DOLAR 1.518 - EURO 1.931 - ALTIN 61.34 - IMKB 61030
Çarşamba 8 EYLÜL 2010
Arınç: Balyoz, tuzak kuranların başına indi Türkiye puanını 6'ya çıkardı Ergenekon davasında 3 sanık tahliye edildi Bayram için sürücülere kaza uyarısı Türkiye: 3 - Belçika: 2 MAÇ SONUCU Erdoğan: Çıkar cübbeni çık meydana Pakistan'da ölü sayısı 16'ya yükseldi Ülkelerin borsalarındaki son durum Borsa, günü 60.746 puandan tamamladı Dolar 1,512 TL, euro 1,927 TL habertaraf.com
 
 
 
Özerklik talebi gerçekte ne anlama geliyor?
 
 
 
 
Umut BULUT
Hanefi Avcı Simonlaşıyor
 
 
 
Okur Temsilcisi
Hırsızlığın yeni adı: Bir internet sitesi
 
 
 
 
Süper Vali merhum Recep Yazıcıoğlu
 
 
 
 
 
Hürriyet
Ahmet HAKAN
Rahibe afişine dair (2)
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Ne Sezen’i? Sen Hurşit Tolon’a sahip çıkmış adamsın!
 
 
Milliyet
Can DÜNDAR
''Sıra bizde'' arsızlığı
 
 
Hürriyet
Ertuğrul ÖZKÖK
Ahmet Hakan'a itirazım var
 
 
Vatan
Güngör MENGİ
Sakalını berberde kestirenlere dikkat
 
 
Yeni Şafak
Hakan ALBAYRAK
HAYIR hikâyeleri
 
 
Milliyet
Hasan CEMAL
12 Dev Adam'ın otobüsünde Cem Yılmaz!
 
 
Akşam
Hüsnü MAHALLİ
Erdoğan ve Türkiye
 
 
Yeni Şafak
İbrahim KARAGÜL
BlackBerry, istihbarat savaşı ve vahim gerçek
 
 
Star
İbrahim KİRAS
Özür dilemek CHP’yi küçültmez
 
 
Zaman
İhsan DAĞI
MHP'nin geleceği CHP'ye emanet
 
 
Sabah
Mehmet BARLAS
Anketler bir gün seçimlerin yerine geçebilecek mi?
 
 
Zaman
Mümtaz'er TÜRKÖNE
Referandum'un Daltonları
 
 
Sabah
Nazlı ILICAK
CHP'nin parası yok mu?
 
 
Radikal
Oral ÇALIŞLAR
'Yüksek yargı eliti'nin hegemonyası...
 
 
Akşam
Oray EĞİN
Ey, 12 Eylül'le hesaplaşılacağını düşünenler...
 
 
Vatan
Ruhat MENGİ
Milli iradeye güvenmek!
 
 
Sabah
Yavuz DONAT
Gülen Matbaası
 
 
 
 
İsmail UĞUR
 
Aliya RAHTE
 
Mehmet HÜSREVOĞLU
 
Necmettin EVCİ
 
 
 
 
Erdoğan, Kılıçdar'dan özür dilemesini istedi
 
 
 
İSTANBUL- Başbakan Erdoğan, "Kılıçdaroğlu, milletten de bizden de özür dilemeli" dedi. Erdoğan Apo ile görüşüldüğü yolundaki iddialara ise sert çıktı: İmralı ile görüştüğümüzü ispat edemezseniz şerefsizsiniz...
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, başörtülülerin rahibeye benzetildiği afişlerle ilgili "Afişlerin Avcılar Belediyesi tarafından yapıldığı ortaya çıktı. Kılıçdaroğlu, şimdi gelip milletten de bizden de özür dilemen gerekir." dedi.

Başbakan Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ile birlikte katıldığı partisinin Kazlıçeşme'deki mitingi konuşmasına vatandaşların Kadir Gecesi ile Ramazan bayramını kutlayarak başladı. Gezdiği 36 vilayeti tek tek sıralayarak buralardan İstanbul'a selam getirdiğini belirten Erdoğan, konuşmasının başında "Türkiye tek yürek oldu. Türkiye kardeşlikle birleşti. Türkiye coşkuda birleşti, heyecanda birleşti. Türkiye bir kez daha demokraside, özgürlükte, hukukta, adalette birleşti. Referandumda birleşti. Türkiye'yi 11 Eylül'e kadar dolaşacağız. Ben bayramlaşmayı İstanbul'da ilçe ilçe sizlerle yapacağım. 3 gün İstanbul'u dolaşacağım. Sizlerle beraber olacağım. Bu bayram böyle olacak. Demokrasi, özgürlükler, adalet, hukuk bayramı olacak, Ramazan bayramı olacak." ifadelerini kullandı.

Büyük Türkiye isteyenlerin, ileri demokrasi ve özgürlük isteyenlerin evet dediğini belirten Erdoğan, "Üstünlerin hukukunun değil hukukun üstünlüğünün egemen olmasını isteyenler, Türkiye'de çetelere dur demek isteyenler, korsanlara bu ülkede geçit yok diyenler evet diyor. Türkiye, yargıdaki siyasallaşma ve kadrolaşmaya dur demek için evet diyor. Türkiye huzur, kardeşlik, birlik, beraberlik ve dayanışma için evet diyor. Şimdi soruyorum İstanbul ne diyor?" diye sordu. Erdoğan'ın bu sözleri üzerine miting alanını dolduran kalabalıktan hep bir ağızdan "Evet" sesi yükseldi. Erdoğan da "Karar senin İstanbul" karşılığını verdi.

Erdoğan, "Önünüzde iki seçenek var. Bir tarafta darbe Anayasası." deyince alandan 'yuh' sesleri yükseldi. Toplanan kalabalıktan darbe Anayasasını sandığa gömme sözünü alan Erdoğan, "Diğer yanda da milletimin Anayasası. Güzellik de burada işte. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir. Bunun tartışması olur mu? İşte bunu tartışmak isteyenler var. İşte 12 Eylül'de onlar cevabını sandıkta alacaklar." dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, konuşmasının bu kısmında Cumhuriyet Halk Partisi ve Kemal Kılıçdaroğlu'na göndermelerde bulundu. Erdoğan, "Çünkü onlar parlamentoda milletin vekillerini oy kabinine göndermediler. Son gece kaset oyunlarıyla bize fatura kesmek istediler. Soruldu, aday değilim dediler. Aday mısınız? Aday değilim dediler. Genel Başkanıyla evinde ziyaret edip kol kola fotoğraf çektirdiler. Ancak aradan 24 saat geçti. Bir de baktık ki adayım dediler. Bu nasıl dürüstlük? Söz ağızdan bir kere çıkar. Siyasetçinin söz ağzından çıktıktan sonra onu bağlar. Sayın Kılıçdaroğlu, bize dürüstlük dersi verme." diye konuştu.

Başbakan Erdoğan, başörtülü kadınların rahibeye benzetildiği CHP afişiyle ilgili olarak da muhalefete yüklendi. Bu ülkede başörtülü giyinenlerin rahibelere benzetildiğini aktaran Erdoğan, "Sonra tutun 'bunun bizimle alakası yok' dedin. Buna alıştık, 24 saat önce farklı, 24 saat sonra farklı. Sizin zaten tavrınız hep bu. Utanmadan sıkılmadan 'hükümet görevini yaptı' deyin. Hükümet onun talimatıyla değil ama eşeği sağlam kazığa bağlamak için çalıştı. Güvenlik görevlileri afişin Avcılar Belediyesi tarafından yapıldığını ortaya çıkardı. Dürüst ol dürüst. İç İşleri Bakanımız açıklama yaptı. Şimdi gelip milletten de bizden de özür dilemen gerekir." diye konuştu.

Bunun, CHP'nin ilk yanlışı olmadığını savunan Erdoğan, 'Bu bir cibilliyet meselesi cibilliyet. Sen kalkacaksın bu ülkede benim başörtülü bacıma, kardeşime rahibe benzetmesi yapacaksın. İşte onun için buradan çıktıktan sonra kapı kapı dolaşacağız, 12 Eylül'de bunlara en güzel cevabı vereceğiz." ifadesini kullandı.

Aynı şeyin 411 olayında da yaşandığını ifade eden Recep Tayyip Erdoğan, MHP ile el ele vererek anlaştıklarını fakat CHP'nin konuyu Anayasa Mahkemesi'ne götürerek iptal ettirdiğini söyledi. Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'başörtü meselesini de ben çözerim" sözünü hatırlatan Erdoğan, "Biz eğitim özgürlüğünün gereği olarak okuyan kızlarımızın inanç özgürlüğünün gereğini yerine getirebilmeleri için anayasa değişikliğini yaptık. Anayasa Mahkemesi CHP'nin istediği istikamette hareket ederek bunu iptal etti. Anayasa Mahkemesi'ne giden metnin altında Kılıçdaroğlu imzan yok muydu? Kimi aldatıyorsun, dürüst ol dürüst." şeklinde konuştu.

"
İmralı ile görüştüğümüzü ispat edemezseniz şerefsizsiniz"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, muhalefet partilerinin İmralı'da teröristbaşı Abdullah Öcalan ile hükümetin görüştüğü iddialarını kesin bir dille yalanladı. Muhalefetin iddialarını ispatlamasını isteyen Erdoğan, "Hukukta bir kaide var, müddei iddiasını ispatla mükelleftir. Benim veya arkadaşlarımın bir terörist başı ile masaya oturduğunu anlaştığını ispat edemezsiniz şerefsizsiniz bu kadar açık konuşuyorum." dedi.

Başbakan Erdoğan'ın Kazlıçeşme'deki referandum mitingine binlerce insan katıldı. Mitingde konuşan Erdoğan, İmralı ile pazarlık iddialarına çok sert tepki gösterdi. Böyle bir şeyin kesinlikle olmadığını ve olmayacağını belirten Erdoğan, "Kara propaganda yapıyorlar, bilgi kirliliği yaratmak istiyorlar, seviye kaybına uğramış tiplerle sürekli iftara at, tutmasa iz bırakır, bu kampanyaları sürekli devam ettiriyorlar ve bizden bazı şeylerin cevabını istiyorlar, bu iktidar sizin şamar oğlanınız değil." ifadelerini kullandı.

Bazı gazetelerin yalan ve uydurma haberlerle kampanya ürettiğini anlatan Erdoğan, "Bunlara sadece sabrediyoruz, yargıya müraacat ettiğimizde aldığımız cevaplar belli, siyasetçi bu tür hakaretlere alışmalı. Bunlar ağır eleştiri sınıfına girer diyor. Aynısını ben sana yapsam ağır eleştiri mi diyeceksin o zaman? Ben siyasetçi değilim diyeceksin o zaman çıkar cübbeyi çık meydana ayıptır ayıp. Bu ülkenin Başbakanı'na kalkıp da Türk'üm demekten kaçınan bir Başbakan hakaretini bir yargı mensubu olarak sen nasıl yakıştırıyorsun, biz bugüne kadar verdiğimiz mücadeleyi ülkem için Türkiye'm için verdim niçin verdik dünyanın dört bir yanında?" şeklinde konuştu.

Başbakan Erdoğan, Diyarbakır mitingine yönelik eleştirilere cevap verdi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, özerk bir eyalet sinyali verdiği iddia edilen Diyarbakır mitingi ile hakkındaki söylentilere cevap verdi: "Diyarbakır güçlüydü. Hep birlikte evet dediler. Ve ben Diyarbakırlı kardeşlerime şunu söyledim. AK Parti iktidarı hiçbir etnik unsurun iktidarı değildir. AK Parti iktidarı, Türkiye'deki 73 milyonun iktidarıdır."

Anayasa Mahkemesi'ne üye seçiminde yapılan değişikliği açıklayan Başbakan Erdoğan, "Bunlar şimdi bunu bile hazmedemiyorlar. Niye? Çünkü daha önce onların arka bahçesiydi. Şimdi milletin ön bahçesi olacak, onun için." dedi. Hep çetelerle ve korsanlarla uğraştıklarını belirten Erdoğan, "Hep ayağımızdaki prangaları çıkarmakla uğraştık. 7,5 yılımız böyle geçti. Artık bu prangaları kırmaya uğraşmak istemiyoruz. Biz milletimize efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik deyip hizmet etmek istiyoruz." dedi.

Recep Tayyip Erdoğan, "İnsanı güçlendireceksin ki devlet güçlenecek. Ama bizde ne oldu? 27 Mayıs 1960, bir darbe yaptılar. Seçimle gelmiş başbakanı, merhum Adnan Menderes'i, seçimle gelmiş bakanları, Fatin Rüştü Zorlu'yu, Hasan Polatkan'ı, İdam ettiler. Siyasetin üzerine çöktüler. Milli iradeyi boğmak istediler. Demokrasiyi ortadan kaldırmak istediler. Yaptıkları darbe, millete vurdu. Türkiye'nin gelişimine darbe vurdu. Hakka, hukuka darbe vurdu. Ama hedeflerine ulaşamadılar. Milletin demokrasi yürüyüşünü engelleyemediler. 12 Mart'ta tekrar demokrasiye müdahale ettiler. 12 Eylül'de bir daha demokrasiyi kesintiye uğrattılar. Bitmedi, 28 Şubat'ta bir kez daha milli iradeyi küçümsediler. Siyasetin üzerine karabasan gibi çöktüler. Siyasetin üzerine vesayeti yerleştirdiler." şeklinde konuştu.

İnsanı değil, devleti merkeze aldıklarını belirten Erdoğan, "İnsan için devlet değil, devlet için insan dediler. Vatandaşına hizmetkar değil, vatandaşına buyurgan bir anlayışı egemen kıldılar. Halbuki yeri geldiği zaman bunlar Atatürkçüyüz diyorlardı. Ama Cumhuriyetimin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk şu ifadeyi kullanıyordu. 'Millete efendilik yoktur. Millete hizmet etmek vardır.' diyordu. Dedim ya bunlar akşam başka, sabah başka. Sanal korkular yaydılar. Sanal tehditlerle milleti sindirdiler. Çetelerle, mafyayla, sinsi örgütlenmelerle ülkeye, millete istikamet çizmek istediler. Şimdi mafya var mı? Şimdi çeteler var mı? Bunların karşısında bütün tehditlere karşı dimdik durduk. Yılmadık, usanmadık, böyle devam ettik, böyle devam edeceğiz." şeklinde konuştu.

Şimdilerde bir şeyler duyduklarını belirten Başbakan Erdoğan, "İnternette, duyuyorsunuz. Takibe takılanlar var. İmralı ile görüşenler var. Bütün bunlar ne için yapılıyor? 12 Eylül'de evet'i engelleyelim. Sakın ha sandığa gidilmesin. Bunun kampanyasını yapanlar var. Ama Diyarbakır coştu. Diyarbakır güçlüydü. Hep birlikte evet dediler. Ve ben Diyarbakır'lı kardeşlerime şunu söyledim. AK Parti iktidarı hiçbir etnik unsurun iktidarı değildir. AK Parti iktidarı, Türkiye'deki 73 milyonun iktidarıdır. Türk de benim kardeşim, Kürt de benim kardeşim, Laz'ı da Çerkez'i de Arnavut'u da Boşnağı da Roman'ı da Arap'ı da Gürcü'sü de hepsi benim kardeşim." dedi.
Başbakan Erdoğan'dan iddialara yanıt

MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin de geçmişte makam aracı kullandığını hatırlatan Başbakan Erdoğan, "Devletin arabasıyla geziyor diyorlar. Evet bugüne kadar gezdim, bu bana yasanın verdiği bir hak. Yasa, seçim yasakları başlayana kadar gider, açılış yapar, illeri ziyaret eder, diyor Çünkü o araç gereçler makama tahsislidir. Makama tahsisli olduğu için bu yapılır. Bunu bile saptırıyorlar, devletin imkanlarını kullanıyor diyorlar, siz devletin 3 buçuk yılı başında oldunuz, sayın Bahçeli, o zaman bu araçları kullanmadın mı?" ifadelerini kullandı.

AK Parti'nin, Zeytinburnu Kazlıçeşme'de düzenlediği referandum mitingi sona erdi. Mitingde bir saati aşan bir konuşma yapan Başbakan Erdoğan, muhalefet partisi liderlerine yüklendi. Muhalefetin, anayasa değişikliği için 'AK Parti kendi anayasasını yapıyor' iddiasını kabul etmeyen Başbakan Erdoğan, "AK Parti niye kendi anayasasını yapsın. Biz muhalefete gittik mi gittik. Bunlar devlet ciddiyeti nedir bilenlerden değil, bunlar sulu şaka yapmayı bilir. Bunlara asla devlet teslim edilemez, aynı şekilde bunlara TBMM Başkanı resmi yazı yazdı, gelin bir uzlaşma komisyonu kuralım dedi.

Gittiğiniz zaman bunları anlatın, duyanlar duymayanlara anlatmalı. Enteresan, sayın Toptan yazı yazdı, bu yazıya CHP 'biz üye vermeyiz' dedi. Biz onda bile nasıl davrandık, biz parlamentonun yüzde 65'ine sahip olduğumuz halde biz 2 üye vereceğiz, CHP 2 üye verecek, MHP 2 üye verecek BDP 2 üye verecek, düşünebiliyor musunuz? Olaya böyle yaklaştık ama buna rağmen samimi yaklaşmadılar ve yine kaçtılar, bunların uzlaşma diye bir derdi yok. Bunların derdi üzüm yemek değil, bağcıyı dövmek; ama kusura bakmayın, bu bağcı sizin dayağınızı yiyecek bir bağcı değil. Bu bağcıya milletin dışında kimse dayak atamaz. Gazetelerin arkasında her gün ilanlarımız çıkıyor her gün bir madde açıklanıyor. Muhalefet diyor ki bu kadar parayı nereden buluyor diyor. Ben CHP ve MHP'ye şunu söylüyorum ey CHP, MHP sen hazineden para alıyor musunuz? Ben de alıyorum. Hazineden aldığımız parayla bunları yapıyoruz, sen hazineden aldığın paraları nerede harcıyorsun bilemem ama biz burada harcıyoruz ve ona göre bu işi götürüyoruz." ifadelerini kullandı.


"BU TAYYİP ERDOĞAN PROJESİ DEĞİLDİR"

Anayasa değişikliğinin AK Parti'ye mal edilmemesini isteyen Erdoğan, şöyle dedi: "Yalvarıyorum halkıma hangi partiden olursan; ol ister CHP'li, ister MHP'li, ister BDP'li ol. Bu bir parti oylaması değil, 12 Eylül'de bir partiye oy vermeyeceksin. Orada evet ve hayır var. Parti amblemi yok. Bu, bir AK Parti projesi değildir. Bu, Tayyip Erdoğan projesi değildir. Burada bizimle hareket eden Saadet ve BBP var, çeşitli sivil toplum kuruluşları var, bağımsız ülkücüler var, bağımsız kürt aydınları var. AK Partili oldukları için değil, demokrasi aşığı oldukları için özgürlük mücadelesi için, hukukun üstünlüğü için, tuzu kurular kaymak tabaka milletin önünde engel olmasın, Türkiye'ye ayak bağı olmasın istiyoruz. Türkiye'nin yolundan artık çekilsin istiyoruz. Türkiye artık geri düşmesin, özellikle burada bir şeyi paylaşmam lazım. 1960 anayasasına kim çanak tuttu CHP. 28 Şubat'ta kim dut yemiş bülbüle döndü CHP. '27 Nisan bildirisinin altına imzamızı atarız' diye kimdi, CHP. Yargıyı nasıl siyasallaştırdıklarını biliyoruz. Sen siyasi partisin, sen ana muhalefet partisisin, sen Silivri'de avukat İstanbul'da demokrat olamazsın.

Kendisine diyorum ana muhalefet partisini ne haline getirdiniz. 'Ben darbe tanklarının önünde dururum' diyor. Geç geç nasıl olacak da duracaksın? Özgürlüklerin önüne mayın döşerken, özgürlüklerden yana olamazsın. Bizler bu yola farklı çıktık, çok farklı yürüdük, 8 yılda da çok ciddi mesafe aldık. Ben CHP'li kardeşlerime diyorum ki bu tutarsızlıkları lütfen görün, tarih boyunca neler yaptıkları ortada bunla,r bu aldırmacılara aldanmayın. Avcılar Belediyesi'nin kızlarımızı rahibelere benzetme olayını anlattım. Elimizde resmi belge var. Hangi ajansa, matbaaya yaptırdıkları belli, 20 bin broşürü nereye bastırdıkları belli. Benim MHP'li kardeşime de söylüyorum. Tavan başka, inanıyorum ki taban başka. Gelin gerçek anlamda milletini, vatanını sevenler olarak, bu özgürlük mücadelesinde bedel ödeyenleri sevenler olarak, gelin 12 Eylül'de sizler de evet deyin." şeklinde konuştu.

5 Eylül 2010 - 17:42:56
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

00:31Özerklik talebi gerçekte ne anlama geliyor?
23:49Arınç: Balyoz, tuzak kuranların başına indi
22:25''Erdoğan: yargı meydanlarda konuşmaz''
22:05''Kapsamlı bir anayasa değişikliği istiyoruz''
21:25Değişiklikte insan hakları öne çıkacak
19:42Kılıçdaroğlu, Baykal'a rağmen umutsuz
19:42Erdoğan: Çıkar cübbeni çık meydana
18:09Saadet'ten Pakistan'a yardım
18:08PKK'dan 5 tehdit mektubu aldım
17:49CHP tek parti döneminin özlemini yaşıyor
17:48Başbakan Erdoğan Bursa'da
17:23CHP'den yeni broşür bombası!
17:17Topçu'dan afiş eleştirisi
17:10Soylu'dan 28 Şubat mesajı
17:03Erdoğan Bursa'ya kiralık uçakla gitti
16:25"Ülkü erlerine sövmek MHP'liliğin ispatı oldu"
15:49DP'li başkan 'evet' için istifa etti
15:37Rahibe afişinin faturası malum kişiye kesildi
15:14İzmir Büyükşehir "taşıma"yı savundu
14:37'CHP kamu malını peşkeş çekti'
14:23MHP'li Vural'dan afiş yorumu: Ahlaksız birşey
14:21Eroğlu: Rahibelere de hakaret edildi
14:18Baykal'dan ilginç iddia
13:43Akdağ CHP'ye ''afiş'' ile yüklendi
12:53DSP ve MHP'li meclis üyeleri istifa etti
12:02CHP'den "Önder Sav" açıklaması
11:55Vatandaşların özgürlük alanlarını genişletilecek
11:43CHP'li İl Başkanı da ''rahibe'' demiş
11:42Muhalefet neden bu kadar gürültü çıkarıyor?
11:30Çelik, Sarıçam'ın iftarına katıldı
Daha fazla haber göster
11:07MHP'li Başkan Yardımcısı 'evet' diyecek
11:03Akdağ'ın mitingine MHP'li Başkan da katıldı
11:02Bağış'tan işadamına: Siz darbe dönemini özlediniz
10:56MHP'yi kızdıran afiş
09:45Bu fotoğraf muhalefeti küplere bindirdi
09:40Erdoğan'dan referandum tahmini
09:19Orhan Gencebay ''yakıştıramadı''
08:59Bahçeli'den çok ilginç ''Türkeş'' iddiası
08:52Referandumda kritik eşik 900 bin boykotçu
08:38Önce tokat sonra istifa
08:10''Evet''çilere kafa kesme işareti yaptılar
07:52'Hayır'cılar meclis dışında kalacak
01:57CHP mitingi 'şişsin' diye işçileri kandırmışlar
01:32Millet Partisi’nde “evet” firesi
01:26Bahçeli'yi bitirecek dil sürçmesi
00:36Gönül: TSK'nın yurt dışı bağı yüzde 10
00:35Burhan Kuzu'dan "Ergenekon" uyarısı
00:34Bakan Yıldırım Alevilerin sorunlarını dinledi
00:11"Dinleme" tartışmalarına son nokta koydu
21:31''Değişiklik dışında herşey iftira ve yalandır ''
21:24''Fakirin 100 lirasına göz dikiyor''
21:06Kışanak: Referandumda kırmızı kart göstereceğiz
21:04Kılıçdaroğlu'nun Sezen Aksu acısı
19:46Erdoğan: Eğer "Hayır" çıkarsa...
17:57'Türkiye'de yargı çok önceden siyasallaşmıştı'
17:48CHP afişi, AK Parti'nin afişini tamamladı
17:33Kılıçdaroğlu: Her türlü inanca saygılıyız!!!
17:21CHP, belediye otobüsleri ile mitinge partili taşıyor
17:10CHP'lilerin 'hayır' gösterisi tepki gördü
16:56Akdağ: Yargı, CHP'nin arka bahçesi
15:10Soylu 'evet' için 48 ayrı noktaya gitti
14:56DP'li başkan: Partimin kararını takmıyorum
14:10AK Partili kadınlardan demokrasi standı
13:21CHP İl Başkanı: Eşim, annem ve bacım örtülü
12:52Kılıçdaroğlu'nu İzmir'de daha az kişi karşıladı
12:36Berhan Şimşek'in afişten haberi varmış
11:09"Kılıçdaroğlu isteyerek 'Hayır' demiyor"
10:50Şahin: Ülkeyi geri götürecek madde yok
09:32Kılıçdaroğlu'nun yüzüne evet dedi
09:22Referandum Erdoğan'ın Köşk provası mı?
09:17Boyner'den Uslu'ya 'Konsomatris' yanıtı
08:39AK Parti’nin son referandum anketi
08:32Kılıçdaroğlu’na ağır suçlamalar
08:18Demirtaş: Başbakan önce insan olsun
00:40MHP'nin kurucularından tarihî uyarı
00:18Erdoğan: Atılan adımlar darbecilere karşı
19:16Başbakan Erdoğan'dan iddialara yanıt
18:03Sarıgül de oyunun rengini açıkladı
17:49Ongun'dan Bahçeli ve ekibine ilginç benzetme
17:42Erdoğan, Kılıçdar'dan özür dilemesini istedi
17:2940 yıllık partiliyi, bir hata için "provokatör" yaptı
16:55Kamer Genç'ten yine skandal sözler
16:49AKP'li Çelik'ten MHP'ye: Şerefiniz varsa ispatlayın
16:42Erdoğan, son miting için Kazlıçeşme'de
16:36Kavaf: Çocuk evi 180'den 2 bin 50'ye çıktı
16:35Tunç: Bu siyasi değil millî bir meseledir
16:25CHP mitingine koli koli yiyecek ve içecek geliyor
16:19"Büyükşehir uygulaması iptal edilsin"
15:33Afiş skandalına cevap Okay'dan geldi
15:31Şahin'den "Kara propaganda" uyarısı
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Aliya RAHTE
Muhalefet çok yaladı
 
 
Mehmet HÜSREVOĞLU
CHP'li Müslüman'a
 
 
Necmettin EVCİ
Yalansız rahat edemezler mi?
 
 
Taha KURUTLU
“Evet” statüko buraya kadar…
 
 
 
 
 
Minareye çarpan jetin görüntüleri ortaya çıktı
 
Bir sızma da açık öğretimde
 
Kılıçdaroğlu’na ağır suçlamalar
 
MHP'nin kurucularından tarihî uyarı
 
İsrail tüm dünyayı dinleyebiliyor
 
 
 
 
 
 
Başkalarının bilgisi ile bilgin olsak bile ancak kendi aklımızla akıllı olabiliriz.
(Montaigne)
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.508
1.518
 
 Euro
1.916 1.931
 
 Sterlin
2.294 2.340
 
 Altın
60.91 61.34
 
 IMKB
61030  
 
 
Dünya İslam’a dönüyor...
 
Dünyanın dört bir yanında İslam’a olan ilgi her geçen gün artıyor. Sonradan Müslüman olan onlarca kişiyle görüşüp bu görüşmelerini bir kitapta toplayan Gazeteci-Adem Özköse İslam’ın niçin bu denli ilgi gördüğünü anlattı.
 
 
 
 
  İstanbul’un ünlü sanatçı ve yazarları Kültür A.Ş.’nin iftarında buluştu. İftardan sonra diş kirası olarak ne dağıtıldı?  
 
 
 
  Starbucks Coffee Türkiye, Yeni Şafak'ta yayınlanan İsrail mallarına boykot haberinde, adının listedeki markalarda geçmesi üzerine bir açıklama yaptı.    
 
 
 
 
CHP'li Avcılar Belediyesi'nce hazırlanan ve "Başörtülü kadınları rahibeye benzeten" afiş hakkında ne düşünüyorsunuz?
 
Genel Başkan AVCI Kemal, belediyesinin ismi AVCILAR olunca başörtülüleri vurmadıklarına şükretmek lazım!
 
CHP zihniyetini tam olarak ortaya koyan bir afiş
 
Bu afiş Kılıçdaroğlu'na bir komplo. Zaten kendisi de özür diledi.
 
Herşeye rağmen başörtüsü sorunu CHP'siz çözülmez.
 
 
 
 
 
 
 Mostbet AZ

 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt https://www.krufarhiv.com/ (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin N1 casino her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin