DOLAR 1.499 - EURO 1.945 - ALTIN 61.40 - IMKB 60608
Salı 14 EYLÜL 2010
Dink ailesi, tazminatın tamamını bağışlayacak Polis aracına mayınlı saldırı: 2 yaralı Seyrantepe'de patlama Yunan medyası: Türkiye daha güçlü İngiltere Dışişleri Bakanı: AB yolunda önemli adım Dursun Güneş serbest bırakıldı Bursaspor'a UEFA'dan 360 kişilik takip Afganistan'da binlerce sahte seçmen kartı çıktı Yargı, İspir'de HES kurulmasına onay verdi Adanaspor'da ''Menteşe ''dönemi... habertaraf.com
 
 
 
Türkiye-Çin ilişkileri: Çin’in gözünde Türkiye
 
 
 
 
Murat KOÇAK
Hadi Hayırlı Traşlar…
 
 
 
Okur Temsilcisi
Hırsızlığın yeni adı: Bir internet sitesi
 
 
 
 
Nuri Aykon Hakk’a yürüdü
 
 
 
 
 
Vakit
Abdurrahman DİLİPAK
Kesin sonuç
 
 
Hürriyet
Ahmet HAKAN
Bu da bana kapak mı oldu
 
 
Radikal
Akif BEKİ
Ertesi gün için karanlık senaryolar
 
 
Radikal
Cengiz ÇANDAR
Bak, orada 58'e 42 yazıyor!
 
 
Akşam
Çiğdem TOKER
Kürt sorunu: CHP'siz olmaz
 
 
Sabah
Emre AKÖZ
Kılıçdaroğlu artırdığı oyları nasıl düşürdü?
 
 
Yeni Şafak
Fehmi KORU
Yüzde 58'in ne kadarı Ak Parti'nin?
 
 
Yeni Şafak
Hakan ALBAYRAK
Günümüzü gördük
 
 
Milliyet
Hasan CEMAL
Kılıçdaroğlu, ‘Baykal kafası’ndan kurtulabilir mi?
 
 
Zaman
İhsan DAĞI
Siyasete sivil ayar
 
 
Milli Gazete
Kazım ARSLAN
Referandum neticesi nasıl okunmalıdır
 
 
Sabah
Mehmet BARLAS
Referandum sonucu böyle mi değerlendirilir?
 
 
Bugün
Nuh GÖNÜLTAŞ
En büyük kaybeden, kılavuzu CHP olan MHP'dir...
 
 
Radikal
Oral ÇALIŞLAR
Halka güvenmeyelim peki neye güvenelim?
 
 
Vatan
Reha MUHTAR
Referandumdaki oyum!..
 
 
Hürriyet
Yılmaz ÖZDİL
Benden söylemesi (dört)
 
 
Vatan
Zülfü LİVANELİ
Bu tabloya iyi bak Kenan Evren!
 
 
 
 
Ahmet HAKAN
 
Zülfü LİVANELİ
 
Cengiz ÇANDAR
 
Aliya RAHTE
 
Hakan ALBAYRAK
 
 
 
İnşallah çifte bayram yaşayacağız
 
 
 
İSTANBUL- Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yarın yapılacak referandumla ilgili, "İnşallah yarın çifte bayram yaşayacağız." dedi.
 
İstanbul'daki bayramlaşma ziyaretlerine devam eden Başbakan Erdoğan, Bağcılar meydanında vatandaşlara seslendi. Erdoğan, "Anlamlı bir bayram yaşıyoruz. Yarın inşallah çifte bayram yapacağız. Şu ana kadar 39 vilayet dolaştık. İstanbul'da bayramın 1. günü 9 ilçe dolaştık. İkinci gün 10 ilçemizi dolaştık. Maşallah her gittiğimiz yerde toplum bayramlar yaptık." şeklinde konuştu. HSYK değişikliğine karşı çıkanlara tepki gösteren Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: "Kıyamet nereden kopuyor. HSYK'daki 20 üyenin 10 tanesini Türkiye genelindeki 11 bini aşkın hakim ve savcı seçecek. Şimdi bunu mevcutlar istemiyor. CHP istemiyor, MHP istemiyor, BDP istemiyor. Niye? Tezgah bozuluyor tezgah. Bir savcı karar verecek. Eğer HSYK o savcının verdiği kararı beğenmezse onu rahatlıkla görevden alabiliyor. Böyle bir anlayış olur mu? Hani savcı güvencesi? Hani yargı güvencesi? Bir savcı rahat hareket edemezse bağımsız karar verebilir mi? Bunları bilirim ben. Bana bedel ödettiler, fatura kestiler. Bu bedeli benden daha ağır bir şekilde ödeyen arkadaşlarım var. Artık çocuklarımız bu bedelleri ödemesin istiyoruz."

İLERİ DEMOKRASİ

Yaklaşık 3 bin kişiye hitap eden Erdoğan, muhalefeti eleştirdi. Erdoğan, "Ne diyor muhalefet, 'AK Parti kendi yargısını oluşturuyor. Ayıptır ayıp. Sayın Bahçeli de Kılıçdaroğlu da aynı şeyi söylüyor. Dürüst olun dürüst. Hangi yargı. Şu andaki yargının bağımsızlığından bahsediyorlar. Bak biz ne diyoruz, şu andaki yargı bağımsız değilse hangi yargı bağımsız? Şu andaki yargı tarafsız mı acaba? Biz hem bağımsız hem tarafsız yargı istiyoruz. SHP dönemine CHP'nin geçmişine baktığımızda eski SHP'li Adalet Bakanları Seyfi Oktay ve Mehmet Moğultay, 3 bin kişi atıyorlar. 'Kendi kadromuzdan atamayacaktık da MHP'lilerden mi atayacaktık?' dediler. Şimdi MHP, bu CHP'nin arkasına vagon oldu gidiyor." diye konuştu.

"TEZGAH BOZULUYOR"

Anayasa paketindeki HSYK'nın yapısını anlatan Erdoğan, "Türkiye'de 11 bini aşkın hakim savcı var. Bunlar seçim yapacak. Bunlar şimdi bunların yaptığı seçime de güvenmiyorlar. Niye biliyor musunuz? Sistemleri bozuluyor. Tezgah bozuluyor, tezgah. Rahatsızlık burada." ifadelerini kullandı. "Bu tarihi fırsat çok önemli. İleri demokrasiyi kazanacağız yarın. Özgürlükleri kazanacağız yarın." diyen Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun başörtüsü konusunda dürüst olmadığını söyledi.

Başbakan Erdoğan, "Senin cemaziyelevvelini biliriz. Senin eski genel başkanın da çarşaflı kadınlara rozet taktı, sonra otobüsten sokağa attılar. Ya dürüst olun be. Hiç beklemeden 2011'de bu sorunu çözelim. 2011'de veya iktidara gelince çözerim dersen, sen zaten bu ülkede iktidar olamayacaksın. Benim milletim seni iktidara getirmez. Çünkü dürüst olmadınız.

Doğru konuşmuyorlar. Tunceli'ye gidiyor genel af diyor, Kayseri'ye geliyor 'ben öyle demek istemedim diyor. Ey şehit anneleri, şehit kardeşlerim bunları dersi sizin vermeniz lazım birinci derecede. Verseniz de vermeseniz de AK Parti bunlara yol vermez." ifadesini kullandı.

EL ÖPTÜRÜYORSUN, AYIPTIR

Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin el öptürmesini eleştirerek, "Zaten alışmışlar bunlar bu tür şeye, uzatıyor elini öptürüyor. Daha kaç yaşındasın ya, ayıptır ya. Bizim geleneklerimizde el etek öptürmek yok." dedi.

Bağcılar'da toplanan kalabalığa hitap eden Başbakan Erdoğan, anayasa değişikliğindeki HSYK ile ilgili düzenlemeleri anlatarak, "Kıyamet nereden kopuyor? 20 üyenin 10 tanesini Türkiye genelindeki 11 bini aşkın hakim savcı seçecek. Şimdi bunu mevcutlar istemiyor. Niye? CHP, MHP, BDP istemiyor. Niye? Tezgah bozuluyor, tezgah." dedi.

Başbakan Erdoğan, şöyle devam etti: "Düşünebiliyor musun, bir savcı karar verecek. Eğer HSYK o kararı beğenmezse onun rahatlıkla görevinden alabiliyor. Böyle bir anlayış olur mu ya? Hani savcı, yargı güvencesi? Verdiği kararda bir savcı rahat hareket edemezse bağımsız bir karar verebilir mi? Hani bağımsızlık, tarafsızlık? Bunları yaşadım ben. Bunları yaşadım ben, bunların cemaziyelevvelini biliriz. Bana bedel ödettiler, fatura kestiler bilirim. Bu bedeli beden ağır şekilde ödeyen arkadaşlarım var, biliriz biz. Artık çocuklarımız bu bedelleri ödemesin istiyoruz."

"YARGITAY KISKANIYOR"

Başbakan Erdoğan, "Bireysel başvuru için AİHM'e gitmeyeceksin, Anayasa Mahkemesi'ne gideceksin. Yargıtay kıskanıyor, 'bu bizde olması lazımdı' diyor. Siyaset yap da sizde olsun." şeklinde konuştu. Erdoğan, 'hayır' cephesini de anlatarak, "Hayır diyen kimler. Şimdi siz Evren'den 'evet' demesini bekleyebilir misiniz? Evren, 'hayır' diyor. Niye? Çünkü geçici 15. madde de kalkıyor. Bu 15. madde ne, darbeyi yapanların zırhı. Dokunulmazlık zırhı da kalkıyor. Tabii ki Evren 'hayır' diyecek." diye konuştu. Erdoğan, şöyle devam etti: "CHP, MHP, BDP 'hayır' diyor. 'Hayır' demekle kalmıyor, tehdit ediyor. Şu anda Güneydoğu'da yaptıkları bu. Demokratik yol değil, anti-demokratik yollar seçiyorlar. Bırakın vatandaş bireysel olarak iradesini kullansın. Ona saygı duyarız. Ama siz tehdit ederseniz, tehdit için farklı unsurları devreye sokarsanız bu illegal yollara tevessül etmektir. Bu demokratik yol değildir. İmralı ne diyor, bunlar ne diyor? Bakıyorsunuz örtüşüyor."

Çetelerin de 'hayır' dediğini ifade eden Erdoğan, "Zaten Ergenekon'un avukatı kim? Bakıyorsunuz CHP'nin milletvekilleri Silivri'de. Oraya koltuğu atmışlar, oradan ayrılmıyorlar. Ya işine bak, bırak orayı. Gel parlamentoda konuş." şeklinde konuştu.

"KENDİSİNDEN YAŞLI OLANLAR GELİYOR ELİNİ ÖPÜYOR"

Başbakan Erdoğan, Bahçeli'nin el öptürmesini de eleştirerek, "Bağımsız ülkücüler, MHP'nin kurucular kurulu 'evet' diyor. Ama Sayın Bahçeli'ye sorarsan 'bunların hepsi öldü' diyor. Bağımsız ülkücülere de 'uşaklar' diyor. Yani onun gibi düşünmediği zaman 'uşak' oluyor. Ama ona kul olursa eyvallah...Zaten alışmışlar bunlar bu tür şeye, uzatıyor elini öptürüyor. Daha kaç yaşındasın ya, ayıptır ya. Kendisinden yaşlı olanlar geliyor elini öpüyor. Bizim geleneklerimizde el etek öptürmek yok. Biz hocalarımızdan şunu gördük. 'Evladım, annenin, babanın, hocalarının elini öp'. Bu kadar. Asalet budur. Biz bu örfle büyüdük. Onurlu nesiller böyle yetişir. El etek öptürerek onurlu nesil yetiştirilmez." ifadelerini kullandı.

11 Eylül 2010 - 17:49:08
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

14:39EDP: CHP başarısızlığı bile başarı gösteriyor
14:31Seydaoğlu : Referandum bir devrimdir
14:18Ağlayan öğrenciyi Nimet Anne teselli etti
14:15Dursun Güneş serbest bırakıldı
13:40Çağlayan: Referandum piyasaya moral
13:23"Hayır"cı başkana "Evet"ten takım elbise
13:17HAKPAR Genel Başkanı Bozel: BDP yanlış yaptı
13:02AK Parti'de "Başkanlık" sistemi tartışmaları
12:51AK Parti MYK toplantısı başladı
12:39"BDP'nin masrafları işçi maaşlarından" iddiası
12:31Başbakan Erdoğan'a tebrik telefonu yağdı
12:25Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusu
10:20Rakamlara göre BDP boykotta hayli başarısız
10:18Kurtulmuş'un basın toplantısı iptal edildi
10:17Türkiye Sezen Aksu'ya sahip çıktı
09:42Kısa günün kârı: İşte devletin 'boykot' kazancı
09:29CHP'de içeriden tuzak iddiası
09:23'En sağlıklı model başkanlık sistemi'
08:38Cem Uzan hastaneye kaldırıldı
08:36Yüzde 42'yi bile paylaşamıyorlar
08:25"Ey Türk! Titre ve kendine dön"
08:22Gökçek: Bizi rezil ettin Kılıçdaroğlu
22:37Kocaoğlu: Sezen Aksu adını kaldırmak yanlış
19:57Çelik: Muhalefet gereken dersi çıkartamadı
17:34Berhan Şimşek'in şok sözleri yargıya taşındı
17:12Kayıtlara göre sokaklarda yaşıyor
16:45AK Partili Yılmaz: Yüzde 64 'evet' bizim değil
16:42Eski ülkücüler Bahçeli'yi istifaya davet etti
16:26Öztürk: 15-20'lik yanılma siyasi körlüktür
16:15AK Partili vekil, CHP'li vekile takım elbise alıyor
Daha fazla haber göster
16:04KADEP lideri: BDP, CHP ve MHP ile birlikte yenildi
16:00MHP'li Bıçakçıoğlu: Bahçeli görevi bırakmalı
15:59Baydemir "ölüm tehditlerini" unuttu
15:47Daniş: Kılıçdaroğlu oyu tezgah mı?
15:35Şandır CHP'yi sildi, yüzde 42'ye sahiplendi
14:56Kapusuz: Darbeci zihniyet artık tarih oldu
14:39CHP, MHP, DSP ve DP birleşince "EVET" arttı
14:07Boykotçuları milletvekili Sıvacıoğlu ikna etti
13:35Fırat AK Parti Diyarbakır'da gerilemedi
13:31"Sonuç enerji sektörünün önünü açacak"
13:30Topçu: Oy kullanamıyor, yönetime talip oluyor!
11:51"İnsanlar vicdanlarının sesini dinledi"
11:33Atalay ve muhtar yalanladı: 329 TL ceza yolda
11:31Twitter’da Baykal'la vurdu!
11:28MHP'nin kaleleri bir bir çöktü
10:20Twitter'da Kılıçdaroğlu geyikleri öldürüyor
09:44Ya mumu yatsıya kadar yanabiliyor ya da...
00:41Kılıç: İradesi sandığa yansımıştır
00:14Kılıçdaroğlu'dan ilk açıklama
23:47Akıllardan çıkmayacak referandum komedisi
22:47Çelik: Kılıçdaroğlu hayırlı bir iş yapmıştır
22:40Çubukçu: Halk oylaması sonucu hayırlı olsun
22:26Erdoğan, referandumu değerlendirdi
22:23Kurtulmuş "yeni anayasa" dedi
22:16Başbakan Erdoğan'dan yeni Anayasa mesajı
22:00CHP'li Demirel: Halk isyan ediyor, evet diyor
21:57Bahçeli'nin memleketi Osmaniye 'evet' dedi
21:55Demir: Boykot hedefine ulaşamadı
21:51MHP'li Paçacı: Milletin tercihine saygı
21:49CHP'li Özyürek: Saygı duyacağız
21:47Çelik: CHP 'allak bullak partisi'
21:45MHP'li Büyükataman: Sonuç güvenoyu değildir
21:36Erbakan'ın çocukları da mı boykotçu?
21:16Yenilen güreşçi, erken seçim istedi
20:35'Halkımıza ferasetten dolayı şükran borçluyum'
20:21CHP'de tüm moraller alt-üst oldu
19:16CHP'li İnce'nin köyü 'evet' dedi
18:23'Demokrat' İzmir, "Sezen Aksu" tabelasını indirdi
18:18Kılıçdaroğlu yine suçluyu buldu
18:12CHP seçim yasağını deldi AK Parti yargıya gidiyor
17:33Gökçek: Adamcağız hafıza kaybına uğradı
17:08Özak: 'Hayır' diyene de, 'evet' diyene de teşekkür
16:56"BDP'li vekil sandık başkanını darp etti"
16:43CHP'de itiraz dilekçeleri hazır
16:32'Beyaz gömlekle propaganda yapıyorsun'
16:29Necmettin Erbakan oyunu kullandı
16:19Atalay: Kimse kimsenin oyuna ipotek koyamaz
15:33Kurtulmuş: Yeni bir anayasaya ihtiyaç var
15:30Ergin oyunu Hatay'da kullandı
14:55"Hayır" oyu istedi, kendisine nasip olmadı
14:51Akaydın oyunu eşi ve oğlu ile kullandı
14:49Çelik: 12 Eylül birinci adım
14:31Erdoğan: Türkiye'yi sıçratacak bir sınav
14:26Şimşek ve Aksu, Gölbaşı'nda oy kullandı
14:22MHP'li Toskay: Sonuca saygı göstermek lazım
14:21Altepe: Yerel demokrasi daha da güçlenecek
14:19Kocaoğlu oyunu kullanıp mesaj verdi
14:17Gürsel Tekin oyunu Kadıköy'de kullandı
14:16Bahçeli: Referandum dönüm noktası
13:29Arınç: Halk hep doğru kararlar verdi
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
Hani AK Parti’ye güven oylamasıydı?
 
 
Aliya RAHTE
MHP ile CHP kan gruplarına baktırsınlar
 
 
Ayhan BİLGEN
Sistem krizi mi, muhalefet boşluğu mu?
 
 
İlhan AKKURT
Referandum gerçeği ve Türkiye
 
 
Mansur Tuncay TAŞÇI
Netekim Kemal efendiye üzüldüm...
 
 
Mustafa Yahya COŞKUN
Oy pusulasının "hayır"ını, oyunun hayrını göremedi
 
 
Taha KURUTLU
Statüko’nun hezimeti
 
 
Yusuf YERLİ
Hayır da çıksa MHP kaybedecekti
 
 
 
 
Halk yönetime el koydu
 
Erdoğan, Gülen'e selam gönderdi
 
ABD şampiyon, Türkiye ikinci oldu
 
Kılıçdaroğlu'dan ilk açıklama
 
TEM'deki kazada ölü sayısı 11'e yükseldi
 
 
 
 
 
 
"Surda bir gedik açtık mukaddes mi mukaddes/Ey kahpe rüzgar, artık ne yandan esersen es!"
Necip Fazıl Kısakürek
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.489
1.499
 
 Euro
1.930 1.945
 
 Sterlin
2.285 2.330
 
 Altın
60.91 61.40
 
 IMKB
60608  
 
 
'Ey Türk! Titre ve kendine dön'...
 
Ülkücülerin önde gelen ismi Ramiz Ongun, referandumun ardından MHP'yi değerlendirdi
 
 
 
 
  Norveç’in NRK radyo istasyonunun haber spikeri Pia Beathe Pedersen, canlı yayında haberleri sunarken birden “Bugün hiç önemli bir şey olmadı” diyerek haberleri okumayacağını söyledi.  
 
 
 
  Kıbrıs'a konser vermeye giden Serdar Ortaç'ın kumarhanede servet bıraktığı ileri sürülüyor.    
 
 
 
 
Referandum sonucunu nasıl buldunuz?
 
Evet oranını daha yüksek bekliyordum
 
Hayır oranını daha yüksek bekliyordum
 
Evetçiler iktidar gücünü kullandı
 
CHP ve MHP yanlış politika izledi
 
 
 
 
 
 
 

Mostbet AZ

 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt https://www.krufarhiv.com/ (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin N1 casino her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin