DOLAR 1.502 - EURO 1.959 - ALTIN 61.89 - IMKB 63862
Pazar 19 EYLÜL 2010
Akdamar Kilisesi'nde 95 yıl sonra ilk nişan töreni Karadeniz'in en güvenli 3 ili Bucaspor-GS maçını 12 bin kişi kaçak izlemiş Güvenlik Zirvesi'nde neler konuşuldu? Güney Afrika'da minibüs faciası: 22 ölü Kur'an'a karşı ABD bayrağı yaktılar "Kimse çocuk üzerinden siyaset yapmasın" Saadet Partisi'nde kongre çağrısı Şemdinli'de minibüse bombalı saldırı DP'de Haberal'a karşı Çiller formülü habertaraf.com
 
 
 
Erdoğan'ın en önemli sırrını açıkladı
 
 
 
 
Nidayi SEVİM
Beyoğlu S.O.S veriyor
 
 
 
Okur Temsilcisi
Hırsızlığın yeni adı: Bir internet sitesi
 
 
 
 
İsmet Özel'in doğum günü
 
 
 
 
 
Vakit
Abdurrahman DİLİPAK
Bu yaz “şeriat” gelebilir!
 
 
Milliyet
Derya SAZAK
Gözlerim bağlı sorgulandım
 
 
Sabah
Emre AKÖZ
Alkolsüz şampanya içiyor ama caz dinlemiyor. Niye?
 
 
Star
Ergun BABAHAN
Darbeler mağduru bir Cumhurbaşkanı
 
 
Bugün
Erhan BAŞYURT
Bu filmi sakın kaçırmayın!
 
 
Hürriyet
Ertuğrul ÖZKÖK
İsmini 8 dakikada yazabilen genç
 
 
Radikal
Joost LAGENDIJK
Sonsuza dek Hrant
 
 
Star
Mahir KAYNAK
Eksik olan ne?
 
 
Millî Gazete
Mehmet Şevket EYGİ
İçimizdeki İsrail
 
 
Zaman
Mümtaz'er TÜRKÖNE
Yarın terör yeniden başlayacak mı?
 
 
Radikal
Murat YETKİN
Gül: Terör örgütü içinde bağımsız gruplar var
 
 
Radikal
Oral ÇALIŞLAR
Mayını kimin patlattığının ne önemi kaldı?
 
 
Akşam
Özlem ÇELİK
Gazeteciyi linç etmek
 
 
Sabah
Sevilay YÜKSELİR
CHP'yi karıştıracak şok iddia!
 
 
Yeni Şafak
Taha KIVANÇ
12 Eylül mağduru olarak Abdullah Gül
 
 
 
 
Abdurrahman DİLİPAK
 
Serdar AYDIN
 
Necmettin EVCİ
 
Ahmet ÖZCAN
 
Mehmet Şevket EYGİ
 
 
 
Yolcu minibüsüne mayınlı saldırı: 9 ölü
 
 
 
Hakkari'de Durankaya beldesi ile Geçitli köyü arasındaki karayolunda seyir halindeki yolcu minübüsünün geçişi sırasında mayın patladı. Patlamada 9 kişi öldü, 1'i bebek 3 kişi yaralandı.
 
Hakkari Valiliği, Geçitli köyü yakınlarında bir minibüsün geçişi sırasında yola döşenen mayının patlaması sonucu ölenlerin sayısını 9 olarak açıkladı.

Hakkari Valiliği'nden yapılan açıklamada, terör örgütü mensuplarınca yola döşendiği değerlendirilen, kablo düzenekli uzaktan kumandalı ve cinsi tespit edilemeyen patlayıcının Geçitli köyünden Hakkari'ye giden 65 EN 341 plakalı sivil yolcu minibüsünün geçişi sırasında infilak etmesi sonucu 9 vatandaşın öldüğü, 4 kişinin de yaralandığı belirtildi. Açıklamada, bölgede yapılan incelemede patlayıcı düzeneğinin bulunduğu yerde, içinde çeşitli yaşam malzemesi ve elektronik düzenek bulunan 2 adet sırt çantası, 2 adet Rus yapımı antitank mayın ve havan mühimmatının içine patlatma düzeneği ile tuzaklanmış C4 plastik patlayıcı madde bulunduğu, olayla ilgili inceleme ve soruşturmanın sürdrüldüğü bildirildi.
Mayınlı saldırı bölgesinde el bombası ve mermiler bulundu

Hakkari'nin Durankaya Beldesi ile Geçitli köyü arasında sivillere yönelik yapılan mayınlı saldırının yapıldığı yerin 100 metre yakınında el bombaları ve Kaleşnikof piyade tüfeği mermileri bulundu.

Geçitli köyüne 3 kilometre uzaklıkta meydana gelen patlamadan hemen sonra olay yerine giden köy halkı ve jandarma ekipleri çevrede yaptıkları çalışmada, mayının patlatıldığı alanın 100 metre ilerisinde bir çanta buldu. Yapılan çalışmada çantanın içinde çok sayıda el bombası ve Kelaşnikof marka piyade tüfeğine ait çok sayıda mermi bulundu. Çevrede yoğun güvenlik önlemi güvenlik güçleri, patlama mahallinde olay yeri incelemesi yapıyor. Saldırganların minibüsün yakınında bulunan el bombalarıyla, katliamdan kurtulanları öldürmeyi planladıkları belirtildi.

Bu arada Geçitli köyünde bulunan jandarma karakolu önünde kısa süreli bir gerginlik yaşandı. Patlamadan sonra bir grup Geçitli Jandarma Karakolu'nun önüne gelerek, karakolu taşlamaya başladı. Karakoldaki askerler havaya ateş açarak köy halkını sakinleştirmeye çalıştı. Geçitli köyünde gerginliğin sona erdiği bildirildi.

Ailesinin geçimini sağlamak için peynir satmaya gidiyordu

Hakkari'de hain patlamada hayatını kaybedenlerden Eşref Gür'ün (31), geçimini köyden temin ettiği yoğurt ve peyniri şehir merkezinde satarak sağladığı öğrenildi. 7 yıl önce aynı köyden evlenen ve Şiyar ve Rojhat isminde iki oğlu olan Gür'ün Her sabah aynı minibüsle Hakkari merkeze gittiği, ancak son seferinde terörün hedifi olduğu belirtildi.

Bu arada patlamada Durankaya beldesi ile Geçitli köyü arasında meydana gelen patlamada ölenlerden bazıların isimleri belli oldu. Kimlikleri belirlenenlerin isimleri söyle: "Cani Dayan, Eşref Gür, Aydın Erol, Zeynel Kurt, Sudenaz Kurt, Semiha Dayan."

Mayınlı saldırıda Berivan Dayan, Özgür İdem ve Zeynep Kurt da yaralandı. Yaralılardan biri hava ambulansıyla Malatya'ya gönderildi.

PKK, saldırıyı üstlenmedi


Hakkari'deki saldırıyı terör örgütü PKK üstlenmedi. Genelde sSivillere yönelik saldırı yapmadığını iddia eden terör örgütü, 10 kişinin öldüğü 2 kişinin de yaralandığı mayınlı saldırıyla ilgilerinin olmadığını öne sürdü.

Terör örgütü kendisine yakın internet sitelerine yaptığı açıklamada, eylemsizlik kararlarının devam ettiğini belirterek şu iddaalarda bulundu: "Hareketimizin 13 Ağustos'tan 20 Eylül'e kadar ilan ettiği eylemsizlik süreci halen devam etmektedir. Ciddi yeni bir durum gelişmezse bu kararımız kesinlikle 20 Eylül'e kadar geçerli olacaktır. Hakkari'de halk savunma güçlerimizden 9 gerillanın şehit düşmesine karşılık HPG güçleri kontrollü askeri eylem gerçekleştirerek misilleme hakkını kullanmış oldu. Bu misilleme eyleminin dışında HPG güçleri tarafından 20 Eylül'e kadar herhangi bir eylem yapılmayacaktır."

Bu arada terör örgütü PKK'nın yurtdışından yayın yapan televizyonu Roj TV patlamadan hemen sonra olayı 'devlet terörü' olarak verdi. Olayla ilgili gazetecilerin hiçbir bilgi alamadığı sırada böyle haber yapılması dikkat çekti.

Hakkari'deki patlamanın yakınında bulunan mühimmata savcı el koydu

Hakkari'de mayınlı saldırıya uğrayan köy minibüsüne yakın yerde bulunan mühimmata savcı el koydu. Olayla ilgili tahkikat sürüyor.

Hakkari merkeze bağlı Geçitli Köyü'nden yolcu taşıyan Aydın Erol yönetimindeki minibüsün geçişi sırasında patlayan ve 10 kişinin hayatını kaybettiği mayınlı saldırı ile ilgili tahkikat devam ediyor. Patlamanın olduğu yere yakın köylüler tarafından bulunan el bombaları ve mermilere savcı el koydu.

Saldırıya maruz kalan Geçitli köyünde ilginç bir durumda ortaya çıktı. Bölgede korucu olmasına rağmen BDP'ye yakınlığıyla bilinen ender köylerden biri olan Geçitli köyü, 12 Eylül'de yapılan referandumda sandığı boykot etmişti.

Öleni ki kız kardeş okul ihtiyaçları için gidiyordu

DİYARBAKIR- Mayınlı saldırıda ölen iki kız kardeş çocuklarının okul ihtiyaçları için Hakkari'ye gidiyordu

Hakkari'nin Geçitli köyü yakınlarında bir minibüsün geçişi sırasında yola döşenen patlayıcının infilak etmesi sonucu hayatını kaybeden 10 kişinin akraba olduğu öğrenildi. Minibüste bulunan üç kız kardeşten 2'si de ölenler arasında.

Saldırıda ölen Semiha Dayan, Canê Dayan ve yaralanan Berivan Dayan'ın kız kardeş olduğu ve minibüste yan yana oturdukları öğrenildi. Üç kardeşin çocuklarının okul ihtiyaçlarını karşılamak için Hakkari'ye giderken mayınlı saldırıda hayatını kaybettiği belirtildi. Mayınlı saldırıda birbirleri ile yakın akraba olan Raife, Nurullah ve Umut Çiftçi, Enes Erol, Abuzit İdem, Şirin Kurt, Eşref Gür ve Aydın Erol hayatını kaybetti. Özgür İden, Sudenaz Kurt (3) ve Berivan Dayan ile 15 aylık Zeynep Kurt da yaralandı.

-------------------------------------------

AÇIKLAMALAR


Gül'den '10 ölümlü saldırı' açıklaması


İSTANBUL- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Hakkari saldırısıyla ilgili konuştu. Gül, "Ne amaç taşıdığı gayet ortada olan saldırıdan anlıyoruz ki terörün acıma duygusu kalmamıştır." dedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Hakkari'deki terör olayından duyduğu üzüntüyü dile getirdi. Çırağan Sarayı'nda Bağımsız Türkiye Komisyonu Başkanı Martti Ahtisaari'yi kabul eden Gül, Hakkari'deki saldırada hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diledi.

Abdullah Gül, saldırıda çocukların da hayatını kaybettiğini hatırlatarak, terörün gerçek yüzünü gösterdiğini dile getirdi. Mayın kullanmanın dünyada yasaklandığına dikkat çeken Gül, "Şiddetle kınıyorum. Bütün dünya kamuoyunun önünde terör örgütü amacını ortaya koymuştur." ifadelerini kullandı.

Saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı dileyen Gül, "Devletmiz hiç bir zaman vatandaşlarını terör örgütü karşısında yalnız bırakmayacaktır, ezdirmeyecektir." dedi.


"Terörün ödettiği bedel karşılıksız kalmayacak"

İSTANBUL- Erdoğan: Terörün ödettiği bedel karşılıksız kalmayacak.

Hakkari'de sivil vatandaşlara yönelik saldırıya ilişkin açıklamalar yapan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, terörle mücadelenin kararlılıkla süreceğini söyledi.

Başbakan Erdoğan, İstanbul Ticaret Odası'nda (İTO) düzenlenen 5. Başarılı KOBİ Yarışması ödül töreni ve İTO meclis toplantısına katıldı.

Erdoğan buradaki konuşmasında, Hakkari'de 9 sivil vatandaşın ölümüyle sonuçlanan mayınlı saldırıyı değerlendirdi. Erdoğan, şunları söyledi: "Maalesef bu gün Hakkari'de sivil vatandaşlarımıza yönelik kurulmuş olan tuzak neticesinde içinde çocuk da olmak üzere 9 vatandaşımızı şehit olduğunu duymak, bunun yanında 4 ağır yaralı olduğunu duyduğumuz için gerçekten hüzünleniyoruz. Allah'tan kendilerine rahmet yaralılarımıza şifa diliyorum. Bu teröristleri tekrar huzurlarınızda milletçe lanetliyorum. Tabi ki süreci çok daha farklı bir şekilde kararlı bir şekilde takipçisiyiz, sürdüreceğiz. Bu kararlılığımız da sonuna kadar devam edecek. Duruşumuzda bu tür olaylar bizi yıldırmayacak tabiî ki. Ama terör şüphesiz ki belli bir bedeli ödettiriyor. Ama bu bedel de karılıksız kalmayacak."


BDP heyeti Hakkari'ye gidiyor

ANKARA- Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) yetkilileri, saldırının olduğu yerde inceleme yapmak üzere yarın Hakkâri'ye gidiyor.

Daha önce BDP Eşbaşkanları Gültan Kışanak ve Selahattin Demirtaş'ın yarın Diyarbakır Özel Yetkili Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülecek olan "Cemal Temizöz duruşmasını" izleyeceği bildirilmişti.

Ancak yapılan yeni açıklamada Kışanak ve Demirtaş'ın, bugün Hakkâri'de meydana gelen ve 10 kişinin ölümü ile sonuçlanan patlama sebebiyle Diyarbakır'da görülecek olan duruşmaya katılmayarak patlamanın meydana geldiği bölgeye gitmek üzere Hakkâri'ye gidecekleri ifade edildi.


Baydemir: Karanlık eller yine devreye girdi

DİYARBAKIR- Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, Hakkari'de 10 kişinin hayatını kaybettiği, 4 kişinin de yaralandığı olayı lanetledi.

Basın toplantısı düzenleyen Baydemir, "Bu ülkede ne zaman silahlar susarsa, huzur ortamı sağlanırsa işte o zaman karanlık eller devreye giriyor. Tam da kardeş kanının dökülmesini engelleyecek zemin oluşacakken olaylar oluyor. Hangi derin güç gerçekleştirdiyse açığa çıkarmamız gerekiyor. Savaş uzadıkça kirlenir. Devlet de hükümet de muhalefet de kirlenir. Bu kirliliği kaldırmak istiyorsak diyalog ve müzakere zeminine akmamız gerekiyor. Bu ülkede kardeş kanının akmaması için çaba göstermemiz gerekiyor." dedi.

Diyarbakırlı işadamı Raif Türk'ün mermer ocağı ve iş makinelerinin terör örgütü PKK tarafından yakılmasına da tepki gösteren Baydemir, "Mermer baocağının sılması üzücüdür. Bu saldırı kabul edilemezdir. Şiddetle kınıyorum." diye konuştu.


TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, Hakkari'deki saldırıyı kınadı


ANKARA- Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Hakkâri'nin merkeze bağlı Durankaya beldesi Geçitli köyü yakınlarında meydana gelen ve 10 masum sivil vatandaşın hayatını kaybettiği, 4 vatandaşın da yaralandığı saldırıyı kınadı.

Hisarcıklıoğlu, yaptığı açıklamada, "Daha öncekiler gibi tarihe; 'vicdanlara sığmayan, insanlık dışı bir saldırı' olarak yazılacak bu elim olayı, Türk iş dünyası olarak şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz." dedi.

Hisarcıklıoğlu açıklamasında şu ifadeleri kullandı: "Hakkâri'nin merkeze bağlı Durankaya beldesi Geçitli köyü yakınlarında, köy minibüsünün geçişi sırasında uzaktan kumandayla ateşlendiği sanılan, tahrip gücü yüksek mayının patlaması, çok sayıda vatandaşımızın hayatını kaybetmesine neden olmuştur. Terörün çirkin yüzü bir kez daha ortaya çıkmış ve bu defada sivil vatandaşları hedef almıştır. Terörden beslenen ve bu yolla emellerine ulaşacaklarını düşünen hainler, insanlık suçu işleyerek ülkemizin birlik ve beraberliğini bozmayı başaramayacaktır. Hain saldırıda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar, yakınlarına da sabırlar diliyorum."

Güçlü: Hakkari'deki saldırı, statükocuların kaosu derinleştirecek eylemlerinin başlangıcı

Hak ve Özgürlük Partisi(HAK-PAR)'nden ayrılan siyasetçi İbrahim Güçlü, Hakkâri'nin Geçitli köyü yakınlarında bir yolcu minibüsünün geçişi sırasında yola döşenen mayının patlaması sonucu 10 vatandaşın hayatını kaybettiği olayı, iktidarı kaybetme sürecine girmiş statükocuların, kaosu daha da derinleştirecek eylemlerin bir başlangıcı olarak değerlendirdiğini söyledi.

Cihan Haber Ajansı'na konuşan Güçlü, PKK'nın saldırıyı yapmadığı yönündeki açıklamasını ise "Batman'daki saldırıda da böyle bir açıklama yapmışlardı. Fakat sonuç öyle olmadı." şeklinde değerlendirdi.

PKK'nın son aldığı ateşkes kararı da dâhil tüm ateşkes kararlarının bir yerlerden bağımsız olduğunu düşünmediğini vurgulayan Güçlü, referandum sürecinde ortaya çıkan provakasyon olaylarının da anayasa değişikliğini engellemeye yönelik olduğunu belirtti.

Yapılan eylemlerin kendilerine kaybettirdiğini görünce sözde ateşkes kararının da 'evet'lerin artışı nedeniyle aynı mühendislik merkezi tarafından karar altına alındığını dile getiren Güçlü, şöyle devam etti: "Referandumdan evet çıkmasının ardından bu güçlerin yeniden harekete geçeceğini düşünüyordum, bekliyordum. 20'sini beklemeden bu tür eylemler olabileceğini düşünüyordum."

Öldürülen 9 teröristin de aynı merkezden boykotun başarılı kılınması için yapıldığını ileri süren Güçlü, "BDP'nin boykotta başarılı olduğu"nun yayılmaya çalışılmasının da anayasanın tamamının değiştirilmesi ve demokrasinin genişletilmesini engellemeye yönelik olduğunu ifade etti. Hakkâri'deki mayınlı saldırıyı da bunun bir parçası olarak gördüğünü vurgulayan Güçlü, "İktidarı ve değişimden yana olanları köşeye sıkıştırmaya yönelik bir çaba, eylemdir. İktidarı kaybetme sürecine girmiş olan statükocuların, daha da krizi, kaosu derinleştirecek eylemlerin bir başlangıcı olarak değerlendiriyorum." diye konuştu.

PKK'nın açıklamasına ihtiyatla yaklaştığını anlatan Güçlü, sivillere yönelik eylemlerde örgütün tepki çekmemek için hep bu tür açıklamalar yaptığını hatırlattı. Batman'daki patlama olayının da böyle olduğunun altını çizen Güçlü, şunları söyledi: "Ciddi bir hedef şaşırtması oldu. Denildi ki 'Batman'da kullanılan mayın PKK'nın kullanmadığı mayındı.' Üstelik bu haberin, nereden basına sızdığı da bilinemiyor. Kim bunu sızdırdı ve hangi araştırmanın sonucunda sızdırdı onu da bilmiyoruz. Mayınlar bir günde bile el değiştirebilir. Mayın farklı olmasına rağmen PKK onu kabul etmek zorunda kaldı. Şöyle bir problem var; önce PKK bunu reddetmek durumuna girdi. Ama sonra PKK ile ortak iş yapan, Öcalan ile iş yapan merkez, onlara 'siz bunu üstlenmek zorundasınız' demiş de olabilir. Kim yaparsa yapsın bu ortak iştir. Başka sivil eylemlerde de ilk başta reddedildi, sonra kabul ettirildiğini gördük."

PKK'nın 'yapmadım' dese de bunun sorumluluğunun altından kalkamayacağını vurgulayan Güçlü, örgütün Hakkâri'de etkin olduğunu ve bu bölgede yüzde 98 boykota uyulduğuna dikkat çekti.

HAKKARİ'DEKİ SALDIRIYI ÖCALAN DA ELEŞTİRDİ
 
MAYINLI SALDIRI İLE İLGİLİ İKİ YENİ BİLGİ
 
MAYINLI SALDIRIYI YAPANLAR BELLİ OLDU
 
İNTİKAM İÇİN 9 KÖYLÜYÜ ÖLDÜRDÜLER
 
PKK'NIN KORKUNÇ YÜZDE 58 PLANI
 
GÜL: SUÇLU HEMEN DEVLET OLUR
 
POLİSE BOMBALI TUZAK: 6'SI POLİS, 10 YARALI
 
KCK: ORAYA ASKER ÇANTASI BIRAKTIK
 
"TERÖRÜN ÖDETTİĞİ BEDEL KARŞILIKSIZ KALMAYACAK"
 
YOLCU MİNİBÜSÜNE MAYINLI SALDIRI: 9 ÖLÜ
 
16 Eylül 2010 - 10:27:56
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

17:03MARET ürünlerinde de bakteri çıktı
16:56Akdamar Kilisesi'nde 95 yıl sonra ilk nişan töreni
16:40KPSS'de full çeken asker ve yakınları
16:10Güvenlik zirvesi sona erdi
15:16Kur'an'a karşı ABD bayrağı yaktılar
15:03Şemdinli'de minibüse bombalı saldırı
14:17Şahin: Kopya çekenler insanlık suçu işledi
14:15Erdoğan başkanlığındaki güvenlik zirvesi başladı
14:09Akdamar'da 95 yıl sonra ilk ayin hoparlörden
13:56Hakkari'deki saldırıyı Öcalan da eleştirdi
13:43Akdamar Kilise'nde ayin başladı
13:41Öğretim elemanlarının KPSS çetesi çökertildi
13:09Ağrı'da çatışma: 5 kişi hayatını kaybetti
12:38Mayınlı saldırı ile ilgili iki yeni bilgi
12:06KPSS çetesinden 19 kişi adliye çıkarılacak
12:05YAŞ mağdurları hesap soracak
11:34Akdamar kilisesinde tarihi ayin başladı
10:18Menderes'in idamına bahane 10 konuşma
09:57Rus kuklası Kadirov'dan Türkiye'ye şok suçlama
09:46KPSS çetesi teknolojide sınır tanımamış
09:41Askerlerin posterli sivil toplantısını polis bastı
09:31Askerliği sona erdi sivil cezaevine gitti
18:29Virüslü hamburger iddiasını yalanladı
18:24"Ayin yapmak isteyen için birçok kilisemiz var"
17:15Mehmetçik yaralı PKK'lıyı saatlerce taşımış
16:49İskenderun ve Dörtyol saldırıları aynı elden
16:33Belediyenin evi, 2 aydır bombacıların elindeymiş
15:40Suçlu bulundu, BDP hâlâ devleti suçluyor
14:50İstanbul'da Pazartesi toplu taşıma ücretsiz
14:49Dörtyol'da emniyet tedbirleri artırıldı
Daha fazla haber göster
14:46Afyon, İKÖ'ye ev sahipliği yapacak
14:17Adana Valisi'nden Gaziler Günü mesajı
14:14El-Cezire'den muhteşem referandum analizi
13:49Ölüm kavşağına EDS yerleştirilecek
13:45İnegöl'deki olayların örgütsel bağı yok
13:10 Atalay, mobese binasının açılışını yapacak
13:08Bürokraside hizmet denetimleri başladı
12:17Mayınlı saldırıyı yapanlar belli oldu
11:47"Hakkari'de Ergenekon devrede"
11:31Atalay: Şehit ve gaziler devletimizin güvencesi
11:07THY'nin uçağı playstation yüzünden inmiş!
11:01"Geleceklerini kendi elinizle karartmayın"
10:53Kanadoğlu: Eğer İran yardım etmişse...
10:46Adım Menderes, diye nüfusumu çıkarmadılar
10:36Başörtüsü hapishaneye giremez
10:35"THY uçağında bomba var" ihbarı asılsız çıktı
10:27Özek: Evet yargı kaybetti ama...
10:25THY uçağında bomba ihbarı
10:10İstanbul'da bazı yollar yarın trafiğe kapatılacak
09:31İntikam için 9 köylüyü öldürdüler
09:21Dünya onu tartışıyor
09:18İslami kuruluşlardan dev adım
09:05İnternet bankacılığı kullananlar dikkat!
09:00'Çorba parası' teklif eden yandı
08:43Evren için YSK'nın kararı bekleniyor
08:39Tartıştığı patronunun aracını yaktı
08:35Cumhurbaşkanı Gül ABD'ye geldi
07:57KPSS’de Eğitim Bilimleri testi iptal
07:32KPSS kopyacıları bakın kim çıktı...
07:28Hükümetin boykot planı hazır
07:25Emekli albaydan JİTEM itirafı
07:22PKK'nın korkunç yüzde 58 planı
07:15Halkı muayenehaneye yedirmem
07:1366. maddeye Hrant Dink ayarı
20:54ÖSYM erteleme nedenini açıkladı
18:06Rusya: Türkiye'de demokrasi güçleniyor
18:00Adalet Bakanlığından "YARSAV" açıklaması
17:54Cumhurbaşkanı Gül, 9 günlük ABD turuna çıktı
17:33Eroğlu, Denktaş ve Talat biraraya geldi
16:58Güner, Başkan Kocaoğlu'nu ziyaret etti
16:50BDP'liler Hakkari saldırısını kınadı
16:43Kocaelispor'da dayak olayı
16:41Gül: Suçlu hemen devlet olur
16:27Zehirlenen 18 MKEK işçisinin durumu...
16:26Berdimuhamedov: Anlayış ve saygı vardı
16:17Erdoğan'dan Menderes'e taziye mesajı
16:12İdam hükmünü getiren polis ağlıyordu
16:04GHD:"Referandum sonuçları bir reformdur"
15:33Boykotçular da Evren için mahkemeye gidiyor
15:25Siverek Platformu'ndan Evren'e suç duyurusu
15:20YARSAV,değişikliğin açıklanmasını istiyor
15:18Polise bombalı tuzak: 6'sı polis, 10 yaralı
15:03Gül, çocuklarla fotoğraf çektirdi
14:55Temizöz ile KCK sanığı Erbey davada tartıştı
14:32Faili meçhul cinayetler davasına devam edildi
14:08EDP Kayseri de suç duyurusunda bulundu
13:57Anayasa paketi yeni yasalarla desteklenmeli
13:17Bu tesis İzmir'i susuzluktan kurtaracak
13:16Hasan Polatkan'ın eşi konuştu
13:14NYT: Türkler darbelerden usandığını gösterdi
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Ahmet ÖZCAN
Referandum savaşları sonunda cephelerde son durum
 
 
Necmettin EVCİ
Çarpıldılar
 
 
Sami NOGAY
ÖSYM ve METEKSAN ilişkileri
 
 
 
 
Gözaltına gelen subaya hanım kahve yaptı
 
Menderes'in idamına bahane 10 konuşma
 
Mayınlı saldırı ile ilgili iki yeni bilgi
 
Ağrı'da çatışma: 5 kişi hayatını kaybetti
 
Öğretim elemanlarının KPSS çetesi çökertildi
 
 
 
 
 
 
Boş bir çuvalın dik durması zordur.
Benjamin Franklin
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.492
1.502
 
 Euro
1.944 1.959
 
 Sterlin
2.316 2.360
 
 Altın
61.45 61.89
 
 IMKB
63862  
 
 
Bağış, U2 konserini anlatıyor...
 
'U2'yu izlediğimiz statta Balyoz'da yapılacakları anımsadım ve ürperdim'
 
 
 
 
  Yanından geçen eski arkadaşlarının seslenmesiyle gerçek adı ortaya çıktı...  
 
 
 
  Türkiye'de 100 bin üzerinde takipçisi olan twitter Türkçe oldu ama bu durum Ece Erken'in pek hoşuna gitmedi.    
 
 
 
 
Referandum sonucunu nasıl buldunuz?
 
Evet oranını daha yüksek bekliyordum
 
Hayır oranını daha yüksek bekliyordum
 
Evetçiler iktidar gücünü kullandı
 
CHP ve MHP yanlış politika izledi
 
 
 
 
 
 
 Mostbet AZ

 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin