DOLAR 1.479 - EURO 1.992 - ALTIN 61.95 - IMKB 63862
Pazartesi 27 EYLÜL 2010
Kuruldan sınır ötesi tezkeresi kararı Bendevi Palandöken ikinci kez başkan Gül: Bütün imajımızı alt üst ediyor "Çalımbay ile yollarımızı ayırdık" Nazlı'nın evinde kaldığı Can P. adliyede Özbekistan'dan "Karabağ" desteği Kurtulmuş: Bu hafta içinde açıklayacağız Ahmet Özal: Babam 15 sene bekle demişti Ukrayna: Türkiye bizim stratejik ortağımız EDP, Başbuğ'a suç duyurusunda bulunacak habertaraf.com
 
 
 
Et fiyatı neden arttı? Uzmanlar cevapladı!
 
 
 
 
Sevim MURAT
Oktoberfest (Hasat Bayramı)
 
 
 
Okur Temsilcisi
Hırsızlığın yeni adı: Bir internet sitesi
 
 
 
 
GS tribün lideri Alpaslan Dikmen
 
 
 
 
 
Bugün
Adem Yavuz ARSLAN
Kurtulmuş'un önündeki üç seçenek
 
 
Hürriyet
Ahmet HAKAN
Polemiğin şehvetine kapılmadan yazıyorum
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Öcalan’dan Mandela çıkar mı?
 
 
Milliyet
Aslı AYDINTAŞBAŞ
Ermeni lobisinin yabancı damat alerjisinin ağır faturası
 
 
Star
Aziz ÜSTEL
Başbakan’ın iki çılgın projesini açıklıyorum
 
 
Vatan
Can ATAKLI
Bu kadar iyimserlik de hayra alamet değil
 
 
Zaman
Ekrem DUMANLI
Özel Harp ve medya
 
 
Sabah
Engin ARDIÇ
Bitir beni Kemal
 
 
Sabah
Mahmut ÖVÜR
DP'de, kayıp 9 trilyon kavgası
 
 
Star
Mehmet ALTAN
On milyonu ilgilendiren konu...
 
 
Vakit
Nusret ÇİÇEK.
Tophane dediler, halkı topa tuttular
 
 
Akşam
Oray EĞİN
Ertuğrul Özkök'ü nasıl atlattım
 
 
Yeni Şafak
Salih TUNA
Tayyip Bey'e veda Gandi'ye merhaba!
 
 
Star
Şamil TAYYAR
Çıkar o cübbeyi
 
 
Millî Gazete
Sinan BURHAN
İnönü kışla, vali defile yaptı
 
 
Radikal
Tarhan ERDEM
Yeni anayasaya başlarken
 
 
Yeni Şafak
Yasin AKTAY
İçkinin siyasallaşması
 
 
 
 
İlhami ATMACA
 
Yaşar YAVUZ
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
 
Engin ARDIÇ
 
Ahmet HAKAN
 
 
 
Ahmet Özal'dan bir şok iddia daha!
 
 
 
Turgut Özal'ın ölümüyle ilgili 'zehirlendi' iddiası kardeşi Korkut Özal'ın "Evet ağabeyim öldürüldü" açıklamasıyla yeninden gündeme geldi. Özal'a son müdahaleyi yapan Prof. Dr Sinan Asan, zehirlenme iddiaları için 'Bu bir ihtimal' derken oğlu Ahmet Özal ise elinde bu iddiayı kanıtlayacak bir kaset bulunduğunu söyledi.
 
MURAT PALAVAR - OKTAY MEHMET - ABDULLAH YILDIRIM - ERHAN SEVEN'in haberi

Merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal'a hastanede son müdahaleyi yapan Prof. Dr. Sinan Asan, Korkut Özal'ın 'Evet ağabeyim öldürüldü' açıklamasının ardından Yeni Şafak'a "Zehirlenmiş olabilir" dedi. Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal ise, babasının kanını analiz eden laborantın "Kanda olmaması gereken şeyler var" itirafının bulunduğu görüntülerin kendisinde olduğunu söyledi.

DOKTORU: OTOPSİ YAPILMADI

Merhum Turgut Özal'a 1988'de düzenlenen suikaste ilişkin İstanbul Cumhuriyet Savcılığı 22 yıl sonra soruşturma başlatırken, ağabeyi Korkut Özal, ölümünün de tertip olduğunu açıklaması gündeme oturdu. Korkut Özal'ın "Evet ağabeyim öldürüldü. Ölümü bir tertip. Köşk'ün içine kadar girmiş bir organizasyon var" sözleri Turgut Özal'ın ülümüyle ilgilgi tartışmaları yeniden gündeme getirdi.

OTOPSİ YAPILSAYDI ANLAŞILIRDI

Turgut Özal'a kalp ameliyatı yapan ekibin başında bulunan Prof. Dr Sinan Asan, Yeni Şafak'a merhum cumhurbaşkanının son dakikalarına ilişkin bilgiler verdi. Turgut Özal'ın Hacettepe Tıp Fakültesi Hastanesi'ne bir koruma ordusuyla getirildiğini anlatan Prof. Asan, "Yoğun bakımda bile koruma ordusu yanındaydı. Diğer hastaları çıkarttık. Bir general orada bulunan tüm personelin isimlerini aldı. Sanırım ambülansla gelirken kalbi durmuştu. Geç müdahale edildiği için de kalbi dönmedi. Kalp krizi geçirip mi öldü, yoksa zehirlendi mi? Kalp krizini tetikleyen bir ilaç mı verildi? Bunlar hakkında bilgimiz yok. Çünkü otopsi yapılmadı" dedi. Özal'ın vefat ettiği kesinleşince, cenazesinin morga indirildiğini anlatan Asan "Bildiğim kadarıyla otopsi yapılmadan doğrudan defnedildi. Sanırım 'Benim cenazemi fazla uğraştırmayın' diye bir vasiyeti vardı. Belki de o yüzden otopsi yaptırmadı" diye konuştu.

O GÖRÜNTÜLER BENDE VAR

Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal ise Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden doçent ünvanlı bir doktorun kendisini aradığını belirterek "Bana Turgut Özal'ın hastaneye geldiği gün aldığımız kan bizde, isterseniz size veririz dedi. Bunu annem Semra Özal'a anlattım" dedi. Semra Özal'ın da hastaneye bir dilekçe yazarak başvurduğunu anlatan Ahmet Özal, "Bu aşamadan sonra farklı olaylar gelişmeye başladı. Bize 'kan kaybı olmuş' denilerek bir cevap verildi" dedi. Kanın olduğu yere gizli kamerayla giren Kanal 6 muhabirinin görüntüler çektiğini anlatan Özal "O görüntüler bende var. Görüntülerde yaşlıca bir laborant konuşuyşor. Muhabir babamın kanından ne çıktığını soruyor. Laborant ise 'bir insanda olmaması gereken şeyler' cevabını veriyor" diye konuştu.

AHMET ÖZAL İFADEYE ÇAĞRILDI

Turgut Özal'a suikast dosyasını 22 yıl sonra yeniden açan İstanbul özel yetkili Cumhuriyet Savcılığı, medyaya açıklamalar yapan Ahmet Özal'ı ifade vermeye çağırdı. Eski MGK Genel Sekreteri Yirmibeşoğlu ise gerek görülürse ifade verecek.

Semra Hanım'ın çantasındaki saç sırrı çözer

Eski cumhurbaşkanlarından Turgut Özal'ın ölümüyle ilgili olarak Ahmet Özal ve Korkut Özal'ın 'öldürüldü' iddiaları Türkiye gündemine bomba gibi düşerken değişik değerlendirmeler de yapılıyor. Özal'ın başbakanlığı ve cumhurbaşkanlığı döneminde koruma müdürü olarak görev yapan, bir dönem de ANAP milletvekilliğinde bulunan Musa Öztürk, Özal'ın ölümüyle ilgili ilginç yorumlar da bulundu. Öztürk, Özal'ın ölümünün nedeninin bulunmasının aslında hiç de zor olmadığını, ölüm sırrının çözümünün de Semra Özal'ın çantasında bulunan Turgut Özal'ın bir tutam saç teli olduğuna dikkat çekti.

BİR TUTAM SAÇ KESTİ

Musa Öztürk, "Semra Hanım, Turgut Bey'in vefatından sonra bir tutam saçını keserek hatıra olsun diye aldı ve çantasını koydu. Bunu biliyorum. Ben de ölüm nedeniyle ilgili iddiaların tekrar ortaya atılması nedeniyle ısrarla şunu söylüyorum. Saç tellerinden ölüm nedeni bulunabiliyor. Napolyon bile 1820'lerde ölmüş, saç telinden ölüm nedenini buldular ABD'de. Adam mide kanserinden ölmüş mesela" dedi. Ahmet Özal'ın ortaya attığı 'Sabri Yirmibeşoğlu öldürdü' iddialarına da şaşırdığını dile getiren Öztürk, "Paşanın ismi dikkatimi çekti. İnanın bu olayla ilgili ilk defa duyuyorum. Nereden çıktı bu isim bilmiyorum" dedi. Ahmet Özal ile Korkut Özal'ın neden bu olayı tekrar gündeme getirdiklerini de bilemediğini belirten Öztürk, "Benim bundan sonra söyleyeceklerim bilinenin tekrarı olur, demagoji olur" dedi.

Sabri Yirmibeşoğlu ve Simavi'ye suç duyurusu

Adalet Platformu Başkanı Adem Çevik, Türkiye'nin 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'a düzenlenen suikast ile ilgili kasten adam öldürmeye teşebbüs ve suçluyu gizleme fiillerinden dönemin MGK Genel Sekreteri Sabri Yirmibeşoğlu ile Hürriyet gazetesinin eski sahibi Erol Simavi hakkında suç duyurusunda bulundu. Ümraniye Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvuran Çevik, "Suikasti soruşturan savcıya olayın üzerine gitmemesi için baskı yapmışlar.

Ahmet Özal, babasının ülkenin karışmaması için o gün açıklama yapmayı uygun bulmadığını ifade etti' dedi Adem Çevik, mahkemeye sunduğu dilekçede Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal'ın 1988 yılında babasına yönelik gerçekleşen suikastin arkasında dönemin MGK Sekreteri Orgeneral Sabri Yirmibeşoğlu'nun bulunduğunu ve olayı soruşturan savcıya 'Olayın üzerine gitmeyin' baskısı yapıldığını hatırlattı.

SUİKASTTA YENİ İSİM

8.Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal, dün gece CNN Türk'te katıldığı bir canlı yayında 1988 yılında babasına düzenlenen Kartal Demirağ suikastıyla ilgili önemli bir iddiada daha bulundu. Özal, kendisine gelen bir mektubu dayanak göstererek suikast için Kartal Demirağ'dan önce başka bir tetikçi tutulmak istendiğini ancak, bu kişinin teklifi kabul etmeyince infaz edildiğini öne sürdü. Ahmet Özal, babasının ölümünden sonra suikastla ilgili kendisine birçok ihbar mektubu geldiğini, bunlardan bir tanesinin ise çok çarpıcı bilgiler taşıdığını ifade etti. Ahmet Özal, mektupta o dönemde cezaevinde bulunan Veli Can Uzuncu isimli bir ülkücünün, Turgut Özal suikastı için kiralanmak istendiğini ancak Uzuncu'nun teklifi 'Ben alnı secdeye giden adamı vurmam' diyerek reddettiğinin yazıldığını aktardı. Özal mektupta "Mektupta Uzuncu'nun 1988 Mart ayında infaz edildiği, daha sonra onu vuran adamın da öldürüldüğü iddia ediliyordu" dedi.

SAVCILIK ARAŞTIRSIN


Ahmet Özal, bu bilginin de gerekli merciler tarafından araştırılmasını isteyerek, Kartal Demirağ'ın babasına yönelik suikastı 3 ay sonra Haziran'da gerçekleştirmesinin bu iddiayla ilgili önemli bir bulgu olduğunu belirtti.

YENİŞAFAK

ÖZAL: KARDEŞİMİ YAĞMACILAR ÖLDÜRDÜ
 
KKTC TARIM BAKANI SABRİ YİRMİBEŞOĞLU SAÇMALIYOR
 
İŞTE PAŞA'NIN "YAKTIK" DEDİĞİ CAMİ
 
SİMAVİ: KAVGADAN SONRA İFTARDA BARIŞTIK
 
AHMET ÖZAL'DAN BİR ŞOK İDDİA DAHA!
 
DENKTAŞ, YİRMİBEŞOĞLU'NU SAVUNDU
 
AHMET ÖZAL İFADE VERMEYE ÇAĞIRILDI
 
ÖZEL HARP DAİRESİ'NİN GÖREVİ CAMİ YIKMAK MI?
 
KORKUT ÖZAL: EVET AĞABEYİMİ ÖLDÜRDÜLER
 
PAŞA BOŞ BULUNDU: CAMİ BİLE YAKTIK
 
AHMET ÖZAL'DAN ÇİÇEK'E: NEDEN BU KADAR AGRESİF?
 
"ÖZAL'A SUİKAST" İDDİASINA SORUŞTURMA
 
ÖZAL SUİKASTİNDE 2. KİLİT İSİM SİMAVİ
 
ÖZAL SUİKASTİNDE ŞOK İDDİA
 
24 Eylül 2010 - 07:29:59
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

19:02Mahkeme Arif Doğan'ı dinleyecek
18:19Kuruldan sınır ötesi tezkeresi kararı
18:16Bendevi Palandöken ikinci kez başkan
18:00Gül: Bütün imajımızı alt üst ediyor
17:58DOĞTAŞ Pakistan'a bin adet yatak gönderdi
17:41İKT Gıda Güvenliği Toplantısı İzmir'de
17:36Mağdurlar darbecilerden iade-i itibar istiyor
17:14Ahmet Özal: Babam 15 sene bekle demişti
17:03Ukrayna: Türkiye bizim stratejik ortağımız
17:02EDP, Başbuğ'a suç duyurusunda bulunacak
16:53Şehit olan polis için tören düzenlendi
16:52Mey İçki CEO'su: Bize hiçbir baskı yok
16:51MİT Müsteşarı Başbakanlık'tan ayrıldı
16:48Türkiye - Suriye Toplantısı Lazkiye'de
16:41Üç büyüklerden, Kızıl'a geçmiş olsun mesajı
16:08Yusuf bebeğin, tedavisi Hacettepe'de sürüyor
15:59Trafo patlaması 5 hektar alanı kül etti
15:37TESK'in 18'inci Olağan Genel Kurulu devam ediyor
15:30Akaydın: Sorumluluk içene aittir
15:27İbrahim Kızıl beyin kanaması geçirdi
15:08MİT Müsteşarı Başbakanlık'ta
15:04YARSAV da "propaganda yasağı kalsın" diyor
15:01Şengün ile Balbay arasında şok diyalog
15:00Preveze Deniz Zaferi yıldönümü kutlandı
14:53Şırnak'ta mayın patladı: 1 astsubay 1 uzman yaralı
14:41Mersin'de başlayan orman yangını büyüyor
14:15AP kurucularından Ömer Beşe vefat etti
14:09MKEK'de 4 işçi daha zehirlendi
13:52Prof. niye eleştirildiğini daha anlayamamış!
13:26Ahmet Özal, ifade için adliyeye geldi
Daha fazla haber göster
13:10Bakanlar Kurulu toplandı
13:08Burger King 1700 kiloyu 11 ton göstermiş
12:13Yeşilay, Akaydın'ı yargıya götürüyor
12:02Yeşilay: Akaydın istifa etsin
11:53Ergenekon sanığı: Mevzu vatansa gerisi teferruat!
11:51Çin Başbakanı Wen, Türkiye'ye geliyor
11:49Şahin: HSYK'nın takvimi sıkıyönetim ilanı gibi
11:31Açlık sınırı 846 liraya yükseldi!
11:07Sözleşmelilerin yer değiştirememesi davalık
10:15YSK'dan "HSYK" açıklaması
10:01Engelliler, Anayasa Mahkemesi'ne gidiyor
09:55Devlet, istediğini yok eder
09:43Jandarma kontrolü bitti, Tuğluk İmralı'ya gitti
09:20Şükrü Saraçoğlu ABD ajanıydı
08:49Alkol komasına girip öldüyse kendi sorunu
08:46Hayırlı işler müftü bey
08:39İşte mayınlı tuzak gerçeği
08:38İstanbul trafiği yağmurla birlikte felç oldu
08:24YARSAV'ın da adayı Osman Kaçmaz
08:18Nimet Çubukçu Moskova'da
07:5740 idama imza atan Hâkim: Beni yargılayın
07:38Gül: Hamas'tan silah bırakmasını istedik
07:14İş dünyasında Yahudi karşıtlığı yaygın mı?
07:13Kim bu havacı korgeneral?
07:10Atalay: Terörle ilgili konuları görüştük
23:46Pakistan'a yardım rekoru kıran ilimiz
21:30Selendi olaylarına 150 yıl hapis
18:48Genelkurmay, kısır askeri baba yapacak!
18:18Utri: Türkiye ile stratejik işbirliği gelişmeli
17:43Gül: PKK anlamışsa iyi bir gelişme
17:37Bombacı çocuk "Taş atan çocuklar" ile çıkmış!
16:49PKK, Türkiye topraklarını terk ediyor!
16:21Atalay, Barzani ile "açılımı" görüştü
16:05ODTÜ'de savunma tipi el bombası bulundu
16:03Atalay-Barzani görüşmesi sürüyor
15:42"Bitlis'i öldürenleri savcıya söylerim!"
14:29KKTC, Türkiye'ye bağlanabilir!
13:18İşte Doğu'nun AYM üyeliği için ilk adayı
13:14Es'ad Hoca, A.N. Sezer'i 12 yıl önce çözmüştü
13:07Er'in intihar ihtimali yüksek çıktı
12:45İçişleri Bakanı Beşir Atalay Erbil'de
12:20Atatürk, İnönü'yü işte böyle bohçalatmış
11:58Özal: Kardeşimi yağmacılar öldürdü
11:44"Okulun boykot edilmesi insan hakları ihlali"
11:42Türk Dostluk Grubu ABD'ye gitti
11:40Arif Doğan'dan şok açıklamalar
11:19"Süreci, her iki tarafın derinleri sabote edecek"
11:13Türk Mahallesi'nde korkunç patlama: 2 ölü
10:30BOMBA ELİNDE PATLADI!
10:13Baykal ve Bahçeli hakkında şok iddia
10:05Bulgar Başkanı'ndan Gül'e küstah hareket
08:47Davutoğlu'ndan "Suriye, Lübnan, Ürdün" cevabı
01:23Hillary, Gül'ün yanında rujunu niçin tazeledi?
00:00Yörük Ali Efe'nin ölüm yıl dönümü
00:00Türkiye nereye doğru evriliyor? (ÖZEL)
23:52Kaymakam: Askerlik şubesine saldırı yok
18:30Savcı ilk kez konuştu: Eşref Bitlis öldürüldü
17:11İKT bildirisinden Kıbrıs ve Mavi Marmara çıktı
15:28Medya yöneticileri görüşmeye ne dedi?
15:28Kurban: Pakistan'daki tablo çok acı
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
Fatmagül’ün ‘Suçu’ belli de, I.S.’nin suçu neydi?
 
 
Aliya RAHTE
Kayyumun ne anlama geldiğini ya bilmiyorlar ya da...
 
 
Ercan AKSOY
KPSS mağdurlarına tavsiyeler
 
 
Necmettin EVCİ
Biji Türkiye tactics!
 
 
Yaşar YAVUZ
Bırakın gidelim
 
 
Yusuf YERLİ
Hiçlikten hayal, rüya, proje ve realiteye...
 
 
 
 
Erdoğan ile Kılıçdaroğlu anayasayı konuştu
 
Atalay: Terörle ilgili konuları görüştük
 
İşte mayınlı tuzak gerçeği
 
Alkol komasına girip öldüyse kendi sorunu
 
Numan Kurtulmuş, Saadet Partisi'ni bırakıyor
 
 
 
 
 
 
"Her okur, belli bir kitaba bir miktar ölümsüzlük getirmek için vardır"
Alberto Manguel
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.469
1.479
 
 Euro
1.977 1.992
 
 Sterlin
2.312 2.352
 
 Altın
61.45 61.95
 
 IMKB
63862  
 
 
MHP önce kendi tarihini ve Ziya Gökalp'i okusun ...
 
Eski MHP'li Gazeteci Taha Akyol Bugünkü MHP'yi değerlendirdi
 
 
 
 
  'www.kirlioyunlar.net' isimli sitede M. Can Aydın imzasıyla ilginç bir haber-analiz yayınlandı. 'Kim bu havacı korgeneral?' başlıklı yazıyı aynen sizlere sunuyoruz;  
 
 
 
  Şalom gazetesinde haftalık yazıları yayınlanan Ralf Arditti son yazısında Türkiye iş dünyası içinde Yahudi olmanın ne anlama geldiğini anlattı. Türkiye'deki Yahudi sayısının giderek azalarak 20 bine düştüğünü belirten Arditti, konuyla ilgili gözlem ve birikimlerini şöyle aktardı:    
 
 
 
 
Antalya Büyükşehir Belediyesi iki yıldır bira festivali düzenliyor. Şehrinizde böyle bir festival düzenlense tepkiniz ne olurdu?
 
Çok mutlu olur, arkadaşlarla gider, içip eğlenirdik.
 
Mutlaka tepki gösterir, kaldırılması için uğraşırdım.
 
Belediyeler halkın sağlığından da sorumlu olduğundan içkiyi teşvik etmemeli.
 
Çekimserim.
 
 
 
 
 
 
 Mostbet AZ

 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt https://www.krufarhiv.com/ (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin