DOLAR 1.521 - EURO 1.936 - ALTIN 61.67 - IMKB 61030
Cuma 10 EYLÜL 2010
Yıldırım: Nereye bakarsanız hizmet var Fazıl Say'dan Müslüm Baba'ya "yavşak" davası HSYK, savcıları tekrar görevden almak istemiş Erdoğan: 2011'den sonra tümden sivil anayasa Bursaspor - Eskişehirspor CANLI Başbakan'ın komşusu villasını gösterdi Keşan'da trafik kazası: 1'i ağır 2 yaralı Bahçeli: Eski diyenlere inat var olacağız Esenyurt'ta miting gerginliği "12 Dev Adam, 70 milyon dev adam'a dönüştü" habertaraf.com
 
 
 
Uluslararası Kriz Grubu: Türkiye'yi artık anlayın!
 
 
 
 
Ahmet Zeki YEŞİL
Mutluyum mutlusun mutlu
 
 
 
Okur Temsilcisi
Hırsızlığın yeni adı: Bir internet sitesi
 
 
 
 
Yılmaz Güney'ın ölüm yıl dönümü
 
 
 
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Kafası karışıklar için Osman Can reçetesi
 
 
Bugün
Ahmet TAŞGETİREN
Tayyip diktatör olacak öyle mi?
 
 
Radikal
Akif BEKİ
Bağnaz seçmenin azizliği
 
 
Bugün
Ali Atıf BİR
Devlet Sınav Kurumu mu? Asla...
 
 
Star
Aziz ÜSTEL
Silin Sezen Aksu’yu demokrat İzmir olsun faşist İzmir
 
 
Zaman
Bülent KORUCU
Bir oyun ne önemi var!
 
 
Radikal
Cengiz ÇANDAR
Evet, ne olursa olsun Türkiye ileri gidecek
 
 
Hürriyet
Ertuğrul ÖZKÖK
13 Eylül; 1 numaralı bildiri
 
 
Star
Eser KARAKAŞ
GENAR’ın referandum araştırması
 
 
Bugün
Gülay GÖKTÜRK
"Namusu kurtarmak"
 
 
Vatan
Güngör MENGİ
Bu ne parası?
 
 
Milliyet
Hasan CEMAL
12 Dev Adam Dünya Kupası’nı bir kulpundan yakaladı, artık onu kimseye kaptırmaz!
 
 
Zaman
Hüseyin GÜLERCE
Gülen ve evet...
 
 
Hürriyet
Oktay EKŞİ
Değişmediğinden emindik de...
 
 
Vatan
Ruşen ÇAKIR
AKP'ye rağmen evet'e karşı 'AKP yüzünden hayır'
 
 
Milliyet
Taha AKYOL
Bayramda bilim
 
 
 
 
NilgüN ŞAHSİ
 
Alper GÜRKAN
 
Reha RUHAVİOĞLU
 
Ergin BOROBEY
 
Ertuğrul ÖZKÖK
 
 
 
Türkiye'de ve dünyada bayram coşkusu
 
 
 
Ankara'nın en büyük camisi olan Kocatepe Camii bayram namazında yine doldu taştı.
 
Vatandaşlar sabahın ilk ışıklarıyla birlikte camiye akın etti. Çok sayıda vatandaşın katıldığı namazda Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu hutbe verdi. Bardakoğlu, hutbede birlik ve beraberlik çağrısı yaptı.

Kocatepe'de kılınan bayram namazına İçişleri Bakanı Beşir Atalay, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, Ankara Emniyet Müdürü Zeki Çatalkaya katıldı. Bakan Atalay, namazın ardından camide vatandaşlarla bayramlaştı.

Çok sayıda vatandaş bayram coşkusuna ortak oldu. Cami çıkışında seyyar satıcıların yoğun bir şekilde bulunması dikkat çekti.

Bayram namazının ardından Pakistan için yardım toplandı. Kocatepe Camii'nin her iki çıkışında yardım kutuları açıldı. Vatandaşlar, Pakistan için yapılan çağrıya duyarsız kalmadı. Bayram coşkusunun yardım kutusuna da yansıdığı görüldü.

FATİH CAMİİ'NDE NAMAZIN ARDINDAN 10 BİN KİŞİYE KAHVALTI

Fatih Belediyesi, Fatih Camisi'nde kılınan bayram namazının ardından cami avlusunda 10 bin kişiye kahvaltı verdi.

Fatih Camisi avlusunda hazırlanan masalara konulan 10 bin kişilik poğaça, simit ve çay, namazdan çıkan vatandaşlara belediye ekipleri tarafından ikram edildi.

Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir de cami çıkışında vatandaşlarla bayramlaşarak birlikte kahvaltı yaptı.

Yaklaşık 5 yıldır Fatih Camisi'nin avlusunda verilen kahvaltıyla birlikte ayrıca Sultanahmet ve Sümbülefendi Camisi'nde 12 bin kişiye de çorba ikram edildi.

SELİMİYE CAMİİ, CİVAR İLLERDEN GELENLERLE BİRLİKTE DOLDU TAŞTI

Edirne'nin tarihi camilerinden Selimiye'de Ramazan Bayramı coşkusu yaşandı. Bir ay boyunca oruç tutan müminler sabah ezanı ile birlikte camilere akın etti.

Camileri kısa sürede dolduran vatandaşlar vaizler tarafından verilen vaazı dinledi. Yılın her döneminde yerli ve yabancıların akın ettiği Edirne'deki Selimiye Camii doldu taştı. Yurt dışından ve civar illerden gelenler sebebiyle camide büyük bir yoğunluk oluştu. Caminin iç kısmının tamamen dolması üzerine cemaat iç avluyu da doldurdu.

Edirne Müftüsü Ömer Taşçıoğlu'nun bayram vaazını dinleyen vatandaşlar daha sonra namazını kıldı. Namazının bitiminin ardından cami cemaati bayramlaşarak evlerinin yolunu tuttu.

BURSA ULU CAMİ DOLDU TAŞTI

Bursa'da camiler doldu taştı

Bursalılar, Ramazan Bayramı namazı için sabahın erken saatlerinden itibaren camilere akın etti. Bir ay boyunca Ramazan'ın manevi atmosferini yaşayan vatandaşlar, bayram namazı sonrası kucaklaşarak bayramlaştı.

Özellikle Ulu Camii, Emirsultan, Yeşil, Muradiye Camii gibi tarihi camilere binlerce kişi sabahın erken saatlerinden itibaren akın etti. Bursa Ulu Camii'ye çevre illerden de yüzlerce kişi geldi. Bayram namazı saati 07.20 olmasına rağmen Bursa Ulu Camii saatlar öncesinden doldu. Vatandaşlar özellikle tarihi camilerde yer bulmakta güçlük çekti. Mahalle camilerinde de benzer tablolar yaşandı. Bayram namazı sonrası her camide bayramlaşma töreni düzenlendi.

Bursa İl Müftüsü Mahmut Gündüz, Ramazan'ın getirdiği güzelliklerin sene boyunca devam etmesi gerektiğini söyledi. Müftü Gündüz, "Maalesef 'Ramazan bitti, her şey bitti' anlayışı var. Bu çok yanlış. Ramazan'ın tüm güzelliklerini bayram sonrasında da devam ettirmek lazım. Belki bugün hayatında ilk kez camiye gelen insanlar var. Bugün çok içten ve özden konuşuyorum, Ramazan'ın bu güzelliklerini devam ettirmeliyiz" dedi.

Gündüz, vatandaşlardan toplum barışını bozmak isteyenlere karşı uyanık olmalarını istedi. "Bizi bölmek isteyenler olabilir" diyen Müftü Gündüz, "Bayrağımız, Kur'anımız, ezanımız bir. Bu topraklar üzerinde binlerce yıl kardeşçe yaşadık. Aman ha oyuna gelmeyelim" uyarısında bulundu. Bayram namazının ardından Ulu Camii'ye gelen binlerce kişi kucaklaşarak bayramlaştı.

DİYARBAKIR'DA BAYRAM COŞKUSU

Ramazan Bayramı tüm İslam aleminde olduğu gibi Diyarbakır´da da büyük bir coşkuyla kutlanıyor. Sabah namazından sonra camilerin hoparlörlerinden okunan salâvat-ı şerifler kente manevi bir atmosfer kattı. Kerahet vaktinden önce camilere akın eden vatandaşlar, bayram namazından sonda birlik, beraberlik ve yardımlaşma konulu hutbeyi birlikte dinledi.

Diyarbakır halkının büyük kısmı İslam dünyasının 5. Harem-i Şerif'i olarak kabul edilen ve manevi havası olan Gazi Caddesi´ndeki Ulu Camii´ye akın etti. Diyarbakır Ulu Camii, dört büyük mezhebin aynı anda namaz kıldığı tek camii özelliğine sahip. Sabah namazıyla birlikte dolmaya başlayan cami, bayram namazı saatinin yaklaşmasıyla taştı. Hava şartlarının iyi olması nedeniyle cami avlusu müminlerce dolduruldu. Bayram öncesi verilen vaazda ise Ramazan Bayramı´nın önemine değinildi, birlik ve beraberliğe vurgu yapıldı.

Diyarbakır Ulu Camii'ndeki bayram namazına AK Parti Diyarbakır milletvekilleri de katıldı. Namazdan sonra Ulu Camii´de geleneksel bayramlaşma töreni yapıldı. Bayram namazı hutbesinin ardından Ulu Camii imamı ülkenin birlik ve beraberliği için dualar okudu, cemaat bir ağızdan amin dedi. Yapılan bayramlaşma töreninde cami içinde ve dışında cemaatten halkalar oluştu.

HATAY'DA BİR CAMİDE 5 BİN KİŞİ BULUŞTU

Hatay'daki bayram coşkusuna bir camide 5 bin kişi ortak oldu.

Tüm yurtta ve dünyada coşku içerisinde karşılanan Ramazan Bayramı'nın namazı için Hatay'daki camiler tıklım tıklım doldu.

Erzin ilçesinin en büyük camilerinden olan Merkez Cami'sine bayram namazını kılmak için gelen 5 bin kadar vatandaş, bayram coşkusuna ortak oldu. İçeride yer bulamayan vatandaşlar, caminin bulunduğu Cumhuriyet Meydanı'na serilen halılar üzerinde namazlarını kılabildi.

Bayram namazının öneminin vurgulandığı vaazda birlik ve beraberliğe de vurgu yapıldı.

ADANA'DA BAYRAM COŞKUSU

Adana'da saat 06.55'te kılınacak bayram namazı için camilere akın eden vatandaşlar, vaazları huşu içinde dinledi.

Türkiye'nin en büyük mabetlerinden Merkez Sabancı Camii, bayram namazına koşan cemaate dar geldi. Cami kürsüsünde konuşan din görevlileri, birlik ve beraberlik duygusuna vurgu yaptı. Bayramların kardeşlik, dostluk, sevgi, saygı, muhabbet gibi insani ilişkilerin pekiştirildiği günler olduğu dile getirilen konuşmalarda, kırgınlıkların son bulması gerektiğine işaret edildi. Kılınan bayram namazı, dinlenen hutbe ve getirilen tekbirler sonrası vatandaşlar, cami avlusunda bayramlaştı.

5 BİN KİŞİ BİR CAMİDE COŞKUYA ORTAK OLDU

Tüm yurtta ve dünyada coşku içerisinde karşılanan Ramazan Bayramı'nın namazı için Hatay'daki camiler tıklım tıklım doldu.

Erzin ilçesinin en büyük camilerinden olan Merkez Cami'sine bayram namazını kılmak için gelen 5 bin kadar vatandaş, bayram coşkusuna ortak oldu. İçeride yer bulamayan vatandaşlar, caminin bulunduğu Cumhuriyet Meydanı'na serilen halılar üzerinde namazlarını kılabildi.

AZERİLER VE TÜRKLER KUCAK KUCAĞA

Azerbaycan'ın başkentin Bakü'de Ramazan Bayramı coşkuyla kutlanıyor.

Bakü'de bulunan İlahiyat Camisi'nde kılınan bayram namazına yoğunluk yaşanırken, camiye sığmayan cemaatin bir bölümü namazlarını sokak kıldılar. Katılımın çok olmasından dolayı iki defa bayram namazı kılındı.

Bayram namazını ardından Azerbaycan vatandaşları ve Türkler birbirlerine sarılarak bayramlaştı.

Türkiye'nin Bakü Büyükelçiliğinde de bugün bayramlaşma töreni düzenleneceği bildirildi.

BALKANLAR'DA CAMİLER DOLDU

Bayram namazı, başta Bosna-Hersek olmak üzere Sırbistan, Hırvatistan ve Karadağ'daki camilerde yoğun katılımla kılındı.

Bosna-Hersek'in başkenti Saraybosna ile Mostar, Travnik, Bihaç, Gorajde, Tuzla, Zenica gibi önemli kentlerde bayram namazı nedeniyle Boşnaklar sabahın erken saatlerinde camileri doldurdu. Camilerde yer bulamayan cemaatin önemli kısmı, namazını sokaklarda kılmak zorunda kaldı.

Saraybosna'daki camilerden en fazla yoğunluk Osmanlı eseri tarihi Gazi Hüsrevbey Camisinde görüldü. Caminin avlusuna da sığmayan cemaat, bayram namazını tarihi Başçarşı'nın sokaklarında saf tutarak, birbirlerinin sırtına secde ederek kıldı.

Bosna-Hersek Başmüftüsü Dr. Mustafa Çeriç, kıldırdığı namazın ardından okuduğu hutbede, birlik ve beraberlik çağrısı yaptı. Namazın ardından camideki cemaat birbirinin bayramını kutlarken, babalarıyla camiye gelen çocuklara da büyükleri tarafından bayram harçlığı verildi.

Osmanlı idaresinde 320 yılı aşkın süre kalan ve o dönemde 273 caminin bulunduğu Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da bugün ayakta kalmayı başaran tek ibadet yeri olan Bayraklı Camisinde de bayram namazı coşkusu yaşandı. Namazın ardından cemaat, kentte bulunan ''Mora Fatihi'' Damat Alipaşa Türbesi ile Şeyh Mustafa Türbesi'ni ziyaret etti.

Sırbistan'da Boşnak nüfusun yoğun olarak yaşadığı Sancak bölgesinde de bayram namazına yoğun katılım oldu. Bölgenin en büyük şehirlerinden Novipazar (Yenipazar), Syenitsa, Priboy ve Tutin gibi kentlerdeki camilerde cemaat sokaklara taştı.

Yaklaşık 100 bine yakın Müslüman'ın yaşadığı Hırvatistan'da da bayram namazı ülkenin tek camisi olan Zagreb Camisinde ve ülkenin değişik kentlerindeki mescitlerde kılındı. Zagrep Camisi baş imamı Aziz Alili kıldırdığı namazın ardından, ülkedeki ve tüm dünyadaki Müslümanların bayramını tebrik etti.

Karadağ'da yaşayan 200 binin üzerinde Müslüman da bayram namazını Biyelo Polye, Rojaye, Podgoritsa ve Ulçin gibi şehirlerdeki camilerde kıldı.

ATİNA'DA YAŞAYAN BATI TRAKYALILAR BAYRAMLAŞTI


Yunanistan'ın başkenti Atina'da yaşayan Batı Trakya Müslüman Türkleri, bayram namazını hep birlikte eda etti. Çoğunluğu Arap ülkelerinden oluşan Müslümanlar ise yarın bayram yapacak.

Atina'da çalışan Batı Trakyalılar, şehir merkezindeki apartman dairesinden dönüştürülmüş mescitte bayram namazlarını kıldı. Çoğunluğu İskeçelilerden oluşan cemaat, çocuklarını da yanlarına alarak mescidi tamamen doldurdu. Müminler, önce verilen vaazı dinledi. Daha sonra kılınan namaz ve okunan hutbenin ardından hep birlikte kucaklaşarak bayramlaştı.

Mescidin ihtiyaçları için açılan sergiyi de unutmayan Batı Trakyalılar, daha sonra evlerinin yolunu tuttu.

Bu arada Atina'da yaşayan Batı Trakyalılar, Türkiye ile bugün bayram yaparken, çoğu Arap ülkelerinden on binlerce Müslüman ise Ramazan Bayramı'nı yarın kutlayacak. Bayram namazı, Müslüman derneklerinin aldığı izinle, 07:30-09:30 saatleri arasında Atina Belediyesi'nin de bulunduğu Kotzia Meydanı'nda kılınacak. Atina'da cami bulunmaması nedeniyle yoğun katılımı dikkate alan Müslümanlar, geçtiğimiz yıllarda Olimpiyat Stadyumu'nda bayram namazlarını eda ediyorlardı.

MOSKOVA'DA ONBİNLER SOKAKTA NAMAZ KILDI

Rusya'nın başkenti Moskova Merkez Camii'nde on binler trafiğe kapatılan caddede bayram namazı kıldı. Moskova'da yaşayan Tatar, Dağıstanlı, Çeçen, Kırgız, Tacik, Türkmen ve diğer onlarca farklı Müslüman topluluktan 60 binden fazla inanan bayram namazına iştirak etti. 2 milyon Müslüman'ın yaşadığı başkentte bulunan altı cami gece yarısından itibaren doldu taştı.

Bayram namazı boyunca Merkez Camii çevresi araç trafiğine kapatılırken, polis yoğun güvenlik önlemi aldı. Havanın açık ve güneşli olması Müslüman'ların dışarıda namaz kılmasını kolaylaştırırken, 10 rubleye satılan kağıttan seccadeler için uzun kuyruklar oluştu. Geçen yıllardan farklı olarak Moskova Belediyesi caddelerde namaz kılacaklar için mobil hoparlörler yerleştirdi. Kur'an Ker'im, namaz ve vaaz Merkez Cami çevresinde açıktan duyulurken, program Rusya devlet televizyonu İkinci Kanal'dan da canlı olarak yayınlandı.

Moskovalı müslümanlar bayram namazı ve bayramlaşmanın ardından mesailerine gitti. İş verenler her yıl olduğu gibi çalışanlarının namaza gitmelerine engel çıkarmıyor. Müslüman nüfusun yoğunlukta olduğu Tataristan, Çeçenistan, Dağıstan ve diğer Müslüman cumhuriyetlerde ise bayram günü resmi tatil. Moskova Emniyet Müdürlüğü de Merkez Camii'ye namaza gelenlerin sayısını 55 bin olarak açıkladı.

GAYNUDDİN TÜRK HALKININ BAYRAMINI TEBRİK ETTİ

Rusya Müftüler Konseyi Başkanı Ravil Gaynuddin, Cihan Haber Ajansı'na özel açıklamalarda bulundu. Türkiye'de ilk teravih namazını kıldığını ifade eden Gaynuddin, bir ay boyunca oruç tutup namaz kıldıklarını ve hayırlı işler yaptıklarını söyledi. "Allah orucumuzu ve namazımızı cümleten kabul etsin." temennisinde bulunan Gaynuddin, "Buradan bana vermiş fırsattan yararlanarak Türkiye'deki Müslüman kardeşlerimizin Ramazan Bayramı'nı kutlar, sağlık, huzur ve mutluluk dolu hayat diliyorum. Allah hepimize nice nice mutlu Ramazanlar nasip etsin. Amin!" duasında bulundu.

Rusya halkına seslenen Gaynuddin, Allah'tan Rusya vatandaşları ve ülkemiz için de huzur, saadet ve istikrar diliyoruz dedi. Ramazan orucunun insana sabrı öğrettiğine değinen Müftü, "Kuran sadece sabırlı insanların Allah'ın lütfuna mazhar olacağını bildiriyor. İyilik yapınız, Allah sizleri ve işlerinizi görüyor!" uyarısında bulundu. Müftü Gaynutdin, Kırgızistan, Pakistan ve başka Müslüman bölgelerde yaşayan acı olayları da hatırlatarak Allah'tan yardım ve barış dolu hayat diledi.

MEDVEDEV: RUSYA MÜSLÜMANLARI BARIŞ VE HOŞGÖRÜYE BÜYÜK KATKI SAĞLIYOR

Rusya Devlet Başkanı Dmitri Medvedev, Müslüman kökenli vatandaşların Ramazan Bayramı'nı tebrik etti. Devlet Başkanı'nın kutlama mesajında, "Bu bayram inançlı insanların tekrar İslam'ın manevi ve ahlaki temellerine başvurmasını sağlıyor. Bunlar adalet, insanlık, barışseverlik, merhamet ve yakınlara olan sevginin değerleridir. Yüzyıllardan bu yana Ramazan bayramı, hayırlı işler yapılması ve muhtaç olanlara yardım edilmesi şeklinde kutlanıyor. Bugün Rusya Müslümanları toplumumuzda sivil barış ve dinler arası işbirliğin artırılması açısından daha fazla önemli rol oynuyor. Rus Müslümanları aydınlanma ve eğitim faaliyetleri ile günümüz gençlerinin terbiyesinde faal rol oynuyor. Hoşgörünün yayılması ve halklar arasındaki karşılıklı anlayışın güçlendirilmesine katkı sağlıyor." ifadeleri yer aldı.

PUTİN: RUSYA MÜSLÜMANLARI TOPLUMUMUZUN BİR PARÇASI

Başbakan Vladimir Putin de yayınladığı bayram mesajında şu ifadeleri kullandı: "Ramazan Bayramı, öncelikle oruç sırasında elde edilen manevi kazanç sonuçlarının özetlenmesi ve biriktirilen deneyimin değerlendirilmesidir. Rusya'nın Müslüman toplumunun dini hayatı organik olarak kendisinin toplumsal konumuyla uyuşmakta. Rusya Müslüman dini yönetim temsilcileri en çeşitli düzeylerde sivil toplumun gelecekteki kalkınmasıyla ilgili tartışmalarına katılıyor, faal şekilde hayırsever projelere imza atıyor. İslam'ın zengin manevi-ahlaki potansiyeline geniş şekilde talep olmakta, sürekli dinler arası işbirliği de artmakta. İslam eğitim kurumlarının inşaası devam ediyor, bu kurumların laik kurumlarla olan karşılıklı işbirliği de gelişiyor. Bu parlak bayram gününde hepinize, sizin büyükleriniz ve yakınlarınıza, uğrayan herkese mutluluk, sağlık ve başarılar diliyorum. Dilerim ki, Ramazan ayının samimi girişimi, her zaman sizlerin düşüncelerinizde ve işlerinizde bulunacaktır."

RUSYA'DA ONLARCA FARKLI MÜSLÜMAN TOPLULUK BAYRAM SEVİNCİ YAŞIYOR

Moskova'da yaşayan 2 milyona yakın Müslüman da Ramazan bayramı sevincine derinlemesine yaşıyor. Cihan mikrofonlarına konuşan Tatar Renat Taşkınulin, tüm dünya Müslümanlarının Ramazan Bayramı'nı tebrik etti. Taşkınulin, Türkiye'ye de masaj göndererek, "Buradan Türk kardeşlerime Ramazan Bayramı vesilesiyle bayramlarını kutluyorum. Kendim burada Türk firmasında çalışıyorum. Çok sayıda Türk dostum var, hepsini kutluyorum." temennisinde bulundu.

Kırgız Suhrab Azizov da tüm Müslümanların bayramını tebrik etti ve uzaklarda da olsa ramazan sevincini yaşayabildiklerini söyledi. Bugün pilav yaparak arkadaşları ile birlikte bayram kutlayacaklarını ifade eden Azizov, aile ziyareti yapacaklarını da belirtti. Tatar Haris Şakirov, Ramazan bayramının yılın her mevsiminde yaşanmasının güzelliğine dikkat çekerken, Özbek Özbek Cuma Aliyev de, Özbekçe "Bütün dünya Müslümanları sağ salamat bulsun. Amin!" duasını yaptı.

9 Eylül 2010 - 10:35:06
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

20:29HSYK, savcıları tekrar görevden almak istemiş
20:01Başbakan'ın geçişinde şüpheli paket alarmı
19:51Başbakan'ın komşusu villasını gösterdi
18:50Akın Birdal'a saldıran genç solcu çıktı
18:33Akın Birdal'a saldıran şahsın durumu kritik
18:18Yasin Hayal hastaneye kaldırıldı
16:44BDP'li Akın Birdal'a saldırı girişimi
15:03Örnekköylü Romanlardan 'evet' desteği
14:37Annesinin sesini çeyrek asır sonra duydu
14:10Gül'den vatandaşlara "oy kullanın" çağrısı
13:36CaspioNet yeni yayın dönemine başladı
13:28Mektupla Bayramlaşma gölgede kaldı
13:16TTNET'ten büyük yenilik
13:09Yabancı asıllı Türk vatandaşlarından 'evet'
13:02Finlaniya'da Ramazan Bayramı
12:53Bayramlaşmalarda referandum konuşuldu
12:47Saadet Partisi'nde bayramlaşma çoşkusu
12:40Ceylanoğlu, Şırnak Valiliği'ni ziyaret etti
10:56YAŞ mağdurları "evet" diyerek hesaplaşacak
06:36Genelkurmay yakınında şüpheli paket paniği
02:00En isabetli şirketten referandum anketi
01:04Papaz Kur'an yakmaktan vazgeçti ama...
23:02"Evet"e böyle destek görülmedi
22:18Çavuşoğlu’ndan İran’a ‘Sakine’ mektubu
21:51Mavi Marmara şehitleri dualarla anıldı
20:08Samsunlu Çerkezler "evet" diyor
19:53Bu haberi okumadan sandığa gitmeyin
19:30Çocukların bulduğu cisim patladı: 4 yaralı
19:12"Önüme 'suç delili' diye Kur'an'ı koydular"
18:47İngiliz ve Fin Bakanlar FT'ye "Türkiye'yi" yazdı
Daha fazla haber göster
18:25Belçikalı gazeteci: Bu, 12 Eylül'ün intikamı
18:20Drutsas: Türkiye askerini Kıbrıs'tan çekmeli
17:51Uluslararası Kriz Grubu: Türkiye'yi artık anlayın!
17:45Batı Nil Virüsü hastasının tedavisi devam ediyor
17:40Başbakan sırlarını W.S.Journal'a açıkladı
16:41İsveç Kürt Dernekleri Federasyonu: EVET
15:13Furkan Doğan mezarı başında anıldı
13:33Baro Başkanı şov mu yaptı, provokasyon mu?
13:30Evet için Tayland'dan 38 kişi yollara düştü
13:27Evet için ABD'den Türkiye'ye geliyorlar
13:22'Evet' demek için 20 bin km yol geldiler
13:21İsveç'te yaşayan Kürt aydınlar: EVET
12:22Bayrama, Pakistan damgasını vurdu
11:57Hacettepe'de skandallar zinciri
11:48TSK'nın en iyi uçak teknisyenine işkence
11:36Büyükelçi Ülker, güven mektubunu sundu
11:1930 Ağustos'a sivil ayarı
11:08Sağlık Bakanlığı valilikleri uyardı
10:53Referandum için ABD'den geliyorlar
10:35Türkiye'de ve dünyada bayram coşkusu
09:26Başkentte MOBESE paniği
08:11Bayram geldi hoş geldi
08:01Tek çizik atmadan tam puan almışlar
01:04Bir gün daha oruç mu tutmak gerekiyor?
00:25Van savaş alanına döndü 2 milletvekili hastanelik
00:00Almanya’da entelektüel kültür ırkçılığı
22:22İmamı öldüren PKK, JİTEM'e sarıldı
17:35Evet çıkar çıkmaz Evren'e yüklenecekler
17:30Rus general bunun için öldürülmüş
17:28Gül'ün mesajında 'demokrasi' vurgusu
16:40Mevlüt Çavuşoğlu Papa ile görüştü
16:31İzmir'de Batı Nil virüsü taşıyan hastanın durumu
16:29"PKK'nın imam cinayeti İsrail vahşetini andırıyor"
16:27Türk Musevi Cemaati, ABD'yi kınadı
16:26Hatay Ülkü Ocakları Başkanına soruşturma
16:19Liderlerin bayram namazı programı
16:14Akdağ'dan "Batı Nil Ateşi" açıklaması
16:10Kent AŞ işçilerinin mücadelesi sonuç verdi
15:20Bardakoğlu'ndan bayram mesajı
15:09Kenan Evren hakkında suç duyurusu
14:46Atatürk'te 37 günde 34 bin oy kullanıldı
14:38Provokasyon ihbarı eylemi erteletti
14:35Köln Başkonsolosu'ndan "rant" açıklaması
13:59Solcu kıza misina yutturup ipini çektiler
13:53Mamak Cezaevi önünde 12 Eylül protestosu
13:2812 Eylül işkencesi boykotu delecek
13:22YSK yüzünden 4 bin oy uçtu gitti
13:19YÖK Başkanı'ndan flaş açıklama
13:14Batı Nil Virüsü'nden 3 ölüm
12:51"Hiçbir bakan Haberal ile görüşmedi"
12:38Elçilikten Kur'an yakma girişine tepki
12:23Son Ülkücü'ye bir parça kefeni çok görmüşler
11:17Çimento fabrikasında patlama: 3 işçi ağır yaralı
11:09KPSS çetesinden 4'ü tutuklandı
11:04Diyanet'ten mühürlü Kur'an uyarısı
10:57Bakan Gönül: Cem Uzan ve Aziz Yıldırım da listede
10:47Meteoroloji yalanladı: O gün Hantepe'de sis yoktu
10:26Arda: Sizden öğrendim Başbakanım -VİDEO-
10:18Ergin: Subjektif ve talihsiz
10:12Bakanlıktan Batı Nil Virüsü açıklaması
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Alper GÜRKAN
Böyle olur sosyal bürokratın bayramı
 
 
Ergin BOROBEY
Sevgili Rosa…
 
 
Reha RUHAVİOĞLU
13 Eylül’ü düşünüyorum gözlerim kapalı…
 
 
 
 
Papaz Kur'an yakmaktan vazgeçti ama...
 
30 Ağustos'a sivil ayarı
 
Hz. Aişe'ye hakaret İslam dünyasını ayağa kaldırdı
 
Küfürbaz karikatüriste Merkel'den ödül
 
Kuran protestosunun alevi ABD’yi yakacak
 
 
 
 
 
 
"Ramazan ve kurban bayramı gecelerini, sevabını umarak ibadetle geçiren kimsenin kalbi, kalplerin öldüğü gün ölmez."
Hadis-i Şerif (Mecmeu'zevâid, c. 2, s. 198)
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.511
1.521
 
 Euro
1.921 1.936
 
 Sterlin
2.320 2.365
 
 Altın
61.07 61.67
 
 IMKB
61030  
 
 
Başbakan sırlarını W.S.Journal'a açıkladı...
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ABD'nin önde gelen ve muhafazakar çizgisiyle bilinen gazetelerinden Wall Street Journal'a özel bir röportaj verdi.
 
 
 
 
  Boydak Holding'in Show TV ve Akşam gazetesine talip olduğu ileri sürülüyor. Peki neden Boydak Grubu? İşte cevabı...  
 
 
 
  Bir buluşamamanın hikâyesi: Bono yazısını okuyup etkilenince tanışmak istediği Radikal yazarı Joost Lagendijk'ı Olimpiyat Stadı'ndaki konser alanında fellik fellik arattı. Bu mümkün olmayınca da bir mektup yolladı.    
 
 
 
 
CHP'li Avcılar Belediyesi'nce hazırlanan ve "Başörtülü kadınları rahibeye benzeten" afiş hakkında ne düşünüyorsunuz?
 
Genel Başkan AVCI Kemal, belediyesinin ismi AVCILAR olunca başörtülüleri vurmadıklarına şükretmek lazım!
 
CHP zihniyetini tam olarak ortaya koyan bir afiş
 
Bu afiş Kılıçdaroğlu'na bir komplo. Zaten kendisi de özür diledi.
 
Herşeye rağmen başörtüsü sorunu CHP'siz çözülmez.
 
 
 
 
 
 
 Mostbet AZ

 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.


  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin