DOLAR 1.521 - EURO 1.936 - ALTIN 61.67 - IMKB 61030
Perşembe 9 EYLÜL 2010
Bir gün daha oruç mu tutmak gerekiyor? Van savaş alanına döndü 2 milletvekili hastanelik 12 Dev Adam yarı finalde Kılıçdaroğlu Erdoğan'a villa takası önerisi yaptı Sınav skandalları yeni bir sınav sistemi doğuruyor Somalili korsanlar yine iş başında Druças: Kıbrıs sorunu en önemli önceliğimizdir Osmaniye'de 176 kilo esrar ele geçirildi Taner Yıldız: Evet Türkiye'nin önünü açar Marmaray'ın trenlerini TÜVASAŞ üretecek habertaraf.com
 
 
 
Almanya’da entelektüel kültür ırkçılığı
 
 
 
 
Mustafa YOLCU
13 Eylül sonrası politikacılardan beklentilerimiz
 
 
 
Okur Temsilcisi
Hırsızlığın yeni adı: Bir internet sitesi
 
 
 
 
Yılmaz Güney'ın ölüm yıl dönümü
 
 
 
 
 
Taraf
Ahmet ALTAN
Her sahtekârlık mubah mı
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Hayır çıkarsa ne kafama sıkarım!
 
 
Zaman
Ahmet Turan ALKAN
CHP'nin 'sôl' bacağı
 
 
Zaman
Ali BULAÇ
CHP'ye tesettür dersleri
 
 
Milliyet
Aslı AYDINTAŞBAŞ
‘Evet kampanyası geri tepiyor’ tartışması
 
 
Radikal
Cengiz ÇANDAR
Kim 'evet'çi, kim 'hayır'cı?
 
 
Hürriyet
Ertuğrul ÖZKÖK
Ya ‘o’ kazanırsa
 
 
Yeni Şafak
Fehmi KORU
BDP'nin açmazı
 
 
Bugün
Gülay GÖKTÜRK
Sandıkta kendi kendinize kaldığınızda
 
 
Vatan
Güngör MENGİ
13 Eylül'ü düşünün
 
 
Yeni Şafak
Hakan ALBAYRAK
İmamın öldürülüşü ve demokratik özerklik
 
 
Star
Mehmet ALTAN
Rahipler de 'kent dindarı' mı?
 
 
Sabah
Mehmet BARLAS
Muhafazakâr bir partiden değişimin mimarlığını bekliyoruz...
 
 
Millî Gazete
Mehmet Şevket EYGİ
Türkiye'nin en büyük derdi kriptolar
 
 
Vatan
Mutlu TÖNBEKİCİ
Esas size ''yuh!''
 
 
Vakit
Nusret ÇİÇEK.
Yargıtay Başkanı sistemi kaşıdı
 
 
Radikal
Oral ÇALIŞLAR
'Kurtlar' Pontus, Ermenistan ve Kürdistan'a indi
 
 
Vatan
Ruşen ÇAKIR
Referandum ve ülkücü hareket
 
 
Akşam
Serdar AKİNAN
Bu kadar 'evet'e hayır
 
 
Sabah
Sevilay YÜKSELİR
Gelin biraz kulis yapalım
 
 
 
 
Yaşar YAVUZ
 
Mustafa YILDIZ
 
 
 
"Diyarbakır davasında asıl failler dışarıda"
 
 
 
MALMÖ- Abdülkadir Aygan: Diyarbakır davasında biz piyonuz, asıl failler dışarıda
 
Diyarbakır 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nin hakkında zorla getirilme müzekkeresi düzenleme karar verdiği JİTEM davası sanığı Abdülkadir Aygan, kendisiyle birlikte yargılanan dört sanığın piyon olduğunu, asil faillerin ise dışarıda olduğunu söyledi. "JİTEM'i ben mi kurdum, o yargılanan kimseler mi kurdu sanki?" diye soran Aygan, bu davayla ilgili olarak asıl kurumsal yapının ortaya çıkarılması gerektiğini savundu. Aygan, Diyarbakır JİTEM yapılanmasının günahının 4 itirafçının üstüne atılamayacağını kaydetti. Cihan Haber Ajansı'nın İsveç'te ulaştığı Aygan, JİTEM ve Ergenekon gibi yapılarla ilgili soruşturmalar için savcılara, "Her konuda bilgi vermeye hazırım, halen sorularınızı bekliyorum." çağrısı yaptı.

Diyarbakır'daki JİTEM davasıyla ilgili olarak, gerçek failleri Emekli Oramiral Atilla Kıyat'ın da açıkladığını belirten Abdülkadir Aygan, şunları söyledi: "İyi de kardeşim, ben yıllardır söylüyorum, ağzımı açtığımdan beri söylüyorum; bu iş, bir uzman çavuşun, bir astsubayın ya da bir yüzbaşının kendi başına verebileceği bir karar değil. Bu ahtapotun beyin merkezi Ankara'dadır. Bu beynin bir askeri bir de siyasi tarafı var. Askeri kanatta kimler var, onları da açıkladım. Genelkurmay'dan, Jandarma Genel Komutanlığı ve de Ankara Aydınlıkevler'deki Jandarma İstihbarat Gruplar Komutanlığı'na kadar. Siyasilerden kimlerin bu işe destek verdiğini açıkladım; Çiller, Demirel. Mehmet Ağar'ın da bunlarla bir işbirliği yapmış gibi bir durum var. Ağar; Emniyet, Özel Harekat ve eski ülkücü mafyalarını yönlendiriyordu."

"BU DAVANIN BİR MAĞDURU DA BİZLERİZ, BİZLER PİYONDUK"

Cizre'deki olaylarla ilgili olarak Albay Cemal Temizöz'ün içerde olmasına rağmen, Diyarbakır bölgesi sorumluların ortada olmadığını söyleyen Aygan, ortada 4-5 itirafçının ve akıbeti belli olmayan Yeşil'in olduğunu belirterek: "Bu samimi bir durum değil." dedi.

JİTEM'de görev almış olan ve şu an yargılanmakta olan itirafçıların, operasyonlar konusunda bir seçim haklarının olup olmadığını belirten Aygan, "Mahkemede ve medyada adı geçenler aynı zamanlarda mağdurlardır, benim gözümde. Bunlar ki PKK'ya, TİKKO'ya gitmişler daha öncesinde, iyi niyetlerle, 'halkımızı kurtaracağız' düşünceleriyle. Bunlar, o örgütlerden ayrılmışlar ve sonradan hedef haline gelmişlerdir, kendileri ve aileleri. Bunlar, Atilla Kıyat'ın dediği gibi 'bir devlet projesi'nde yer almışlardır. Ve burada görev almışlardan ne ben, ne de Kemal Emlük, 'yok komutanım, ben bunu yapamam. Bu yapılan kanunsuzdur' diyemezdik." ifadelerini kullandı.

O dönemlerde, içinden çıktıkları örgütlerle düşman durumuna düşmüş olduklarını ve görüldükleri yerde üzerlerine ateş açılacağını kaydeden Aygan, şu ifadeleri kullandı: "Seni hainlikle suçluyor örgütler ve elinden gelse senin soyunu- sopunu kurutacaklar. Haliyle sen de onlara karşı düşmanca hisler besliyorsun, JİTEM komutanları da bu durumdan ve senin duygularından faydalanıyor. Sana görev çıkardığında da zaten sen 'Ben burada gitmiyorum' diyemezsin. Biz onlar kadar kanunları da bilmiyoruz. Bizler, normal şartlarda memuriyete giren insanlar değiliz ki. 657'ye tabiyiz biz de ama diğer memurlar gibi işin kitabını okumamışız, yazılı sınavlardan geçmemişiz, haklarımızı hukukumuzu bilmiyoruz."

Bu işi asıl organize eden komutanların sorulması üzerine ise Aygan, "Cem Ersever, Abdülkerim Kırca hayatta değil şu an ama Aytekin Özen ve ben yurtdışına çıkmadan önce de Jandarma Genel Komutanlığı'nnı ana depo komutanlığını yapıyordu. Asıl onun gibilerin yargılanması gerekiyor. Ve eğer bunu kabul etmezse, ben bu mahkemeyi bir haksızlık olarak görüyorum, yoksa sadece kullanılmış olanların harcanması olarak görüyorum. Yine üst rütbeliler bu işten sıyrılacaklar." dedi.

"ÖNCE JİTEM'İN VARLIĞINI KABUL ETSİNLER"

Öncelikle Genelkurmay'ın ve Jandarma'nın bu JİTEM yapılanması kabul etmesi gerektiği yineleyen Aygan, bu yapıyla ilgili bütün evrakların kayıt altında olduğunu, bir uzman çavuşun dahi bir göreve, operasyona giderken görev defterine olayın kayıt altına alındığını, hangi saatte ve nereye gidildiğinin hep evraklarda yer aldığını aktardı fakat bazı yargısız infazların kayıtlara geçmemiş olabileceğini dile getirdi.

Mahkemenin başlangıcından bugüne seyrine bakıldığında yargılamanın sağlıklı bir şekilde nihayete ereceğinden yana ümitli olmadığını ve her şeyden önce davaya konu olan kurumun, JİTEM'in adının kabul edilmesi gerektiğini söyleyen Aygan, şöyle devam etti: "Genelkurmay ve Jandarma 'Böyle bir kurum yoktur' diyor ama kurucusu Arif Doğan'ın, bu kurumun nasıl kurulduğuna dair açıklamaları çıktı. Bir sivil memur kadrosunda çalışmış olarak ben de kendi maaş bordromu basına, kamuoyuna arz ettim. Buna rağmen yine de inkâr ediliyor. Hatta Hanefi Avcı da çıkıp açıklama yaptı, Genelkurmay'ın telefon rehberlerine bakıldığı zaman bu kurumun görülebileceğini belirtti." Aygan, JİTEM'i bir özel savaş aracı olarak bölge halkına karşı kullananların bunu inkâr etme yoluna gitseler de artık niyetlerinin açığa çıktığını, halkın da onların bu niyetleri bilmesi gerektiğini söyledi.

Diyarbakır'daki bu davanın adeta bir top gibi oradan oraya savrulduğunu ve sulandırıldığını iddia eden Aygan, JİTEM örgütlenmesini sistem içerisindeki statükocu zihniyetin koruduğunu öne sürdü. Diyarbakır'daki bu davanın haricinde Yüksekova çetesinin, Şemdinli'de suçüstü yakalananların da yine bu JİTEM kapsamında somut birer deliller ve dava konuları olduğunu söyleyen Aygan: "Bunlardan daha somut deliller olabilir mi?" diye sordu. Kendisinin de meselenin aydınlanması adına somut deliller verdiğini ve bu bağlamda Murat Aslan'ın kemiklerinin bulunduğunu, birçok insanın da akıbetlerine ulaşıldığını, açıklamalarından sonra da hesap vermekten korkan emekli bir yarbayın, Abdülkerim Kırca'nın intihar yolunu seçtiğini söyleyen Aygan, 2005 yılından beri bu gerçekleri dile getirmeye çalıştığını ekledi.

Bu kurumda görev alan kimselerin de bildiklerini açıklamaları için çağrıda bulunan Aygan, "Bunun bir de öbür dünyası var, bu pislik temizlensin artık ve gerçek suçlular cezasını çeksin, adalet yerini bulsun, mağdur olan insanlar da için biraz olsun rahat etsin." dedi.

"KİMLİKLERİN AÇIKLANMASI BAŞKA İTİRAFÇILARI CAYDIRIR"

İçişleri Bakanlığı'nın kendisiyle birlikte dört itirafçının gerçek kimliklerini açıklamasını da değerlendiren Abdülkadir Aygan, "(Kimliklerin) Bu aşamadan sonra doğru olmaması mümkün değil. Kemal Emlük'ü yakından biliyorum: Erkan Berak. Bazı isimlerin gerçek isimlerini bilmiyordum, Ankara'ya gitmişlerdi. Mesela Ali Ozansoy'un, Hüseyin Tilki'nin sonradan ne isim aldığını bilmiyordum." dedi. İsimleri geçen diğer sanıklarla haberleşmediğini ve onlardan da direkt bir haber almadığını söyleyen Aygan, Ali Ozansoy'un Emniyet bünyesinde çalıştığını bildiğini ekledi. Fethi Çetin'in de bir ara Gölcük'te Deniz Komutanlığı'ndaki bir birimde işçi statüsünde görevlendirildiğini belirten Abdülkadir Aygan, Çetin'in bir kolunun olmadığını ve kontrolde tutmak adına onun tekrar işe alınmış olabileceğini ileri sürdü.

İçişleri Bakanlığı'nın isimleri deşifre etmesini değerlendiren Aygan, şunları söyledi: "İşin hukuki boyutuna bakılacak olunursa, Pişmanlık Yasası'na göre verilmiş bir haktır, isim değiştirme. Bir tedbirdir, ismi değiştirilen kişiyi ve ailesini korumak için, örgüt bunlara bir zarar vermesin, izlerini kolayca bulmasın diye. Açıklanacaksa da bunun bir formülü bulunulabilirdi."

Gizli celseler halinde yapılacak duruşmaların, basına sızdırılmaması için de tedbirler alınmış olmasının daha isabetli olacağını söyleyen Aygan, aksi takdirde bundan sonra açıklamalarda ve ifşaatlarda bulunacak olanların daha çekimser kalabileceğini ileri sürdü.

"TÜRKİYE'YE İADEM İNTİHAR İLE EŞDEĞERDİR"

Türkiye Cumhuriyeti tarafından 2008 yılından bu yana İsveç'ten iadesinin istendiğini hatırlatan Aygan, iki ay önce yeni bir iade talebinin daha geldiği bilgisini verdi. Avukatının 'iadesi noktasında yeni bir delil ve durumun olmadığı' yönündeki yorumunu aktaran Aygan, iadeden yana bir kaygısının olmadığını aktardı.

İadesi halinde, kendisi hakkında bütün güvenliklerin ve güvencelerin sağlanmasıyla yargılama sürecine daha fazla faydasının olup olamayacağının sorulması üzerine Aygan, şöyle konuştu:

"Şu anki mevcut durumda, bir ülkenin başbakanı, çıkıp da, 'Bu ülkede yargı bitmiştir' diyorsa, benim oraya gitmem hiç de uygun değil, intihar ile eşdeğerdir. Kimse de bu konuda bir güvence veremez. Kim verecek: Başbakan ya da İçişleri Bakanı mı? Onlar bile güvence değil, her gün hainane, sinsi planlar ortaya çıkıyor. Hem de üst yargıyı işgal edenlerin terör örgütleriyle ilgili kurdukları diyaloglar çıkıyor ortaya. Bu yargıya güvenerek nasıl giderim ben oraya? Çünkü her iki tarafın da hedefindeyim; hem PKK, hem de Ergenekoncu kesimin. Böyle bir durumda, kimsenin vereceği güvenceye güvenilerek gidilmez."

"TUNCAY GÜNEY'E SORULAR GÖNDERİLİYOR, BİR KERE OLSUN BANA DA GÖNDERİLMESİNİ BEKLEDİM"

Ergenekon savcılarının gönderecekleri bütün soruları cevaplamaya hazır olduğunu açıklamasına rağmen kendisinden bir talepte bulunulmadığını ifade eden Aygan, "Eğer samimi iseler, benim açıklamalarımın yararlı olacağını, davaya katkı sağlayacağını düşünüyorlarsa ben hazırım." dedi.

Yazılı, görsel medyada ifade verme çağrılarına rağmen halen bir girişimin olmamasının sebebinin ne olabileceğinin sorulması üzerine ise Aygan şu şekilde sözlerini sürdürdü: "Bu durumu doğru bulmuyorum, medyadan öğrendiğime göre, Kanada'da bulunan Tuncay Güney'e 2-3 seferdir sorular gönderiliyor. Bana da bir kere olsun gönderilmesini bekledim şahsen. En önemlisi de, ben teklif ettim buna hazır olduğumu söyledim. Fakat maalesef bu güne kadar (savcılar ve mahkeme) bir teşebbüste bulunmadılar, sadece yapılanlar iade talepleri. "Biliyorlar ki, iade talepleri de gerçekçi değil, yani gerçekleşmeyecek bir şeyi istiyorlar. Bunu yapmakla da beni kilitlemek ve susturmak istiyorlar. Nasıl derseniz, neticede ben de bir insanım ve diyeceğim ki, 'Yeter, bana ne, konuştukça başımı öyle belaya sokuyorum, iki de bir iade talepleri geliyor' diye. Ailem ve çevrem de beni sıkıştıracak, 'Bırak kardeşim, sana mı kalmış, rahatına, çoluk çocuğuna bak, bırak bu işleri' diyecekler. Onlar da bunu istedikleri için, olmayacak şeyleri istiyor ve olmayacak duaya âmin diyorlar, onların durumu budur."

"İstedikleri her konuda sorsunlar." diye savcılara çağrı yapan Aygan, İsveç'te bulunduğu sürece Türkiye'nin demokratikleşmesine daha fazla katkıda bulunduğuna inandığını söyledi ve bunan sonra da elinden geleni yapmaya hazır olduğunu dile getirdi.

"YEŞİL YAŞAMIYOR, CEM ERSEVER'İ ÖLDÜREN ONU DA ÖLDÜRTTÜ, BUNU HANEFİ AVCI DA BİLİYOR"

JİTEM davası sanıklarından 'Yeşil' kod adlı Mahmut Yıldırım'ın yaşadığına inanmadığını dile getiren Abdülkadir Aygan, "Yaşasa şimdiye bin yerde ses verirdi. O yapıda bir insandı. Bana göre Yeşil'i kaybettiler." dedi.

Kimlerin onu ortadan kaldırmış olabileceğin sorulması üzerine ise Aygan şu cevabı verdi: "Kimler ona Cem Ersever'i öldürttüyse, aynı kesim onu da öldürttü. Ersever'i, Jandarma Genel Komutanlığı'ndaki ve Jandarma İstihbarat Gruplar Komutanlığı'ndaki bazı komutanlar öldürttü. Bunu ben de biliyorum, Yeşil de, Hanifi Avcı da biliyor."

Başka bir kimlik ve yüz verilerek Yeşil'in yurtdışına kaçırılmış olabileceği ihtimalini gerçekçi bulmayan Aygan, "Bu yapı adeta mafya mantığıyla çalışıyor. Orada ne yaparlar; mesela uyuşturucu sattırırlar, birini vurdurturlar, işi bittikten sonra da 'İleride bu bize zarar verebilir' diye yaşatmazlar. Onu da (Yeşil'i) yaşatmamışlardır. Bir şekilde yok etmişlerdir, direkt kendileri yapmasa da bir başkasına yaptırmışlardır." diye konuştu.

6 Eylül 2010 - 16:11:11
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

01:04Bir gün daha oruç mu tutmak gerekiyor?
00:25Van savaş alanına döndü 2 milletvekili hastanelik
00:00Almanya’da entelektüel kültür ırkçılığı
22:22İmamı öldüren PKK, JİTEM'e sarıldı
17:35Evet çıkar çıkmaz Evren'e yüklenecekler
17:30Rus general bunun için öldürülmüş
17:28Gül'ün mesajında 'demokrasi' vurgusu
16:40Mevlüt Çavuşoğlu Papa ile görüştü
16:31İzmir'de Batı Nil virüsü taşıyan hastanın durumu
16:29"PKK'nın imam cinayeti İsrail vahşetini andırıyor"
16:27Türk Musevi Cemaati, ABD'yi kınadı
16:26Hatay Ülkü Ocakları Başkanına soruşturma
16:19Liderlerin bayram namazı programı
16:14Akdağ'dan "Batı Nil Ateşi" açıklaması
16:10Kent AŞ işçilerinin mücadelesi sonuç verdi
15:20Bardakoğlu'ndan bayram mesajı
15:09Kenan Evren hakkında suç duyurusu
14:46Atatürk'te 37 günde 34 bin oy kullanıldı
14:38Provokasyon ihbarı eylemi erteletti
14:35Köln Başkonsolosu'ndan "rant" açıklaması
13:59Solcu kıza misina yutturup ipini çektiler
13:53Mamak Cezaevi önünde 12 Eylül protestosu
13:2812 Eylül işkencesi boykotu delecek
13:22YSK yüzünden 4 bin oy uçtu gitti
13:19YÖK Başkanı'ndan flaş açıklama
13:14Batı Nil Virüsü'nden 3 ölüm
12:51"Hiçbir bakan Haberal ile görüşmedi"
12:38Elçilikten Kur'an yakma girişine tepki
12:23Son Ülkücü'ye bir parça kefeni çok görmüşler
11:17Çimento fabrikasında patlama: 3 işçi ağır yaralı
Daha fazla haber göster
11:09KPSS çetesinden 4'ü tutuklandı
11:04Diyanet'ten mühürlü Kur'an uyarısı
10:57Bakan Gönül: Cem Uzan ve Aziz Yıldırım da listede
10:47Meteoroloji yalanladı: O gün Hantepe'de sis yoktu
10:26Arda: Sizden öğrendim Başbakanım -VİDEO-
10:18Ergin: Subjektif ve talihsiz
10:12Bakanlıktan Batı Nil Virüsü açıklaması
10:06Atalay'dan bayram mesajı
09:59700 bin kişi nüfus cüzdanını değiştirdi
09:35Osman Can ölüm tehditleri alıyor
09:15Türk düşmanı kitaptaki ağır sözler
09:11Paşalardan çeteye çok gizli belge servisi
09:06Bayram namazı nasıl kılınır / İl il namaz saatleri
08:59''Başbağlar''da tüyler ürperten itiraf
08:51Eski Yargıtay başkanları darbeleri böyle övmüş
08:07KPSS çetesi hem zeki hem çevik çıktı
07:46Genelkurmay: PKK, TSK telsizlerini dinleyemez
07:29Genelkurmay: 9 terörist etkisiz hale getirildi
23:24Ergenekon davasında 3 sanık tahliye edildi
18:07Hakkâri'de 9 PKK'lı öldürüldü
18:0636 KPSS zanlısı savcılığa sevk edildi
17:27Başsavcılıktan dinleme açıklaması
17:15Başörtülü olduğu için fotokopi bile yasak!
17:08Erdoğan'dan Koşaner'e başsağlığı
17:06Gül'e vatandaşlardan yoğun ilgi
17:06Gönül'den ''bedelli'' şartı
16:29Rahibe afişine suç duyurusu
16:27CHP'nin iptal ettirdiği yardımlar verilecek
16:23Bayram ve referandumda yollara dikkat
16:20Hacı adayları için kurban ücreti 110 dolar
16:17Referandum ile ilgili AB son sözünü söyledi
16:11Ergenekon içerden bile "Hayır" için çalışıyor
15:48Erdoğan Katar Emiri ile görüştü
15:46"Başbağlar katillerini DGM serbest bıraktırdı"
15:43Referandum, Pamuk kardeşleri böldü
15:38Adana'da PKK'ya ait 20 kg patlayıcı ele geçirildi
14:50Şehit uzman çavuş, Elazığ'dan uğurlandı
14:46Hakkari halkı, imam katili PKK'ya tepkili
14:43Profesörlüğü engellenen Yılmaz: EVET şart
14:41Çölaşan ve Eminağaoğlu bu soruyu yanıtlayamadı
14:34Adalet Bakanlığından Gerçeker'e sert cevap
14:30"Yassıada kararları yok sayılsın"
14:29Hatay Ülkü Ocakları'nda sessizlik hâkim
14:19Darbe mağduru Kurtay: O binbaşının ismi silinsin
14:17İzmir Büyükşehir Genel Sekreteri görevden alındı
13:59İşte Dörtyol'un şifresini çözecek ses kaydı
13:39Açıköğretim bütünleme sınavında sızdırma yok
13:19Erdoğan TİM üyelerini kabul etti
13:14Doğan, o görüntüleri istedi
13:02Çiçek, tutukluluğunun kaldırılması istedi
12:20Danıştay'dan SGK'ya: Usulsüz faturaları ödeyin
12:11Mazlum-Der değişiklikten umutlu
12:05Aygan: Boykotçular Ergenekon güdümünde
11:52YÖK'ten şaşırtıcı YGS açıklaması
11:28Diyarbakır'a özel, güvenlik önlemi alındı
11:17ÖSYM'den 12 sınava erteleme
11:16Danimarka'daki iftar önyargıları yıktı
11:13Sağlık Bakanlığı sınavı ertelendi
11:07Emniyet uyardı: Uzun yola serin havada çıkın
10:17Amerika'daki iş adamları: EVET
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Mustafa YILDIZ
Limitsiz fakirin ve limitsiz zenginin olmadığı bayramlar
 
 
Yaşar YAVUZ
Üşürüm her bayram sabahında
 
 
 
 
 
Meteoroloji yalanladı: O gün Hantepe'de sis yoktu
 
Seçim masrafları belediyeden!
 
''Başbağlar''da tüyler ürperten itiraf
 
Paşalardan çeteye çok gizli belge servisi
 
Bakanlıktan Batı Nil Virüsü açıklaması
 
 
 
 
 
 
Başkalarının bilgisi ile bilgin olsak bile ancak kendi aklımızla akıllı olabiliriz.
(Montaigne)
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.511
1.521
 
 Euro
1.921 1.936
 
 Sterlin
2.320 2.365
 
 Altın
61.07 61.67
 
 IMKB
61030  
 
 
Alkış, Güneydoğu'nun nabzını tuttu...
 
Eğitimci İnsan Hakları Aktivisti Mehmet Alkış, anayasa değişikliğine ilişkin “Evet demek için çok gerekçe var. Hayır demek için ortada ciddi bir sebep görünmüyor” dedi. Darbe anayasalarıyla yönetilen bir ülkede, toplumun iradesinin bir anayasa metnine ilk defa yansıdığını belirten Alkış, “Bunu önemli saymak gerekir” diye konuştu.
 
 
 
 
  Boydak Holding'in Show TV ve Akşam gazetesine talip olduğu ileri sürülüyor. Peki neden Boydak Grubu? İşte cevabı...  
 
 
 
  Süleyman Demirel oyunun rengini kendine özgü şekilde açıkladı.    
 
 
 
 
CHP'li Avcılar Belediyesi'nce hazırlanan ve "Başörtülü kadınları rahibeye benzeten" afiş hakkında ne düşünüyorsunuz?
 
Genel Başkan AVCI Kemal, belediyesinin ismi AVCILAR olunca başörtülüleri vurmadıklarına şükretmek lazım!
 
CHP zihniyetini tam olarak ortaya koyan bir afiş
 
Bu afiş Kılıçdaroğlu'na bir komplo. Zaten kendisi de özür diledi.
 
Herşeye rağmen başörtüsü sorunu CHP'siz çözülmez.
 
 
 
 
 
 
 Mostbet AZ

 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt https://www.krufarhiv.com/ (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin N1 casino her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin