DOLAR 1.499 - EURO 1.945 - ALTIN 61.40 - IMKB 60608
Salı 14 EYLÜL 2010
Dink ailesi, tazminatın tamamını bağışlayacak Polis aracına mayınlı saldırı: 2 yaralı Seyrantepe'de patlama Yunan medyası: Türkiye daha güçlü İngiltere Dışişleri Bakanı: AB yolunda önemli adım Dursun Güneş serbest bırakıldı Bursaspor'a UEFA'dan 360 kişilik takip Afganistan'da binlerce sahte seçmen kartı çıktı Yargı, İspir'de HES kurulmasına onay verdi Adanaspor'da ''Menteşe ''dönemi... habertaraf.com
 
 
 
Türkiye-Çin ilişkileri: Çin’in gözünde Türkiye
 
 
 
 
Murat KOÇAK
Hadi Hayırlı Traşlar…
 
 
 
Okur Temsilcisi
Hırsızlığın yeni adı: Bir internet sitesi
 
 
 
 
Nuri Aykon Hakk’a yürüdü
 
 
 
 
 
Vakit
Abdurrahman DİLİPAK
Kesin sonuç
 
 
Hürriyet
Ahmet HAKAN
Bu da bana kapak mı oldu
 
 
Radikal
Akif BEKİ
Ertesi gün için karanlık senaryolar
 
 
Radikal
Cengiz ÇANDAR
Bak, orada 58'e 42 yazıyor!
 
 
Akşam
Çiğdem TOKER
Kürt sorunu: CHP'siz olmaz
 
 
Sabah
Emre AKÖZ
Kılıçdaroğlu artırdığı oyları nasıl düşürdü?
 
 
Yeni Şafak
Fehmi KORU
Yüzde 58'in ne kadarı Ak Parti'nin?
 
 
Yeni Şafak
Hakan ALBAYRAK
Günümüzü gördük
 
 
Milliyet
Hasan CEMAL
Kılıçdaroğlu, ‘Baykal kafası’ndan kurtulabilir mi?
 
 
Zaman
İhsan DAĞI
Siyasete sivil ayar
 
 
Milli Gazete
Kazım ARSLAN
Referandum neticesi nasıl okunmalıdır
 
 
Sabah
Mehmet BARLAS
Referandum sonucu böyle mi değerlendirilir?
 
 
Bugün
Nuh GÖNÜLTAŞ
En büyük kaybeden, kılavuzu CHP olan MHP'dir...
 
 
Radikal
Oral ÇALIŞLAR
Halka güvenmeyelim peki neye güvenelim?
 
 
Vatan
Reha MUHTAR
Referandumdaki oyum!..
 
 
Hürriyet
Yılmaz ÖZDİL
Benden söylemesi (dört)
 
 
Vatan
Zülfü LİVANELİ
Bu tabloya iyi bak Kenan Evren!
 
 
 
 
Ahmet HAKAN
 
Zülfü LİVANELİ
 
Cengiz ÇANDAR
 
Aliya RAHTE
 
Hakan ALBAYRAK
 
 
 
Erdoğan, referandumu değerlendirdi
 
 
 
İSTANBUL- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 20:25'de AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nda saat 20:25'de yaptığı basın açıklamasında, Anayasa değişikliğine ilişkin referandum sonuçlarını değerlendirdi.
 
Erdoğan, konuşmasında yarından itibaren yeni Anayasa değişiklikleri için çalışmaya başlayacaklarını belirterek, "Yeni bir Anayasa'nın uzlaşılarak yapılmasına hazırız." diyerek yeni bir Anayasa mesajı verdi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Anayasa değişikliğine ilişkin değerlendirmelerde bulunmak üzere AK Parti İstanbul İl Başkanlığı'nda basın açıklaması yaptı. Açıklamaya Hayati Yazıcı, Burhan Kuzu, Egemen Bağış ve Kadir Topbaş'ın yanısıra çok sayıda AK Partili katıldı.

Konuşmasına Ramazan Bayramı'nı bir kez daha kutlayarak başlayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin Ramazan Bayramı'nın ardından demokrasi bayramından da yüzünün akıyla çıktığını ifade etti. Halk oylamasından anayasa değişikliğinin kabulü için gereken yüzde 50'nin üzerinde oy çıktığını belirten Recep Tayyip Erdoğan, "Geçici sonuçlara göre Anayasa değişikliği yaklaşık yüzde 58 oy ile kabul edilmiştir. Türkiye çapında katılım yaklaşık yüzde 77-78 aralığında olmuştur. Bu oran bundan önceki referamdumda yüzde 67'ydi. Aziz milletimiz yetkisini kullanarak anayasa değişikliği paketini onaylamıştır." dedikten sonra sonucun vatana ve millete hayırlı olmasını diledi. Halk oylamasının ülke genelinde huzur ve esenlik içinde gerçekleşmiş olmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Başbakan Erdoğan, "Alınan güvenlik tedbirleri sebebiyle vatandaş huzur içinde sandığa gitmiş ve hür iradesini ortaya koymuştur. Halk oylamasında sergilenen demokratik olgunluk tüm dünyaya güzel bir mesaj vermiştir." diye konuştu.

İleri demokrasi ve hukukun üstünlüğü mücadelesinde tarihi bir eşiği milletçe aştıklarını belirten Erdoğan, "Ne mutlu bizlere ki demokrasinin, hukukun, adaletin çıtasını el birliğiyle daha yükseğe çıkardık. Başımız dik alnımız açık olarak diyoruz ki halk oylamasında milletimizin iradesi tecelli etmiştir. Evet diyenlerin iradesi de hayır diyenlerin iradesi de sandığa gitmeyenlrin tercihi de saygıya değerdir. Hiçkimsenin bu iradeyi küçümseme, yok sayma, görmezden gelme hakkı yoktur olamaz." ifadesini kullandı.

12 Eylül günü kazananın demokrasi olduğunu ifade eden Başbakan Erdoğan, "Değişimin demokrasi içinde gerçekleşebileceği bir kez daha görülmüştür. demokrasiye olan inanç güven bir kez daha ortaya çıkmıtır. Demokrasinin gücü, siyasetin gücü, milli iradenin gücü bugün kat be kat artmıştır. bugün evet diyenler de kazanmıştır hayır diyenler de kazanmıştır. Çünkü ileri demokrasi herkes içindir. hak ve özgürlükler herkes içindir, hukukun üstünlüğü herkes içindir. her bir vatan evladı bu akşam büyük bir kazanç içindedir. isteseler de istemeseler de her vesayetçi anlayış kaybetmiştir. bugün, bu akşam kaybeden darbeci anlayışşı olmuştur. değişime ve değişimin getireceklerine direnen anlayış kaybetmiştir. 12 eylül günü Türk demokrasi tarihine bir dönüm noktasına olarak geçecektir. Darbe anayasası ile kirlenen demokrasi tarihi veya başlayan süreç bu halk oylamasıyla demokrasi için bir milat olarak tarihe bir parlak sayfa açmış, bu olumsuzluktan kurtulmuştur. Türkiye'de artık vesayet rejimi tarihe karışacaktır. Türkiye'de artık zihniyet itibarıyla darbe heveslilerin hevesi kursağında kalacaktır. Türkiye'de artık milli iradenin gücü her türlü kirli oyun bozacaktır. Türkiye'de artık değişime demokratikleşmeye büyümeye engel olanlar hiçbir şeyin yanların akar kalmayacağını daha iyi anlayacaktır." dedi.

Bu anayasa değişikliğinin bir AK Parti projesi olmadığını belirten Erdoğan, "Çıkan sonuç herhangi bir partiye verilmiş destek, güvenoyu da değildir. muhalefetten biri bu bir güven oylamasıdır diyordu. Acaba bundan sonrasını ne olarak izah edecek? Merak ediyorum. Ülke karanlıktan aydınlığa çıkıyor. Siyaseti öğrenmeleri gerikiyor. Bu vesileyle öğrenecekler bu gün partiler oylanmadı partiler arası hesaplaşma yaşanmadı. bugün ortaya konan irade, farklı siyasi görüşlerden insanların inandıkları doğrulara verdikleri destektir." şeklinde konuştu.

Konuşmasının bu bölümünde evet oyu kullanan herkesi kutladığını belirten Başbakan Erdoğan, "Bu anayasa paketine destek veren CHP'li, MHP'li, BDP'li kardeşlerimi kutluyorum. Tehditlere aldırmadan sandığa giden kardeşlerimi kutluyorum. Genç Siviller'i, yurtdışından gelerek gümrük kapılarında iradesini ortaya koyan vatandaşları da kutladığını belirten Başbakan Erdoğan, konuşmasında okyanus ötesini de kutladığını söyledi. Erdoğan, "Dünyanın dört bir yanından, okyanus ötesinden bu sürece destek veren kardeşlerimi kutluyorum. Buradan okyanus ötesine mesajlar gönderildiğine göre biz de mesaj gönderebiliriz." diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, konuşmasında yarından itibaren yeni Anayasa değişiklikleri için çalışmaya başlayacaklarını belirterek, "Yeni bir Anayasa'nın uzlaşılarak yapılmasına hazırız." dedi. Konuşmasında "Burhan bey, yarından itibaren çalışmalara başlayın, halkın selameti için neler yapılması gerekiyorsa tesbitini yapalım. Biz anayasa yapacağız iddiası içinde olmayacağız. Yeni bir Anayasa'nın uzlaşılarak yapılmasına hazırız." dedi.

Başbakan Erdoğan, "Biz çok çile çektik, gelecek nesil bunları çekmesin. Benim vatandaşım artık çok daha aydınlık bir güne uyanacak." diye konuştu. AK Parti'ye ve kişiliğine yönelik şık olmayan yakıştırmalar yapıldığını belirten Erdoğan, "Ben hakkımı helal ediyorum. Bu arada ben de birilerini incittiysem buradan özür diliyorum. Geçmişe takılıp kalmadan ileriye bakmak lazım. Milletimiz, ülkemiz için hep birlikte çalışmalıyız, Tüm siyasi partileri, bu kutsal amaç için iş birliği yapmaya davet ediyorum." şeklinde konuştu.

İkinci bayramı referandum sonucuyla kutladıklarını belirten Erdoğan, bugün ABD ile basketbol finali oynayacak Türk milli takımının kazanması durumunda üçüncü bir bayramı daha kutlayacaklarını söyledi.

CİHAN

12 Eylül 2010 - 22:26:42
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

14:39EDP: CHP başarısızlığı bile başarı gösteriyor
14:31Seydaoğlu : Referandum bir devrimdir
14:18Ağlayan öğrenciyi Nimet Anne teselli etti
14:15Dursun Güneş serbest bırakıldı
13:40Çağlayan: Referandum piyasaya moral
13:23"Hayır"cı başkana "Evet"ten takım elbise
13:17HAKPAR Genel Başkanı Bozel: BDP yanlış yaptı
13:02AK Parti'de "Başkanlık" sistemi tartışmaları
12:51AK Parti MYK toplantısı başladı
12:39"BDP'nin masrafları işçi maaşlarından" iddiası
12:31Başbakan Erdoğan'a tebrik telefonu yağdı
12:25Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusu
10:20Rakamlara göre BDP boykotta hayli başarısız
10:18Kurtulmuş'un basın toplantısı iptal edildi
10:17Türkiye Sezen Aksu'ya sahip çıktı
09:42Kısa günün kârı: İşte devletin 'boykot' kazancı
09:29CHP'de içeriden tuzak iddiası
09:23'En sağlıklı model başkanlık sistemi'
08:38Cem Uzan hastaneye kaldırıldı
08:36Yüzde 42'yi bile paylaşamıyorlar
08:25"Ey Türk! Titre ve kendine dön"
08:22Gökçek: Bizi rezil ettin Kılıçdaroğlu
22:37Kocaoğlu: Sezen Aksu adını kaldırmak yanlış
19:57Çelik: Muhalefet gereken dersi çıkartamadı
17:34Berhan Şimşek'in şok sözleri yargıya taşındı
17:12Kayıtlara göre sokaklarda yaşıyor
16:45AK Partili Yılmaz: Yüzde 64 'evet' bizim değil
16:42Eski ülkücüler Bahçeli'yi istifaya davet etti
16:26Öztürk: 15-20'lik yanılma siyasi körlüktür
16:15AK Partili vekil, CHP'li vekile takım elbise alıyor
Daha fazla haber göster
16:04KADEP lideri: BDP, CHP ve MHP ile birlikte yenildi
16:00MHP'li Bıçakçıoğlu: Bahçeli görevi bırakmalı
15:59Baydemir "ölüm tehditlerini" unuttu
15:47Daniş: Kılıçdaroğlu oyu tezgah mı?
15:35Şandır CHP'yi sildi, yüzde 42'ye sahiplendi
14:56Kapusuz: Darbeci zihniyet artık tarih oldu
14:39CHP, MHP, DSP ve DP birleşince "EVET" arttı
14:07Boykotçuları milletvekili Sıvacıoğlu ikna etti
13:35Fırat AK Parti Diyarbakır'da gerilemedi
13:31"Sonuç enerji sektörünün önünü açacak"
13:30Topçu: Oy kullanamıyor, yönetime talip oluyor!
11:51"İnsanlar vicdanlarının sesini dinledi"
11:33Atalay ve muhtar yalanladı: 329 TL ceza yolda
11:31Twitter’da Baykal'la vurdu!
11:28MHP'nin kaleleri bir bir çöktü
10:20Twitter'da Kılıçdaroğlu geyikleri öldürüyor
09:44Ya mumu yatsıya kadar yanabiliyor ya da...
00:41Kılıç: İradesi sandığa yansımıştır
00:14Kılıçdaroğlu'dan ilk açıklama
23:47Akıllardan çıkmayacak referandum komedisi
22:47Çelik: Kılıçdaroğlu hayırlı bir iş yapmıştır
22:40Çubukçu: Halk oylaması sonucu hayırlı olsun
22:26Erdoğan, referandumu değerlendirdi
22:23Kurtulmuş "yeni anayasa" dedi
22:16Başbakan Erdoğan'dan yeni Anayasa mesajı
22:00CHP'li Demirel: Halk isyan ediyor, evet diyor
21:57Bahçeli'nin memleketi Osmaniye 'evet' dedi
21:55Demir: Boykot hedefine ulaşamadı
21:51MHP'li Paçacı: Milletin tercihine saygı
21:49CHP'li Özyürek: Saygı duyacağız
21:47Çelik: CHP 'allak bullak partisi'
21:45MHP'li Büyükataman: Sonuç güvenoyu değildir
21:36Erbakan'ın çocukları da mı boykotçu?
21:16Yenilen güreşçi, erken seçim istedi
20:35'Halkımıza ferasetten dolayı şükran borçluyum'
20:21CHP'de tüm moraller alt-üst oldu
19:16CHP'li İnce'nin köyü 'evet' dedi
18:23'Demokrat' İzmir, "Sezen Aksu" tabelasını indirdi
18:18Kılıçdaroğlu yine suçluyu buldu
18:12CHP seçim yasağını deldi AK Parti yargıya gidiyor
17:33Gökçek: Adamcağız hafıza kaybına uğradı
17:08Özak: 'Hayır' diyene de, 'evet' diyene de teşekkür
16:56"BDP'li vekil sandık başkanını darp etti"
16:43CHP'de itiraz dilekçeleri hazır
16:32'Beyaz gömlekle propaganda yapıyorsun'
16:29Necmettin Erbakan oyunu kullandı
16:19Atalay: Kimse kimsenin oyuna ipotek koyamaz
15:33Kurtulmuş: Yeni bir anayasaya ihtiyaç var
15:30Ergin oyunu Hatay'da kullandı
14:55"Hayır" oyu istedi, kendisine nasip olmadı
14:51Akaydın oyunu eşi ve oğlu ile kullandı
14:49Çelik: 12 Eylül birinci adım
14:31Erdoğan: Türkiye'yi sıçratacak bir sınav
14:26Şimşek ve Aksu, Gölbaşı'nda oy kullandı
14:22MHP'li Toskay: Sonuca saygı göstermek lazım
14:21Altepe: Yerel demokrasi daha da güçlenecek
14:19Kocaoğlu oyunu kullanıp mesaj verdi
14:17Gürsel Tekin oyunu Kadıköy'de kullandı
14:16Bahçeli: Referandum dönüm noktası
13:29Arınç: Halk hep doğru kararlar verdi
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
Hani AK Parti’ye güven oylamasıydı?
 
 
Aliya RAHTE
MHP ile CHP kan gruplarına baktırsınlar
 
 
Ayhan BİLGEN
Sistem krizi mi, muhalefet boşluğu mu?
 
 
İlhan AKKURT
Referandum gerçeği ve Türkiye
 
 
Mansur Tuncay TAŞÇI
Netekim Kemal efendiye üzüldüm...
 
 
Mustafa Yahya COŞKUN
Oy pusulasının "hayır"ını, oyunun hayrını göremedi
 
 
Taha KURUTLU
Statüko’nun hezimeti
 
 
Yusuf YERLİ
Hayır da çıksa MHP kaybedecekti
 
 
 
 
Halk yönetime el koydu
 
Erdoğan, Gülen'e selam gönderdi
 
ABD şampiyon, Türkiye ikinci oldu
 
Kılıçdaroğlu'dan ilk açıklama
 
TEM'deki kazada ölü sayısı 11'e yükseldi
 
 
 
 
 
 
"Surda bir gedik açtık mukaddes mi mukaddes/Ey kahpe rüzgar, artık ne yandan esersen es!"
Necip Fazıl Kısakürek
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.489
1.499
 
 Euro
1.930 1.945
 
 Sterlin
2.285 2.330
 
 Altın
60.91 61.40
 
 IMKB
60608  
 
 
'Ey Türk! Titre ve kendine dön'...
 
Ülkücülerin önde gelen ismi Ramiz Ongun, referandumun ardından MHP'yi değerlendirdi
 
 
 
 
  Norveç’in NRK radyo istasyonunun haber spikeri Pia Beathe Pedersen, canlı yayında haberleri sunarken birden “Bugün hiç önemli bir şey olmadı” diyerek haberleri okumayacağını söyledi.  
 
 
 
  Kıbrıs'a konser vermeye giden Serdar Ortaç'ın kumarhanede servet bıraktığı ileri sürülüyor.    
 
 
 
 
Referandum sonucunu nasıl buldunuz?
 
Evet oranını daha yüksek bekliyordum
 
Hayır oranını daha yüksek bekliyordum
 
Evetçiler iktidar gücünü kullandı
 
CHP ve MHP yanlış politika izledi
 
 
 
 
 
 
 

Mostbet AZ

 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt https://www.krufarhiv.com/ (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin N1 casino her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin