DOLAR 1.499 - EURO 1.945 - ALTIN 61.40 - IMKB 60608
Çarşamba 15 EYLÜL 2010
Şampiyonlar Ligi'nde grup maçları başladı Bu içecek hazımsızlık için üretildi (Mizah) Erdoğan: Önceliğimiz 26 maddeyi uygulamak Rize'de aşırı yağışlar sonrası köprü çöktü Valencia Bursaspor'u farklı mağlup etti AK Parti'den Başkanlık Sistemi açıklaması Gürsel Tekin, genel başkan yardımcısı oldu Dink ailesi, tazminatın tamamını bağışlayacak Polis aracına mayınlı saldırı: 2 yaralı Seyrantepe'de patlama habertaraf.com
 
 
 
Türkiye-Çin ilişkileri: Çin’in gözünde Türkiye
 
 
 
 
Murat KOÇAK
Hadi Hayırlı Traşlar…
 
 
 
Okur Temsilcisi
Hırsızlığın yeni adı: Bir internet sitesi
 
 
 
 
Nuri Aykon Hakk’a yürüdü
 
 
 
 
 
Vakit
Abdurrahman DİLİPAK
Kesin sonuç
 
 
Hürriyet
Ahmet HAKAN
Bu da bana kapak mı oldu
 
 
Radikal
Akif BEKİ
Ertesi gün için karanlık senaryolar
 
 
Radikal
Cengiz ÇANDAR
Bak, orada 58'e 42 yazıyor!
 
 
Akşam
Çiğdem TOKER
Kürt sorunu: CHP'siz olmaz
 
 
Sabah
Emre AKÖZ
Kılıçdaroğlu artırdığı oyları nasıl düşürdü?
 
 
Yeni Şafak
Fehmi KORU
Yüzde 58'in ne kadarı Ak Parti'nin?
 
 
Yeni Şafak
Hakan ALBAYRAK
Günümüzü gördük
 
 
Milliyet
Hasan CEMAL
Kılıçdaroğlu, ‘Baykal kafası’ndan kurtulabilir mi?
 
 
Zaman
İhsan DAĞI
Siyasete sivil ayar
 
 
Milli Gazete
Kazım ARSLAN
Referandum neticesi nasıl okunmalıdır
 
 
Sabah
Mehmet BARLAS
Referandum sonucu böyle mi değerlendirilir?
 
 
Bugün
Nuh GÖNÜLTAŞ
En büyük kaybeden, kılavuzu CHP olan MHP'dir...
 
 
Radikal
Oral ÇALIŞLAR
Halka güvenmeyelim peki neye güvenelim?
 
 
Vatan
Reha MUHTAR
Referandumdaki oyum!..
 
 
Hürriyet
Yılmaz ÖZDİL
Benden söylemesi (dört)
 
 
Vatan
Zülfü LİVANELİ
Bu tabloya iyi bak Kenan Evren!
 
 
 
 
Fevzi İZMİRLİ
 
Necmettin EVCİ
 
Aliya RAHTE
 
Hakan TOPUZOĞLU
 
 
 
Halk oylaması başladı
 
 
 
ANKARA- Halk oylaması sandık kurulunun ant içme töreniyle başladı.
 
Anayasa değişiklik paketinin seçmen tarafından oylandığı referandum, doğu illerinde saat 07.00, batı illerinde ise saat 08.00 itibariyle başladı. Referandumda 49 milyon 446 bin 269 seçmen, 151 bin 549 sandıkta oy kullanacak. Oy kullanma merkezleri olan okullarda sandık başkanı tarafından oluşturulan sandık kurulunun 'yemin'inin ardından oy verme işlemi başladı. Sandık başkanı, 'Hiçbir tesir altında kalkmaksızın, hiç kimseden korkmadan, seçim sonuçlarının tam ve doğru olarak belirlenmesi için, görevimi kanuna göre, dosdoğru yapacağıma namusum, vicdanım ve bütün mukaddesatım üzerine ant içerim' şeklinde kurul üyelerine yemin ettirdi. Yemin törenin ardından sandık başına geçen vatandaşlar, oylarını kullanmaya başladı. Yemin töreninin bitmesini bekleyen vatandaşlar yoğun bir şekilde oy verme işlemine katılıyor.

ERKEN SAATTE OKULLARA AKIN EDİLDİ

Anayasa değişiklik paketinin oylandığı referandum, sabah 08.00 itibariyle İstanbul'da başladı. Vatandaşlar, erken saatlerden itibaren okullara giderek oylarını kullandı.

Hazırlıklarına günler öncesinden başlanan ve bütün siyasi partilerin propaganda yaparak hazırlandıkları Anayasa değişikliklerinin halkoyuna sunulması seçiminde oy verme işleminin başlamasının ardından vatandaşlar kayıtlı oldukları sandıklara gelmeye başladı. Yüksek Seçim Kurulu'nun hazırladığı seçmen listelerine göre hangi merkezde oy kullanacağını öğrenen vatandaşlar erken saatlerden itibaren oy merkezlerinin yolunu tuttu. Vatandaşlar sandık görevlilerinin gözetiminde isimlerini listelerden kontrol ettikten sonra kabinlere geçerek oylarını kullanmaya başladı. Oy verme işlemini tamamlayan vatandaşlar oy kullandıklarını gösteren imzalarını da attıktan sonra okullardan ayrıldı. Oy verme işleminin başlaması sorunsuz gerçekleşirken sandık ve okulların çevrelerinde emniyet birimleri de önlemlerini aldı. Siyasi parti temsilcileri de sandık başlarında hazır bulunuyor.

Şişli Mareşal Fevzi Çakmak İlköğretim Okulu'nda da sabah saatlerinden itibaren oy verme heyecanı yaşandı.Görevliler tarafından yönlendirilen seçmenler referandum için 'evet' ya da 'hayır' yazılı pusulaları işaretleyerek demokratik tercihlerini yaptı. Oy veren vatandaşlar tercihlerini gösteren oyları kullanmanın bir vatandaşlık ve demokrasi gereği olduğunu belirterek, "Anayasal sorumluluğumuzu yerine getirdik." dedi.

Başkent'te oy verme işlemi başladı


Başkent'te Anayasa değişiklik paketi referandumu için oy verme işlemi başladı. Vatandaşlar sabah saatlerinde okul önlerinde uzun kuyruklar oluştururken, sandık görevliler içerde hazırlıklarını tamamladı. Sandık başkanı görevli personelle birlikte yemin etti.

Anayasa değişikliği için oy kullanma işlemi başlamadan önce sandık başkanı ve görevliler Keçiören Osman Hamdi Bey İlköğretim Okulu'nda hazırlıklarını yaptı. Sandıkları açan görevliler, pusula ve mühürleri hazırladı. Görevliler daha sonra sandık başkanıyla birlikte yemin etti. Bu sırada çok sayıda vatandaş da okul önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Bazı vatandaşlar çocuklarıyla bazıları ise yataktan kalktığı gibi oy kullanmaya geldi. Seçmen kağıdı ve kimlik belgeleri ile okul önünde bekleyen vatandaşlar, 08.00'da içeriye alındı. Sınıf önlerinde sırada toplanan vatandaşlar oylarını kullandı.

Öte yandan polis ekiplerinin de okulda sıkı güvenlik önlemleri aldığı görüldü.

Sabah işe gitmeden önce oy kullanmaya geldiğini söyleyen bir vatandaş, sonucun hayırlı olmasını beklediklerini söyledi. Sabah erken saatte kalktıklarını söyleyen bazı vatandaşlar ise oylarının 'evet' olduğunu ve paketin geçeceğini savundu. Saat 08.00'da başlayan oy verme işlemi 17.00'de sona erecek.

Diyarbakır'da oy verme işlemi başladı

Anayasa değişikliği referandumunda, doğu ve güneydoğu illerinde oy verme işlemi saat 07.00 itibariyle başladı.

Adıyaman, Ağrı, Ardahan, Artvin, Bingöl, Bitlis, Bayburt, Batman, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Kars, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Mardin, Muş, Ordu, Rize, Siirt, Sivas, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Van, Şırnak ve Iğdır'da oy verme işlemi saat 07.00 ila 16.00 arasında, diğer illerde ise 08.00 ila 17.00 arasında gerçekleşecek.

Sabahın ilk ışıklarıyla birlikte sandıkların kurulduğu Diyarbakır sakin bir gün geçiriyor. Oy vermek isteyenler hiçbir sıkıntı yaşamadan sandığa gidiyor. Vatandaşlar, seçmen bilgi kağıtları ve üzerinde vatandaşlık numarası bulunan kimlik belgeleriyle oyunu kullanabiliyor. Seçmen bilgi kağıdı olmayanlar da kimlik belgelerini ibraz ederek oy verebiliyor. İsteyenler, Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) www.ysk.gov.tr internet adresinden hangi sandıkta oy kullanacaklarını öğrenebiliyor. Referanduma katılmayanlar, 22 TL para cezasına çarptırılacak.

Tunceli'de oy verilmeye başlandı

Tunceli'de saat 07.00'de referandum için oy verilmeye başlandı.

Sabahın erken saatlerinden itibaren okullardaki sandık başına giden vatandaşlar tercihlerini yapıp evlerine döndü.

Kent merkezi ve ilçelerdeki oy verme işlemi devam ediyor.

Bursa'da 1 milyon 466 bin seçmen oy kullanıyor

Bursa'da 1 milyon 784 bin 466 seçmen oylarını 5 bin 32 sandıkta kullanıyor. Bursa Emniyet Müdürlüğü ekipleri oy kullanılacak okulların çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı. Sabahın ilk ışıklarıyla polis kent geleninde güvenlik tedbirlerini en üst düzeye çıkardı. Gece boyunca şehir genelinde asılı afişler tek tek toplandı. Şehirde oy verme işlemi sorunsuz başladı. Bazı vatandaşların oy kullanmaya kundaktaki bebekleriyle birlikte gelmesi dikkat çekti.

Yurt genelindeki referandumda 49 milyon 446 bin 369 seçmen, 151 bin 546 sandıkta oy kullanacak. Bursa'da da 1 milyon 784 bin 466 seçmen 5 bin 32 sandıkta oy verecek. Vatandaşlar, seçmen bilgi kağıtları ve üzerinde TC vatandaşlık numarası bulunan geçerli kimlik belgeleriyle oyunu verecek. TC kimlik numarası nüfus cüzdanı üzerinde olmayan vatandaşlar da nüfus idaresinden alınacak, seçmen vatandaşın TC kimlik numarasını taşıyan mühürlü ve imzalı nüfus kayıt örneğinin aslını sandık kurulu başkanlarına nüfus cüzdanı, resmi daireler veya iktisadi devlet teşekküllerince verilen soğuk damgalı kimlik kartı, pasaport, evlenme cüzdanı, askerlik belgesi, sürücü belgesi, avukatlık kimlik belgesi gibi belgelerle birlikte ibraz etmesi halinde oylarını kullanabilecek.

Kütahya'da referandum için oy verme işlemi başladı

Anayasa değişikliği için bugün yapılan referanduma ilişkin oy verme işlemi Kütahya'da 08.00 itibari ile başladı.Yoğun güvenlik tedbirlerinin alındığı halk oylamasında, oy verme işlemine ilgi yüksek oldu. Kütahya Belediye Başkanı Mustafa İça ve Eşi Zafer İça, kendi mahallelerinde bulunan Atakent İlköğretim Okulu'nda oylarını kullandı.

Sivas'ta seçmenler, sandık başına akın etti

Anayasa değişikliği referandumunda Sivaslı seçmenler günün ilk ışıklarıyla birlikte sandığa akın etti. Hasta vatandaşlar, yakınlarının yardımlarıyla oy kullanmaya gelirken, bazı annelerin de bebekleriyle birlikte oy kullandığı görüldü.Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) tarafından Anayasa'nın 26 maddesinde yapılan değişikliklerin oylandığı referandum için yaklaşık 2 ay süren propaganda sürecinin ardından seçmenler kanaatlerini ortaya koymak için sandık başına gitti. Batı illerinin aksine Sivas ve doğusunda seçim 1 saat erken (07.00) başladı. Kent merkezi, 16 ilçe ve köylerde seçmenler referandum oylamasına yoğun ilgi gösterdi. Yürüyemeyecek durumda olan ve hastalar yakınlarının yardımlarıyla sandık başına giderken, bazı annelerin de bebekleriyle oy kullanmaya geldiği görüldü. Sivas'ta oylama işlemi yine Batı illerinden 1 saat erken (16.00) tamamlanarak ve ardından oy sayım işlemi başlayacak.

Bu arada referandum oylaması nedeniyle kentte güvenlik önlemleri üst düzeye çıkarıldı. Vatandaşların oylarını kullanacağı okul çevresi ve içinde polisler görev aldı. Polis ayrıca seçim yasaklarının uygulanması için de yoğun çaba harcadı.

Edirne'de oy verme işlemi 8'de başladı

Anayasa değişiklik paketinin referanduma sunulması nedeniyle vatandaşlar sabah saatlerinden itibaren sandık başına gitti.

Yurdun doğu illerinde 07.00'de başlayan oy verme işlemi, batı illerinde saat 08.00'de başladı. Bu kapsamda Edirneli vatandaşlar sabah saatlerinden itibaren sandık başına gitti. 296 bin 71 seçmenin bulunduğu şehirde, vatandaşlar oylarını 902 sandıkta kullanacak.

Hatay Valisi: Oy kullanma ödevin ötesinde haktır

Hatay'da oy verme işlemi başladı. Vatandaşlar, sabah saatlerinde sandığa giderek oy kullanmaya başladı.

Vali Mehmet Celalettin Lekesiz ve eşi Zehra Lekesiz, Hatay Erol Bilecik Teknik ve Endüstri Meslek Lisesindeki 1126 nolu sandıkta sabah 08:30'da oy kullandı.

"Demokrasimize hayırlı olsun" diyerek oyunu kullanan Vali Mehmet Celalettin Lekesiz, demokrasilerde oy kullanmanın bir ödev olmasının ötesinde hak olduğunu dile getirdi.Vali Lekesiz, referandum sürecinde Hatay genelinde yürütülen propaganda çalışmalarında huzur ve güven ortamını sağlayan tüm siyasi parti temsilcilerine teşekkür etti.

Hatay genelinde 899 bin 183 seçmen 2 bin 573 sandıkta oy kullanacak.

Gaziantep'te referandum oylaması sakin başladı

Sabah erken saatlerden itibaren oylamanın yapılacağı sandık başına giden Gaziantepliler, referanduma sakin başladı. 940 bin 685 seçmenin 2 bin 814 sandıkta oy kullanacağı şehirde seçim saat 16.00'ye kadar devam edecek.Seçim süresince bir olumsuzluğun yaşanmaması için güvenlik önlemleri artırıldı. Kentte seçimin güvenli bir şekilde sonuçlanması için 4 bin polis görev yapıyor. Parti yetkilileri de sandık başlarında seçimi yakından takip ediyor. Parti yetkilileri propaganda yapması halinde sandıkların bulunduğu bölgeden uzaklaştırılacak.

Adıyaman'da referandum sakin geçiyor

Referandum oylaması Adıyaman'da sakin başladı. 5982 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın Bazı Maddelerinde Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun'un halk oylaması için 32 ilde oy verme işlemi saat 07.00'de başladı.

Adıyaman'da bin 237 sandıkta 353 bin 122 seçmen oy kullanacak. Vatandaşlar, seçmen bilgi kağıtları ve üzerinde vatandaşlık numarası bulunan kimlik belgeleriyle oyunu kullanabiliyor. Seçmen bilgi kağıdı olmayanlar da kimlik belgelerini ibraz ederek oy verebiliyor. İsteyenler, Yüksek Seçim Kurulu (YSK)'nun www.ysk.gov.tr internet adresinden hangi sandıkta oy kullanacaklarını öğrenebiliyor. Öte yandan emniyet mensuplarının oy kullanılacak okullarda aldığı önlem ise gözlerden kaçmadı.

İzmir'de oy verme işlemleri sakin geçiyor


İzmir'de anayasa değişikliği referandumu için oy verme işlemleri sakin geçiyor. Saat 08.00'de başlayan oylamaya, vatandaşların ilgi gösteriyor. Toplam 2 milyon 794 bin 729 seçmenin bulunduğu İzmir'de, 7 bin 697 sandıkta oy kullanılıyor. Öğle saatlerine kadar referandumu etkileyecek herhangi bir olay yaşanmadı. Yalnız Karşıyaka İmbat İlköğretim Okulu'nda, başörtülü bir sandık görevlisine izin verilmedi.

Malatyalılar sandığa koştu

Malatya'da vatandaşlar, halk oylamasına büyük ilgi gösterdi. Referandum için sabah saatlerinde başlayan oy verme işlemine ilgi nedeniyle sandıklar önünde zaman zaman kuyruklar oluştu. Anayasa değişikliği için yapılan referanduma ilişkin oy verme işlemi Malatya'da zaman zaman yaşanan küçük çaplı tartışmalara karşın sorunsuz bir şekilde gerçekleştiriliyor. Güvenlik güçlerinin oy kullanma işlemi gerçekleştirilen noktalarda aldığı önlemlerle vatandaşlar oylarını rahatlıkla kullanabiliyor. 29 Mart 2009 yerel ve il genel meclisi seçiminde Malatya genelinde 488 bin 293 seçmen bulunurken, referandumda toplam 498 bin 639 seçmen sandık başına gitti. 12 Eylül darbesinin yıl dönümünde yapılan referandumda AK Parti Malatya milletvekillerinden Mehmet Şahin oyunu Kazım Karabekir İlköğretim Okulu'nda kullandı. Şahin, oyunu kullandıktan sonra yaptığı açıklamada, bunun bir yerel ya da genel seçim olmadığını, ülkenin geleceği ile ilgili bir halk oylaması olduğunu belirterek, ülkeye hayırlı olmasını diledi.AK Parti Milletvekilleri İhsan Koca ve Mücahit Fındıklı da oylarını Fatih İlköğretim Okulu'nda kullandı. Mücahit Fındıklı, oy verme işlemi sonrası Türkiye'nin daha demokratik bir yapıya kavuşmasını arzuladıklarını kaydetti.

Hakkari'de seçmen sandığa gitmiyor

Askeri operasyonların artması ve 9 PKK'lının öldürülmesi gerekçesiyle günlerdir protesto gösterilerinin yaşandığı Hakkâri'de halkın sandığa ilgi göstermediği gözleniyor.Sabah saatlerinde güvenlik görevlileri dışında neredeyse oy kullanan olmadı. Hakkâri şehir merkezinde esnaflar da kepenklerini açmazken vatandaşların evlerinden çıkmaması dikkat çekti. Sandıkların bulunduğu okulların bahçesinde yoğun güvenlik önlemleri aldığı görüldü.

Bir gece öncesinde evleri tek tek dolaşan bazı şahısların halkı tehdit ettiği belirtildi.

Rize'de 228 bin 715 seçmen oy kullanıyor

Rize'de, 26 maddeden oluşan anayasa değişikliğine ilişkin referandum oylamasında 228 bin 715 seçmen oy kullanıyor.

İl merkezi ve ilçelerde sabah saatlerinden itibaren başlayan oylamada, nüfusa kayıtlı oldukları yerdeki en yakın okullara gelen seçmenler, oylarını kullanmaya başladı. Oy kullanacağı yer, sandık ve sıra numarasını bilmeyen vatandaşlar için okul önlerinde görevliler tarafından kullanılan, internet bağlantılı bilgisayarlar bulunduruluyor.

Görevliler, bilgisayarlar vasıtasıyla vatandaşlara oylarını nerede kullanacakları konusunda yardımcı oluyor. Oy verme işlemi saat 16.00 itibariyle sona erecek.

Mersin'de boykot çağrılarına rağmen halk sandığa gitti

Mersin'de terör örgütünün tehditleri ve boykot çağrılarına rağmen halk sandığa gitti. BDP Akdeniz ilçe binası önünde bekleyerek vatandaşları taciz eden ve taşlarla saldıran gruba ise uyarılara rağmen dağılmayınca Çevik Kuvvet polisleri müdahale etti.Akdeniz İlçesi Şevket Sümer Mahallesi'ndeki Hatice Uluğ İlköğretim Okulu'na tehditlere rağmen oy kullanmaya giden vatandaşlar, BDP Akdeniz ilçe binası önünde bekleyen bir grubun saldırısına uğradı. Vatandaşlara sözlü ve taşlı saldırıda bulunan kalabalığa Çevik Kuvvet polisleri engel olmaya çalıştı. Grup engellemelere rağmen saldırıyı sürdürmek istemesi üzerine Çevik Kuvvet ekiplerinin müdahalesi ile karşılaştı. Polisler ile kalabalık arasında arbede çıkarken gruptan bazıları yaralandı.

BDP binası önünden kaçan grup daha sonra ara sokaklarda korsan gösteri yaparak polislere saldırısını sürdürdü. Bunun üzerine polis gaz bombası ve pahzerle su sıkarak örgüt yandaşlarını dağıtmaya çalıştı.

12 Eylül 2010 - 08:02:48
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

19:39Dink ailesi, tazminatın tamamını bağışlayacak
17:0010 Bin Polis Memuru Müjdesi
15:53Darbecilerine bir suç duyurusu da Konya'dan
14:44Belçika referandumu olumlu karşıladı
14:42Yunan medyası: Türkiye daha güçlü
14:29Engelliler seçimlerde özel sandık istiyor
14:19İngiltere Dışişleri Bakanı: AB yolunda önemli adım
13:54Emniyet raporu "katliam" dedi
13:17ASDER: Devlet içi çeteler temizlenmeli
13:04ATV'yi basan bir kişi silahla rastgele ateş açtı
13:00Hatay C.Savcısı: Değişim devrim niteliğinde
12:58Firari mahkumlardan ikisi yakalandı
12:56Rumlar Gazimağusa limanı için atağa geçiyor
12:55Papandreu, Erdoğan'ı Atina'ya davet etti
12:54Rum partiler: Erdoğan güçlendi
12:52Erdoğan, OECD Genel Sekreterini kabul etti
12:33"Oğuzcan'a patlayıcıyı asker verdi" iddiası
12:28AİHM, Türkiye'yi mahkum etti
12:20Rahip Ficca: En güvenilir din İslam'dır
11:10Dursun Güneş gözaltına alındı
11:06YÖK Başkanı Özcan: Çok ihtimal vermiyorum
10:58Hentbolcu kızın cesedi ormanda bulundu
10:55Birdal'ın saldırganı: Kız arkadaşıma sinirliydim
10:31 Referandum için Tayland'dan gelip gittiler
10:30Pakistan'dan Erdoğan'a kutlama
10:19AP üyesi Ludford: Askerî anayasa gitti
10:09Menderes: Fatihalar yerini buldu
08:09Başörtüsünden YAŞ’a Türkiye sil baştan
22:06Başoğlu: Demokrasinin kara lekeleri temizlendi
17:43Fransa'dan Türkiye halkına selam
Daha fazla haber göster
17:35Obama, Erdoğan'ı tebrik etti
17:33Gündoğdu: Bubi tuzakları 'Evet'le kalktı
17:22'EVET' çıkan köye silahlı saldırı düzenlendi
17:04"Erdoğan için iyi haber, Rusya için de iyi haber"
16:33YSK'nın kararı hukuka da insanlığa da sığmadı
16:07KKTC Başbakanı: Türkiye demokratikleşiyor
16:05Suriyeliler vize muafiyetinden yararlandı
15:45Hisarcıklıoğlu'ndan referandum yorumu
15:19İşte demokrasi: HSYK üyeliğine ilk aday...
14:21AP üyesi: AB karşıtı kesim üzülecek
14:05Kürt siyasetçi Güçlü: PKK'nın tehdidi sökmedi
14:03Şahin: Yeni anayasa ülke açısından önemli
13:53Eski başkan "Sezen"in ismini yeniden astı
13:49Erdoğan, Haşimi'yi girişte karşıladı
13:41Nuriş'lerden Veli Küçük'e tehdit
13:39TİSK Bşk: Demokrasi sınavında başarı
13:37Kumlu: Halk iradesine herkes saygı duymalı
13:34Uslu: Halkımız onuruna sahip çıktı
13:1212 kişinin öldüğü kaza güvenlik kamerasında
12:52Sandık başkanı 251 oyu yaktı
12:28Sivil Güçler Birliği: 12 Eylül kara gün değil artık
12:25Yalçınkaya "Halkın iradesini" hazmedemedi
11:58Kenan Evren hakkında suç duyurusu
11:55Ankara, darbe anayasası değişikliğine 'evet' dedi
10:49Evren mahkeme önüne çıkacak mı?
10:44Hidayet'ten Erdoğan'a özür telefonu
10:41Dev zafere "taksici" gölgesi düştü
10:38HSYK Başkanvekili şoka girdi
10:33Davutoğlu ile Rum Bakan arasında sert tartışma
09:17İşte İstanbul'da kesin sonuç
01:42Halk yönetime el koydu
01:38Hangi anket şirketinin tahmini tuttu?
01:03TEM'deki kazada ölü sayısı 11'e yükseldi
23:35Obama, Başbakan Erdoğan'ı aradı
23:15TÜSİAD'dan ilk referandum açıklaması
22:45The Guardian: Anayasaya güçlü destek
22:23AB, referandum sonucundan memnun
22:08Halfeti'de yüzde 79 'evet' çıktı
22:06Sandıklar adliyelere ulaştırılıyor
21:42Sahilde CHP-MHP ittifakı 'hayır' dedi
21:38Türkiye'nin yüzde 58'i 'evet' dedi
21:17Askeri lojmandan hayır çıktı
20:43Erdoğan, Gülen'e selam gönderdi
20:19Türkiye genelinde son durum
20:09Başbakanın sandığından 'evet' çıktı
20:06Kenan Evren ilçesi 'evet' dedi
20:00İşte anayasa değişiklik paketi (Yorumsuz)
19:4382 anayasasına 'hayır' diyen tek köy 'evet' dedi
19:43Ergin'in sandığından 'hayır' oyu çıktı
19:3582 anayasasına 'hayır' diyen tek köy 'evet' dedi
19:2382 anayasasına 'hayır' diyen tek köy 'evet' dedi
19:19Evren'in sandığından HAYIR çıktı
19:17YSK, yayın yasağını kaldırdı
19:14İstanbul AK Parti'de bomba araması
19:09Demirel'in memleketi 'evet' dedi
18:58Akaydın'ın sandığından 'hayır' çıktı
18:56Hilmi Özkök'ün sandığından 'hayır' çıktı
18:52"İki tarafa mühür vurulan oylar 'hayır' sayıldı"
18:50"Geçersiz 'hayır' oyları geçerli sayıldı"
18:47Sandığı getiren askeri araca roketli saldırı
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Aliya RAHTE
“Hayırcının” partisine hayrı olmadı
 
 
Ayhan BİLGEN
Sistem krizi mi, muhalefet boşluğu mu?
 
 
Fevzi İZMİRLİ
Efsane Tiyatrocu
 
 
Hakan TOPUZOĞLU
Sanal kimliğiniz ne kadar önemli?
 
 
Necmettin EVCİ
Sen bizim cezamızsın
 
 
 
 
Halk yönetime el koydu
 
Erdoğan, Gülen'e selam gönderdi
 
ABD şampiyon, Türkiye ikinci oldu
 
Kılıçdaroğlu'dan ilk açıklama
 
TEM'deki kazada ölü sayısı 11'e yükseldi
 
 
 
 
 
 
"Surda bir gedik açtık mukaddes mi mukaddes/Ey kahpe rüzgar, artık ne yandan esersen es!"
Necip Fazıl Kısakürek
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.489
1.499
 
 Euro
1.930 1.945
 
 Sterlin
2.285 2.330
 
 Altın
60.91 61.40
 
 IMKB
60608  
 
 
'Ey Türk! Titre ve kendine dön'...
 
Ülkücülerin önde gelen ismi Ramiz Ongun, referandumun ardından MHP'yi değerlendirdi
 
 
 
 
  Norveç’in NRK radyo istasyonunun haber spikeri Pia Beathe Pedersen, canlı yayında haberleri sunarken birden “Bugün hiç önemli bir şey olmadı” diyerek haberleri okumayacağını söyledi.  
 
 
 
  Kıbrıs'a konser vermeye giden Serdar Ortaç'ın kumarhanede servet bıraktığı ileri sürülüyor.    
 
 
 
 
Referandum sonucunu nasıl buldunuz?
 
Evet oranını daha yüksek bekliyordum
 
Hayır oranını daha yüksek bekliyordum
 
Evetçiler iktidar gücünü kullandı
 
CHP ve MHP yanlış politika izledi
 
 
 
 
 
 
 

Mostbet AZ

 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt https://www.krufarhiv.com/ (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin N1 casino her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin