DOLAR 1.506 - EURO 1.940 - ALTIN 60.63 - IMKB 61030
Salı 7 EYLÜL 2010
Karadağ'da 79 yıl önce kapatılan cami açıldı Özbek: Seyfi Bey vasıtası ile gelen bir kişi vardı Gönül: TSK'nın yurt dışı bağı yüzde 10 Çağlayan, Para Politikası Kurulu'nu suçladı "Dinleme" tartışmalarına son nokta koydu Şırnak'ta öldürülen kişi imam değil molla Osman Can ve ailesine ölüm tehdidi! Kılıçdaroğlu'nun Sezen Aksu acısı CHP, İzmir'de hedefin yarısına bile ulaşamadı Ele geçirilecek diyenler mantık hatasında habertaraf.com
 
 
 
Yeni anayasa paketine farklı bir bakış
 
 
 
 
Sinan KARAKAŞ
Midem bulanıyor
 
 
 
Okur Temsilcisi
Hırsızlığın yeni adı: Bir internet sitesi
 
 
 
 
Hangi futbolcuların doğum günü?..
 
 
 
 
 
Hürriyet
Ahmet HAKAN
Rahibe afişine dair
 
 
Bugün
Ali Atıf BİR
Hayırcı Cephe delirtiyor!
 
 
Milliyet
Aslı AYDINTAŞBAŞ
Adil Gür: Referandum Cumhurbaşkanlığı provası
 
 
Zaman
Bejan MATUR
İndus Vadisi'nde merhamet yolculuğu
 
 
Akşam
Çiğdem TOKER
'Kumsallar Partisi' demek bölmektir
 
 
Bugün
Gülay GÖKTÜRK
Kürtler'in boykotla imtihanı
 
 
Yeni Şafak
Hakan ALBAYRAK
Kudüs Günü Katliamı
 
 
Yeni Şafak
Mehmet ŞEKER
Türkiye, dışarıdan bakınca bir dev
 
 
Sabah
Nazlı ILICAK
Evet mi, Hayır mı kazanacak?
 
 
Vakit
Nusret ÇİÇEK.
Kılıçdaroğlu! Başka ülkeden halk gelmedi ama sen geldin
 
 
Yeni Şafak
Salih TUNA
Ayıp değil mi Kılıçdaroğlu?
 
 
Millî Gazete
Sinan BURHAN
Hayır çıkarsa ne olur?
 
 
Radikal
Tarhan ERDEM
Bütün sermaye söylenti
 
 
Yeni Şafak
Teodora DONİ
Başörtülü diye...
 
 
 
 
Serdar AYDIN
 
Sami NOGAY
 
Necmettin EVCİ
 
Aliya RAHTE
 
 
 
Emine Erdoğan Pakistan'da
 
 
 
İSLAMABAD- Türk Kızılayı'nın Pakistan'ın Pirsabak kasabasında kurduğu Hürriyet Mahallesi'ndeki evlerin anahtarları Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ile Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf tarafından hak sahiplerine dağıtıldı.
 
Türk Kızılayı'nın Pakistan'da yaptığı 120 "Mevlana Evi" yeni sahiplerine kavuştu. İslamabad'dan helikopterle Pirsabak kasabasında kurulan Hürriyet Mahallesi'ne gelen Emine Erdoğan ve beraberindeki heyet, öncelikle psikososyal destek çadırını ziyaret etti. Burada bir çocuğu kucağına alarak seven Emine Erdoğan'ın duygulandığı görüldü. Daha sonra çadırdaki biçki dikiş yapan kadınlarla bir süre konuşan Erdoğan, Pakistan Başbakanı Yusuf Ziya Gilani'nin eşi Favzia Gilani ile de sohbet etti.

Ziyaretlerin ardından, 120 Mevlana Evi'nin anahtarları hak sahiplerine Emine Erdoğan, Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ile Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf tarafından dağıtıldı.

Emine Erdoğan, evlerin anahtarlarının dağıtımı dolayısıyla düzenlenen törendeki konuşmasına bütün Türkiye'nin ve Türk halkının samimi selamını ileterek başladı. Pakistanlıların çektiği acıyı Türkiye'deki herkesin yüreğinin derinliklerinde hissettiğini ifade eden Erdoğan, "Ankara'da, İstanbul'da, İzmir'de, Diyarbakır'da her bir kardeşiniz Pakistan'daki gelişmeleri yakından izliyor." dedi.

Ramazan ayında Türk halkının Pakistan için her gün dua ettiğini, iki ülke halkının tarih boyunca her zaman bir elin parmakları gibi olduğunu dile getiren Erdoğan, "Biz acılarımızı, hüzünlerimizi, kederlerimizi paylaştık. Biz aynı şekilde sevinçlerimizi paylaştık. Aradaki fiziki mesafe her ne olursa olsun, biz bugün de bir elin parmakları gibiyiz. Biz bugün de kardeşiz bugün de birbirimizin yanı başındayız. 1920'li yıllarda Türkiye düşman kuvvetlerine karşı ulusal bir kurtuluş mücadelesi verirken Pakistanlı kardeşlerimiz dayanışma ruhu ile bizim yanımızda yer aldılar." dedi.

Pakistanlı kadınların, genç kızların kollarından sıyırıp çıkardıkları bilezikleri Türkiye'ye göndermelerini unutmadıklarını ifade eden Emine Erdoğan, "Türkiye 1923'te bir zafer destanı yazarken aynı zamanda Pakistan da bir dayanışma destanı yazdı. Aradan geçen 90 yılda Pakistan'ın bu fedakarlığını hiçbir zaman unutmadık hiçbir zaman hatıramızdan ve hafızamızdan çıkarmadık. 1999 yılında Türkiye'de Marmara'da meydana gelen büyük depremin yaralarını sarmak için Pakistan halkının bir kez daha seferber oluşunu da unutmadık. 2005 ve 2008 yıllarında Pakistan'daki depremlerde onların yüreği nasıl yandıysa bizim de yüreğimiz o kadar yandı. O büyük felaketlerde her türlü imkanımızla elimizi uzattık, gönlümüzü uzattık. Şunu büyük bir gururla ifade etmek istiyorum. Yeryüzünde Türkiye ile Pakistan arasındakine benzer bir başka kardeşlik örneği bir başka dayanışma örneği yoktur.'' Şeklinde konuştu.


"TÜRKİYE'DEKİ YARDIM KAMPANYALARI SÜRÜYOR"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte geçen yıl ekim ayında Pakistan'ı ziyaret ettiklerinde çok güzel anılarla Türkiye'ye döndüklerini anlatan Emine Erdoğan, ziyareti sırasında, Türk Kızılayı'nın 2005 yılındaki deprem sonrasında Pakistan'da yaptığı başarılı çalışmaları gördüğünü ve gurur duyduğunu söyledi.

Erdoğan, Türk Kızılayı'nın yanı sıra birçok sivil toplum kuruluşunun da Pakistan'ın değişik bölgelerinde çalıştığına da işaret ederek, Türkiye'deki yardım kampanyalarının da devam ettiğini hatırlattı.


BAŞBAKAN GİLANİ'DEN ULUSLARARASI YARDIM ÇAĞRISI

Törene katılan Pakistan Başbakanı Yusuf Ziya Gilani de konuşmasında, Türkiye'ye, milletine ve halkına Pakistanlıların sevgilerini ve şükranlarını iletti. Ülkesindeki sel felaketinin daha önce yaşanan deprem ve tsunamiden daha büyük olduğunu bildiren Gilani, Pakistan'ın çok büyük sıkıntılar yaşadığını anlattı.

Pakistan'daki felaketin bir benzerini tarihlerinde yaşamadıklarını vurgulayan Gilani, Pakistan'ın beşte birinin sular altında olduğunu ve bir o kadar ekilebilir tarım alanının da kullanılamaz hale geldiğini söyledi. Pakistan Başbakanı şöyle devam etti: "Terörle mücadele eden bir ülkeyken yaşadığımız sel felaketi bizi derinden sarstı. Kendimizi toparlamamız zaman alacak. Acil olarak yardıma ihtiyacımız var. Sel felaketinden sonra ölüm kalım savaşı veriyoruz. Halihazırda felaketin bittiği söylenemez, gerçek çalışma bundan sonra başlayacak. Boyumuzu aşan bir çalışma bizi bekliyor. Dış yardımlar olmadan bu sıkıntıyı aşamayız. Bunun için uluslararası camianın yardımına ihtiyacımız var.'' ifadelerini kullandı.


BAKAN BAĞIŞ: RECEP TAYYİP ERDOĞAN'IN GÖZÜ VE KULAĞI PAKİSTAN'DA

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış da törende yaptığı konuşmada, sel felaketinin ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın gözü ve kulağının Pakistan'da olduğunu belirtti. Başbakan Erdoğan'ın eşi, kızı, iki bakan ve kalabalık bir heyetle Pakistan'a geldiklerini anlatan Bağış, bunun da Türkiye ile Pakistan arasındaki dostluğun bir göstergesi olduğunu dile getirdi.

Türk halkı için Pakistan isminin çok anlamlı olduğunu kaydeden Bağış, ''Lahor'daki, Karaçi'deki, İslamabad'daki birinin acısını, Türk halkı hissediyor'' dedi. Halktan halka yardımın önemine işaret eden Bağış, Türkiye'deki camilerden, sivil toplum kuruluşlarından, medyadan yardım yapılmasının kendilerini mutlu ettiğini sözlerine ekledi.

Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf da dost ve kardeş ülke Pakistan'ın yaşadığı felaketin yaralarını sarmak, sıkıntıları paylaşmak için geldiklerini söyledi. Türk halkının her zaman Pakistan'ın yanında olduğunu dile getiren Bakan Kavaf, selden zarar görenlere yardım etmek ve barınma ihtiyaçlarını karşılamak için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini belirtti. Kavaf, dünya kamuoyunun Pakistan'daki afete dikkatini çekmek için değişik platformlarda yürütülen çalışmaları sürdürdüklerini kaydetti.

Törenin ardından Emine Erdoğan ve beraberindeki heyet, İslamabad'a gitti.

2 Eylül 2010 - 15:46:15
 
Paylaş    
 
Haberin izinsiz kullanılması durumunda yasal işlem yapılacaktır.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

01:05Karadağ'da 79 yıl önce kapatılan cami açıldı
15:30Boykotçular Moldova'yı Cumhurbaşkansız bıraktı
14:22İsrail ve Rusya askeri anlaşma imzaladı
13:54Rus polisinden nefes kesen yarış
12:50Başına şişe yiyen polis komalık
12:0295 yılanı yurt dışına kaçırmak istedi
11:37Rusya’nın önceliği ne terör ve ekonomi
11:20Rusya, Endonezya'ya jetleri bu ay teslim ediyor
10:59Amerikan atları Kızıl Meydan'da, Mehter yok
09:49Pakistan'da bombalı saldırı: 17 ölü
09:38Bu yanlış fotoğrafın cezası 99 kırbaç
08:01İsrail tüm dünyayı dinleyebiliyor
07:49İsrail ve Rusya askerî işbirliği yapacak
07:44Ruslar terörden daha çok bundan korkuyor
20:29Kongo'da gemi yangını: tahmini rakam 200
18:44Polis suçsuz bir kadına şiddet uyguladı
15:51Abbas: İsrail'de inşaatlar durmazsa..
15:49Ortadoğu görüşmeleri 2. turu Şarm El Şeyh'te
15:22Bağdat'ta bombalı saldırı: 8 ölü
15:16Hindistan, süpersonik kruz füzesi denedi
15:01İzlanda ile AB arasındaki "uskumru" krizi büyüdü
14:57TOBB'dan "Pakistan ve facia" uyarısı
14:55İsrail, yeni GnKur başkanını onayladı
14:50ETA ateşkes ilan etti
14:34Rusya'da intihar saldırıları; 5 ölü 30 yaralı
11:56Bulgarca konuşuyorlar, hafızlık yapıyorlar
11:44Avaza turizm bölgesi yeni yatırımcıları bekliyor
11:39Kargo uçağı askeri üsse düştü, 2 kişi öldü
08:26Pentagon'da 264 sapık var
01:07Arthur Koestler'in doğum günü
Daha fazla haber göster
18:22Karabağ'da taciz ateşi: İki Azeri askeri öldü
16:16Tony Blair'e yumurtalı saldırı
16:14Kamu personeli 'yalan makinesine' oturtuluyor
16:11Kıbrıs Din İşleri Başkanı Suiçmez görevden alındı
11:33Torpil iddiası Bakanı istifa ettirdi
10:41Yeni Zelanda’da 7.1 büyüklüğünde deprem
09:25Kadir Gecesi Affı: 3 bin 999 mahkum serbest
09:20At mısın Quaresma mısın?
09:18Başörtülüye ve 5'ten çok çocuğu olana bakmıyor
08:43Genetik ırkçıya çifte ceza
00:58Yüzbinler Mescidi Aksa’da buluştu
16:04Churchill, Mussolini için suikast emri vermiş
15:40Nazarbayev: Dinimize sahip çıkalım
15:33Asil Nadir, tutuksuz yargılanacak
14:43Medvedev Rum kesimini ziyaret edecek
14:24Rumlardan tank modernizasyonu
14:23Medvedev, Aliyev'le görüştü
13:50Sarrazin'e aşırı sağcılar sahip çıktı
13:49Zimbabwelilere sınır dışı
13:40Tam gün müzakereler çok çetin geçecek
12:46Büyükelçilikte şüpheli toz paniği
12:38İran'da muhalif liderin evine saldırı
12:18Yangınlar yeniden başladı: 5 ölü, 14 yaralı
12:02Romen hükümetinde 6 yeni bakan
11:56AKPM Başkanı Çavuşoğlu, İsveç'e gidiyor
11:55Tacikistan'da patlama: 15 kişi öldü, 30 yaralı
11:44IMF'den Pakistan'a 450 milyon dolarlık kredi!
10:41Danimarka cami projesi raftan tekrar indirildi
09:1914 yılda 14 bin yeni Müslüman
09:17Havayolu çalışanlarına Facebook yasağı
09:17Havayolu çalışanlarına Facebook yasağı
09:13Irkçı Sarrazin sonunda kovuluyor!
08:55ABD'den Türkiye'ye üç ağır talep
08:49Tacikistan'ın kuzeyinde patlama
07:58Medvedev: Yukarı Karabağ sorunu
22:58Çavuşoğlu Brüksel’deki ortak toplantıya katıldı
21:54Meksika Körfezi'nde ikinci çevre felaketi
21:22Kiev ile Borispol demiryolu Çinlilerden
21:17Abbas - Netanyahu görüşmesi sona erdi
20:04''Netanyahu'yu bir barış güvercini değildir''
19:50İsrail doğrudan görüşmeleri başlattı
19:49Sarrazin'in kuruldan atılmasını istedi
18:56Romanya Başbakanı Boc, dört bakanı azletti
18:37Çin, Ukrayna'ya karşı nükleer kullanmayacak
18:08Ukraynalıların yüzde 92'si Rusya'ya olumlu
18:04Çeçen lider Kadirov artık Cumhurbaşkanı değil
17:37Lieberman, Rum kesimini ziyaret edecek
17:17AB'nin AİHS'e katılımı ele alındı
16:37Ukrayna polisi, 18'den küçükleri istemiyor
16:05Lenin heykelini eritip rahip heykeli dikecekler
15:56Medvedev Putin'e özendi
15:54Hızlı trenle bir birlerine bağlanacaklar
15:48ABD, Duşanbe ile Taşkent'i davet etti
15:46Emine Erdoğan Pakistan'da
15:34LG Moskova ofisi kaçak yazılımdan mahkemelik
15:16Grönland eylemine dondurucu soğuk engeli
14:56Postacılar ırkçılığa alet olmak istemiyor
14:54Türkiye, Somali'de komutayı devraldı
13:54Gates Afganistan'da
13:21Özbekistan'da yeni eğitim sezonu başladı
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Aliya RAHTE
Mahallenin kirlisi mahalleye muhtar olursa
 
 
Mehmet HÜSREVOĞLU
Mamak'ta C-3 Blok (2)
 
 
Necmettin EVCİ
Menderes'in ruh hâli ile EVET
 
 
Sami NOGAY
Zihnidaroğlu
 
 
 
 
 
Minareye çarpan jetin görüntüleri ortaya çıktı
 
Bir sızma da açık öğretimde
 
Kılıçdaroğlu’na ağır suçlamalar
 
MHP'nin kurucularından tarihî uyarı
 
İsrail tüm dünyayı dinleyebiliyor
 
 
 
 
 
 
Başkalarının bilgisi ile bilgin olsak bile ancak kendi aklımızla akıllı olabiliriz.
(Montaigne)
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.496
1.506
 
 Euro
1.925 1.940
 
 Sterlin
2.285 2.330
 
 Altın
60.19 60.63
 
 IMKB
61030  
 
 
Öcalan'a af mı çıkarılacak?...
 
Hukuk Profesörü ve tarihçi yazar Ahmet Akgündüz, referandum sürecine ilişkin çok sert konuştu: Referandumu siyasi bir mesele olarak görmek ahmaklıktır.
 
 
 
 
  Kuruçeşme’deki Les Ottomans Hotel’in sahibi Ahu Aysal’ın, butik otellerde yabancı işçi çalıştırmayı yasaklayan yeni uygulamayla ilgili görüştüğü Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer’e telefonda “canım” diye hitap etmesi Bakan Dinçer’i kızdırdı  
 
 
 
  Araştırmacı Adil Gür’e göre referandum bıçak sırtında. Gür, “12 Eylül aynı zamanda 2012’de Tayyip Bey’in Çankaya seçiminin provası olacak. Evet çıkarsa Gül’ün görev süresi tartışması başlar” diyor.    
 
 
 
 
Kılıçdaroğlu'nun referandum sürecindeki performansını nasıl buldunuz?
 
Başarılıydı. Tam bir lider olduğunu ispatladı.
 
Başarılı olup olmadığı 13 Eylül'de anlaşılır.
 
Başarısız. Sözünün arkasında durmuyor. Sürekli geri adım atıyor.
 
Kılıçdaroğlu'ndan lider olmaz. Yakında partiyi yine Baykal'a kaptırır.
 
 
 
 
 
 
 Mostbet AZ

 
 
       
Kategoriler   HaBerTaraf HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt https://www.krufarhiv.com/ (Kurucu)

habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin N1 casino her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.


  mostbet
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin