DOLAR 1.501 - EURO 1.966 - ALTIN 62.00 - IMKB 63862
Pazartesi 20 EYLÜL 2010
Orta Asya'da terör paniği: 40 asker öldü İdris Arslan: Oğluma cin musallat oldu Çarpıp öldürdü, plakasını düşürüp kaçtı... Rusya'da savaş uçağı düştü Ankara Üniversitesi sonuçları açıklayamadı! Tansel Çölaşan'a: Halka kinini dışa vuruyor Erdoğan'dan Zeynep'e destek telefonu Kapıdan satışla ilgili önemli uyarı! Kopya skandalındaki 17 güvenlik açığı Reyting uğruna tecavüze övgü habertaraf.com
 
 
 
Papazların amacı ayin mi, provokasyon mu?
 
 
 
 
Mustafa YOLCU
MHP ve senaryolar
 
 
 
Okur Temsilcisi
Hırsızlığın yeni adı: Bir internet sitesi
 
 
 
 
Kürt aydın Musa Anter
 
 
 
 
 
Hürriyet
Ahmet HAKAN
Yandaşa yandaş demenin hükmü
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Halka küfretmeye devam edecek misiniz?
 
 
Vakit
Ali İhsan KARAHASANOĞLU
Tansel Hanım’ın, 21 milyon lirası var mı?
 
 
Milliyet
Aslı AYDINTAŞBAŞ
MİT'te kadın ajanlar sahaya iniyor
 
 
Star
Aziz ÜSTEL
Neden üç Kürt’ten ikisi AK Parti’ye oy veriyor?
 
 
Vatan
Can ATAKLI
Kılıçdaroğlu; ya kılıcı çeker ya çeker gider
 
 
Zaman
Ekrem DUMANLI
Ya yüzde 58 hayır çıksaydı?
 
 
Sabah
Engin ARDIÇ
Bahçesiz
 
 
Bugün
Gülay GÖKTÜRK
Anadilde eğitim
 
 
Yeni Şafak
Hakan ALBAYRAK
Kafkas İslam Ordusu geliyor
 
 
Akşam
İsmail KÜÇÜKKAYA
İşsizler ve kadınlar AKP'ye okumuşlar CHP'ye oy verdi
 
 
Radikal
Murat YETKİN
Gül'ün mesajı: PKK'ya destek vermeyin
 
 
Hürriyet
Nuray MERT
Haftanın bilmecesi
 
 
Vakit
Nusret ÇİÇEK.
Zamanında hata yapanlar, şimdi de başkalarını hata yapmakla suçluyor
 
 
Yeni Şafak
Salih TUNA
Hayasız alçaklar!
 
 
Star
Şamil TAYYAR
Biraz sıkar değil mi?
 
 
Sabah
Şeref OĞUZ
Gandi Kemal Türk yoksulunu Hint fakiriyle karıştırıyor
 
 
Millî Gazete
Sinan BURHAN
"Saadet için birlik"
 
 
 
 
Nusret ÇİÇEK.
 
Yaşar YAVUZ
 
Reha RUHAVİOĞLU
 
İsmail YAŞA
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
 
 
 
Gözaltı sayısı 72'ye çıktı
 
 
 
ANKARA- ÖSYM'de kopya çetesine yönelik 9 ilde operasyon başlatıldı.
 
Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM)'nde sürdürülen kopya çetesine yönelik soruşturma çerçevesinde 8 ilde operasyon başlatıldı. Yurtdışından özel aparatlar getirterek, sınav esnasında soruları öğrencilere bir şekilde ulaştıran organize kopya şebekesi içinde yer alan kişilerin bulunduğu Ankara, Bursa, Konya, Karaman, Bolu, Elazığ, Sakarya ve Adana'da olmak üzere 9 ilde operasyon başlatıldı. Operasyonlarda 40 yakın ismin şüpheli sıfatıyla gözaltına alındığı belirtiliyor.

Şebekenin özel yöntemlerle; Mart 2010 ÜDS, Nisan 2010 YGS, Mayıs 2010 KPDS, Mayıs 2010 ALES, Haziran 2010 LYS, Temmuz 2010 KPSS tarihli sınavlarda kopya işini organize ettikleri belirtiliyor.

AİBÜ'de bir öğretim görevlisinin ifadesine başvuruldu

KPSS sınavında kopya iddialarıyla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ)'nde bir öğretim görevlisinin ifadesine başvurulduğu belirtildi.

Ankara Cumhuriyet Savcılığının talimatı doğrultusunda, Ankara, Bursa, Konya, Karaman, Bolu, Elazığ, Sakarya ve Adana'da Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü eş zamanlı operasyon yaptı. Bolu Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin de, AİBÜ'de görev yapan ve ismi açıklanmayan bir öğretim görevlisinin ifadesine başvurmak üzere emniyete getirdiği öğrenildi. Öğretim görevlisinin, Bolu Adliyesinde savcıya ifade verdikten sonra serbest bırakıldığı kaydedildi.

Malatya'da 4 akademisyen gözaltına alındı

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM)'nde sürdürülen kopya çetesine yönelik soruşturma çerçevesinde Malatya'da 4 öğretim görevlisi gözaltına alındı. ÖSYM'de sürdürülen kopya çetesine yönelik 7 ilde eşzamanlı başlatılan operasyon kapsamında Malatya'da 4 öğretim görevlisinin gözaltına alındığı öğrenildi. Yurtdışından özel aparatlar getirterek, sınav esnasında soruları öğrencilere bir şekilde ulaştırdıkları iddia edilen çetenin Mart 2010 ÜDS, Nisan 2010 YGS, Mayıs 2010 KPDS, Mayıs 2010 ALES, Haziran 2010 LYS, Temmuz 2010 KPSS tarihli sınavlarda kopya işini organize ettikleri belirtiliyor. Ankara, Elazığ, Konya, Bursa, Malatya, Karaman, Yozgat ve Adana olmak üzere 8 ilde operasyon başlatılmıştı.

Elazığ'da KPSS operasyonu: 4 kişi gözaltında

Elazığ'da, Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) soruşturmasında 4 kişi gözaltına alındı. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri 10 ilde eş zamanlı düzenlenen operasyon kapsamında Elazığ'da farklı adreslere operasyon yaptı. Gözaltına alınan 4 kişinin bugün uçakla Ankara'ya gönderileceği öğrenildi.

Konya'daki KPSS operasyonunda 2 kişi gözaltına alındı

Konya Ereğli'de Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)'nda soruların sızdırılmasıyla ilgili bağlantıları olduğu iddia edilen 1'i öğretim üyesi 3 kişi gözaltına alındı. Öğretim üyesi, savcılığın talimatıyla serbest bırakılırken, diğer iki kişinin Ankara polisine teslim edileceği öğrenildi.

Edinilen bilgiye göre, KPSS sınavında soruların sızdırılması olayıyla ilgili Türkiye genelinde geniş çaplı bir soruşturma başlatıldı.

Soruşturma kapsamında, Konya'da İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, merkezde öğretim üyesi M.H.Ç.'yi gözaltına alırken, Ereğli İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri de M.D. ile M.Y.'yi gözaltına aldı.

Gözaltına alınan şüphelilerden M.H.Ç., Konya Numune Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildikten sonra, Cumhuriyet Savcılığı'nın talimatı üzerine serbest bırakıldı. M.D. ve M.Y.'nin ise Ankara'dan gelmesi beklenen bir ekibe teslim edileceği bildirildi.

KPSS sınavında kopya iddialarıyla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında toplam 36 kişinin gözaltına alındığı bildirildi. Ankara Cumhuriyet Savcılığının talimatı doğrultusunda Ankara, Bursa, Konya, Karaman, Bolu, Elazığ, Sakarya ve Adana'da Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü eş zamanlı operasyon yaptı.

Operasyon kapsamında, 13'ü Ankara'da olmak üzere toplam 36 kişinin gözaltına alındığı belirtildi. Gözaltına alınanlar arasında öğretim görevlileri, üniversite çalışanları ve öğrencilerin bulunduğu ifade edildi. Bu kişilere ait olduğu bildirilen çok sayıda bilgisayar ve dokümana da el konulduğu bildirildi.

Emniyet yetkilileri, soruşturmanın 'suç işlemek amacıyla teşekkül oluşturmak' iddiasıyla yapldığını ifade etti.

Savcı Sakınan, tekrar ÖSYM binasına geldi


Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)'nda kopya iddialarını soruşturan Ankara Cumhuriyet Savcısı Şadan Sakınan, tekrar Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM)'ne geldi.

KPSS'de kopya iddiaları ile ilgili ÖSYM'de üçüncü gün de aramalar devam ediyor. Sabah erken saatlerde, Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekipler ÖSYM'nin Bilkent'teki ana hizmet binasına geldi. Bir süre sonra buradaki ekiplerden bir bölümü, soruların basıldığı Bilkent'teki matbaaya geçti.

9 İLDE OPERASYON: 72 GÖZALTI

KPSS'de kopya çekildiği iddiaları sonrasında yürütülen soruşturma kapsamında toplam 9 ilde operasyon düzenlendi. Gözlatına alınan 72 kişi arasında öğretim görevlileri ve öğrenciler de de var.

KPSS sınavında kopya iddialarıyla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınların sayısı 72'ye yükseldi.

Ankara Cumhuriyet Savcılığının talimatı doğrultusunda, Ankara, Bursa, Konya, Karaman, Bolu, Elazığ, Sakarya ve Adana'da Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü eşzamanlı operasyon yapıyor.

Operasyon kapsamında, 13'ü Ankara'da olmak üzere toplam 72 kişi gözaltına alındı.

Gözaltına alınanlar arasının 5'inin çeşitli üniversitelerde öğretim görevlisi olduğu ve ayrıca üniversite çalışanları ve öğrencilerin bulunduğu ifade edildi. Bu kişilere ait olduğu bildirilen çok sayıda bilgisayar ve dokümana da el konulduğu bildirildi.

Emniyet yetkilileri, soruşturmanın ''suç işlemek amacıyla teşekkül oluşturmak'' iddiasıyla yapıldığını ifade etti.


Adana'da KPSS'de kopya iddiasından dolayı 1 kişi gözaltına alındı

KPSS'de kopya iddiaları üzerine başlatılan soruşturma kapsamında Adana'da bir öğretmen adayı gözaltına alındı.

Ankara Emniyet Müdürlüğü'nce KPSS'de kopya iddiaları üzerine başlatılan soruşturma kapsamında, Adana'dan sorulara önceden sahip olduğu iddia edilen 33 yaşındaki Umut Kemal U. gözaltına alındı.

Beden eğitimi ve spor yüksekokulundan mezun Umut Kemal U.'nun, öğretmenlik için KPSS'ye girdiği belirlendi. Gözaltına alınan kişinin daha önce de beden eğitimi öğretmeni olmak için sınava girdiği 46 puan aldığı öğrenildi. Emniyet Müdürlüğü'nden sağlık kontrolü için Reşatbey mahallesindeki Adli Tıp Birimi'ne getirilen Umut Kemal U., kendisinin bu yılki KPSS'den değil geçen yıl kendisine gönderilen bir mesajdan dolayı gözaltına alındığını ileri sürdü.

Sakarya'da KPSS'de kopya operasyonu: 3 kişi gözaltına alındı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS)'ndaki kopya iddialarıyla ilgili yürüttüğü soruşturma kapsamında 8 ilde yürütülen eş zamanlı operasyonun Sakarya ayağında biri öğrenci 3 kişi gözaltına alındı. Şüpheliler gözaltı işlemleri tamamlandıktan sonra sorgulanmak üzere Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldü.

KPSS'de kopya iddialarıyla ilgili soruşturma kapsamında 8 ilde yürütülen eş zamanlı operasyonun Sakarya ayağında V.S., Z.B. ve B.V. isimli 3 kişi gözaltına alındı. Sabah saatlerinde evlerinde gözaltına alınan ikisi esnaf, biri de öğrenci olduğu öğrenilen 3 zanlı, işlemler tamamladıktan sonra soruşturmayı yürüten Ankara Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Öte yandan operasyon kapsamında Sakarya Üniversitesi'nde görevli olduğu öne sürülen 1 kişinin de ifadesinin alındıktan sonra serbest bırakıldığı öğrenildi.

17 Eylül 2010 - 12:13:08
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

12:24İdris Arslan: Oğluma cin musallat oldu
12:17TAREKS'ten Pakistan'a 7 TIR dolusu gıda yardımı
11:53Tansel Çölaşan'a: Halka kinini dışa vuruyor
11:51Erdoğan'dan Zeynep'e destek telefonu
11:18Kopya skandalındaki 17 güvenlik açığı
11:03Zorla boykot yaptırmak isteyen 3 kişi gözaltında
10:51Diyarbakır'da 'eğitimi boykot'una uyulmadı
10:46PKK'dan 'eylemsizliğe devam' açıklaması
10:31General baskısı savcıyı pes ettirdi
10:17Gül: Herkes Türkiye'nin gayretlerini destekliyor
10:14'Yeni bir Türkiye ortaya çıkacak!'
10:05Faysal: Türkiye Avrupa'nın sağlıklı adamı
09:59Kopya çetesinde 4 kişi tutuklandı, 13 kişi kayıp!
09:4628 Şubat'a yargı yolu açık
08:45"Babam, 'Türkiye büyük güç olacak' derdi"
08:1354 STK, Diyarbakır'dan PKK'yı uyardı
08:08Gül, Türk vatandaşlarla bir araya geldi
08:07Sınavlara 'takı' yasağı
08:04Üç otoyolda daha nakit gişeleri kaldırıldı
07:50İstanbul Boğazı transit geçişlere kapatıldı
07:43Gül: Çocuklar okul boykotuna alet edilmesin
00:01Papazların amacı ayin mi, provokasyon mu?
23:53Kopya davasında 4 tutuklama kararı çıktı
21:19Başbakan Recep Tayyip Erdoğan İstanbul'a geldi
17:40Zeynep bebeğin son durumu
17:03MARET ürünlerinde de bakteri çıktı
16:56Akdamar Kilisesi'nde 95 yıl sonra ilk nişan töreni
16:40KPSS'de full çeken asker ve yakınları
16:10Güvenlik Zirvesi'nde neler konuşuldu?
15:16Kur'an'a karşı ABD bayrağı yaktılar
Daha fazla haber göster
15:03Şemdinli'de minibüse bombalı saldırı
14:17Şahin: Kopya çekenler insanlık suçu işledi
14:15Erdoğan başkanlığındaki güvenlik zirvesi başladı
14:09Akdamar'da 95 yıl sonra ilk ayin hoparlörden
13:56Hakkari'deki saldırıyı Öcalan da eleştirdi
13:43Akdamar Kilise'nde ayin başladı
13:41Öğretim elemanlarının KPSS çetesi çökertildi
13:09Ağrı'da çatışma: 5 kişi hayatını kaybetti
12:38Mayınlı saldırı ile ilgili iki yeni bilgi
12:06KPSS çetesinden 19 kişi adliye çıkarılacak
12:05YAŞ mağdurları hesap soracak
11:34Akdamar kilisesinde tarihi ayin başladı
10:18Menderes'in idamına bahane 10 konuşma
09:57Rus kuklası Kadirov'dan Türkiye'ye şok suçlama
09:46KPSS çetesi teknolojide sınır tanımamış
09:41Askerlerin posterli sivil toplantısını polis bastı
09:31Askerliği sona erdi sivil cezaevine gitti
18:29Virüslü hamburger iddiasını yalanladı
18:24"Ayin yapmak isteyen için birçok kilisemiz var"
17:15Mehmetçik yaralı PKK'lıyı saatlerce taşımış
16:49İskenderun ve Dörtyol saldırıları aynı elden
16:33Belediyenin evi, 2 aydır bombacıların elindeymiş
15:40Suçlu bulundu, BDP hâlâ devleti suçluyor
14:50İstanbul'da Pazartesi toplu taşıma ücretsiz
14:49Dörtyol'da emniyet tedbirleri artırıldı
14:46Afyon, İKÖ'ye ev sahipliği yapacak
14:17Adana Valisi'nden Gaziler Günü mesajı
14:14El-Cezire'den muhteşem referandum analizi
13:49Ölüm kavşağına EDS yerleştirilecek
13:45İnegöl'deki olayların örgütsel bağı yok
13:10 Atalay, mobese binasının açılışını yapacak
13:08Bürokraside hizmet denetimleri başladı
12:17Mayınlı saldırıyı yapanlar belli oldu
11:47"Hakkari'de Ergenekon devrede"
11:31Atalay: Şehit ve gaziler devletimizin güvencesi
11:07THY'nin uçağı playstation yüzünden inmiş!
11:01"Geleceklerini kendi elinizle karartmayın"
10:53Kanadoğlu: Eğer İran yardım etmişse...
10:46Adım Menderes, diye nüfusumu çıkarmadılar
10:36Başörtüsü hapishaneye giremez
10:35"THY uçağında bomba var" ihbarı asılsız çıktı
10:27Özek: Evet yargı kaybetti ama...
10:25THY uçağında bomba ihbarı
10:10İstanbul'da bazı yollar yarın trafiğe kapatılacak
09:31İntikam için 9 köylüyü öldürdüler
09:21Dünya onu tartışıyor
09:18İslami kuruluşlardan dev adım
09:05İnternet bankacılığı kullananlar dikkat!
09:00'Çorba parası' teklif eden yandı
08:43Evren için YSK'nın kararı bekleniyor
08:39Tartıştığı patronunun aracını yaktı
08:35Cumhurbaşkanı Gül ABD'ye geldi
07:57KPSS’de Eğitim Bilimleri testi iptal
07:32KPSS kopyacıları bakın kim çıktı...
07:28Hükümetin boykot planı hazır
07:25Emekli albaydan JİTEM itirafı
07:22PKK'nın korkunç yüzde 58 planı
07:15Halkı muayenehaneye yedirmem
07:1366. maddeye Hrant Dink ayarı
20:54ÖSYM erteleme nedenini açıkladı
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
Hadi kapışın bakalım!
 
 
Aliya RAHTE
Terörün seyir defterini kimler tutar?
 
 
Necmettin EVCİ
Değersizler mesajı aldı, dersini verdi
 
 
Reha RUHAVİOĞLU
Bir eğitim yılına başlarken…
 
 
Yaşar YAVUZ
Siyah ve meteliksiz bir adam vardı
 
 
 
 
PKK'dan 'eylemsizliğe devam' açıklaması
 
Reyting uğruna tecavüze övgü
 
Şevket Kazan zulmün âlâsını yapmış
 
ABD askeri zevk için öldürmüş
 
Sınavlara 'takı' yasağı
 
 
 
 
 
 
"Aşklar da bakım istiyor, öğrenemedin gitti"
Cemal Süreya
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.491
1.501
 
 Euro
1.951 1.966
 
 Sterlin
2.312 2.355
 
 Altın
61.56 62.00
 
 IMKB
63862  
 
 
Önceden işçi ve memur vardı, şimdi yoksulluk...
 
'Türkiye'de, 'yoksulluk' söylemi siyasete yeni girdi' diyen sosyolog Üstündağ, ekledi: 'Daha önce işçiler, emekliler ve memurlar gibi kategoriler vardı. Bugün herhangi bir mağduriyetinizi kamusal alanda görünür kılmak için sürekli yoksulluktan söz etmeniz gerekiyor.
 
 
 
 
  İşadamı Hüseyin Ekseli’yle evli ödüllü yazar Anna Nikolskaya, “Kocam beni aldatıyor ve dövüyor” diyerek dava açtı.  
 
 
 
  Bugüne kadar kendi deyimiyle ‘kumar masalarına servet bırakan’ Serdar Ortaç, tutkusundan vazgeçemiyor. Geçen hafta Kıbrıs’ta sahne aldığı Cratos Otel’de 450 bin dolarından olan Ortaç, kaybını aynı otelde konser vererek çıkaracak    
 
 
 
 
Referandum sonucunu nasıl buldunuz?
 
Evet oranını daha yüksek bekliyordum
 
Hayır oranını daha yüksek bekliyordum
 
Evetçiler iktidar gücünü kullandı
 
CHP ve MHP yanlış politika izledi
 
 
 
 
 
 
 Mostbet AZ

 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt https://www.krufarhiv.com/ (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin