DOLAR 1.584 - EURO 1.920 - ALTIN 62.55 - IMKB 55234
Pazar 13 HAZİRAN 2010
Erdoğan: İmkanları olsa rulo yapıp götürecekler Asya Parlamenterleri Asamblesi İsrail'i kınadı Irak'ta patlama: 12 kişi öldü, 25 kişi yaralandı Çatısma bölgesinden Türkiye'ye mesaj Erdoğan: Yeniden ayağa kalkacağız Kaddafi FIFA'yı "dünya mafyası" diye niteledi Boğaz'da gemi faciası son anda önlendi Dünya Kupası'da vuvuzela yasaklanabilir Tutuklanma korkusu ziyaretten vazgeçirdi Kılıçdar, hayranlarına Facebook'tan mesaj attı habertaraf.com
 
 
 
Türkiye'nin hayır oyu, ABD için tokat
 
 
 
 
Mustafa YOLCU
8. Türkçe Olimpiyatları
 
 
 
Okur Temsilcisi
Fethullah Gülen haberlerine tepkiler
 
 
 
 
Cemil Meriç'i rahmetle anıyoruz
 
 
 
 
 
Hürriyet
Ahmet HAKAN
Kemal Bey heyhat!
 
 
Radikal
Altan ÖYMEN
Arap ülkeleriyle politikalarımızda Mehmet Akif'in şiirini esas alırsak...
 
 
Star
Aziz ÜSTEL
İsrail savaşa hazırlanıyor
 
 
Akşam
Burhan AYERİ
Tezgah ve Tezgahtarlar
 
 
Sabah
Emre AKÖZ
Meclis'in onurunu bunlar mı koruyacak?
 
 
Star
Ergun BABAHAN
Hürriyet’in Osman Can takıntısı
 
 
Milliyet
Fikret BİLA
O duygusal ifadeler Başbuğ’un kaleminden
 
 
Bugün
Gülay GÖKTÜRK
Yok sayma
 
 
Yeni Şafak
Kürşat BUMİN
Siz hangi 'mahkeme takımı'nı tutuyorsunuz?
 
 
Zaman
Mümtaz'er TÜRKÖNE
İç politikada eksen kayması
 
 
Milli Gazete
Mustafa ÖZCAN
ABD ikonunu kaybetti
 
 
Hürriyet
Oktay EKŞİ
Hâlâ Batılı mıyız?
 
 
Yeni Şafak
Rasim ÖZDENÖREN
Zamanın pençesi ölümden daha ataktır
 
 
 
 
Samet DOĞAN
 
Eymen HALİT
 
Ahmet HAKAN
 
Ercan AKSOY
 
Aziz ÜSTEL
 
 
 
Kılıçdaroğlu Ergenekon'a diyet mi ödedi?
 
 
 
"Baykal'a kaset komplosunu hazırlayan da, Kılıçdaroğlu'nu başkanlık koltuğuna oturtan da aynı güç. Peki Kılıçdaroğlu Ergenekon'a diyet mi ödedi?"
 
Ergenekon üzerine yazdığı kitaplarıyla tanınan Gazeteci Yazar Zihni Çakır, Kılıçdaroğlu'na bilgi ve belge servis edenlerle Baykal'ın skandal kasetini internete taşıyanların aynı cephe olduğu iddia etti.

CHP'de yaşanan gelişmeleri ve Kemal Kılıçdaroğlu'nun kurultay konuşmasını Haberform'a değerlendiren Zihni Çakır, Kılıçdaroğlu'nun olağanüstü şartlar sonrasında tek aday olarak girdiği CHP Olağan Kurultayı'na ilişkin çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

"Siyasette estirilen sanal Kılıçdaroğlu rüzgarıyla Deniz Baykal komplosunun arkasındaki güç aynı. Kılıçdaroğlu'nun kurultay konuşmasında verdiği mesaja göre tek adres olarak yine bu güce işaret ediyor" diye konuştu.

Deniz Baykal'ın kaset skandalıyla ilgili yaşananların öncesine işaret eden Çakır sözlerini şöyle sürdürdü: “Hatırlarsanız Deniz Baykal, CHP Genel Başkanlığını bırakacağı tarihi soranlara ‘mücadeleye devam' cevabını vermiş ve parti yönetiminde bir revizyona ihtiyaç duyulduğunu hatırlatmıştı. Böyle bir açıklamanın mürekkebi bile kurumadan kaset skandalının internete sızdırılması, kurgulanmış bir planın hayata geçirilmesinden başka bir şeyle ifade edilemez. Yine parti tabanı ve çoğunluk yönetimi Baykal'a dön çağrısında bulunurken Kemal Bey'in nötr bir tavır sergileyip, sonrasında da Genel Başkan adaylığını açıklaması, kaset skandalıyla hayata geçirilen bir planın parçası kanaatimce"

"KILIÇDAROĞLU ERGENEKON'A DİYET Mİ ÖDÜYOR?"

Kemal Kılıçdaroğlu'nun kurultayda yaptığı konuşmada, devam eden yargı sürecini hedef alarak Silivri'deki Ergenekon tutuklularına motivasyon sağlayıcı mesajlar verdiğini de söyleyen Zihni Çakır, “Kemal bey, adeta bir örgütsel bağ refleksiyle, hukuk normlarıyla devam eden Ergenekon ve türevlerine dair yargı sürecini alaşağı edeceği ve çetelerle mücadelede büyük öneme sahip özel yetkili mahkemelere son vereceği vaadinde bulunmuştur. Sormak istiyorum; acaba Kemal Bey, kendisini o koltuğa taşıyan güce bu mesajla bir diyet mi ödemek istemiştir. Öyle ya, tek başına iktidar hedefleyen bir anlayış, bu ülkede yüzde 70 gibi bir kitle çetelerin ve cuntacıların tasfiyesinden yana kanaat belirtirken ve bu kamuoyu yoklamalarında ortaya çıkarken, bu yapıları neden sahiplensin, cuntacı zihniyetlerle mücadele eden yargı kurumlarını neden hedef alsın?” dedi.

"ÇETELERLE GELEN ÇETELERLE GİDER"

Zihni Çakır'ın iddiaları bunlarla sınırlı değil. CHP'nin açık açık çetelerle işbirliği halinde olduğunu ima eden Çakır, Başbakan Erdoğan'ın “manşetle gelen manşetle gider” sözlerini çok yerinde bulduğunu ifade etti. Çakır iddialarını şöyle sürdürdü: “Sayın başbakanın ‘manşet' hatırlatmasını yerinde buluyorum. Ama şunları da eklemek istiyorum; Kemal Bey unutmasın ki, kumpasla gelen kumpasla gider, çetelerle gelen çetelerle gider, cuntalarla gelen de cuntacılarla gider.
Kemal Bey, CHP'yi halktan koparan cuntacı zihniyetlerle ittifak geleneğini bozmak yerine CHP'yi onlarla ittifak içerisinde şekillendirmeye yeltenirse, Deniz Baykal'ın gördüğü yüzde 20'leri de göremez. Eğer Kemal Bey, Baykal'a kumpas kuran cuntacıları koruyup kollamayı, kendisine altın tepside sunulan genel başkanlığın diyet borcu sayarsa, onlarla birlikte yok olur gider”

"ALMANYA NEYİN ORTAK ADRESİ?"

Kılıçdaroğlu'nun CHP içerisinde sivrilmesinde, eline tutuşturulan bazı belgelerin rol oynadığına da dikkat çeken Zihni Çakır şöyle konuştu:

“Kemal bey, seçimler öncesinde ve sonrasında birçok iddia ortaya atarak kamuoyunun karşısına klasörlerle ve dosyalarla çıktı. Hani deyim yerindeyse bir tek şantaj kaseti eksikti o dönem. Zannediyorum kaset işini de kurultay arifesine saklamışlar. Ama burada asıl cevaplandırılması gereken soru, Kemal Bey'in birçoğu hukuki temelden yoksun kurmaca iddialar bir kısmı da sahtecilikle üretilmiş belgeler olan o klasör ve dosyalarla yaptığı şovların arkasındaki odaklarla, Baykal kasetinin arkasındaki odaklar aynı mı? Öyle ya; o kadar allanıp pullanan iddia ve ithamlara karşın ne iktidar partisiyle ne de hedefine aldığı Belediye Başkanlarıyla ilgili şu ana kadar başlamış tek bir yargı süreci yok. Daha net deyimle; yargı ciddiye bile almamış o iddiaları.
Kemal beyi o dönem, düzmece dosyalarla belediye başkanlığına hazırlayanlar ve Melih Gökçek'le ekran tartışmasının lojistik destekçileri, bugün yine Kemal beye verdikleri Baykal-Baytok konulu kaset desteğiyle, Kemal beyin, CHP Genel Başkanlığı koltuğuna oturmasına vesile olmuştur.

Bu lojistik destek lobisiyle Ergenekon'un ‘lobi' yapılanması arasında bir bağ var mı bilemem. Ama Ergenekon'un deşifre edilemeyen sınırötesi bağlantısının sinyalleri Almanya'dan gelirken ve Kemal beyin meşhur Almanya bağlantılarıyla, ona seçim döneminde lojistik destek veren, belge ve bilgi servisi yapanların yolu kesişiyorsa, kurultayda Silivri'ye çakılan selamın anlamı daha bir başkalaşır.”

HABERFORM

9 Haziran 2010 - 10:07:29

 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.574
1.584
 
 Euro
1.905 1.920
 
 Sterlin
2.278 2.330
 
 Altın
62.11 62.55
 
 IMKB
55234  
 
 
Gürsel Tekin'den '8 kişi'ye ağır itham...
 
CHP'de olay adam haline gelen Gürsel Tekin, il başkanlığı krizinde istifasını isteyen, kısa süre önce kendi atadığı 8 il yönetecisi için ağır ithamlarda bulundu: 'Bütün ortaklıklar bozulur ama suç ortaklığı bozulmaz!'
 
 
 
 
  Kanal D'de 22 Haziran günü ilk bölümü yayınlanacak 'Mükemmel Çift' dizisi oyuncularından Tuğrul Tülek, yeni dizisinde gay bir karakteri canlandırdığı için 2009 yılından itibaren sunuculuğunu yaptığı 'Rüzgar Gülü' isimli programından çıkarıldığını duyurdu.  
 
 
 
  Meryem Tezel, eşi Ali Tezel'den kendisini kız kardeşiyle aldattığı için boşanmak istedi. Ali Tezel, eşini dövdü, bıçakladı. Meryem Tezel rapor alıp suç duyurusu yaptı. Ali Tezel 6 ay eve yaklaşmama cezası aldı.    
 
 
 
 
Yardım gemilerinin İsrail'in terör saldırısına uğramasıyla başlayan süreçte Türkiye'nin tavrını nasıl buldunuz?
 
Saldırı olmadan önce önlem alınmalıydı.
 
Yerinde ve etkin bir müdahale oldu.
 
Müdahale yerinde ama Türkiye-İsrail ilişkileri daha sıkı gözden geçirilmeli.
 
 
 
 
 
 
 
  
 
     
Kategoriler   HaBerTaraf
HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt https://www.krufarhiv.com/ (Kurucu)
 
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
HaBertaraf Anadolu Ajansı ve Cihan Haber Ajansı abonesidir.
 
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin