DOLAR 1.499 - EURO 1.945 - ALTIN 61.40 - IMKB 60608
Çarşamba 15 EYLÜL 2010
Sağlam: Taraftarımızdan özür diliyoruz AK Parti, The Daily Telegraph'a dava açacak Şampiyonlar Ligi'nde grup maçları başladı Bu içecek hazımsızlığa iyi geliyor (Mizah) Erdoğan: Önceliğimiz 26 maddeyi uygulamak Rize'de aşırı yağışlar sonrası köprü çöktü Valencia Bursaspor'u farklı mağlup etti AK Parti'den Başkanlık Sistemi açıklaması Gürsel Tekin, genel başkan yardımcısı oldu Dink ailesi, tazminatın tamamını bağışlayacak habertaraf.com
 
 
 
Post-Referandum, Türkiye-AB İlişkileri
 
 
 
 
Murat KOÇAK
Hadi Hayırlı Traşlar…
 
 
 
Okur Temsilcisi
Hırsızlığın yeni adı: Bir internet sitesi
 
 
 
 
Türk romancısı Orhan Kemal
 
 
 
 
 
Vakit
Abdurrahman DİLİPAK
Kesin sonuç
 
 
Hürriyet
Ahmet HAKAN
Bu da bana kapak mı oldu
 
 
Radikal
Akif BEKİ
Ertesi gün için karanlık senaryolar
 
 
Radikal
Cengiz ÇANDAR
Bak, orada 58'e 42 yazıyor!
 
 
Akşam
Çiğdem TOKER
Kürt sorunu: CHP'siz olmaz
 
 
Sabah
Emre AKÖZ
Kılıçdaroğlu artırdığı oyları nasıl düşürdü?
 
 
Yeni Şafak
Fehmi KORU
Yüzde 58'in ne kadarı Ak Parti'nin?
 
 
Yeni Şafak
Hakan ALBAYRAK
Günümüzü gördük
 
 
Milliyet
Hasan CEMAL
Kılıçdaroğlu, ‘Baykal kafası’ndan kurtulabilir mi?
 
 
Zaman
İhsan DAĞI
Siyasete sivil ayar
 
 
Milli Gazete
Kazım ARSLAN
Referandum neticesi nasıl okunmalıdır
 
 
Sabah
Mehmet BARLAS
Referandum sonucu böyle mi değerlendirilir?
 
 
Bugün
Nuh GÖNÜLTAŞ
En büyük kaybeden, kılavuzu CHP olan MHP'dir...
 
 
Radikal
Oral ÇALIŞLAR
Halka güvenmeyelim peki neye güvenelim?
 
 
Vatan
Reha MUHTAR
Referandumdaki oyum!..
 
 
Hürriyet
Yılmaz ÖZDİL
Benden söylemesi (dört)
 
 
Vatan
Zülfü LİVANELİ
Bu tabloya iyi bak Kenan Evren!
 
 
 
 
Kadir SARIKAYA
 
Fevzi İZMİRLİ
 
Hakan TOPUZOĞLU
 
Aliya RAHTE
 
Necmettin EVCİ
 
 
 
Erdoğan, Gülen'e selam gönderdi
 
 
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, referandumdan çıkan sonuçla vesayetçi-darbeci zihniyetin kaybettiğini söyledi. Okyanus ötesine (Fethullah Gülen) selam gönderen Erdoğan, Sezen Aksu'ya destek verdi ve AYM ile HSYK'nın kast sisteminin kırılmasının önemine vurgu yaptı.
 
Halkımızı kutluyorum, demokrasi sınavından alnının akıyla çıkmıştır. Halk oylamasında anayasa değişikliği için gereken yüzde 50'nin üzerinde evet çıkmıştır. Anayasamızın 26. maddesinde yapılanması istenen değişiklik yüzde 58 ile kabul edilmiştir: Türkiye çapında katılım yüzde 77-78 aralığında olmuştur. Bu oran bundan önceki referandumda yüzde 67 idi. Aziz milletimizin takdir yetkisini kullanarak paketi onaylamıştır. Sonucun tüm ülkemize hayırlı olmasını Allah'tan temenni ediyorum. Halk oylamasının huzur içinde gerçekleşmiş olmasından duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Ciddi bir asayiş sorunu yaşanmamış ve vatandaşımız huzur iiçinde sandığa gitmiş ve hür iradelerini ortaya koymuşlardır. Halk oylamasında sergilenen demokratik olgunluk dünyaya mesaj olmuştur. Güvenlik birimlerinden sağlık çalışanlarına, sandık görevlilerinden sayım görevlilerine kadar milletim adına teşekkürlerimi sunuyorum.

İleri demokrasi ve hukukun üstünlüğü mücadelemizde tarihi bir eşiği milletçe aşmış bulunuyoruz. Demokrasinin hukukun ve adaletin çıtasını el birliği ile yükseltmiş bulunuyoruz. Ülkemizi demokrasiyle taçlandırmak için sandığa gittik. Özgürlüğün adaletin meşalesini birlikte tutuşturduk. Alnımız dik diyoruz ki: Milletimizin iradesi tecelli etmiştir. Milletimizin iradesi hangi yönde olursa olsun saygındır, makbuldür, kıymetlidir.

EVET DE HAYIR DA SAYGIN İRADEDİR

Evet ya da Hayır diyenlerin iradesi de sandığa gitmeyenlerin iradesi de saygındır. Kimsenin bunları yok sayma hakkı yoktur olamaz.

Demokrasi halkın iradesini kabullenmekle, bu iradeyi yönetime yansıtmakla, siyasal sürece katmakla anlam kazanır. İdaresi ortaya koyan halkımız demokrasiye olan güvenlerini ortaya koymuşlardır. 13 Eylül günü kazanan demokrasimiz olmuştur. DEğişimin demokrasi içinde gerçekleşebileceği bir kez daha görülmüştür. Demokrasiye olan güven bir kez daha ortaya çıkmıştır. Her türlü çözümün demokrasi içinde çözülebileceği bir kez daha anlaşılmıştır. Demokrasinin siyasetin milli iradenin gücü bugün kat be kat artmıştır.

Bugün evet diyenler de kazanmışlardır, hayır diyenler de kazanmıştır. Çünkü ileri demokrasi herkes içindir. Hak ve özgürlükler herkes içindir. Hukukun üstünlüğü herkes içindir. Her bir vatan evladı bu akşam kazanç içindedir.

VESAYETÇİ DARBECİ ANLAYIŞ KAYBETMİŞTİR

İsteseler de istemeseler de her vesayetçi anlayış kaybetmiştir.

Bugün bu akşam kaybeden darbeci anlayış olmuştur.

DEğişime ve değişimin getireceklerine direnen anlayış kaybetmiştir.

12 Eylül günü demokrasi tarihine dönüm noktası olarak geçilecektir. Bununla anılacaksınız. Bununla anılacağız. darbe anayasası ile kirlenen 12 eylül tarihi bu halk oylaması ile demokrasi için bir milad olarak tarihe bir parlak sayfa açmış, bu olumsuzluktan kurtulmuştur. Türkiye'de artık vesayet rejimi tarihe karışacaktır. Türkiye'de zihniyet itibariyle darbe eveslilerinin hevesleri kursağında kalacaktır. Türkiye'de artık milli iradenin gücü her türlü kirli oyunu bozacaktır. Türkiye'de artık büyümeye engel olanlar hiçbir şeyin yanlarına kar kalmayacağını daha iyi anlayacaklardır. Türkiye'de artık çetelerden terör örgütlerinden karanlık odaklarından medet umanlar hayal kırıklığı yaşayacaklardır. Evet kararı milletimizin demokrasi özleminin bir neticesidir.

"AK PARTİ'YE GÜVEN OYLAMASI" DİYEN LİDER!

AK Parti olarak bu sonucu milletimizin demokrasiye verdiği çok önemli destek olarak görüyoruz. Bu anayasa değişiklikiği bir AK Parti projesi değildir. Çıkan sonuç herhangi bir partiye verilen destek güvenoyu değildir. Bundan sonrasını ne olarak izah edecek "güvenoylaması" diyen lider merak ediyorum.

Türkiye aydınlık dönemden karanlığa girmiştir diye açıklama yapıyor. Tam tersi karanlıktan aydınlığa çıkıyor. Ama siyaseti öğrenmeleri gerekiyor. Bu vesile ile öğrenecekler. Partiler oylanmadı bugün rahat olsunlar. Bugün ortaya konan irade farklı siyasi görüşlerden insanları inandıkları doğrulara verdikleri bir destekti.

Particilik yapmadan parti farkı gözetmeden inandığı doğrulara destek veren kalbinin sesini dinleyerek bu değişikliğe onay veren her bir vatandaşımı kutluyorum.

CHP'Lİ, MHP'Lİ... KARDEŞLERİM...

Tehditlere aldırmadan sandığa gidenleri, MHP'li kardeşlerimi, CHP'li kardeşlerimi, BDP'li kardeşlerimi, Saadet Partili kardeşlerimi kutluyorum, Büyük Brilik Partili kardeşlerimi kutluyorum, Hak Parlı kardeşxlerimi kutluyorum, bağımsız ülkücüleri kutluyorum. Kürt aydınlarını, devrimci solcu işçi partili arkadaşlarımı, iberalleri kutluyorum, AK Parti'ye gönül veren Ak Partili kardeşlerimi kutluyorum.

TOBB, Hak-İş, Memur-Sen'i ve STK'lar olarak desteklerini esirgemeyenleri kutluyorum.

GENÇ SİVİLLER...

Genç Sivilleri kutluyorum. Kampanya süresince büyük bir fedakarlıkla büyük bir gayretle alın teri döken MYK, MKYK ve tüm vekil arkadaşlarım, teşkilatımın ana kademesi, kadın kolları, gençlik kolları, il teşkilatlarımızı, ilçe ve belde teşkilatlarımızı, tüm sandık yöneticilerimizi kutluyorum.

Evet mitingilerinde yüreğini ortaya koyan Ramazan'a ve sıcağa rağmen 32-52 derece arasındaki o sıcaklarda bizi yalnız bırakmayan tüm halkımı kardeşlerimi kutluyorum.

Hele hele oy kullanabilmek için yurt dışından gelerek gümrük kapılarında iradesini ortaya koyan kardeşlerimizi kutluyorum.

OKYANUS ÖTESİNE (FETHULLAH GÜLEN'E) MESAJ

Dünyanın dört bir yanından okyanus ötesinden bu sürece destek veren tüm kardeşlerimi kutluyorum.

Ne yapayım. Buradan okyanus ötesine mesajlar olduğuna göre bizim de mesaj vermemiz lazım.

SEZEN AKSU'YA MORAL VE DESTEK

Yine bu süreç içinde mahalle baskılarına aldırmadan her şeyini ortaya koyan sanat camiasındaki insanlarımıza şükranlarımı sunuyorum.

Sokak adını değiştirmeye varıncaya kadar baskılar yaptılar. Zamanı gelince bunlar açıklanır. Hepsine şükranlarımı sunuyorum.

Sandığa giderek hayır da dese evet de dese iradesini yansıtan ve demokrasiye güç veren tüm vatandaşlarıma teşekkür ediyorum.

REFERANDUM İLE HALK NELER KAZANDI?

Bu halk oylaması ile milletimizin çok önemli imkanlara kavuşmuş olduğunu özellikle vurgulamak istiyorum. Bu bizim sorumluluğumuzu artırmıştır. kadınlarımıza, yaşlılarımıza, çocuklarımıza, engellilerimize, dul yetim ve gazilerimize müjdeler olsun diyorum. Artık onlara hak ettikleri ayrıcalıkları sağlayan tüm düzenlemeleri anayasal güvence altında gerçekleştireceğiz. Çocuk istismarını engelleyebilecek tedbirler alabileceğiz. Havaalanında sürpriz yasaklarla karşılaşanlara müjde olsun. Mahkeme kararı olmadan kimseye yurt dışına çıkış yasağı konulamayacak.

AYM'NİN KAPILARI AÇILDI

Anayasa Mahkemesi'ni Türkiye İnsan Hakları Mahkemesine dönüştürerek önemli kapı açtık. Bu noktada bireysel başvuru imkanını Türkiye'ye getirdik. YAŞ'ın ihraç HSYK'nın meslekten men cezalarını her türlü cezaya karşı yargıya başvurma hakkını getirdik.

Kamudan hizmet alırken ihmal edildiğine inanan vatandaşlarımıza müjdeler olsun: Hizmet alan insanımızın hızdan bile rahatsız duyması durumunda başvurabileceği kamu denetçiliğini ihdas ediyoruz.

İŞÇİ VE MEMURA MÜJDE

İşçi, memur, memur emeklisi kardeşlerime müajdeler olsun: İşçilerin sedikal haklarını etkin kıldık: iki sendikaya bile üye olabilecekler. Toplu görüşmeden toplu sözleşmeye geçtiler. Hakemler kurulunda artık yetki. Emekli memur diyorki bize zam yok. Bundan sonra toplu sözleşmede ne varsa sana da o yansıyacak. Ekonomik ve sosyal konseyi hükümet nezdinde temsil ettiği bir platform haline dönüştürdük.

ÜSTÜNLERİN HUKUKU DEĞİL, HUKUKUN ÜSTÜNLÜĞÜ

Artık üstünlerin hukuku olmayacak, hukukun üstünlüğü olacak.

AYM'nin, HSYK'nın yapılarını demokratik ülkelerdeki seviyeye getirdik ve kast sisteminden kurtararak kapalı devre işleyişi demokratik çoğulcu hale getirdik. 40 yaşında gelmiş AYM üyesi 65'e kadar emekli olmuyordu. Şimdi kaç yaşında o göreve gelirse gelsin 12 yıl kalabilecek.

HSYK'NIN KAST YAPISI KIRILDI

HSYK'da ise 7+7+7 genel kurulun başkanı Adalet Bakanı olacak. Bakan yetkilerini devrediyor çoğunu. Sadece müsteşar katılacak. Adli ve idari yargı 11 üye seçecek. Diyorlarki siz bunu yapamazsınız. Niye? Kast sistemi var ya. Artık katılımcı demokrasi diyoruz biz de. Yargıtay'dan 3, Danıştay'dan 2 kişi gelebilecek. Yeter bu kadar.

Bütün bunlara karşı çıkıyorlar. Biz ne istiyoruz. Netice. Batı ülkelerini gözden geçirin. Federal meclis var. Ama HSYK gibi meclisin ne seçimi var ne tercihi var. Bir adalate bakanıdır tutturdular gidiyorlar.

BİZ ÇOK ÇEKTİK NESİLLER ÇEKMESİN

Çok çile çektik, çok çektirdiler. Biz çektik gelecek nesiller bu çileleri çekmesin istiyoruz derdimiz bu.

Darbelere karşı çıkarak demokrasiye güç verenlere müjdeler olsun. Bir daha darbeler yaşanmaması için darbecilerin dokunulmazlıklarını kaldırdık. Kişisel bilgilerinin ortalığa dökülmesinden dolayı mağdur olanlara müjdeler olsun. Bilgi güvenliğini sağlama alarak fişleme dönemini sona erdirdik.

Artık benim vatandaşım sabah artık çok daha farklı çok daha güzel çok daha aydınlık bir güne uyanacak. Gerçekleştirdiğimiz bu değişimi çok önemli ama yeterli görmüyoruz. Bu değişiklikler ülkedeki tüm sorunları çözemez ama bu iyi bir başlangıçtır. 73 milyon insanımızın ortak taleplerini hayata geçirmek için daha çok çalışacağız.

12 Eylül günü nasıl tarihi bir milad olduysa 13 Eylül günü yeni anayasa çalışmaları için bir milad olacaktır.

SICAĞI SICAĞINA YENİ ANAYASA TALİMATI

Yarından itibaren -Burhan bey çalışmalara başla ona göre- yarından itibaren ilgili kurullarımızla değerlendirerek yeni anayasa çalışmaları için nasıl yol izleyeceğimizi kararlaştıracağız. Geçen yıl yapmıştık, önümüzdeki süreçte de hazırlıklarımızı olgunlaştıracak ve herkesin düşüncelerini alarak süreci devam ettireceğiz. Ama biz anayasa yapacağız iddiasında değiliz olmayacağız. Çalışmamızı biz hazırlarız, 2011 seçimlerinden sonra hemen Meclis Başkanı ile paylaşırız. Sayın Toptan döneminde bu teklifi yaptık. Toptan tüm partilere yazı gönderdi. 21 üyesi BDP de 336 üyesi olan biz de 2 üye verecektik. Buna rağmen CHP "ben yokum" dedi. 2011 sonrası buna yine hazırız. Bizim derdimiz üzümü yemek bağcıyı dövmek değil.

Tabii ki devlet sorumluluğu üstlenmek sıradan bir olay değil. Bunun omuzlarımıza yüklediği sorumluluğu unutmadan vefa göstermeye devam edeceğiz. Yorulmadan demokrasiyi hukuku geliştirmeye devam edeceğiz. Biz sadece milletimiz sevindiği müddetçe sevineceğiz.

HERKES BU REFERANDUMDAN DERS ALMALI

Demokrasi tarihimizde önemli bir dönüm noktası olan 12 Eylül 2010'dan herkes kendisine göre dersler çıkaracaktır. Biz de sonuçları yarın tüm ayrıntıları analiz edeceğiz. Milletimizin mesajını daha iyi anlamaya çalışacağız. "Artık ileri demokrasi, artık özgürlükler, üstünlerin değil hukukun üstünlüğü. Evet. Artık milli irade egemen olsun. Artık vesayetçi anlayışlar son bulsun." demiştir halkımız.

KRALLARIN DEĞİL KURALLARIN EGEMEN OLDUĞU TÜRKİYE

Ara rejimlerde örülmüş duvarlar bir daha milletimizin üstüne düşmeyecek inşallah. Tek bir şey istiyoruz. Türkiye'nin bütün yolları adalete çıksın hukuka çıksın demokrasiye çıksın. İstiyoruz ki kralların değil, kuralların eğemen olduğu bir Türkiye inşaa edelim.

BEN MUHALEFETE HAKKIMI HELAL EDİYORUM

Kimse kimseye üstünlük iddiasında bulunmasın. Herkes kendisini millet karşısında sorumlu görsün. Siyasetçi oturduğu koltuktan güç almasın. Oturduğu koltuğa güç kazandırsın. Millete kaybettirecek eylem ve söylemlerdan herkes kaçınsın. Bu süreçte yüreklerimizi dağlayan acılarımızla tazelendi. Meydanlarda maksadı aşan beyanlar da oldu. Bütün bunların hepsini geri bırakmak durumundayız. Seçim sürecinde maksadı aşan ifadelerden mümkün oldukça kaçındım. Şık olmayan yakıştırmalara rağmen ben hakkımı helal ediyorum.

MUHALEFETE İŞBİRLİĞİ ÇAĞRISI

Artık geçmişe takılıp kalmadan ileri bakmak, hele hele terör konusunda iktidarıyla muhalefetiyle işbirliği yapmak, milletimiz ve ülkemiz için birlikte çabalamak durumundayız. Parti başkanlarını bu kutlu yolculuğa katkıda bulunmaya, işbirliği yapmaya davet ediyorum. Sandığa giderken söz de mühür de karar da milletin demiştim. Allah'a şükür öyle oldu. Büyük kapı açılmıştır. İnşallah ardına kadar açılacak. Demokratik bir devlet olarak ülkemizi dünyanın en güçlü ülkelerinden biri olmayı hak eden ülkemiz için, milletimizin huzuru için yeni bir şayfa açıldı. Yeni bir şafak söküldü. Aşkla, heyecanla, inançla bu yolda koşmaya devam edeceğiz.

Türkiye'nin tıkanan yollarını açmak için imkana sahibiz. Türkiye'nin enerjisini daha iyi hissediyoruz. Bu aziz millet için daha çok azim ve gayret gösterme sevdasındayız.

12 DEV ADAM'A KUTLAMA

Burada iki bayramı kutladık. Üçüncü bayramın beklentisi içindeyiz. İnşallah basket milli takımımızın final maçına katılacağım. Cumhurbaşkanımız ve arkadaşlarımız birlikte inşallah bu maçı izleyeceğiz. dualarımızla 12 Dev Adam'ın yanında olacağız. Ve temenni ediyorum ki 12 dev Adam şu ana kadar görevlerini hakkıyşla yerine getirdiler. Bu akşam bunu bir de taçlandırırlarsa bu da üçüncü bayramımız olacak.

Sizleri sevgi saygı ile selamlıyorum. Teşekkür ederken bizi yalnız yalnız bırakmayan basın mensuplarına teşekkür ediyorum.

12 Eylül 2010 - 20:43:00
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

00:50AK Parti, The Daily Telegraph'a dava açacak
19:39Dink ailesi, tazminatın tamamını bağışlayacak
17:0010 Bin Polis Memuru Müjdesi
15:53Darbecilerine bir suç duyurusu da Konya'dan
14:44Belçika referandumu olumlu karşıladı
14:42Yunan medyası: Türkiye daha güçlü
14:29Engelliler seçimlerde özel sandık istiyor
14:19İngiltere Dışişleri Bakanı: AB yolunda önemli adım
13:54Emniyet raporu "katliam" dedi
13:17ASDER: Devlet içi çeteler temizlenmeli
13:04ATV'yi basan bir kişi silahla rastgele ateş açtı
13:00Hatay C.Savcısı: Değişim devrim niteliğinde
12:58Firari mahkumlardan ikisi yakalandı
12:56Rumlar Gazimağusa limanı için atağa geçiyor
12:55Papandreu, Erdoğan'ı Atina'ya davet etti
12:54Rum partiler: Erdoğan güçlendi
12:52Erdoğan, OECD Genel Sekreterini kabul etti
12:33"Oğuzcan'a patlayıcıyı asker verdi" iddiası
12:28AİHM, Türkiye'yi mahkum etti
12:20Rahip Ficca: En güvenilir din İslam'dır
11:10Dursun Güneş gözaltına alındı
11:06YÖK Başkanı Özcan: Çok ihtimal vermiyorum
10:58Hentbolcu kızın cesedi ormanda bulundu
10:55Birdal'ın saldırganı: Kız arkadaşıma sinirliydim
10:31 Referandum için Tayland'dan gelip gittiler
10:30Pakistan'dan Erdoğan'a kutlama
10:19AP üyesi Ludford: Askerî anayasa gitti
10:09Menderes: Fatihalar yerini buldu
08:09Başörtüsünden YAŞ’a Türkiye sil baştan
22:06Başoğlu: Demokrasinin kara lekeleri temizlendi
Daha fazla haber göster
17:43Fransa'dan Türkiye halkına selam
17:35Obama, Erdoğan'ı tebrik etti
17:33Gündoğdu: Bubi tuzakları 'Evet'le kalktı
17:22'EVET' çıkan köye silahlı saldırı düzenlendi
17:04"Erdoğan için iyi haber, Rusya için de iyi haber"
16:33YSK'nın kararı hukuka da insanlığa da sığmadı
16:07KKTC Başbakanı: Türkiye demokratikleşiyor
16:05Suriyeliler vize muafiyetinden yararlandı
15:45Hisarcıklıoğlu'ndan referandum yorumu
15:19İşte demokrasi: HSYK üyeliğine ilk aday...
14:21AP üyesi: AB karşıtı kesim üzülecek
14:05Kürt siyasetçi Güçlü: PKK'nın tehdidi sökmedi
14:03Şahin: Yeni anayasa ülke açısından önemli
13:53Eski başkan "Sezen"in ismini yeniden astı
13:49Erdoğan, Haşimi'yi girişte karşıladı
13:41Nuriş'lerden Veli Küçük'e tehdit
13:39TİSK Bşk: Demokrasi sınavında başarı
13:37Kumlu: Halk iradesine herkes saygı duymalı
13:34Uslu: Halkımız onuruna sahip çıktı
13:1212 kişinin öldüğü kaza güvenlik kamerasında
12:52Sandık başkanı 251 oyu yaktı
12:28Sivil Güçler Birliği: 12 Eylül kara gün değil artık
12:25Yalçınkaya "Halkın iradesini" hazmedemedi
11:58Kenan Evren hakkında suç duyurusu
11:55Ankara, darbe anayasası değişikliğine 'evet' dedi
10:49Evren mahkeme önüne çıkacak mı?
10:44Hidayet'ten Erdoğan'a özür telefonu
10:41Dev zafere "taksici" gölgesi düştü
10:38HSYK Başkanvekili şoka girdi
10:33Davutoğlu ile Rum Bakan arasında sert tartışma
09:17İşte İstanbul'da kesin sonuç
01:42Halk yönetime el koydu
01:38Hangi anket şirketinin tahmini tuttu?
01:03TEM'deki kazada ölü sayısı 11'e yükseldi
23:35Obama, Başbakan Erdoğan'ı aradı
23:15TÜSİAD'dan ilk referandum açıklaması
22:45The Guardian: Anayasaya güçlü destek
22:23AB, referandum sonucundan memnun
22:08Halfeti'de yüzde 79 'evet' çıktı
22:06Sandıklar adliyelere ulaştırılıyor
21:42Sahilde CHP-MHP ittifakı 'hayır' dedi
21:38Türkiye'nin yüzde 58'i 'evet' dedi
21:17Askeri lojmandan hayır çıktı
20:43Erdoğan, Gülen'e selam gönderdi
20:19Türkiye genelinde son durum
20:09Başbakanın sandığından 'evet' çıktı
20:06Kenan Evren ilçesi 'evet' dedi
20:00İşte anayasa değişiklik paketi (Yorumsuz)
19:4382 anayasasına 'hayır' diyen tek köy 'evet' dedi
19:43Ergin'in sandığından 'hayır' oyu çıktı
19:3582 anayasasına 'hayır' diyen tek köy 'evet' dedi
19:2382 anayasasına 'hayır' diyen tek köy 'evet' dedi
19:19Evren'in sandığından HAYIR çıktı
19:17YSK, yayın yasağını kaldırdı
19:14İstanbul AK Parti'de bomba araması
19:09Demirel'in memleketi 'evet' dedi
18:58Akaydın'ın sandığından 'hayır' çıktı
18:56Hilmi Özkök'ün sandığından 'hayır' çıktı
18:52"İki tarafa mühür vurulan oylar 'hayır' sayıldı"
18:50"Geçersiz 'hayır' oyları geçerli sayıldı"
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Aliya RAHTE
“Hayırcının” partisine hayrı olmadı
 
 
Fevzi İZMİRLİ
Efsane Tiyatrocu
 
 
Hakan TOPUZOĞLU
Sanal kimliğiniz ne kadar önemli?
 
 
Necmettin EVCİ
Sen bizim cezamızsın
 
 
 
 
Halk yönetime el koydu
 
Erdoğan, Gülen'e selam gönderdi
 
ABD şampiyon, Türkiye ikinci oldu
 
Kılıçdaroğlu'dan ilk açıklama
 
TEM'deki kazada ölü sayısı 11'e yükseldi
 
 
 
 
 
 
"Yaşlanarak değil, yaşayarak tecrübe kazanılır ; zaman insanları değil, armutları olgunlaştırır."
Peyami Safa
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.489
1.499
 
 Euro
1.930 1.945
 
 Sterlin
2.285 2.330
 
 Altın
60.91 61.40
 
 IMKB
60608  
 
 
Kekeme Çocuklar Korosu Şefi Tarık Tufan'la röportaj...
 
‘Çocukları cepheye sürmek mutsuzluktan intikam almaktır’ demiş bir Buda rahibi. Artık nerede bir çocuk ölse orası Gazze’dir diyen bir adam Tarık Tufan; Kekeme çocuklar korosunu yönetmeye çoktan razı belli.
 
 
 
 
  Norveç’in NRK radyo istasyonunun haber spikeri Pia Beathe Pedersen, canlı yayında haberleri sunarken birden “Bugün hiç önemli bir şey olmadı” diyerek haberleri okumayacağını söyledi.  
 
 
 
  Kıbrıs'a konser vermeye giden Serdar Ortaç'ın kumarhanede servet bıraktığı ileri sürülüyor.    
 
 
 
 
Referandum sonucunu nasıl buldunuz?
 
Evet oranını daha yüksek bekliyordum
 
Hayır oranını daha yüksek bekliyordum
 
Evetçiler iktidar gücünü kullandı
 
CHP ve MHP yanlış politika izledi
 
 
 
 
 
 
 

Mostbet AZ

 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt https://www.krufarhiv.com/ (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin