DOLAR 1.502 - EURO 1.959 - ALTIN 61.89 - IMKB 63862
Cumartesi 18 EYLÜL 2010
Taylan: Basketbolcuların yarısı kadar alamadım Kahramanmaraş'ta orman yangını Yazıcı: Gümrüklere 5 bin personel alınacak Aylin Daşdelen, 2 gümüş, 1 bronz madalya kazandı Mehmetçik yaralı PKK'lıyı saatlerce taşımış İskenderun ve Dörtyol saldırıları aynı elden Belediyenin evi, 2 aydır bombacıların elindeymiş Halterde bir bronz daha Cemal Gürsel isminin kaldırılması yerinde bir iş İşte cep telefonunu böyle çaldı habertaraf.com
 
 
 
ETA Ateşkesi Gerçekçi mi?
 
 
 
 
Sinan KARAKAŞ
Milletin fendi, statükoyu yendi
 
 
 
Okur Temsilcisi
Hırsızlığın yeni adı: Bir internet sitesi
 
 
 
 
Vefatının 17. yılında Nida Tüfekçi
 
 
 
 
 
Hürriyet
Ahmet HAKAN
İşte kutsal ittifak
 
 
Zaman
Ahmet Turan ALKAN
Bu söküğü ancak biz dikeriz
 
 
Vakit
Ali İhsan KARAHASANOĞLU
YARSAV, % 42’nin isteğini % 58’e dayatıyor!..
 
 
Milliyet
Can DÜNDAR
Kim bu Akil Adamlar?
 
 
Radikal
Cengiz ÇANDAR
Provokasyon tuzağında hükümet-BDP dansı
 
 
Sabah
Emre AKÖZ
Asker civelekleri karikatür çizerse
 
 
Sabah
Engin ARDIÇ
2012 yılında neler olacak?
 
 
Bugün
Erhan BAŞYURT
Provokasyon ve BDP'nin rolü
 
 
Bugün
Gülay GÖKTÜRK
Dünyanın başkentinde faşizmin ayak sesleri
 
 
Vatan
Güngör MENGİ
Turgut Özal zehirlendi mi?
 
 
Yeni Şafak
Hakan ALBAYRAK
Provokatörü muradına erdirmeyin!
 
 
Akşam
İsmail KÜÇÜKKAYA
Modern Kemalizm ve CHP
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
En büyük utancımız
 
 
Star
Mehmet ALTAN
Hükümet keşke BDP ile görüşseydi
 
 
Millî Gazete
Mehmet Şevket EYGİ
Müslümanlar ve sanat
 
 
Star
Mustafa KARAALİOĞLU
Kabir başında "o an"
 
 
Radikal
Oral ÇALIŞLAR
Hakkâri'deki mayın patlaması ve medyanın sorum(suz)luluğu
 
 
Hürriyet
Yılmaz ÖZDİL
Ayasofya
 
 
 
 
Ergin BOROBEY
 
Mustafa YILDIZ
 
Ahmet HAKAN
 
Sami NOGAY
 
Hakan TOPUZOĞLU
 
 
 
1 Azeri 4 Ermeni askeri hayatını kaybetti
 
 
 
Aliyev Sarkisyan görüşmesi öncesi ve ya hemen sonrası Karabağda çatışmaların olması artık alışılmış bir olay olarak görülmektedir.
 
Yenilenmiş Madrid prensiplerini her iki taraf ta kendi görüşleri doğrultusunda yönlendirmeye çalışınca uzlaşma her geçen gün biraz daha gecikmektedir. Bu süreç ise her iki tarafı daha da agresifleştirmektedir. Savaşın tek çözüm aracı olduğunun ima ederek karşılıklı birbirlerine mesaj nitelikli göndermelere dönüşen Karabağda meydana gelen çatışmaların biri daha yaşandı. Azerbaycan ordusu bir operasyon timi hazırlayarak işgal altındaki topraklardaki Ermeni askerleriyle sıcak temas sağladı.

Azerbaycan  Savunma Bakanlığı Azerbaycan ve Ermenistan askeri birliklerinin temas hattında meydana gelen çatışması hakkında basına bilgi verdi.

Azerbaycanda yayın yapan APA ajansının verdiği bilgiye göre, bakanlığın basın danışmanı, Eldar Sabiroğlunun açıklamasına dayanarak: “Gerçekten, değişik istikametde gece saat 12 sularında  karşılıklı silah atışları  ve bu karşılıklı açatışma bir hayli sürdü. Cephede bu tür çatışmların hergeçen gün artarak devam emktedir.  Bu defa de Ermeni silahlı kuvvetleri ağır kayıp vererek geri çekildiler. Lakin dikkate değer bir durum vardır ki, düşman ilk defa olarak döğüş zamanı meğlubiyyetini açık şekilde itiraf etti. Genelde bu tür çatışmalarda Ermen itarafı askeri kayıplarını gizler ve isimlerini açıklamadığı gibi kayıp verilmediği idda ederdi bu sefer durum değişmiştir.
E. Sabiroğlu, Ermeni halkı içerisinde Ermenistan iktidarına, ordu yönetimine karşı kök salan muhalefet ve gazap hissi içerisinde oldukalrından bu tür kayıpları açıklayıp halkın daha da nefretini üstlerine çekmek istemiyorlar: “Bu sefer de aynı yolu takip eden Ermeni yönetimi kayıp sayısını 1 asker ile sınırlandırdılar.. Dağlık Karabağ tartışmasının halli istikametinde yürütülen görüşmelerden, yenilenmiş Madrid prensiplerinden kaçmak için Ermenistan ateşkes rejimini bozmakla kendi kendini  tuzağa düşürmüş oldu. Ancak bu yol Ermenistan için çıkar bir yol değildir. Ermenistan şuu bilmelidirki işgal etmiş olduğu toprakalrdan kendi rızası ile çıkmalıdır yoksa sonuçları Ermenistan için çok kötü olabilecek bir sona hazırlanmalılar.  Azerbaycan Silahlı Küvvetlerinin buna yetecek gücü vardır”.

Askeri birliklerinin temas hattında meydana gelen çatışma  neticesinde Azerbaycan Ordusunun şehid olan askerin  adı belli oldu.APA'nın Karabağ bürosunun haberine göre, bu, Bilesuvar rayon askeri bürosundan  savaş  hizmete çağırılan Mübariz Ağakerim oğlu İbrahimov'dur. Şehidin meyiti temas hattının Ermenilerin nezareti altında olan hissesindedir. Malumatlara göre, şehid olan asker dün gece saatlarında Ermenistan Silahlı Kuvvetlerinin Terter rayonunun Borsunlu köyü istikametinde hücumunu püskürtmek için girilen çatışmada ölmüştür.

Ermeni tarafının kayıpları

Ermenistan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, meydana gelen çatışmada  4 Ermeni askerinin öldüğünü ve 4 askerin de değişik yerlerinden yaralandığını bildirdi. 

Çatışma bölgesinden  edinilen bilgiye göre, 18 Haziran saat 23:30 sularında Çaylı köyü yakınlarından  Azerbaycan’dan   bir istihbarat grubu sirayet etti.

Ermenistan Savunma Bakanlığı ‘Enformasyon ve Halkla İlişkiler Dairesi’nden alınan  bilgiye göre, sınırı geçen Azerbaycanlılar, Karabağ-Azerbaycan silahlı kuvvetleri temas hattı Kuzeydoğu mevkiine nüfuz etmeyi başardılar.

Ermeni  askerleri ile Azeri askerlerikarşı karşıya kaldılar. Karşılıklı yakın silahlı atışma meydana geldi. Ermeni tarafının teşebbüs ettiği etkinlikler sonrasında hasmın ilerlemesi durduruldu.

Karşılıklı çatışma sonrasında düşman bir ceset ve askeri mühimmat bırakarak geri çekildi: Çatışma sonucu Ermeni tarafı 4 şehit ve 4 yaralı verdi.

Ermenistan cumhurbaşkanı, Azerbaycan sabotaj grubunun DKC mevzilerine saldırısını ‘aşağılık bir provokasyon’ olarak nitelendirdi

Ermenistan cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan Azerbaycan silahlı kuvvetleri  sabotaj-istihbarat grubunun savaş sathına sirayet denemesini ‘aşağılık bir provokasyon’ olarak nitelendirdi. 

Başkan Sarkisyan ‘Dün gece geç saatlerde Azerbaycan silahlı kuvvetlerinin savaş sathına sirayet etme teşebbüsünde bulunduklarını öğrendim. Teşebbüs püskürtülmüş.  Azerbaycan tarafı kayıplar vermiş, ancak ne yazık ki bizim taraftan da kayıplar var’ dedi.

Şehit yakınlarına taziyelerini ileten cumhurbaşkanı ‘Ben onların acısını yatıştırmanın zor olduğunun bilincindeyim, ancak bunun Ermenistan  devletini pekiştirme yoluyla gerçeleştirmek mümkün’ dedi.

Ermenistan cumhurbaşkanı, provokasyonların kabul edilemez olduğunu beyan ederek ‘Bu aşağılık provokasyon, dahası Rusya aracılığıyla St. Petersburg’da gerçekleşen üçlü buluşmadan saatler sonra meydana geldiğinde daha da kabul edilemez’ dedi. Sarkisyan ‘Bu aracıların durumu tartmaları gerektiği anlamına gelmekte, zira şantajlar yanıtsız demiyorum cezasız kalarak, benzeri ve daha kötü sonuçlara ulaştırmakta. Bu aynı zamanda AGİT Minsk Grubu eşbaşkanlarına yönelik saygısızca bir davranış’ dedi.

Cumhurbaşkanı Sarkisyan, ‘biz müzakerelere bilinçlice katılmaktayız ve amaçlarımızdan sapmayız’ diyerek bu provokasyon sebebiyle Ermeni tarafının tutumunu gözden geçirme niyetinde olmadığının altını çizdi.

Edward Nalbandyan: Azerbaycan’dan istihbarat grubunun sirayetinin önceden düşünülmüş ve planlanmış operasyon olduğu bariz

Ermenistan Dışişleri bakanı Edward Nalbandyan Azerbaycan tarafından savaş sathına istihbarat grubunun sirayetine tepki gösterdi.

Nalbandyan beyanatında ‘Yüksek düzeyli her buluşma öncesinde Bakü kışkırtıcı beyanatlarla, savaş tehditleri aracılığıyla müzakereleri dumura uğratmayı denemekte. Büyük bir ihtimalle, bunu başaramadıklarını görünce Azerbaycanlılar bu kez, 17 Haziran’da üst düzey üçlü buluşmanın hemen sonrasında daha da ileri giderek, aleni provokasyona başvurdular. Müzakere odasından dışarı amacına ulaşarak çıkmayı başaramayan Azerbaycan yönetiminin 18/19 Haziran gecesi Dağlık Karabağ Martakert yöresinde bir sabotaj operasyonu tertiplediğini söyleyebiliriz.  Gece örtüsü altında kalleşce saldırı Azerbaycanlılara özgüdür. Bu ilk kez yapılmamakta’ dedi.

Dışişleri bakanı ‘Gerçeleşen sabotaj operasyonu sonucu kayıp ve yaralılar var. Ermeni  Kuvvetleri saldırıyı geri püskürtmüştür. Azerbaycan’dan istihbarat grubunun sirayetinin önceden düşünülmüş ve planlanmış operasyon olduğu bariz. Bu bir kez daha, müzakere sürecini dumura uğratmak için herşeyi yapan Azerbaycan’ın gerçek yüzünü gösterdi’diyerek sözlerinin altını çizdi.

Kafkassam

17 Eylül 2010 - 15:00:08
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

17:55Halkın seçtiği müftülere saygı istiyorlar
17:36Sri Lanka'daki patlama güvenlik ihlalinden
17:07Askeri tatbikatta patlama
16:45Almanya'da dev protesto
16:21Ukrayna'da Lenin'in kafasını kırdılar
16:08Ukrayna ordusunda revizyon
15:58Moskova Vnukovo hava limanını kapatılabilir
15:11Gazze yardım konvoyu Londra'dan yola çıktı
15:10AİHM'den Danimarka'ya tokat gibi karar
14:42İsrail İran konusunda Yeltsin'i ikna edememiş
12:22DAKİKA DAKİKA KASIRGA!
12:02ABD doları yeniden tasarlanıyor
12:00Afganistan seçimleri yine kana bulandı
11:36Tacik lider Rahman, ABD'ye gitti
11:35Çin'de helikopter düştü
11:32Çin'de Japonya'ya kaptan protestosu
11:29Polonya Zakayev'i serbest bıraktı
11:11Afganistan seçimlerinde roketli saldırı
10:37Berdimuhamedov, ABD'ye gidecek
09:56Michelle Obama: Sorma, Beyaz Saray cehennem!
09:49Afganistan sandık başına gidiyor
09:41Afganistan,Pakistan sınırında deprem
09:28Posta güvercini internetten hızlı!
09:24Çöpçüler Papa’ya suikast yapacaktı
09:15'Kuğu Hannibal’ 15 kuğuyu öldürdü
07:0047 MİLYON DOLARLIK KAZA!
00:52ETA Ateşkesi Gerçekçi mi?
23:55Tanzanya’da ‘Şehit Faruk Aktaş’ okulu
23:20İsrail'de 25 saatlik ölüm sessizliği
23:08Papa, İngiliz siyasetçilere seslendi
Daha fazla haber göster
20:53Kore'ye, muhalefet bölgeden ilk başbakan
20:43Kore hızlı trenin de hızlısını yaptı
19:10Medvedev ve Yanukoviç yarış pistinde
18:52Beğeni gören beyaz yunuslardan biri öldü
18:07Rusya 50 adet Boeing satın alıyor
17:16Rus, Tacik ve Kazak uyuşturucu operasyonu
16:28Alman vekillerin maaşlarına zam
16:28Çin, denizdeki çıkarlarını daha sıkı koruyacak
15:58Suriye, İsrail ile yeniden görüşmelere temkinli
15:55Orta Asya'nın en büyük güneş enerjisi santrali
15:52Karzai'den halka 'seçime git' çağrısı
15:42Putin'in sanal işareti www.putin2012.rf
15:18Hollanda, uyum kurslarını kısıtlayacak
15:12Belçika'da partiler hızla üye kaybediyor
15:07Çeçen lider Zakayev'i Rusya'ya iade edilebilir
15:0642 bin Kırgız, Rusya vatandaşlığına geçti
15:05Azeri-Özbek iş konseyi toplantısı Taşkent'te
15:04Ermenistan'dan ilginç iddia
15:001 Azeri 4 Ermeni askeri hayatını kaybetti
14:52Kuzey Kutbu 600 bin kilometre kare küçüldü
14:44Papa geldi, 5 kişi gözaltına alındı
14:42Çıplak tarayıcılar, 27 Eylül'de devreye girecek
14:39Almanya hakaretçiye, Danimarka özür dileyene
13:20Norveç Prensesi meleklerle görüşüyor!
13:16Rusya'da mafya savaşları
13:15Afgan halkı yarın sandık başına gidiyor
12:4838 milyon Euro'luk askeri araç alıyorlar
12:38Obama Kasım'da Hindistan'a geliyor
12:21Rumların gözü Medvedev'in desteğinde
12:20Füle 14-15 Ekim'de Kıbrıs'ta
11:30İsrail ve ABD, Rusya'yı ikna edemedi
11:23Japonya Çin'in pandasını öldürdü, kriz kapıda
11:18DİKKAT BU HABER ÇOK KOMİK!
11:18Çeçen lider Zakayev Polonya'da tutuklandı
10:56Sri Lanka'da patlama: En az 60 kişi öldü
07:49Bahreyn-Katar arası 51 dakika
07:16SOKAK ORTASINDA İNFAZ!
07:00KAMERA ŞAKASI ÖLÜM GETİRDİ!
01:57Sırp kasabı Mladiç'in günlüğü yayınlandı
20:59Yunanlıların Ayasofya hayali depreşti
17:52Türkiye'den, Afgan seçimlerine gözlemci
17:1340 yıl sonra Golan'daki yakınlarına kavuştular
16:55Uyuşturucuya karşı ortak mücadele
16:46Eroğlu, Talat ve Denktaş bir araya geliyor
16:45İslam, A. Saksonya'da standart ders oluyor
15:44Ekonomik işbirliğini artıracaklar
15:40Balkarlar 2,5 aydır Kızıl Meydan'da grevinde
15:20Moskova'da Türk vatandaşı gasp edildi
15:08Brüksel'de hız, tarih oldu
15:02Belçika'da parlamento başkanına dayak
14:49Guantanamo tutukluları Almanya'ya geldi
14:20Nijerya hızla gelişiyor
12:47KKTC konsolosluğu saldıranları bulunamadı
12:44Tezi Rum basınına sızdıran kişi açıklandı
12:38İngiltere'ye 'üçüncü dünya ülkesi' dedi
12:36Rusya ve ABD işbirliği anlaşması imzaladı
12:34Hristofyas'ın önerileri 'kabul edilemez' bulundu
12:31Güney Kıbrıs AB'nin dördüncü pahalı ülkesi
12:16Ban Kıbrıs'ta "Yetti artık" dedi
12:06Füle ve Buzek Kıbrıs'a geliyor
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Ayşe Büşra ERKEÇ
Mezarlıkları kırkayaklar sarmış
 
 
Emine K. ARSLANER
Siz hiç mağaraya çekildiniz mi?
 
 
Ercan AKSOY
Kemal Kılıçdaroğlu – Aykut Kocaman - 1
 
 
Ergin BOROBEY
Analiz
 
 
Fahrettin DAĞLI
Diyarbakır'da olup bitenler ve mahalle baskısı
 
 
Hakan TOPUZOĞLU
Nerede o eski genel başkanlar?!.
 
 
Necmettin EVCİ
Tasfiye süreçlerini durduramazlar
 
 
Sami NOGAY
ÖSYM ve METEKSAN ilişkileri
 
 
 
 
Mayınlı saldırıyı yapanlar belli oldu
 
İntikam için 9 köylüyü öldürdüler
 
PKK'nın korkunç yüzde 58 planı
 
Şimşek'ten memurlara kötü haber
 
Taylan, koparmada altın madalyanın sahibi oldu
 
 
 
 
 
 
Kişi hangi makam ve meşrepte ise herkesi de kendisi gibi görür. Mesela mavi cam güneşi mavi, kırmızı cam da kırmızı gösterir. Tıpkı bunun gibi kimin işi kötülükse herkesi kötü sanır. Sen alemin bir parçasısın ve alemi kendi renginde görürsün.
Hz. Mevlâna Muhammed Celaleddin-i Rûmî (k.s.)
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.492
1.502
 
 Euro
1.944 1.959
 
 Sterlin
2.316 2.360
 
 Altın
61.45 61.89
 
 IMKB
63862  
 
 
Haşmet Babaoğlu ile A'dan Z'ye......
 
Sabah gazetesi yazarı Haşmet Babaoğlu, Aziz Nesin'in 'Türk halkının yüzde 60'ı aptaldır' sözüne karşılık verdi.
 
 
 
 
  Hürriyet gazetesi yazarı Şükrü Küçükşahin’in “Kemal’in Gelişi” adlı yeni kitabında, eski CHP Lideri Deniz Baykal’a ait olduğu iddia edilen görüntülerle ilgili çarpıcı bilgiler yer alıyor.  
 
 
 
  LONDRA- Fransa'nın first lady'si, ABD'nin first lady'sine sorar: Başkan eşi olmak nasıl bir duygu? Yanıt: Cehennem gibi! Carla Bruni biyografisi böyle diyor, Obama ve Bruni'nin sözcüleriyse yalanlıyor...    
 
 
 
 
Referandum sonucunu nasıl buldunuz?
 
Evet oranını daha yüksek bekliyordum
 
Hayır oranını daha yüksek bekliyordum
 
Evetçiler iktidar gücünü kullandı
 
CHP ve MHP yanlış politika izledi
 
 
 
 
 
 
 Mostbet AZ

 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt https://www.krufarhiv.com/ (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin