DOLAR 1.503 - EURO 1.964 - ALTIN 62.06 - IMKB 60608
Cumartesi 18 EYLÜL 2010
Yazar okulu başlıyor Ücret asgari, tehlike azami İsrail'de 25 saatlik ölüm sessizliği Nurcan Taylan, silkmede dünya rekoru kırdı Taylan, koparmada altın madalyanın sahibi oldu Kore hızlı trenin de hızlısını yaptı Kayseri'de 5 bin 40 paket kaçak sigara ele geçirildi Fırıncılar Birliğinden "zam" açıklaması Rusya 50 adet Boeing satın alıyor Rusya: Türkiye'de demokrasi güçleniyor habertaraf.com
 
 
 
Aleviler Kılıçdaroğlu’nu nereye taşıyacak?
 
 
 
 
Sinan KARAKAŞ
Milletin fendi, statükoyu yendi
 
 
 
Okur Temsilcisi
Hırsızlığın yeni adı: Bir internet sitesi
 
 
 
 
Süleymân Hilmi Tunahan Hazretleri
 
 
 
 
 
Hürriyet
Ahmet HAKAN
Yeni başlayanlar için statüko
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Brüksel’de başka, Ankara’da başka konuşma!
 
 
Bugün
Ahmet TAŞGETİREN
İnisiyatif
 
 
Vakit
Ali İhsan KARAHASANOĞLU
BDP, Ergenekon’un neresinde?
 
 
Radikal
Cengiz ÇANDAR
Üçe bölünme yok, 'akıl tutulması' var
 
 
Akşam
Çiğdem TOKER
'İmralı' ile 'okyanus ötesi'
 
 
Sabah
Emre AKÖZ
Okul boyutu sandık boykotu kadar önemli
 
 
Milliyet
Fikret BİLA
Baykal’a göre CHP “iki anahtarlı kasa” gibi
 
 
Milli Gazete
Gökçen GÖKSAL
Kızıldeniz’den sağa dönmek
 
 
Bugün
Gülay GÖKTÜRK
Barışa mayın
 
 
Sabah
Haşmet BABAOĞLU
Yoksul "evet"çiler ve yoksullaşmış "hayır"cılar!
 
 
Yeni Şafak
İbrahim KARAGÜL
'AK Parti'ye İran parası' iddiasını kim servis etti?
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
Kan üzerinden pazarlık yapılıyor
 
 
Star
Mehmet ALTAN
ABD Anayasası’nda kaç madde var?
 
 
Zaman
Mümtaz'er TÜRKÖNE
Menderes artık rahat uyuyor
 
 
Radikal
Murat YETKİN
Çiçek: Mayın görüşmeyi engelledi
 
 
Radikal
Oral ÇALIŞLAR
Kürt sorununda kalıcı 'ateşkes' için
 
 
Vatan
Reha MUHTAR
Kılıçdaroğlu'na iş dünyasının CHP'yi tuttuğu yalanı söyleniyor...
 
 
Yeni Şafak
Salih TUNA
Bu köşe yazarını aranızdan ayıklayın!
 
 
Star
Şamil TAYYAR
Kürt ittihatçılar, derin devlet ve global Ergenekon
 
 
Hürriyet
Yılmaz ÖZDİL
Googoosh
 
 
 
 
Ercan AKSOY
 
Mustafa YILDIZ
 
 
 
Türkiye Sezen Aksu'ya sahip çıktı
 
 
 
GAZİANTEP- Sezen Aksu'nun ismi Gaziantep'te bir sokağa verildi. AK Parti İzmir Konak İlçe Başkanı da Konak Belediyesi meclis toplantısında Çankaya Mahallesi'ndeki '145 sokak' isimli sokağın isminin 'Sezen Aksu' olarak değiştirilmesi için önerge vereceğini açıkladı.
 
Gaziantep'te bir sokağa Sezen Aksu ismi verildi. Gaziantep Büyükşehir Belediye Meclisi, Şehitkamil ilçesindeki Mücahitler Mahallesi 35 No'lu sokağın adını Sezen Aksu Sokağı olarak değiştirdi. Sokağa ilerleyen günlerde Sezen Aksu'nun adının yazılı olduğu tabela asılacak.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Meclisi eylül ayı toplantısında, bir sokağa sanatçı Sezen Aksu'nun adının verilmesi için verilen teklif gündeme getirildi. Toplantıda, Mücahitler Mahallesi 35 No'lu sokağa sanatçı Sezen Aksu'nun adının verilmesi kararlaştırıldı. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, Cihan'a yaptığı açıklamada, Gaziantep'e yeni bir vizyon katmaya çalıştıklarını, bunlardan bir tanesinin de şehre yeni kazandırılan uluslararası boyuttaki kongre ve kültür merkezi olduğunu kaydetti. Şehitkamil Belediyesi tarafından yaptırılan bu kongre merkezinin Gaziantep'e çok büyük katkı sağlayacağını belirten Güzelbey, kongre merkezinin bulunduğu sokağa da Sezen Aksu'nun isminin verileceğini dile getirdi.

Konuyu meclise taşıdıklarında 3 kişi dışında meclis üyelerinin hepsinin kendilerine destek verdiğini aktaran Güzelbey, "3 arkadaşımız karşı çıktı. Ama büyük bir çoğunlukla bu isim benimsendi. Sezen Aksu ülkemizin yetiştirdiği çok önemli sanatçılardan bir tanesidir. Olayın kesinlikle bir popülist tarafı yoktur. 'Sezen Aksu şöyle dediği için biz böyle yaptık', veyahut da 'onlar ismini söktükleri için biz böyle yaptık' gibi noktalara çekmek son derece yanlıştır. Keşke Sezen hanımın ismini duvardan indirmeselerdi, hayırlı olsun diyelim. Olayları basite indirgemeden bu kararın önemli olduğuna inanıyorum." dedi.

Türk müziğine hizmet vermiş olan bir sanatçının ismini Gaziantep'te yaşatacakları için son derece mutlu olduklarını kaydeden Güzelbey, Sezen Aksu'ya İletişim Danışmanı aracılığı bilgi verildiğini ifade etti. Sezen Aksu ile direkt görüşme şanslarının olmadığını anlatan Güzelbey, Sezen Aksu'yu en kısa zamanda ziyaret ederek Gaziantep'e davet edeceklerini kaydetti.

Sezen Aksu isminin bir sokağa verilmesi için AK Parti önerge verecek

İZMİR- Referandumda 'evet' dediği için babasının evininin bulunduğu sokaktan adının bulunduğu tabela indirilen İzmirli sanatçı Sezen Aksu'ya, AK Parti Konak İlçe Başkanlığı sahip çıktı. İlçe Başkanı Latif Özkan, önümüzdeki ayın ilk haftası yapılacak Konak Belediyesi meclis toplantısında, AK Parti gurubunun, Çankaya Mahallesi'ndeki '145 sokak' isimli sokağın isminin 'Sezen Aksu' olarak değiştirilmesi için önerge vereceğini söyledi. Ünlü sanatçının eski kiracısı olduğunu, Urla'nın Zeytinalan köyünün Çamyuva mevkiindeki evinde kaldığını hatta 'Sarı Odalar' şarkısını da burada yazdığını kaydeden Özkan, Sezen Aksu'nun isminin bulunduğu tabelanın İzmir gibi demokrat bir şehirde indirilmesine tepki gösterdi.

Sezen Aksu'nun isminin bulunduğu sokaktaki tabelanın Konak Belediye Meclisinin kararının bulunmadan asılmasına da anlam veremediklerini ifade eden Özkan, "Bir sokağa isim tabela asmakla olmuyor. Her şeyin olduğu gibi bunun da resmi prosedürü bulunuyor. Meclis karar alır ve o tabela asılır. Kimse de o tabelayı indiremez." diye konuştu.

Özkan, verdikleri önergenin Konak Belediye Meclisince Ekim ayında kabul edilmesi durumunda tabelayı tekrar aynı yere asmak için Sezen Aksu'yu da davet edeceklerini belirtti.

Sezen Aksu'ya CHP İzmir İl Başkanı Nalbantoğlu da sahip çıktı

İZMİR- Referandumda 'evet' dediği için babasının evininin bulunduğu sokaktan adının bulunduğu tabela indirilen İzmirli sanatçı Sezen Aksu'ya, CHP İzmir İl Başkanı Rıfat Nalbantoğlu da sahip çıktı.

Nalbantoğlu, yaptığı açıklamada, Sezen Aksu'nun İzmir'e, Türkiye'ye mal olmuş bir sanatçı olduğunu söyledi. Nalbantoğlu, "İzmir'de bir sokağının bulunması bence bir sakınca içermez." diye konuştu.

Referandumda Sezen Aksu'nun 'evet' oyu kullanacağını açıklamasını doğal karşıladığını açıklayan Nalbantoğlu, Konak Belediyesi Meclisi'nin daha önce sokağa Sezen Aksu'nun isminin verilmesi yönünde bir karar alıp almadığını bilmediği ifade etti.

'CHP'nin sokağa Sezen Aksu'nun isminin verilmesi yönünde Konak Belediyesi Meclisi'ne önerge verip vermeyeceğinin' sorulması üzerine Nalbantoğlu, "Sonra bakarız" dedi.

Sezen Aksu'nun babası Sami Yıldırım: Kızımın isminin sokağa verilip verilmemesi bizi ilgilendirmiyor

İZMİR- Ünlü sanatçı Sezen Aksu'nun babası Sami Yıldırım, kızının adının bulunduğu tabelanın sokaktan indirilmesinin kedilerini hiç ilgilendirmediğini açıkladı.

Sami Yıldırım'ın evinin bulunduğu İzmir'in Konak ilçesine bağlı Çankaya Mahallesi'ndeki 145. sokağın başındaki 'Sezen Aksu Sokağı' tabelası, sanatçının referandumda 'evet' oyu kullanacağını açıklamasından sonra kimliği belirsiz kişi veya kişilerce indirildi. Sokağa kızının isminin verilip verilmeyeceğinin kendilerini hiç ilgilendirmediğini ifade eden baba Yıldırım, tabelanın indirilmesini ise "nasibini almamış olanların davranışı olarak" nitelendirdi.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile Çankaya Mahalle Muhtarı Metin Bekar'ın bu konuda kendilerini mutlu eden açıklamalar yaptığını belirten Sami Yıldırım, sanatçı kızının adının olduğu tabelanın indirilmesini "demokrasinin cilveleri" olarak değerlendirdi. Referandumdan hayırlı sonuçlar alındığını, tartışmaların bittiğini ve bundan sonra da geleceğe bakmanın gerektiğinin altını çizen Yıldırım, "Gelecek çok güzel şeyler vaat ediyor. Ufukta aydınlık göründü. Artık Türkiye kendi başına her şeye karar verebilecek, milletini huzur ve saadete kavuşturabilecek her türlü tedbiri rahatlıkla almaya başlamıştır. Bununla ilgili engeller; zaman zaman bütün engellere rağmen aşılıyor ve istenilen sonuca da ulaşılabiliyor." diye konuştu.

Referandumdan önce kızı Sezen Aksu gibi 'evet' diyeceğini açıklayan bu ülkeye malolmuş sanatçılara mahalle baskısı yapıldığını belirten Yıldırım, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak ülkenin, milletin ve devletin yararına olan her türlü çalışmanın yanında olduklarını anlattı. Yıldırım, "Böyle küçücük kişisel menfaatleri, milletin yüksek menfaatleri söz konusu olduğunda bir kenara bırakmayı bilmemiz lazım. Yani yüce milletimiz söz konusu olduğunda akan, akan sular durur." dedi.

14 Eylül 2010 - 10:17:02
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

20:29Baykal'dan 'hayır' diyen Manavgatlılara teşekkür
20:13Kılıçdaroğlu, polemiğe girmek istemedi
18:27AK Parti'li Sıvacıoğlu oyunu kullandı
18:06Yazıcı: EXPO 2020 adaylığına tam destek
17:44"Şapkadan tavşan çıkarma siyaseti bitti"
17:31Baykal'dan Sav'a jet cevap
16:3925 yıllık CHP'li, 260 üyeyi aldı götürdü
15:51MHP'li Vural: Kaygıları anlıyoruz
15:30Çöpleri CHP genel merkezine getirdiler
15:08"12-17 Eylül 'Demokrasi Haftası' olsun"
15:01"Her BDP görüşmesi öncesi bomba patlıyor"
14:47"Baykal'ın fantezileriyle uğraşacak vaktimiz yok"
13:53İktidar sarhoşluğu ile hazırlamadık
13:52Erdoğan, Özal'ın kabrini ziyaret etti
13:22CHP'li Kart, 'komitacı' sözünün arkasında
12:53Taner Yıldız: Gazi ve şehitler vatanı için öldü
12:22Eroğlu: Gazileri unutmayacağız
12:21Kurtulmuş, büyükelçiye SP'nin farkını anlattı
12:17'MHP, BDP gibi olmak istemiyorsa yumuşamalı'
12:16Pazar günü yeniden referanduma gidecekler
11:44MHP'den, 'hayır' oylarını sahiplenen CHP'ye tepki
11:24Gandi'ye benzerliği Belçikalı bakanı şaşırttı
10:22Böyle konuşma kredin zayıflar
09:45Tehdit varken boykota inanmak safdillik
09:27Erdoğan'dan BDP'ye sert yanıt
08:53CHP'de büyük sürpriz: Baykal...
08:50Baytok: Baykal'ın kütüğü bendeydi
08:33"Neden hep Erdoğan kazanıyor"a cevap
00:43Aleviler Kılıçdaroğlu’nu nereye taşıyacak?
23:08Erdoğan'dan Demirtaş'a sert yanıt
Daha fazla haber göster
21:43Oy kullanımını gasp eden parti demokratik olamaz
17:20Cindoruk'tan tarihî itiraf: 49 yıl geciktik
17:01Giresun'da hayır oylarını paylaşamadılar
16:59CHP İzmir Kadın Kolları Başkanı değiştirildi
16:49Şahin: Eğitim boykotunun faydası ne?
16:38Erdoğan: %58'i değil %42'yi analiz ediyoruz
16:35EDP, darbeciler için suç duyurusunda bulunacak
16:07Yeni anayasa için uzlaşma çağrısı
15:52"Isparta'da sonuç ne ise Türkiye'de o çıkar"
15:34Ergün: Erdoğan aday olursa ilk turda seçilir
14:39MHP'de hilalci-bozkurtçu kavgası
14:38Bahçeli "evet" diyen vatandaşları suçladı
14:16CHP'li Kart: Partimizde komitacı anlayış var
13:50Erdoğan, Bağımsız Türkiye'yi kabul etti
13:49Şahin: Polatkan ve Zorlu ülkeye katkıda bulundu
13:38AKP İl Başkanı: Kimseyi görevden almayacağız
13:07CHP ve MHP'de toplu istifa
12:56AK Parti'li İpek: Yapılan harcamalar faturalı
12:45Demirtaş, Temizöz davasını izleyecek
12:41Kılıçdaroğlu VIP'den geçirilmedi
11:47Kılıçdaroğlu'na bilgi 'BAĞIŞ'lamış
11:47CHP ve MHP'nin itirazı reddedildi
11:05Edirne'de evet diyen köye teşekkür ziyareti
10:02Türk ve Tuğluk, devletin zirvesi ile görüşecek
08:56"Menderes'in kabrine gitmek isterim ama..."
08:44BDP boykotun ucunu kaçırdı
00:38Toplum, önündeki barajı aştı
00:03Evet, siyasal mühendislik değil toplumsal gerçeklik
21:45Kılıçdaroğlu: Parti anayasası istemiyoruz
18:58Muhalefetin tavrına Nasrettin Hoca fıkrası
17:31Saadet Partisi'nden 'Yeni Anayasa Platformu'
17:13Kavaf: Halkın irade beyanı sevindirici
17:01CHP: MHP'nin hiç katkısı olmadı ki!
16:43SP kongresinin duruşması yapıldı
16:33SP, yeni anayasa için harekete geçti
16:33"Anayasa değişikliği Sevr'e çok benziyor"
16:27Berhan Şimşek'in köyünden,yüzde 79'evet'
16:02Refandum için en çok il gezen 3. siyasetçi
15:43Kılıçdaroğlu'ndan Baykal'a cevap
15:33Eski İl Başkanı: 75 derken 63 başarı değil
15:32Davutoğlu, Türkmen mevkidaşı ile görüştü
15:30Afyon'dan 5 alan MHP, referandumda bitti
15:17Başkan Akkaya: CHP çelişkiye düştü
15:13CHP, Sezen Aksu'ya karşı samimi mi?
15:07Aksu muhalefetten yeni anayasa desteği istedi
15:03CHP'li Ayhan kurultaya ihtiyaç var dedi
14:56CHP'li Akaydın'a 'hakaretten' tazminat
14:53Çuhadaroğlu: Laiklik ilkesi hiç uygulanmadı
14:36Yüksek orandaki 'evet' sorumluluğumuzu artırdı
14:08Kabak:Karar alınana kadar görevimdeyim
13:45Özal'ın kurmayı: CHP ve MHP'nin sonu ANAP gibi
13:30Darbecilere suç duyurusunda bulundular
12:30Baykal sonunda suskunluğunu bozdu
12:02Değirmenci'nin durumu Cuma günü belli olacak
10:56Niran Ünsal kafasına sıkıp gidecek mi?
10:20Yüzde 50’nin üstünde oy almanın sırrını sordu
10:10MHP tabanı ‘hayır’ fermanını dinlemedi
09:53Sessiz ve kansız devrim
09:35CHP'den halen cevap gelmedi
09:12MHP tabanı bize kayabilir
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Ayşe Büşra ERKEÇ
Mezarlıkları kırkayaklar sarmış
 
 
Emine K. ARSLANER
Siz hiç mağaraya çekildiniz mi?
 
 
Ercan AKSOY
Kemal Kılıçdaroğlu – Aykut Kocaman - 1
 
 
Fahrettin DAĞLI
Diyarbakır'da olup bitenler ve mahalle baskısı
 
 
Mustafa YILDIZ
Bir “Çeşme” Başında (*)
 
 
Necmettin EVCİ
Siyasi düzlem yeniden şekilleniyor
 
 
 
 
Amatör spor kulüplerine malzeme dağıttıldı
 
KCK: Oraya asker çantası bıraktık
 
Erdoğan Menderes'in kabrinde
 
Korkut Özal: Kardeşimi Ergenekon öldürdü!
 
KPSS sorularını Meteksan mı sızdırdı?
 
 
 
 
 
 
Haksızlığa sapıp bütün insanlar seni takip edeceğine, adaletle hareket edip tek başına kal, daha iyi.
Gandi
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.493
1.503
 
 Euro
1.949 1.964
 
 Sterlin
2.324 2.370
 
 Altın
61.62 62.06
 
 IMKB
60608  
 
 
Türkiye için en iyisi parlamenter sistem...
 
'Akil Adam' Dışişleri eski Bakanı İlter Türkmen referandum sonrasında tartışmalara yol açan 'Başkanlık' sistemiyle ilgili soruları yanıtladı.
 
 
 
 
  Altın Portakal Film Festivali daha açılmadan spekülasyonlar başladı. İsmail Hacıoğlu’nun ödül bekleyenler arasında olması, ön jürideki eşi Vildan Atasever’e bağlandı. Atasever, iddialara ateş püskürüyor  
 
 
 
  OSLO- Meleklerle görüştüğünü iddia eden Norveç Prensesi, bu bilgisini paylaşmak için 2 bin 600 dolar alıyor.    
 
 
 
 
Referandum sonucunu nasıl buldunuz?
 
Evet oranını daha yüksek bekliyordum
 
Hayır oranını daha yüksek bekliyordum
 
Evetçiler iktidar gücünü kullandı
 
CHP ve MHP yanlış politika izledi
 
 
 
 
 
 
 

Mostbet AZ

 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt https://www.krufarhiv.com/ (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin