DOLAR 1.501 - EURO 1.965 - ALTIN 62.00 - IMKB 63862
Pazartesi 20 EYLÜL 2010
CHP'den, Avrupalı Sosyal Demokratlarla "işbirliği" Hindistan'da tren kazası: Ölü sayısı 20'ye yükseldi Malazgirt'te 2 kişi PKK'ya yardımdan tutuklandı Niğde'de trafik kazası: 3 ölü, 2 yaralı Kamışlı'da tutuklanan Türk şoförlerin durumu MB Başkanı: Türkiye krizden çıktı Erdoğan: Okullaşmayı %100'e ulaştıracağız Maliye 13,3 milyon TL değerinde arsa satacak Minibüsü bomba ile patlattılar Çubukçu, ilk ders zilini çaldı habertaraf.com
 
 
 
Papazların amacı ayin mi, provokasyon mu?
 
 
 
 
Mustafa YOLCU
MHP ve senaryolar
 
 
 
Okur Temsilcisi
Hırsızlığın yeni adı: Bir internet sitesi
 
 
 
 
Kürt aydın Musa Anter
 
 
 
 
 
Hürriyet
Ahmet HAKAN
Yandaşa yandaş demenin hükmü
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Halka küfretmeye devam edecek misiniz?
 
 
Vakit
Ali İhsan KARAHASANOĞLU
Tansel Hanım’ın, 21 milyon lirası var mı?
 
 
Milliyet
Aslı AYDINTAŞBAŞ
MİT'te kadın ajanlar sahaya iniyor
 
 
Star
Aziz ÜSTEL
Neden üç Kürt’ten ikisi AK Parti’ye oy veriyor?
 
 
Vatan
Can ATAKLI
Kılıçdaroğlu; ya kılıcı çeker ya çeker gider
 
 
Zaman
Ekrem DUMANLI
Ya yüzde 58 hayır çıksaydı?
 
 
Sabah
Engin ARDIÇ
Bahçesiz
 
 
Bugün
Gülay GÖKTÜRK
Anadilde eğitim
 
 
Yeni Şafak
Hakan ALBAYRAK
Kafkas İslam Ordusu geliyor
 
 
Akşam
İsmail KÜÇÜKKAYA
İşsizler ve kadınlar AKP'ye okumuşlar CHP'ye oy verdi
 
 
Radikal
Murat YETKİN
Gül'ün mesajı: PKK'ya destek vermeyin
 
 
Hürriyet
Nuray MERT
Haftanın bilmecesi
 
 
Vakit
Nusret ÇİÇEK.
Zamanında hata yapanlar, şimdi de başkalarını hata yapmakla suçluyor
 
 
Yeni Şafak
Salih TUNA
Hayasız alçaklar!
 
 
Star
Şamil TAYYAR
Biraz sıkar değil mi?
 
 
Sabah
Şeref OĞUZ
Gandi Kemal Türk yoksulunu Hint fakiriyle karıştırıyor
 
 
Millî Gazete
Sinan BURHAN
"Saadet için birlik"
 
 
 
 
Nusret ÇİÇEK.
 
Yaşar YAVUZ
 
Reha RUHAVİOĞLU
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
 
Necmettin EVCİ
 
 
 
Erdoğan Menderes'in kabrinde
 
 
 
İSTANBUL- Başbakan Erdoğan: Menderes ve arkadaşlarını idam edenler, bu utançtan kurtulamamıştır.
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, merhum Adnan Menderes, Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan'ın anıt mezarını ziyaret etti. Erdoğan, "Türk milleti bu aziz insanları hayır dualarıyla anmaktadır. Onları idama gönderenler ise bu cinayetin vebalinden ve bu utançtan kurtulamamıştır." dedi.

FOTOĞRAFLARI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN

Topkapı'daki Anıt Mezar'a gelen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, idam edilişlerinin yıldönümünde merhum Adnan Menderes, Fatin Rüştü Zorlu ve Hasan Polatkan'ı anma törenine katıldı. Burada bir konuşma yapan Erdoğan, "Menderes ve arkadaşları, bu ülkeye yaptıkları hizmetlerin bedelini ödemiştir. İnancımıza Allah için memleketine hizmet edenler şehit kabul edilir. Onların idamı, aileleri için bir utanç değil, büyük bir gurur kaynağıdır. Türk milleti bu aziz insanları hayır dualarıyla anmaktadır. Onları idama gönderenler ise bu cinayetin vebalinden ve bu utançtan kurtulamamıştır. Türk milleti kendi iradesiyle göreve getirdiği bu masun insanların katledilmesini lanetle anmıştır." dedi.

Başbakan Erdoğan, 12 Eylül'deki referandumda 'evet' kararı çıkmasını hatırlatarak, "Ortaya çıkan irade bir kez daha darbeci vesayetçi anlayışa gereken cevabı vermiştir. Böyle acılar yaşanmaması en büyük dileğimizdir. Menderes ve arkadaşlarının yaktıkları demokrasi meşalesi el el dolaşmış ve bizlere kadar ulaşmıştır. Menderes'in başlattığı demokrasi ve kalkınma mücadelesi merhumun manevi mirası olarak milletimiz tarafından kabul görmüştür." ifadelerini kullandı.

Erdoğan: Türk Milleti, Menderes ve arkadaşlarını idam edenleri her zaman lanetle anmıştır

27 Mayıs 1960 darbesi sonrası idam edilen merhum Başbakan Adnan Menderes, Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanı Hasan Polatkan, ölümlerinin 49. yılında düzenlenen törenle anıldı. Topkapı'daki Anıt Mezar'da düzenlenen törene Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanı sıra, Adnan Menderes'in oğlu Aydın Menderes ve ailesi, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, 22. Reform İzlem Grubu üyesi bakanlar Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, İçişleri Bakanı Beşir Atalay ve çok sayıda vatandaş katıldı. Menderes'in mezarına çelenk bırakılmasıyla başlayan tören, Kur'an-ı Kerim okunması ve dualarla devam etti.

Törende konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Adnan Menderes'in Türkiye'nin çok partili hayata geçişinin ve Türk demokrasisinin sembol ismi olduğunu söyledi. Merhum başbakan Menderes'in hayatı kadar ölümünün de siyasi tarihe kazındığını vurgulayan Başbakan Erdoğan, "Aziz milletimizin 'yeter söz milletindir' haykırışı Demokrat Parti ile birlikte, horlanan, dışlanan, küçümsenen milyonları da iktidara taşımıştır. Sessiz kalabalıklar sahipsiz kitleler Menderes hareketiyle milli egemenliği hissetmiş, yönetimde söz sahibi olmuştur." diye konuştu.

Bundan tam 49 sene önce 17 Eylül günü öğle saatlerinde İmralı Adası'nda kurulan darağacında hayatı sona eren Adnan Menderes'in çok doğru ve isabetli bir ifadeyle 'Demokrasi Şehidi' olduğunu aktaran Başbakan Erdoğan, "Kendisinden bir önceki gece darağacında hayatları sönen Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanı Hasan Polatkan gibi, Menderes de bizleri hüzne boğan bir sonla bu dünyaya veda ederken milletimizin gönlündeki ebedi yerini almıştır." ifadesini kullandı.

Menderes ve arkadaşlarının, ülkeye ve millete yaptığı hizmetlerin bedelini canlarını vererek ödediklerini ifade eden Başbakan Erdoğan, "Bizim inancımız, Allah için ülkesine, milletine hizmet yolunda ölenlerin, öldürülenleri şehit olarak kabul eder. Menderes'in, Zorlu'nun, Polatkan'ın şehadeti onlar ve aileleri için bir utanç değil, büyük bir gurur kaynağıdır. Tük milleti onlarca yıldır bu aziz insanları hürmetle şükranla, hayır dualarıyla anmaktadır. Onları idama gönderenler ise hiçbir dönemde bu cinayetin vebalinden bu utançtan kurtulamamışlardır. Türk milleti kendi iradesiyle göreve getirdiği bu masum insanların katledilmesini her zaman lanetle anmıştır." dedi.

REFERANDUM'DA MİLLET DARBECİ ANLAYIŞA GEREKEN CEVABI HAYKIRMIŞTIR

Konuşmasında referandum sonuçlarına da değinen Başbakan Erdoğan, halk oylamasında ortaya çıkan iradenin bir kez daha her türlü darbeci ve vesayetçi anlayışa gereken cevabı haykırdığını söyledi. Ülke ve millet olarak bir daha böyle acılar yaşamamanın en büyük dilekleri olduğunu aktaran Erdoğan, "Menderes ve arkadaşlarının yaktıkları demokrasi meşalesi elden ele her geçen gün daha yükseğe taşınmış ve nihayet bu gün bizlere kadar ulaşmıştır. Menderes'in ortaya koyduğu irade ve kararlılık, başlattığı demokrasi ve kalkınma mücadelesi Merhum'un manevi mirası olarak milletimizce daime sahiplenilmiştir. Merhum Menderes'in idamından hemen önce verdiği mesaj bu bakımdan çok manidardır "Dirimden korkmayacaktınız, ama şimdi milletle el ele vererek Adnan Menderes'in ruhu sizi ebediyete kadar takip edecek, bir gün sizi silip süpürecektir.' Nitekim Rahmetli Menderes'in ruhu, onun başlattığı demokrasi mücadelesi bu toprakların öz evlatlarını birinci sınıf vatandaş yapma kararlılığı bu güne kadar gelmiştir." şeklinde konuştu.

Menderes'in haykırışının Türkiye'de yankı bulduğunu ve milleti ayağa kaldırdığını anlatan Başbakan Erdoğan, darbe zihniyetinde olanların Menderes'in bedenini ortadan kaldırarak amaçlarına ulaşacaklarını sandıklarını ancak başaramadıklarını belirtti. Menderes ve arkadaşların idam edilmesine karar verenlerin, "bizi buraya getiren irade böyle emrettiği için bu kararı aldık" diyecek kadar aciz olduğunu vurgulayan Erdoğan, "Vicdanlarının sesini susturmaya çalıştılar. Ama ebediyete kadar onun ruhu tarafından takip edilmekten kurtulamadılar." şeklinde konuştu.

Gittikleri her yerde Menderes'in ismini andıklarında yıkılmaya çalışan gönül köprüsünün daha da güçlendiğine şahit olduklarını belirten Erdoğan, günümüze kadar yaşanan her türlü kirli oyuna rağmen Adnan Menderes'in temellerini attığı çok partili sistemden geri adım atmaya kimsenin cesaret edemediğini vurguladı. Erdoğan, "Hamdolsun her badireyi şöyle ya da böyle aştık. Her oyunu bozduk. Milli iradeyi küçümseyenlere, vesayet altına almaya çalışanlara, ülkemizin değişim azmini kırmak isteyenlere gereken cevabı millet olarak verdik. Her karanlık günün aydınlığa döneceğine inanarak karlılık ve cesaretle mücadele ettik. Milletimizin rotasından sapmadık." şeklinde konuştu.

Menderes'in kabrinin hemen yanında 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın da anıt mezarı olduğunu belirten Başbakan Erdoğan, "Türkiye'nin aydınlık yarınlarının temel taşlarını inanç, sabır ve hayranlık veren öngörüyle atan rahmetli Özal'ı da şükranla yad etmek istiyorum." ifadelerini kullandı.

Erdoğan, konuşmasını Necip Fazıl Kısakürek'in Menderes'in idamının ardından kaleme aldığı 'Zeybeğin ölümü' adlı şiirinden birkaç mısra okuyarak tamamladı.

MENDERES, ÖZAL VE ERDOĞAN İSİMLERİ UNUTULMAYACAK

Törenin katılımcıları arasında Adnan Menderes'in oğlu Aydın Menderes de vardı. Menderes yaptığı konuşmada, geride kalan 49 yılın bir film şeridi gibi gözlerinin önünden geçtiğini ve bu zamanın boşa geçmediğini görmüş olmanın bahtiyarlığını yaşadığını söyledi.

Aydın Menderes, babasının acısını yıllardır yüreğinde taşıyan bir evlat olarak bugün gördüğü tablodan gurur duyduğunu belirterek, Menderes, Polatkan ve Zorlu'nun mezarlarının taşınmasına vesile olan rahmetli Turgut Özal'ı da rahmet andı. Aydın Menderes, "Menderes, Özal ve Tayyip Erdoğan isimleri ilelebet milletimizin kalbinde ve gönlünde bir arada yer alacaktır. Bundan hiçbir tereddüt duymuyorum. Bu milletimizin arzusudur. Muhakkak ki cenabı-ı hakkın da takdiridir. Ben sözümü uzatmayacağım. Rahmetli babam, Fatin Rüştü Zorlu ve Hasna Polatkan'ı unutturmayan, onları sevdirten Cenab-ı hakka şükr olsun. Onları hatırasına, hatırasını bu güne kadar ayakta tutan aziz milletimize de en içten şükranlarımı sunuyorum. Ve bu vesileyle sayın Başbakanımıza birlikte olduğu arkadaşlarına da ben Cenab-ı haktan ikbal ve istikballerinin ziyadar olmasını niyaz ediyorum. 49 yıl sonra böyle bir günü yaşayabilmiş, bunu görebilmiş olmaktan dolayı da yine Allah'ıma şükrediyorum." diye konuştu.

ERDOĞAN'IN OKUDUĞU ŞİİR MENDERES'İ AĞLATTI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, rahmetli Adnan Menderes’in idam edilmesinin yıldönümünde kabri başında bir konuşma yaptı. Erdoğan, Aydın Menderes ve eşi Umran Menderes’in de katıldığı törende konuşmasını üstad Necip Fazıl Kısakürek’in Menderes için yazdığı “O zeybek” isimli şiirle tamamladı.

Şiir okunurken Menderes’in duygulandığı, özellikle de “Ağla, bir dinmeyen hasretle ağla;/Zeybeksiz yolları gözetle, ağla!” mısraları okunurken gözlerinin dolduğu görüldü.

1964 yılında yazılan ve Başbakan Erdoğan’ın bir kısmını okuduğu bu şiirin tamamını sizlere sunuyoruz;

O Zeybek

Zeybeğimi, birkaç kızan, vurdular;
Çukurda üstüne taş doldurdular.
Bir de, ya kalkarsa diye kurdular...
Zeybeğim, zeybeğim, ne oldu sana?
Allah deyip, şöyle bir doğrulsana!

Zeybeğim, kalkamaz, dirilemez mi?
Odası mühürlü, girilemez mi?
Şu ters akan sular çevrilemez mi?
Ne günedek böyle gider bu devran?
Zeybeğim, bir sel ol, bir çığ ol, davran!

Kır at zincirlenmiş, ufuk sahipsiz...
Han kayıp, hancı yok, konuk sahipsiz...
Baş köşede sırma koltuk sahipsiz...
Kızanlar, dört yandan, hep abandınız!
Zeybeğin kanına ekmek bandınız!

Bilemem, susarak ölmek mi hüner?
Lisan çıldırıyor, dil nasıl döner?
Ondan son iz, uzak, uzak bir fener...
Öldü mü? Çatlarım yine inanmam!
Gizliye yanarım, ölüye yanmam!

Zeybek kaybolduysa bunca kayıp ne?
Tesbihi dökülmüş, aranır nine;
Balonu yok, ağlar çocuk haline...
Zeybeğim, dünyayı aldın götürdün!
Bir öldün de, beni binbir öldürdün!

Beyni tırmık tırmık, pençelere sor!
Mevsim niçin ölgün, bahçelere sor!
Sor; çukuru nerde, serçelere sor!
Ağla, bir dinmeyen hasretle ağla;
Zeybeksiz yolları gözetle, ağla!

Necip Fazıl Kısakürek (1964)

CİHAN/HaBertaraf.com

---------------------------------------

İLGİLİ HABER

EVET ÇIKTI, BABAMIN RUHU ŞÂD OLDU


17 Eylül 2010 - 12:09:08
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

14:28Malazgirt'te 2 kişi PKK'ya yardımdan tutuklandı
14:20Kamışlı'da tutuklanan Türk şoförlerin durumu
14:16Boykot Hakkari'de tutundu, Mardin'de umursanmadı
13:57Minibüsü bomba ile patlattılar
13:56Eğitim Bir Sen'den boykot çağrısına tepki
13:47Suriye'de 5 gündür esir muamelesi görüyorlar
13:35EDP'den darbecilere suç duyurusu
13:27Şahinkaya yolsuzlukları, TBMM'ye geliyor
13:18Bomba ihbarı yapılan uçak 5 saat rötar yaptı
13:07Hâkim ve savcılara yol açıldı, YARSAV harekette
12:48Emniyet artık cep'ten uyarıyor
12:47Şahin, Faig Bağirov'u kabul etti
12:24İdris Arslan: Oğluma cin musallat oldu
12:17TAREKS'ten Pakistan'a 7 TIR dolusu gıda yardımı
11:53Tansel Çölaşan'a: Halka kinini dışa vuruyor
11:51Erdoğan'dan Zeynep'e destek telefonu
11:18Kopya skandalındaki 17 güvenlik açığı
11:03Zorla boykot yaptırmak isteyen 3 kişi gözaltında
10:51Diyarbakır'da 'eğitimi boykot'una uyulmadı
10:46PKK'dan 'eylemsizliğe devam' açıklaması
10:31General baskısı savcıyı pes ettirdi
10:17Gül: Herkes Türkiye'nin gayretlerini destekliyor
10:14'Yeni bir Türkiye ortaya çıkacak!'
10:05Faysal: Türkiye Avrupa'nın sağlıklı adamı
09:59Kopya çetesinde 4 kişi tutuklandı, 13 kişi kayıp!
09:4628 Şubat'a yargı yolu açık
08:45"Babam, 'Türkiye büyük güç olacak' derdi"
08:1354 STK, Diyarbakır'dan PKK'yı uyardı
08:08Gül, Türk vatandaşlarla bir araya geldi
08:07Sınavlara 'takı' yasağı
Daha fazla haber göster
08:04Üç otoyolda daha nakit gişeleri kaldırıldı
07:50İstanbul Boğazı transit geçişlere kapatıldı
07:43Gül: Çocuklar okul boykotuna alet edilmesin
00:01Papazların amacı ayin mi, provokasyon mu?
23:53Kopya davasında 4 tutuklama kararı çıktı
21:19Başbakan Recep Tayyip Erdoğan İstanbul'a geldi
17:40Zeynep bebeğin son durumu
17:03MARET ürünlerinde de bakteri çıktı
16:56Akdamar Kilisesi'nde 95 yıl sonra ilk nişan töreni
16:40KPSS'de full çeken asker ve yakınları
16:10Güvenlik Zirvesi'nde neler konuşuldu?
15:16Kur'an'a karşı ABD bayrağı yaktılar
15:03Şemdinli'de minibüse bombalı saldırı
14:17Şahin: Kopya çekenler insanlık suçu işledi
14:15Erdoğan başkanlığındaki güvenlik zirvesi başladı
14:09Akdamar'da 95 yıl sonra ilk ayin hoparlörden
13:56Hakkari'deki saldırıyı Öcalan da eleştirdi
13:43Akdamar Kilise'nde ayin başladı
13:41Öğretim elemanlarının KPSS çetesi çökertildi
13:09Ağrı'da çatışma: 5 kişi hayatını kaybetti
12:38Mayınlı saldırı ile ilgili iki yeni bilgi
12:06KPSS çetesinden 19 kişi adliye çıkarılacak
12:05YAŞ mağdurları hesap soracak
11:34Akdamar kilisesinde tarihi ayin başladı
10:18Menderes'in idamına bahane 10 konuşma
09:57Rus kuklası Kadirov'dan Türkiye'ye şok suçlama
09:46KPSS çetesi teknolojide sınır tanımamış
09:41Askerlerin posterli sivil toplantısını polis bastı
09:31Askerliği sona erdi sivil cezaevine gitti
18:29Virüslü hamburger iddiasını yalanladı
18:24"Ayin yapmak isteyen için birçok kilisemiz var"
17:15Mehmetçik yaralı PKK'lıyı saatlerce taşımış
16:49İskenderun ve Dörtyol saldırıları aynı elden
16:33Belediyenin evi, 2 aydır bombacıların elindeymiş
15:40Suçlu bulundu, BDP hâlâ devleti suçluyor
14:50İstanbul'da Pazartesi toplu taşıma ücretsiz
14:49Dörtyol'da emniyet tedbirleri artırıldı
14:46Afyon, İKÖ'ye ev sahipliği yapacak
14:17Adana Valisi'nden Gaziler Günü mesajı
14:14El-Cezire'den muhteşem referandum analizi
13:49Ölüm kavşağına EDS yerleştirilecek
13:45İnegöl'deki olayların örgütsel bağı yok
13:10 Atalay, mobese binasının açılışını yapacak
13:08Bürokraside hizmet denetimleri başladı
12:17Mayınlı saldırıyı yapanlar belli oldu
11:47"Hakkari'de Ergenekon devrede"
11:31Atalay: Şehit ve gaziler devletimizin güvencesi
11:07THY'nin uçağı playstation yüzünden inmiş!
11:01"Geleceklerini kendi elinizle karartmayın"
10:53Kanadoğlu: Eğer İran yardım etmişse...
10:46Adım Menderes, diye nüfusumu çıkarmadılar
10:36Başörtüsü hapishaneye giremez
10:35"THY uçağında bomba var" ihbarı asılsız çıktı
10:27Özek: Evet yargı kaybetti ama...
10:25THY uçağında bomba ihbarı
10:10İstanbul'da bazı yollar yarın trafiğe kapatılacak
09:31İntikam için 9 köylüyü öldürdüler
09:21Dünya onu tartışıyor
09:18İslami kuruluşlardan dev adım
09:05İnternet bankacılığı kullananlar dikkat!
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
Hadi kapışın bakalım!
 
 
Aliya RAHTE
Terörün seyir defterini kimler tutar?
 
 
Necmettin EVCİ
Değersizler mesajı aldı, dersini verdi
 
 
Reha RUHAVİOĞLU
Bir eğitim yılına başlarken…
 
 
Yaşar YAVUZ
Siyah ve meteliksiz bir adam vardı
 
 
 
 
PKK'dan 'eylemsizliğe devam' açıklaması
 
Reyting uğruna tecavüze övgü
 
Şevket Kazan zulmün âlâsını yapmış
 
ABD askeri zevk için öldürmüş
 
Sınavlara 'takı' yasağı
 
 
 
 
 
 
"Aşklar da bakım istiyor, öğrenemedin gitti"
Cemal Süreya
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.491
1.501
 
 Euro
1.950 1.965
 
 Sterlin
2.312 2.355
 
 Altın
61.62 62.00
 
 IMKB
63862  
 
 
Önceden işçi ve memur vardı, şimdi yoksulluk...
 
'Türkiye'de, 'yoksulluk' söylemi siyasete yeni girdi' diyen sosyolog Üstündağ, ekledi: 'Daha önce işçiler, emekliler ve memurlar gibi kategoriler vardı. Bugün herhangi bir mağduriyetinizi kamusal alanda görünür kılmak için sürekli yoksulluktan söz etmeniz gerekiyor.
 
 
 
 
  İşadamı Hüseyin Ekseli’yle evli ödüllü yazar Anna Nikolskaya, “Kocam beni aldatıyor ve dövüyor” diyerek dava açtı.  
 
 
 
  Bugüne kadar kendi deyimiyle ‘kumar masalarına servet bırakan’ Serdar Ortaç, tutkusundan vazgeçemiyor. Geçen hafta Kıbrıs’ta sahne aldığı Cratos Otel’de 450 bin dolarından olan Ortaç, kaybını aynı otelde konser vererek çıkaracak    
 
 
 
 
Sumela ve Akdamar'daki tarihi mabetlerin Hıristiyanların ibadetlerine açılmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?
 
Olumlu buluyorum. Türkiye'nin zengin mozayiği içinde gayet normal gelişmeler.
 
Şiddetle karşıyım. Bunlar ülkemizi bölmek isteyen ihanet çevrelerinin planların bir parçası.
 
Gelsinler ama dikkatli olalım, milletçe papazı bulmayalım!
 
Fikrim yok.
 
 
 
 
 
 
 Mostbet AZ

 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt https://www.krufarhiv.com/ (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin N1 casino her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin