirgin
13:31Adıyaman Üniv. yolsuzluk operasyonu: 3 gözaltı
13:28Türkiye-Azerbaycan-İran işbirliğine devam
13:27Hanefi Avcı'nın tahliye talebine ret
Daha fazla haber göster
13:26Dündar'ın "CIA ajanı" trajedi çıktı
13:18Cizre Belediye Başkanına 7.5 yıl hapis
12:54Duruşmada cinayet sanığını vurdu
12:47'Abdullah Öcalan'ın kadim dostu' hakaret mi
12:36Davutoğlu: Sağduyu hakim oldu
12:24Gül'den yoksulluk ve açlık itirafı
12:10ÖZAL'IN ÖLÜMÜ: 3 DOKTOR İFADE VERDİ
11:53Çırağan sarayı'nda zirve başladı
11:09Nancy Pelosi tasarıyı yeniden sunacak
11:03GÜL EİT DÖNEM BAŞKANLIĞINA SEÇİLDİ
10:4630 yıllık kriptolar ortaya döküldü
10:07Canan Arıtman şaşkına döndü
09:57İstifacı amiralden iki sürpriz açıklama
09:25Tan: Meclis doğru karar verdi
09:21TASARI TEMSİLCİLER MECLİSİ'NE GELMEDİ
07:51Le Monde Assange'ı "yılın adamı" seçti
00:33Balıkçı ağına mayın takıldı
00:09Modern Roma’nın tahrif planı
23:56TASLAK TEMSİLCİLER MECLİSİNE GELECEK Mİ ?
23:50ATM'ye bırakılan ses bombası patladı
23:13Erdoğan: İstikrarın yolu dayanışmadan geçiyor
22:42Antalya'da trafik kazası: 4 ölü, 1 yaralı
22:17Erdoğan, Ahmedinejad ile bir araya geldi
22:10Konuk devlet başkanları onuruna yemek
21:59ERMENİ TASARISI BUGÜN OYLANABİLİR
21:07Çelik: Cumhuriyet eşittir demokrasi değildir
20:53Cumhurbaşkanı Gül, Aliyev ile biraraya geldi.
20:48Kadıköy metrosunda dünya rekoru
20:41Çin ve Yunanistan'a davet yok
20:34Cumhurbaşkanı Gül, Masimov ile görüştü
20:18Koşaner'den Kubilay mesajı
20:14Gül'den Obama'ya tasarı mesajı
20:13Başbakan Erdoğan İlham Aliyev ile bir araya geldi
19:39Talabani Türk ve Tuğluk'la görüştü
19:01AK PARTİ İL BİNASINA MOLOTOF KOKTEYLİ ATILDI
18:39Filistin'i bir ülke daha tanıdı
18:11Erdoğan Talabani ile bir araya geldi
18:01ÖZAL'A SUİKAST: EMİN ÇÖLAŞAN DİNLENECEK
17:42Gül Tacikistan'a yardım istedi
17:38Rum kesiminden "enerji faslı" resti
17:27Özak: Rum'un olduğu AB'de olmak istemem!
17:10CHP OTOBÜSÜNE YUMURTA DAVASI!
16:25Gül, Rahman ile bir araya geldi
16:19"Cumhuriyet" davası "Ergenekon"la birleşti
16:04Adana'daki belediye saldırısı: 6 gözaltı
15:51Levy: Türkiye'nin yardımı bizi derinden etkiledi
15:43Adıyaman Üniv'de yolsuzluk operasyonu
15:35Pınar Karşıyaka Basketbol Takımı geldi
15:23Hamid Karzai İstanbul'a geldi
15:19Gebze'ye atanan Balyoz Hakimi istifa etti
14:47Suikast sanığı tahliye edildi
14:09İlham Aliyev zirve için İstanbul'a geldi
13:59İTO Başkanı: 40 günlük tecrübe
13:55Gül, Talabani ile bir araya geldi
13:35Pınar Sağ, İstanbul Adliyesi'nde ifade verdi
13:33Soba zehirlenmeleri 10 can aldı
13:05SMS'le kopya çeken 135 kişi yakalandı
12:36Güneydoğu'ya iki il daha geliyor
12:29Kayseri başsavcısı kanıt bekliyor
12:27Namık Tan: Hassasiyetle takip edeceğiz
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Ercan AKSOY
Mucit Erbakan
 
 
Necmettin EVCİ
YÖK öyle dava
 
 
Sami NOGAY
Meslek liseleri yanıyor
 
 
 
 
30 yıllık kriptolar ortaya döküldü
 
İstifacı amiralden iki sürpriz açıklama
 
Dündar'ın "CIA ajanı" trajedi çıktı
 
YÖK Başkanı Özcan, affın kapsamını açıkladı
 
Motorine 8 kuruş zam
 
 
 
 
 
 
 
Affın en güzeli, hasmını ezmeye muktedir iken yapılandır.
ÖMER BİN ABDÜLAZİZ
 
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.546
1.556
 
 Euro
2.018 2.033
 
 Sterlin
2.363 2.410
 
 Altın
68.42 68.86
 
 IMKB
66218  
 
 
Gazeteciler diplomatları 'yazmayın' diye uyaracak...
 
Gazeteci Sedat Ergin dünyadaki WikiLeaks depreminin ardından “Artık hiçbir şeyin gizli kalmayacağı varsayımıyla hareket ettiğimiz bir döneme gireceğiz, herkes adımını buna göre atacak” diyor. Ergin, ABD gibi bir süper gücün gizli yazışmalarının internete sızmasını ise, “Süper güçler çuvalladığı zaman yaptıkları hatanın büyüklüğü de o kadar büyük oluyor” sözleri ile değerlendiriyor.
 
 
 
 
  Ö. O.’ya, bir aile dostlarının kızının “bekaretini bozduğu ve tecavüz ettiği” iddiasıyla dava açıldı  
 
 
 
  Fenerbahçe Bayan Basketbol Takımı yıldızı Diana Taurasi'de doping testinde yasaklı madde tespit edildiği ortaya çıktı    
 
 
 
 
CHP lideri Kılıçdaroğlu kurultaydaki konuşmasında birçok vaadde bulundu. Siz bu vaadleri nasıl değerlendiriyorsunuz?
 
Hoşuma gitti. Destekliyor, iktidara gelirse yapacağına inanıyorum.
 
Bu kadar vaade ülkenin bütçesi yetmez. Hayalci buluyorum.
 
"YÖK'ün ve harçların kaldırılması" gibi güzel vaadlerde bulundu. Yapamasa da söylenmesi bile güzel.
 
Boş vaadlere karnımız tok. Kılıçdaroğlu iktidara gelemeyeceğini bildiği için bol keseden atıyor.
 
 
 
 
 
 
 
 olimpbet

mostbet

Mostbet AZ
 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt Betwinner (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin slottica her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


mostbet uz  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin  
Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app wordpress Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app