DOLAR 1.521 - EURO 1.936 - ALTIN 61.67 - IMKB 61030
Cumartesi 11 EYLÜL 2010
FIBA2010'nda eşleşmeler belli oldu. Ertuğrul Sağlam: Valencia öncesi iyi geldi İşte CHP-MHP ittifakının resmi Kılıçdaroğlu Erdoğan'ı TV'de tartışmaya çağırdı Otomobil markete girdi, kazada 3 kişi yaralandı Bahçeli: Anayasa Mahkemesi değişmeli Aydın: Cümle kuramayan bizi TV'ye davet ediyor Yıldırım: Nereye bakarsanız hizmet var Fazıl Say'dan Müslüm Baba'ya "yavşak" davası HSYK, savcıları tekrar görevden almak istemiş habertaraf.com
 
 
 
Türkiye’nin BM Konsey Dönem Başkanlığı
 
 
 
 
Ahmet Zeki YEŞİL
Mutluyum mutlusun mutlu
 
 
 
Okur Temsilcisi
Hırsızlığın yeni adı: Bir internet sitesi
 
 
 
 
Usame Bin Ladin
 
 
 
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Kafası karışıklar için Osman Can reçetesi
 
 
Bugün
Ahmet TAŞGETİREN
Tayyip diktatör olacak öyle mi?
 
 
Radikal
Akif BEKİ
Bağnaz seçmenin azizliği
 
 
Bugün
Ali Atıf BİR
Devlet Sınav Kurumu mu? Asla...
 
 
Star
Aziz ÜSTEL
Silin Sezen Aksu’yu demokrat İzmir olsun faşist İzmir
 
 
Zaman
Bülent KORUCU
Bir oyun ne önemi var!
 
 
Radikal
Cengiz ÇANDAR
Evet, ne olursa olsun Türkiye ileri gidecek
 
 
Hürriyet
Ertuğrul ÖZKÖK
13 Eylül; 1 numaralı bildiri
 
 
Star
Eser KARAKAŞ
GENAR’ın referandum araştırması
 
 
Bugün
Gülay GÖKTÜRK
"Namusu kurtarmak"
 
 
Vatan
Güngör MENGİ
Bu ne parası?
 
 
Milliyet
Hasan CEMAL
12 Dev Adam Dünya Kupası’nı bir kulpundan yakaladı, artık onu kimseye kaptırmaz!
 
 
Zaman
Hüseyin GÜLERCE
Gülen ve evet...
 
 
Hürriyet
Oktay EKŞİ
Değişmediğinden emindik de...
 
 
Vatan
Ruşen ÇAKIR
AKP'ye rağmen evet'e karşı 'AKP yüzünden hayır'
 
 
Milliyet
Taha AKYOL
Bayramda bilim
 
 
 
 
Bilal CAN
 
İlter SAĞIRSOY
 
 
 
Milli Basketbolcu Aleko: İleri bir Türkiye için 'evet'
 
 
 
ATİNA- Milli Basketbolcu Kadıköylü Aleko: İleri bir Türkiye için 'evet' dedim.
 
ATİNA(CİHAN)- En yaşlı Türk milli basketbolcu ve hakemlerinden Aleksandros Morissis (80), anayasa değişikliğine "seve seve evet oyu verdiğini" söyledi. Uzun yıllar milli basketbol takımının formasını taşıyan İstanbul Rum Azınlığı'ndan Aleksandros (Aleko) Morissis, Türkiye'nin yaşayan en eski basketbol hakemi unvanını da taşıyor. Daha bilinen adıyla "Kadıköylü Aleko", ayyıldızlı formayı şerefle taşıdığını belirtiyor. Aleko, 9 yıl başarısı için mücadele ettiği Fenerbahçe'nin ise vefasızlığından yakınıyor.

Darbe anayasalarından en çok mağdur edilen toplum kesimi arasında bulunanlardan farklı din mensupları, anayasa değişikliğinin oylanacağı 12 Eylül referandum gününü iple çekiyor. Kendilerinin tehlike olarak görülmediği bu yeni sürecin başlamasına "evet" diyenlerden biri de İstanbul Rumlarından Aleko Morissis.

1964 yılında Atina'ya göç etmek zorunda bırakılan Aleko, memleketi Türkiye ile irtibatını hep güçlü tutmuş. 1931 yılında İstanbul Kadıköy'de doğan Aleko, halen Türkiye'den Yunanistan'a hediyelik eşya ihraç eden bir firmanın temsilciliğini yapıyor. İleri yaşına rağmen her ay Türkiye'yi ziyaret ediyor. Türkiye'nin ev sahipliğinde gerçekleşen 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası vesileyle Cihan Haber Ajansı'na konuşan Aleko, spor, siyaset, 6-7 Eylül olayları, referandum ve son dünya basketbol şampiyonası hakkındaki görüşlerini açıkladı.

RUMLAR'IN OYU "EVET"

Türkiye'de yaşayan farklı din mensuplarını da yakından ilgilendiren anayasa değişikliğine "seve seve evet" oyu verdiğini ifade eden Aleko, Atatürk Havaalanı'nda sandık başına gitmiş. Aleko da, yurt dışında yaşayan çoğu Türk vatandaşı gibi referandumu AK Parti'ye güvenoyu gibi algılayanlardan. İstanbul Rumlarının referandumda "evet" oyu vereceklerini anlatan Aleko, şunları söylüyor: "Ben oyumu kullandım. Havaalanında Türkiye'ye giderken verdim. Seve seve 'evet' oyu verdim. Seve seve Erdoğan'a verdim."

Erdoğan'a övgülerde bulunan eski milli basketbolcu Aleko, Erdoğan'ın Türkiye'nin çehresini değiştirdiğine inanıyor: "Bugün Erdoğan, Türkiye'yi değiştirdi. Bambaşka bir memleket yaptı. Herkes Türkiye'yi konuşuyor. Ekonomi de çok iyi. Eğer Erdoğan'ı bırakırlarsa çok şey yapacak."

"ERDOĞAN İLE AYNI SAHADA ANTRENMAN YAPTIK"

Erdoğan'ı 4 yıl daha başbakan olarak görmek istediklerini ifade eden Aleko, şöyle konuşuyor: "İstanbul Rumlarının hepsi onu destekliyor. Allah'a şükrediyorum. Erdoğan'a kuvvet versin. Bir 4 sene daha başbakan olarak görelim. Ondan çok şeyler bekliyoruz." Aleko, Başbakan Erdoğan'ın futbolculuk dönemine ilişkin şu anısını paylaşıyor: "Dolapdere'de futbol oynadım. Küçükken kaleciydim. Ben gittikten çok sonra, Erdoğan benim oynadığım yerde, Kasımpaşa'da futbolcuydu. Aynı sahada antrenman yaptı, futbol oynadı."

Türk-Yunan yakınlaşmasının hararetli savunucularından olan Aleko, Türkiye'deki dostlarına sesleniyor: "Türkiye'deki arkadaşlarım bilsinler ki, bugün Türkiye-Yunanistan arasında bir şey yoktur. Türkiye ve Yunanistan dosttur, komşudur. Düşman değildir. Birleşirsek, birbirimizi desteklersek çok şeyler başarabiliriz."

"ERGENEKON ÜLKEYİ DAİMA GERİ GÖTÜRÜR"

Ergenekon terör örgütünce tasarlanan ve azınlıklara yönelik ayrımcılık ile şiddeti içeren 'Kafes Planı'ndan haberdar olduğunu anlatan Aleko, bunların ülkeyi geri götüreceğini düşünüyor: "Yurt dışında olduğum için Ergenekon konusuyla yakından ilgilenme fırsatı bulamasam da yapılanları kesinlikle desteklemiyorum. Ergenekon'un yaptıklarından utanıyorum. Memleketi daima geri götürebilir. Bu yapılanlar doğru değil. Çok ayıp şeyler. Ülke ileri gitmez."

"6-7 EYLÜL'DEN TÜRKİYE KAYBETTİ, YUNANİSTAN KAZANDI"

Bugünden bakınca "6-7 Eylül 1955 olayları"nı yaşayan biri olarak çok üzüldüğünü vurgulayan Aleko, bu gelişmeden Türkiye'nin kaybettiğini, Yunanistan'ın ise kazançlı çıktığını anlatıyor. Aleko, İstanbul halkının o gün yaşanan yağmalamalara karşı dükkânları korumaya çalıştığını belirtiyor: "6-7 Eylül'de yaşananlardan biz çok üzüldük. O dükkanların sahipleri, hepsi eğitimli Türkiye'yi seven insanlardı. Askerlik yapan insanlardı. Bu insanlara bunlar yapıldı. Bence yapanlar İstanbul'un dışından gelenlerdi. İstanbul halkından çok kişi, dükkanları korudu."

6-7 Eylül olaylarının ticareti iyi bilen Rum azınlığın Türkiye'den ayrılmasına neden olduğunu ifade eden Kadıköylü Aleko, önemli tespitlerde bulunuyor: "Ben Ankara'da teğmendim. Maalesef Ankara'dakiler bile bunu (olayları) daha evvelden biliyorlardı. Buna çok üzülüyorum. Çünkü Türkiye için çok büyük bir lekedir bu. O zamanki Rumlar, hepsi eğitim almış, fabrikatör ve iş adamıydı. Bu kişiler, Yunanistan'a gelmeye mecbur kaldılar. Yunanistan bundan istifade etti. Sadece ekonomik değil her konuda yararlandı. Yunanlara ticareti öğrettiler. Yahudiler ve Rumlar ticareti iyi biliyorlardı. Bu durumdan Türkiye kaybetti, Yunanistan kazandı."

Azınlıkları Türkiye'den kovmayı amaçlayan olayların çok sınırlı da olsa Ankara'da da yaşandığını anlatan Aleko, kendisinin o dönemde Ankara'da asker olduğunu ve bir ayrımcılıkla karşılaşmadığını anlatıyor: "6-7 Eylül'de Ankara'da yedek subay okulundaydım. Sabah kalktığımda Ulus Meydanı'nda yangın ve duman gördüm. Orada 4 Rum dükkanı vardı. Birisi Sabuncakis çiçekçi dükkanıydı. Onları yakmışlardı. İstanbul'da ne olduğunu bilmiyorduk. Ben teğmen olarak son 2 aylık iznimi aldım. Bizim Kınalı'da (Kınalıada) yazlığımız vardı. Kınalı'da bir şey olmamıştı. O zamanki komiser ve polisler, iyi insanlardı. Kimsenin dışarı çıkıp yağmalamasına izin vermemişlerdi."

"FENERBAHÇE'DEN PARA DEĞİL, VEFA İSTİYORUM"

Yıllarca Fenerbahçe'de basketbol oynayan ve basketbolda milli hakemlik yapan Aleko, hem Fenerbahçe hem de Türkiye Basketbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu'nun kendisine vefasızlık yaptığını söylüyor. 1949 yılından itibaren Fenerbahçe'de 9 yıl basketbol oynadığını anlatan Aleko, Fenerbahçe masa tenisi takımıyla ise Türkiye birinciliği aldıklarını anlatıyor.

Aleko, para değil sadece hatırlanmanın nişanesi bir ödül istiyor ve şu mesajı gönderiyor: "Fenerbahçe'den şimdiye kadar arayan soran olmadı. Bugün Fenerbahçe'nin en eski oyuncularından biriyim. Fenerbahçe'den bir ödül bekliyorum. Fakat Fenerbahçe'nin idarecileri basketbola fazla ehemmiyet vermiyorlar. Maalesef futbolla ilgileniyorlar. Orada bunu düşünecek idareci yok. Onun için onlara haber veriyorum. Bizi de düşünsünler. Ben orada 9 sene basketbol oynadım. Fenerbahçe masa tenisi takımında oynadım. Türkiye birincisi olduk. Bunlar çok mühim."

Basketbol Federasyonu Merkez Hakem Kurulu'na da aynı sitemde bulunan Türkiye'nin en yaşlı hakemi Alexandros Morissis, "Bugün en eski hakem olarak hayattayım. Orası da beni çağırıp bir ödül vermediler. Bunları düşünmek lazım." diyor.

"TÜRKİYE YARI FİNALE ÇIKAR"

Çifte vatandaş olan Aleko, yıllarını basketbola vermiş bir insan olarak, 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası maçlarını kaçırmamış. Milli basketbolcu Aleko, Türkiye-Yunanistan maçını yorumladı: "Birçok kişi, bana maç sonucunu sordu. Ben de onlara, 'Takımlar denk. Hangi takım üç sayıları atarsa, maçı o takım alacak.' dedim. Türkiye'nin üçlükleri daha fazlaydı, daha güzel oynadı. Yunanistan'ın üçlükleri azdı, mağlup oldu."

Aynı zamanda eski FIBA hakemi olarak Türkiye-Yunanistan maçını değerlendiren Aleko, "Bu tip maçlarda hakem, hangi tarafı az da olsa tutarsa, o takım kazanır. Ama Türkiye iyi oynayarak maçı kazandı." diyor. Yunanistan'ın turnuva dışı kaldığı Yunanistan-İspanya maçını da yorumlayan Aleko, "Hakemler İspanya'yı daha çok tuttu. Hatalar yaptı. Porto Rikolu hakem, çok hata yaptı. Çok faul vermedi. Stepsleri vermedi. Bunları gördük." şeklinde konuşuyor.

Türkiye'nin Slovenya'yı yeneceğini tahmin eden Aleko, "Türkiye'yi ilk dörtte görüyorum. Finalde de ABD ile oynarız." Geçen Pazar gün Türkiye'nin mağlup ettiği Fransa maçına ilişkin tahmininde de haklı çıkan emektar basketbolcu Aleko, şunları söylemişti: "Bugün Fransa ile oynuyoruz. Benim gördüğüm, çocuklar çok güzel oynayacak ve bu maçı alacaklar."

BASKETBOL, HAKEMLİK, FUTBOL VE MASA TENİSİ İLE GEÇEN BİR ÖMÜR

Türkiye'de bir döneme imza atan çok önemli spor adamlarıyla çalışma fırsatı bulan Aleksandros Morissis, "Bugün ilk Türk milli basketbol takımında oynayanlardan 3 kişi hayatta kaldık: Ali Uras, Yalçın Granit ve ben. Diğerleri öldü." diyor.

Kadıköylü Aleko, 10 yaşında Beyoğluspor ile basketbol yaşamına ilk adımını atmış. 14 yaşında birinci kümede ve A takımında oynamış. Türkiye birincisi olma başarısı gösterirler. İlk defa 1949 yılında basketbol milli takımına seçilen Aleko, 18 yaşında geçtiği Fenerbahçe'de 8-9 yıl oynamış. 1958-1959 yıllarında Fenerbahçe'de antrenörlük yapan Aleko, Can Bartu'yu da çalıştırmış. 1954-55 yıllarında Ordu Milli Takımı'yla birincilik kazanmış.

1960 yılında hakemliğe başlayan Aleko, 1964 yılında Atina'ya gelmiş. Yunanistan'da AEK ve Panathinaikos takımlarının başında birincilikler kazanan Aleko, 1974 yılında FİBA hakemi olmuş. 8 yıl süreyle Yunan Hakem Komitesi Başkanlığı da yapan Aleko, son olarak 2000 yılında hakem gözlemcisi olarak aktif spor hayatına nokta koymuş.

"AYYILDIZLI FORMAYI TAŞIMAK ŞEREFTİR"

Aleko, Türkiye milli basketbol takımının formasını taşıdığı için gururlu. Bunun bir şeref olduğunu söyleyen Aleko, sözlerini şöyle sürdürüyor: "Bu takımlarda oynamak benim için büyük şeref. Ayyıldızlı formayı taşımak herkes için bir şereftir." Yedek subaylığımı Ankara'da yaptığını anlatan Aleko, sözlerini şöyle tamamladı: "O da benim için bir şeref. Milli takımdan başka, bana verilen büyük bir sevinç ve şeref, Anıtkabir merasim bölüğünde, gayrimüslim teğmen Aleko Morissis olarak vazife gördüm. Bu benim için büyük şereftir."


9 Eylül 2010 - 12:38:58
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

00:05Erdoğan Sarıyer ve Eyüp'te halka hitap etti
23:18"MHP yönetimi, '9 Işık' kitabından habersiz"
23:04İşte CHP-MHP ittifakının resmi
22:42Kılıçdaroğlu Erdoğan'ı TV'de tartışmaya çağırdı
22:38Çelik: Sandıklara sahip çıkalım
22:31Bahçeli: Anayasa Mahkemesi değişmeli
22:10Bakan Faruk Çelik: Sandığa ideolojisiz gidin
22:03Aydın: Cümle kuramayan bizi TV'ye davet ediyor
21:56Arslan: Birdal'a yapılan saldırı provokasyondur
21:54MHP'li meclis üyesi istifa etti
21:53MHP İsveç teşkilatı evet diyecek
21:48Halis: Kararımızın arkasındayız
21:37Öztürk: Dörtyol olayları referandumdum içindi
21:21Erdoğan'ın mitinginde Hayır standı
21:05Yıldırım: Nereye bakarsanız hizmet var
20:25Erdoğan: 2011'den sonra tümden sivil anayasa
19:55"Bahçeli'ye: Bize köpek diyene sözünü yalat"
19:34SP Birecik Belediye Başkanı evet diyecek
19:31Kapusuz: Milletin kararı baştacıdır
19:28DSP'li Vural: Vatandaş kendi kararını verecek
19:25Bahçeli: Eski diyenlere inat var olacağız
18:44Topçu: CHP'nin geninde postal yalamak vardır
18:27Erdoğan: Siz kafatası milliyetçisisiniz
18:23Çavuşoğlu: 13 Eylül'de ikinci bayram olacak
18:07Başbakan Erdoğan'a pankart sürprizi
18:03Bakan Eroğlu: Türkiye'de her yere imzamı attım
17:52Kayseri'den örnek tavır: Kumanya kardeşliği
17:45"Başbakan'ınki timsah gözyaşlarıdır"
17:42'Evet' diyecek ülkücüleri 'asalağa' benzetti
17:31Erdoğan: Camide siyaset içerisinde konuşmaktır
Daha fazla haber göster
17:15Referandum, SMS ve e-postalara da girdi
17:08AK Partililer, çifte bayram için çalışıyor
16:56BBP, Papaz Jones'u kınadı
16:55Yenilmez: Devlet vatandaşı hatırlamalı
16:50CHP'li Anadol'dan "hile" iddiası
16:45Atalay: Sandık güvenliği tam olacak
16:42Sav: Referandum iktidarın rotası olacak
16:40Bakan Demir: Muhalefet rahatsız
16:35Haberal'a MHP İzmir İl Başkanı da sahip çıktı
16:29Bakan Yıldız: Darbe anayasası oylanacak
16:20CHP'li Şimşek'ten "kavga edin" talimatı
15:53CHP ve AKP arasında bayram şakalaşması
15:09CHP bayramlaşmasında 'hayır'lar balon olup uçtu
15:04CHP'den 2. rahibe skandalı
14:49Yeni anayasaya Kılıçdaroğlu talip oldu
14:45Başkan yardımcısı MHP'den istifa etti
14:28BDP'den operasyon protestosu
11:44Bağış: "0 noktası"na cami teröre darbedir
11:41BDP'de bayram programları iptal edildi
09:56Bakan Bağış, 11 Eylül saldırılarını lanetle kınadı
09:24CHP için kapıda bekleyen kriz
09:07Bahçeli Erdoğan'ı korkmakla suçladı
08:12Kurtulmuş: Referandum derin yapıyı çözecek
02:41"Ahmet Kaya" sürprizi Erdoğan'ı ağlattı
23:19Derin: HEPAR'dan istifa ettim
23:16Eski HEPAR İlçe Başkanı Derin: EVET
23:10Odabaş: Baskı söz konusu değil
22:50"İzmir'deki yolsuzluk iddiaları" için talep
21:16Erdoğan: Türkiye prangalardan kurtuluyor
18:42Tüzmen'den motosikletli 'evet' çalışması
18:37"CHP samimi, MHP yan çizmezse bu işi çözelim"
18:17DP'li vekil: Elimi kırardım ama Menderes'e...
18:15Badak: Demokrasi için 'evet' diyeceğiz
18:14" 'Hayırcılar' darbe anayasasını destekliyor"
17:32CHP'li Canan Arıtman kalp krizi geçirdi
17:26Tüzmen'den Yunan adalarında balık şov
17:00Ünüvar: Referandum kaderimizi belirleyecek
16:57Tüzmen: Kur'an yakma girişimi büyük cahillik
16:51Erdoğan BBC'de: Muhalefet kandırıyor
16:49DP İlçe Başkanı 'evet' diyecek
16:36Kavaf, Pakistan için çağrıda bulundu
16:18Bahçeli: Başbakan siyaseti camiye taşıyor
15:27Kılıçdaroğlu, mahalle dedikoducusu gibi
15:12CHP Lideri'nin afişini yırtıp indirdiler
14:11Bayram, siyasileri aynı masada buluşturdu
13:40Eker: İmam katliamını nefretle kınıyorum
13:31Kocaoğlu'nu istifaya çağırdılar
13:26'Evet'çi ülkücülere ihraç operasyonu
13:24CHP'nin 87. kuruluş yıl dönümü
13:23Çelik: Kimsenin yaptığı yanına kar kalmayacak
13:22Çelik: Türkiye, iki bayramı birden yaşayacak
13:12Akdağ: 200 senelik sistem değişiyor
13:11Gül'den kapıda bekleyen çocuklara 50 TL harçlık
13:09Kılıçdaroğlu, bayrama evinde girdi
12:43Burkay: Kürtler ezici çoğunlukla "evet" der
12:40Kılıçdaroğlu'na: Düzeyli performans beklerdim
12:38Milli Basketbolcu Aleko: İleri bir Türkiye için 'evet'
12:37MHP'li Belediye Başkanı 'evet' diyecek
12:22Şahin: 9 Eylül, milletin kurtuluş günüdür
12:13Kurtulmuş: 'Evet' ile vesayetçi sistem bitecek
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Alper GÜRKAN
Böyle olur sosyal bürokratın bayramı
 
 
Bilal CAN
Yenilmenin Dibacesi
 
 
İlter SAĞIRSOY
Nevşehir'e 800 milyonluk yatırım
 
 
Reha RUHAVİOĞLU
13 Eylül’ü düşünüyorum gözlerim kapalı…
 
 
 
 
Papaz Kur'an yakmaktan vazgeçti ama...
 
30 Ağustos'a sivil ayarı
 
Hz. Aişe'ye hakaret İslam dünyasını ayağa kaldırdı
 
Küfürbaz karikatüriste Merkel'den ödül
 
Kuran protestosunun alevi ABD’yi yakacak
 
 
 
 
 
 
"Ramazan ve kurban bayramı gecelerini, sevabını umarak ibadetle geçiren kimsenin kalbi, kalplerin öldüğü gün ölmez."
Hadis-i Şerif (Mecmeu'zevâid, c. 2, s. 198)
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.511
1.521
 
 Euro
1.921 1.936
 
 Sterlin
2.320 2.365
 
 Altın
61.07 61.67
 
 IMKB
61030  
 
 
Başbakan sırlarını W.S.Journal'a açıkladı...
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ABD'nin önde gelen ve muhafazakar çizgisiyle bilinen gazetelerinden Wall Street Journal'a özel bir röportaj verdi.
 
 
 
 
  Boydak Holding'in Show TV ve Akşam gazetesine talip olduğu ileri sürülüyor. Peki neden Boydak Grubu? İşte cevabı...  
 
 
 
  Bir buluşamamanın hikâyesi: Bono yazısını okuyup etkilenince tanışmak istediği Radikal yazarı Joost Lagendijk'ı Olimpiyat Stadı'ndaki konser alanında fellik fellik arattı. Bu mümkün olmayınca da bir mektup yolladı.    
 
 
 
 
Artık referandum geldi çattı. Peki sandık başına gidince tercihiniz ne olacak?
 
Ülkemin geleceği için tabii ki "Evet" oyu kullanacağım.
 
Elbette "hayır!"ı tercih edecek ve AKP'ye "güle güle" diyeceğim.
 
Referandumu boykot edeceğim.
 
Hala karar veremedim. Sandık başına gittiğimde ne olacağını ben de bilmiyorum.
 
 
 
 
 
 
 Mostbet AZ

 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin