DOLAR 1.505 - EURO 1.968 - ALTIN 61.73 - IMKB 60608
Cuma 17 EYLÜL 2010
Lahmacundan elbise, kısmet olmaz herkese Türkiye ve İran arasında anlaşmalar imzalandı Erdoğan'dan Demirtaş'a sert yanıt İşçi minübüsü kaza yaptı: 2 ölü, 7 yaralı Kartal 90. dakikada maçı kopardı Mehmet Akif'in Mısır'daki evi müze yapılmalı Oy kullanımını gasp eden parti demokratik olamaz Yunanlıların Ayasofya hayali depreşti F-135 savaş uçağı motorunu biz üreteceğiz Merkez Bankası, faizleri 25 puan indirdi habertaraf.com
 
 
 
Toplum, önündeki barajı aştı
 
 
 
 
Sinan KARAKAŞ
Milletin fendi, statükoyu yendi
 
 
 
Okur Temsilcisi
Hırsızlığın yeni adı: Bir internet sitesi
 
 
 
 
Süleymân Hilmi Tunahan Hazretleri
 
 
 
 
 
Vakit
Abdurrahman DİLİPAK
Evren ve şürekâsı yargılanabilir
 
 
Hürriyet
Ahmet HAKAN
Neden hep o kazanıyor?
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Huzurlarınızda Abdurrahman Bey!
 
 
Radikal
Akif BEKİ
Ve Baykal düğmeye bastı
 
 
Milliyet
Aslı AYDINTAŞBAŞ
Davetsiz misafir
 
 
Sabah
Emre AKÖZ
Doğan'ın hayalini sandığa Bahçeli gömdü!
 
 
Star
Ergun BABAHAN
Asıl CHP’den korkun!
 
 
Bugün
Erhan BAŞYURT
Millet iradesi böyle mi okunur?
 
 
Yeni Şafak
Fehmi KORU
MHP: Yanlış tezi yanlış insanlarla savunursan...
 
 
Sabah
Hıncal ULUÇ
"İnanılmaz" ama siz gene de inanın!..
 
 
Milli Gazete
Kazım ARSLAN
Teşbihte hata olmaz
 
 
Sabah
Mahmut ÖVÜR
Baykal neden kurultay istiyor?
 
 
Yeni Şafak
Mehmet ŞEKER
Baykal en azından oy kullanabiliyordu
 
 
Radikal
Murat YETKİN
CHP'nin hatası ve faturası
 
 
Vatan
Okay GÖNENSİN
20 Eylüle kadar (PKK ateşkesi bitiyor)
 
 
Akşam
Oray EĞİN
Yahudilerle aramı bozuyorum
 
 
Zaman
Şahin ALPAY
Türkiye üçe mi bölündü?
 
 
Yeni Şafak
Salih TUNA
Öcalan "Evet" oylarından pay istiyor!
 
 
Hürriyet
Yılmaz ÖZDİL
MHP
 
 
 
 
Emine K. ARSLANER
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
 
Necmettin EVCİ
 
Aliya RAHTE
 
Alper GÜRKAN
 
 
 
MHP'li Bıçakçıoğlu: Bahçeli görevi bırakmalı
 
 
 
TRABZON- MHP'li Bıçakçıoğlu: Bahçeli'nin görevi bırakmasını bekliyorum.
 
MHP Trabzon eski Milletvekili Orhan Bıçakçıoğlu, referandumda tabanın MHP yönetimine büyük bir tokat attığını belirterek, "Ben Sayın Devlet Bahçeli'nin görevi bırakmasını bekliyorum." dedi. Bıçakçıoğlu, referandum öncesinde 'evet' oylarının yüzde 55-60 arasında çıkmasını beklediğini dile getirdi. MHP yönetiminin stratejik hata yaptığını kaydeden Bıçakçıoğlu, MHP'nin Ülkücü hareketin temel ideolojisi olan Türk-İslam ülküsünden saptığını ve gerçek mecrasından çıktığını savundu. Bıçakçıoğlu, isyanlarının buna olduğunu, yoksa MHP ile bir sorunlarının bulunmadığını vurguladı.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin bir paranoyanın etrafında dönüp durduğunu ileri süren Bıçakçıoğlu, dün yaptığı açıklamadan da Bahçeli'nin referandum sonuçlarını iyi analiz edemediğinin görüldüğüne işaret etti. Son 10 yılda MHP'nin asli ideolojisi ile oynandığı iddiasını tekrarlayan Bıçakçıoğlu, yapılması gerekenin, MHP'nin asli ideolojisine biran önce dönmesi olduğunun altını çizdi.

Ülkücülerin son birkaç seçimdir MHP'ye oy vermediğini ifade eden Bıçakçıoğlu, "Maalesef bugün Ülkücülerin yüzde 80'i MHP'de değil, MHP'yi yönetenlerin de yüzde 80'i Ülkücü değil. Sayın Bahçeli geçmişte Ülkücülere söven ne kadar insan varsa onları parti yönetimine aldı ama Ülkücülerle tokalaşmadı, onların derdiyle ilgilenmedi." dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, referandum sürecinde idam edilen Ülkücü gençlerden Mustafa Pehlivanoğlu'nu anmasını kendilerini memnun ettiğini hatırlatan Bıçakçıoğlu, şöyle devam etti: "Ama Sayın Bahçeli buna tepki gösterdi. Başbakan bunda samimi miydi, oy için mi yaptı bilemeyiz ama o isimleri zikretmesi bile bizi memnun etmiştir. Çünkü 12 Eylül'ün gerçek mağdurlarının Ülkücüler olduğu görüldü. Ümraniye'de 5 ülkücü işçiyi işkenceyle şehit edenler aftan yararlanıp sokakta gezerken, 1989 yılında Gümüşhane'nin Şiran ilçesinde 8 askerimizi şehit edenlerin aftan yararlanıp dışarı çıkarken, 30 yıldır hala ceza evinde yatan ülkücü olduğunu tüm Türkiye öğrendi."

"12 EYLÜL HUKUKUNUN VERDİĞİ KARARLAR YOK SAYILMALI"

Başbakan'ın samimiyetini bundan sonra göreceklerini dile getiren Orhan Bıçakçıoğlu, beklentilerini şöyle dile getirdi: "Bizim AK Parti'den beklentimiz, en kısa zamanda 12 Eylül 1980 döneminde, 12 Eylül hukukunun, sıkı yönetim mahkemelerinin sağına soluna bakınmadan verdiği bütün kararların sonuçlarıyla beraber yok hükmünde olduğunu sağlayacak bir kanuni düzenleme yapmasıdır. 12 Eylül döneminde sorgu sual yapılmadan vatandaşlıktan, üniversiteden, mesleğinden atılan, tutuklanan, ceza alan, cezasını almış yatmış çıkmış, her yerde sıkı yönetimin ve 12 Eylül sürecinin vermiş olduğu bütün mahkeme kararlarının yok hükmünde olduğuna dair bir kanun çıkartıp, 12 Eylül mağdurlarının hakkını teslim etmesini Sayın Başbakan'dan Ülkücüler olarak bekliyoruz."

"BAHÇELİ BAŞKA PARTİ KURSA YÜZDE 1 DAHİ OY ALAMAZ"

12 Eylül döneminde 9 yıl ceza evinde yatmış, işkencelerde 18 dişi kırılmış bir Ülkücü olarak partisinin hala MHP olduğunun altını çizen Bıçakçıoğlu, partisinden beklentisini de Türk-İslam ülküsüne, Türk milliyetçiliği ideolojisine sahip çıkarak, halkla kucaklaşması, halkın değerlerine sırt değil yüzünü dönmesi olarak ifade etti.

Bahçeli'nin, kendisini 'ölene kadar genel başkan' ilan ettiğini söyleyen Bıçakçıoğlu, "Allah kendisine uzun ömür versin. Ama şu da bir gerçek ki MHP ismi olmadan Sayın Bahçeli bir hiç, gidip başka parti kursa yüzde 1 dahi oy alamaz. MHP'nin geçmiş misyonunu, o gücünü maalesef bu şekilde harcıyor... Sayın Bahçeli halk nezdinde 2002 Kasım seçimlerinde 'istifa ettim' diyerek bir prestij sağlamıştı. İstifa etmediğini, biz onun o makamı bırakmayacağını biliyorduk. Ayak oyunları ve seçtiği delegelerle tekrar genel başkanlığa döndü. Ama halk nezdindeki itibarını büyük ölçüde tüketti." diye konuştu.

"BÖLÜNME PARANOYASINA KENDİNİ KAPTIRMIŞ"

Devlet Bahçeli'nin görevi bırakmasını beklediğini belirten Bıçakçıoğlu, açıklamalarını şöyle sürdürdü: "Sayın Genel Başkan beş seçim, bir de referandum altı, hep aynı nakaratı yaptı, hep aynı sözleri söyledi. Bütün sözlerini alın üst üste koyun; 'Apo, PKK, bölünme, ülke parçalanıyor' beş seçimdir söylediği şey bu. Sayın Bahçeli'nin söylediği sözler maalesef toplumda karşılık bulmuyor. Acaba Sayın Bahçeli, temcit pilavı gibi aynı şeyleri söyleye söyleye bir beş seçim daha mı bekleyecek? Bir bölünme paranoyasına kendini kaptırmış, bu paranoya ile devamlı bir korkuyla siyaset yapmaya çalışıyor. Ama bu, halk nezdinde prim bulmuyor."

Devlet Bahçeli'nin referandum sonuçlarını iyi okumasını isteyen Bıçakçıoğlu, "Ege ve Akdeniz'in ikinci bandında alacağı yüzde 15-20 oy MHP'yi iktidara taşımaz. Ülkücüler de şunu biliyor ki MHP iktidar olamadıktan sonra oyu yüzde 15 olsa ne olur, 16 olsa ne olur, barajın altında kalsa ne olur. Zaten genel başkanın iktidara gelmek gibi bir niyeti de yok. İktidar olmak isteyen insan önünde 1,5 sene varken 3 Kasım 2002'de seçime gitmezdi. Bu ülkenin meselelerine çare bulmaya çalışırdı. Sıkıştığı zaman erken seçim lafını ortaya atıp gündemi değiştirmek istiyor ama bu da görüldüğü gibi herhangi bir kıymeti harbiyesi olmayan bir laf olarak unutulur." dedi.

"BAHÇELİ'YE GÖREVİ BIRAKTIRMAZLAR"

Orhan Bıçakçıoğlu, önümüzdeki günlerde MHP'de değişim yönünde bir hareketlilik olup olmayacağı sorusu üzerine şunları söyledi: "MHP her zaman hareketli bir partidir, isminde de hareket var zaten. Fakat MHP'nin üstündeki maalesef hareket alanını daraltmaktadır. Son üç genel kurulda MHP yönetimi ve MHP'nin akar organını oluşturan MKYK hepsinde de sil baştan yapılarak devşirme insanlarla; Ülkücü olmayan insanlarla doldurulmuş. Bugün teşkilatların büyük bir bölümü de bu şekildedir. MHP'ye gönül vermiş, burada uzun yıllar siyaset yapmış insanların çok büyük bir kısmı partinin dışında tutulmuş, küstürülmüş ve dağıtılmıştır. Onun için MHP'de bir hareketlenme olur mu olur ama Sayın Bahçeli bırakır mı? Bıraktırmazlar. Kendisine bu görevi bıraktırmazlar. Ama bizce Sayın Devlet Bahçeli siyaseten tembel bir insan. İki sene sınıfta üst üste kaldığın zaman okuldan atıyorlar. Bu beş seçimdir yeniliyor, bir de referandum altı. O hala 'ben bu okulu dışarıdan okuyacağım' diye gayret gösteriyor. Allah yolunu açık etsin."

CİHAN

13 Eylül 2010 - 16:00:50
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

23:08Erdoğan'dan Demirtaş'a sert yanıt
21:43Oy kullanımını gasp eden parti demokratik olamaz
17:20Cindoruk'tan tarihî itiraf: 49 yıl geciktik
17:01Giresun'da hayır oylarını paylaşamadılar
16:59CHP İzmir Kadın Kolları Başkanı değiştirildi
16:49Şahin: Eğitim boykotunun faydası ne?
16:38Erdoğan: %58'i değil %42'yi analiz ediyoruz
16:35EDP, darbeciler için suç duyurusunda bulunacak
16:07Yeni anayasa için uzlaşma çağrısı
15:52"Isparta'da sonuç ne ise Türkiye'de o çıkar"
15:34Ergün: Erdoğan aday olursa ilk turda seçilir
14:38Bahçeli "evet" diyen vatandaşları suçladı
14:33MHP'de hilalci-bozkurtçu kavgası
14:16CHP'li Kart: Partimizde komitacı anlayış var
13:50Erdoğan, Bağımsız Türkiye'yi kabul etti
13:49Şahin: Polatkan ve Zorlu ülkeye katkıda bulundu
13:38AKP İl Başkanı: Kimseyi görevden almayacağız
13:07CHP ve MHP'de toplu istifa
12:56AK Parti'li İpek: Yapılan harcamalar faturalı
12:45Demirtaş, Temizöz davasını izleyecek
12:41Kılıçdaroğlu VIP'den geçirilmedi
11:47Kılıçdaroğlu'na bilgi 'BAĞIŞ'lamış
11:47CHP ve MHP'nin itirazı reddedildi
11:05Edirne'de evet diyen köye teşekkür ziyareti
10:02Türk ve Tuğluk, devletin zirvesi ile görüşecek
08:56"Menderes'in kabrine gitmek isterim ama..."
08:44BDP boykotun ucunu kaçırdı
00:38Toplum, önündeki barajı aştı
00:03Evet, siyasal mühendislik değil toplumsal gerçeklik
21:45Kılıçdaroğlu: Parti anayasası istemiyoruz
Daha fazla haber göster
18:58Muhalefetin tavrına Nasrettin Hoca fıkrası
17:31Saadet Partisi'nden 'Yeni Anayasa Platformu'
17:13Kavaf: Halkın irade beyanı sevindirici
17:01CHP: MHP'nin hiç katkısı olmadı ki!
16:43SP kongresinin duruşması yapıldı
16:33SP, yeni anayasa için harekete geçti
16:33"Anayasa değişikliği Sevr'e çok benziyor"
16:27Berhan Şimşek'in köyünden,yüzde 79'evet'
16:02Refandum için en çok il gezen 3. siyasetçi
15:43Kılıçdaroğlu'ndan Baykal'a cevap
15:33Eski İl Başkanı: 75 derken 63 başarı değil
15:32Davutoğlu, Türkmen mevkidaşı ile görüştü
15:30Afyon'dan 5 alan MHP, referandumda bitti
15:17Başkan Akkaya: CHP çelişkiye düştü
15:13CHP, Sezen Aksu'ya karşı samimi mi?
15:07Aksu muhalefetten yeni anayasa desteği istedi
15:03CHP'li Ayhan kurultaya ihtiyaç var dedi
14:56CHP'li Akaydın'a 'hakaretten' tazminat
14:53Çuhadaroğlu: Laiklik ilkesi hiç uygulanmadı
14:36Yüksek orandaki 'evet' sorumluluğumuzu artırdı
14:08Kabak:Karar alınana kadar görevimdeyim
13:45Özal'ın kurmayı: CHP ve MHP'nin sonu ANAP gibi
13:30Darbecilere suç duyurusunda bulundular
12:30Baykal sonunda suskunluğunu bozdu
12:02Değirmenci'nin durumu Cuma günü belli olacak
10:56Niran Ünsal kafasına sıkıp gidecek mi?
10:20Yüzde 50’nin üstünde oy almanın sırrını sordu
10:10MHP tabanı ‘hayır’ fermanını dinlemedi
09:53Sessiz ve kansız devrim
09:35CHP'den halen cevap gelmedi
09:12MHP tabanı bize kayabilir
08:24CHP'deki gölge başkan etkisi
23:39Erdoğan: Önceliğimiz 26 maddeyi uygulamak
22:13AK Parti'den Başkanlık Sistemi açıklaması
20:47Okay: Halkın iradesine saygı duyulacaktır
20:39Gürsel Tekin, genel başkan yardımcısı oldu
14:39EDP: CHP başarısızlığı bile başarı gösteriyor
14:31Seydaoğlu : Referandum bir devrimdir
14:18Ağlayan öğrenciyi Nimet Anne teselli etti
14:15Dursun Güneş serbest bırakıldı
13:40Çağlayan: Referandum piyasaya moral
13:23"Hayır"cı başkana "Evet"ten takım elbise
13:17HAKPAR Genel Başkanı Bozel: BDP yanlış yaptı
13:02AK Parti'de "Başkanlık" sistemi tartışmaları
12:51AK Parti MYK toplantısı başladı
12:39"BDP'nin masrafları işçi maaşlarından" iddiası
12:31Başbakan Erdoğan'a tebrik telefonu yağdı
12:25Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusu
10:20Rakamlara göre BDP boykotta hayli başarısız
10:18Kurtulmuş'un basın toplantısı iptal edildi
10:17Türkiye Sezen Aksu'ya sahip çıktı
09:42Kısa günün kârı: İşte devletin 'boykot' kazancı
09:29CHP'de içeriden tuzak iddiası
09:23'En sağlıklı model başkanlık sistemi'
08:38Cem Uzan hastaneye kaldırıldı
08:36Yüzde 42'yi bile paylaşamıyorlar
08:25"Ey Türk! Titre ve kendine dön"
08:22Gökçek: Bizi rezil ettin Kılıçdaroğlu
22:37Kocaoğlu: Sezen Aksu adını kaldırmak yanlış
19:57Çelik: Muhalefet gereken dersi çıkartamadı
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
‘Hayır’cı mahallenin baskısı
 
 
Aliya RAHTE
“Darbecileri yargılarız” diyenler maval okuyor
 
 
Alper GÜRKAN
Müntehir MHP Üstüne Düşünceler
 
 
Emine K. ARSLANER
Dondurma kuyruğunda bekleyen milletvekili
 
 
Necmettin EVCİ
Siyasi düzlem yeniden şekilleniyor
 
 
Serdar AYDIN
Beyaz Kuğu’nun vedası…(Aşkım Tüfekçi’nin ardından)
 
 
 
 
Yolcu minibüsüne mayınlı saldırı: 9 ölü
 
Fethiye'de kaza: 2 asker şehit oldu
 
Askerler erken terhis edilebilir!
 
ÖSYM'de böcek de bulunamadı
 
Kara propaganda tetikçisi
 
 
 
 
 
 
"Kim oruçla geçirdiği Ramazan ayından sonraki Şevval ayında altı gün oruç tutarsa, bütün seneyi oruçla geçirmiş gibi olur"
Hadis-i Şerif (Müslim)
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.495
1.505
 
 Euro
1.953 1.968
 
 Sterlin
2.315 2.355
 
 Altın
61.29 61.73
 
 IMKB
60608  
 
 
Türkiye için en iyisi parlamenter sistem...
 
'Akil Adam' Dışişleri eski Bakanı İlter Türkmen referandum sonrasında tartışmalara yol açan 'Başkanlık' sistemiyle ilgili soruları yanıtladı.
 
 
 
 
  Habertürk gazetesi yazarı Güntay Şimşek'in İran'da gözaltına alındığı belirtiliyor.  
 
 
 
  Endonezyalı kadının 17 yıldır bu garip hastalıkla yaşadığı ve büyük acılar çektiği iddia ediliyor.    
 
 
 
 
Referandum sonucunu nasıl buldunuz?
 
Evet oranını daha yüksek bekliyordum
 
Hayır oranını daha yüksek bekliyordum
 
Evetçiler iktidar gücünü kullandı
 
CHP ve MHP yanlış politika izledi
 
 
 
 
 
 
 

Mostbet AZ

 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt https://www.krufarhiv.com/ (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin N1 casino her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin