DOLAR 1.595 - EURO 1.932 - ALTIN 62.71 - IMKB 55234
Cuma 11 HAZİRAN 2010
“Çağdışı bir ülke yerine İsrail’i tercih ederim” Referandumda ilk oylar 3 ağustosta Hakkari'de polis noktasına saldırı: Ölen yok 2 pilot subay ile 1 teknisyen astsubay şehit Rusya, İran'a S-300 füze satışlarını dondurmuyor At ve eşek eti op: 16 kişi serbest kaldı Borsa z54861 puandan günü tamamladı Dolar 1,588 TL, Euro 1,922 TL'den günü bitirdi İsrail'in gemi baskını kınandı Karabulut ailesinin talebi reddedildi habertaraf.com
 
 
 
Hollanda'da seçimin tartışmasız galibi FAŞİZM
 
 
 
 
Ahmet ÇİÇEK
ABD (oğulları) ya da İsrail (oğulları)
 
 
 
Okur Temsilcisi
Fethullah Gülen haberlerine tepkiler
 
 
 
 
Cengiz Aytmatov'un vefat yıldönümü
 
 
 
 
 
Hürriyet
Ahmet HAKAN
‘Hoca Efendi’ tartışılmaz mı?
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Fethullah Gülen’den korkuyor muyum?
 
 
Yeni Şafak
Ali BAYRAMOĞLU
Bıçak sırtında yürüyen Başbakan...
 
 
Star
Ardan ZENTÜRK
Gazze’nin asıl nedeni: Filistin doğalgazı
 
 
Yeni Asya
Cevher İLHAN
Saldırı soğumaya bırakılıyor…
 
 
Vakit
D. Mehmet DOĞAN
Seyfi Oktay neden bakan olmuştu?
 
 
Sabah
Emre AKÖZ
Bölgede barış istediği sürece Türkiye dertten kurtulamaz
 
 
Milliyet
Güneri CİVAOĞLU
Mavi Marmara oyları
 
 
Milli Gazete
Kazım ARSLAN
Saadet ve yeniden format
 
 
Hürriyet
Mehmet Yakup YILMAZ
Mossad ajanı Türk gazeteciler!
 
 
Zaman
Mümtaz'er TÜRKÖNE
İsrail, AK Parti hükümetini yıkabilir mi?
 
 
Sabah
Nazlı ILICAK
Bülent Yıldırım anlatıyor
 
 
Bugün
Nuh GÖNÜLTAŞ
Anayasa Mahkemesi kuzuyu yemeye karar verirse...
 
 
Hürriyet
Nuray MERT
Korkuyorum
 
 
Posta
Rauf TAMER
Birikmiş notlar
 
 
Vatan
Ruşen ÇAKIR
Hem İsrail’e, hem ABD’ye, hem kendi cemaatine seslendi
 
 
 
 
Emine K. ARSLANER
 
İbrahim YILDIRIM
 
Taha KURUTLU
 
Kevser TOPKAR
 
Harun KABAN
 
 
 
Rusya ile nükleerde yeni imza
 
 
 
İSTANBUL- Türkiye Atom Enerjisi Kurumu (TAEK) ve Rusya Federal Çevre, Endüstri ve Nükleer Denetleme Servisi (ROSTECHNADZOR) arasındaki işbirliği anlaşması imzalandı.
 
Türkiye Atom Enerjisi Kurumu (TAEK) ve Rusya Federal Çevre, Endüstri ve Nükleer Denetleme Servisi (ROSTECHNADZOR) arasındaki işbirliği anlaşması Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Federasyonu Başbakanı Vladimir Putin nezaretinde, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ve Rusya Başbakan 1. Yardımcısı Igor Seçin tarafından imzalandı.

Anlaşma, Türkiye'de kurulacak nükleer güç santrallerini lisanslama ve denetim konularında tecrübe ve bilgi değişimini öngörüyor.

Bu kapsamda her iki kuruluş arasında lisanslama ve denetim mevzuatı, radyasyondan korunma, nükleer tesis ekipmanlarının kalite temini, radyoaktif yakıt ve kullanılmış yakıt yönetimi, nükleer/radyoaktif maddelerin ve radyoaktif atıkların güvenliği ve emniyeti, acil durum müdahale ve hazırlık, düzenleyici denetleyici personel eğitim, nükleer radyasyon güvenliği araştırmaları konularında işbirliği hedefleniyor.

GÜVENLİK ORTAK BİLDİRİSİ

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Rusya Federal Turizm Ajansı arasında turizm alanında ortak bildiri, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Federasyonu Başbakanı Vladimir Putin nezaretinde imzalandı.

Çırağan Sarayı'ndaki törende ortak bildiri, Türkiye adına Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı İsmet Yılmaz ile Rusya Federasyonu Federal Turizm Ajansı Başkanı Anatoly Yoraçkin imzaladı.

Ortak bildiri, iki ülke vatandaşı turistlerin Rusya Federasyonu'nda ve Türkiye'de bulundukları süre içinde güvenliklerini sağlamayı amaçlıyor.

Erdoğan: Yükselen ses özgür dünyanın sesi olacak

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İsrail'in Gazze'ye insani yardım taşıyan konvoya yaptığı kanlı saldırı ile ilgili son gelişmeleri Rusya Başbakanı Viladimir Putin ile detaylı olarak ele aldıklarını söyledi. Saldırı sonrası tüm dünyadan yükselen sesin 'daha özgür ve adil bir dünya isteyen vicdanları sesi' olacağına dikkat çeken Erdoğan, Türkiye'nin saldırıda hayatını kaybedenlerin hakkını tüm uluslararası platformlarda savunmaya devam edeceğini ifade etti. Erdoğan, hakkın ve adaletin tesis edildiği gün Türkiye'nin acısının biraz olsun dineceğini söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Federasyonu Başbakanı Viladimir Putin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Federasyonu Başbakanı Viladimir Putin ile kahvaltıda buluştu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Federasyonu Başbakanı Vladimir Putin'in katıldığı törende Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ve Rusya Başbakan Birinci Yardımcısı İgor Seçin, Türkiye Atom Enerjisi Kurumu (TAEK) ve Rusya Federal Çevre, Endüstri ve Nükleer Denetleme Servisi (Rostechnadzor) arasındaki işbirliği anlaşması imzalandı. Anlaşma ana olarak nükleer tesis ve faaliyetlerine lisans verilmesine ilişkin bilgi ve tecrübe değişimi hedefliyor. Anlaşmada bu kapsamda kuruluşlar arasında Lisanslama ve denetim mevzuatı, radyasyondan korunma, nükleer tesis ekipmanlarının kalite temini, radyoaktif atık ve kullanılmış yakıt yönetimi, nükleer/radyoaktif maddelerin ve radyoaktif atıkların güvenliği ve emniyeti, acil durum müdahale ve hazırlık, düzenleyici/denetleyici personel eğitimi, nükleer/radyasyon güvenliği araştırmalarında işbirliği öngörülüyor. Törende aynı zamanda iki ülke arasında turizm işbirliği anlaşması da imzalandı.

Tören sonrası düzenlenen basın toplantısında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Rusya ile Türkiye arasında son dönemde gelişen ekonomik, siyasi ve kültürel ilişkilerin geldiği noktanın şimdiye kadar hiç ulaşmadığı boyuta ulaştığına dikkat çekti. Sürecin artarak devam edeceğine inandığını belirten Başbakan Erdoğan, 2009 yılında etkisini artıran Küresel Ekonomik Kriz yüzünden iki ülke arasındaki ticaret hacminin 23 milyar dolara gerilediğini aktardı. Başbakan Erdoğan, Moskova ziyaretinde Putin ile iki ülke ticari hacmini 100 milyar dolara ulaştırma hedefi koyduklarını anlatan Erdoğan, son görüşmede de bu kararın teyit edildiğini belirtti.

İsrail askerlerinin Gazze'ye insani yardım götüren konvoya uluslar arası karasularda yaptığı saldırının da görüşmede detaylı olarak görüşüldüğünü aktaran Başbakan Erdoğan, BM Güvenlik Konseyi'nde verdiği destek ve başka uluslar arası platformlardaki yaklaşımın Rusya Federasyonu'nun tavrını açık bir şekilde ortaya koyduğunun altını çizdi. Yaklaşımları nedeniyle kamuoyu önünde Rusya Federasyonu Başbakanı Putin'e kendisi ve Türk milleti adına teşekkürlerini sunduğunu belirten Erdoğan, "Türkiye Cumhuriyeti olarak bize taziye üzüntü ve desteklerini ileten ülkelere uluslararası ve devlet adamlarına teşekkür ederiz. Yükselen ses daha adil, ve daha özgür bir dünya isteyen vicdanların sesi olacaktır. Kimsenin şüphesi olmasın ki Türkiye ölen sivillerin hakkını tüm uluslar arası platformlarda sonuna kadar savunacaktır. Hakkın ve adaletin tesis edildiği gün acılarımız biraz olsun dinecektir."

Rusya Başbakanı Putin ise, 3. Asya'da Güven İşbirliği ve Güven artırıcı önlemler Konferansı (AGİK - CICA) nın öneminin İsrail'in uluslararası sularda yardım konvoyuna yaptığı saldırıyla daha da önem kazandığını aktardı.

Erdoğan: Rusya ile ilişkiler barışa katkı sağlayacak

Erdoğan, Rusya Federasyonu Başbakanı Vladimir Putin ile Çırağan Sarayı'nda yaptığı kahvaltılı görüşmenin ardından düzenlediği ortak basın toplantısında, konuk meslektaşıyla, Asya'da İşbirliği ve Güven Artırıcı Önlemler Konferansı'na katılmak üzere Türkiye'ye gerçekleştirdiği bu ziyaret vesilesiyle bir kez daha bir araya gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Putin ile sabah kahvaltısında bir araya geldiklerini ve çok faydalı bir görüşme gerçekleştirdiklerini ifade eden Erdoğan, bu vesileyle Üst Düzey İşbirliği Konseyi seviyesine yükselen ilişkileri tekrar ele alma fırsatı bulduklarını söyledi.

Erdoğan, Rusya ile tarih boyunca yakın ve kapsamlı ilişki dönemi yaşadıklarını, bundan sonra bu sürecin katlanarak devam edeceği inancında olduğunu kaydetti.

Başbakan Erdoğan, ikili ilişkileri daha da geliştirecek olan 2 anlaşmanın az önce imzalandığını ve bundan da büyük memnuniyet duyduğunu ifade ederek, ''Eminim ki Türkiye ile Rusya'nın güçlenen ilişkileri, Kafkaslar başta olmak üzere tüm bölgemizde barışa, ekonomik gelişmeye ve istikrara büyük bir katkı sağlayacaktır'' dedi.

-SORULARI YANITLADI-

Başbakan Erdoğan, konuşmasının ardından basın mensuplarının sorularını da yanıtladı.

Bir gazetecinin Türkiye'nin Azerbaycan ile dün imzaladığı doğal gaz anlaşmasının Rusya'dan alınan gazı azaltıp azaltmayacağı ve bu durumun Güney Akım Projesi'ni etkileyip etkilemeyeceği yönündeki sorusuna Erdoğan, Azerbaycan'dan gerek şu anda alınan gaz, gerekse Şahdeniz'den gelecek olan gazın Türkiye'nin ihtiyacı içinde çok ciddi potansiyel oluşturmadığını söyledi.

Erdoğan, Türkiye'nin ihtiyacının çok büyük kısmını Rusya Federasyonu'ndan temin ettiğini, 81 ilin henüz 64'üne doğal gaz ulaştırıldığını ve 17 ile daha doğal gaz ulaştırılacağını söyledi.

Ayrıca sanayide çok fazla olan doğal gazı kullanımıyla ilgili yeni adımlar atacaklarını belirten Erdoğan, evlerdeki enerji ihtiyacını, doğal gaz çevrim santrallerinden elde edilen enerjiyle değil, daha çok diğer alanlardan elde edilen enerjiyle gidermeyi düşündüklerini, bu konuda Rusya'dan alacakları doğal gazda herhangi bir gerileme olmayacağı için Güney Akım'la da bunun herhangi bir ilgisinin bulunmayacağı kanaatinde olduğunu söyledi.

Mavi Akım Projesi kapsamında Türkiye üzerinden Ceyhan'a İsrail'e ve oradan da Hint Okyanusu'na ulaştırılması konusunda bir proje bulunduğunu hatırlatarak bir gazetecinin, ''Bu proje rafa kalktı mı, geleceği hakkında ne düşünüyorsunuz?'' sorusuna Erdoğan, ''Şu anda gündemimizde böyle bir şey yok'' karşılığını verdi.

Putin: İsrail'in saldırısı kaygı yaratıyor

Rusya Federasyonu Başbakanı Vladimir Putin, İsrail'in yardım gemisine saldırısı konusunda Türk yönetimi ve Türk halkının hissiyatını iyi anladığını söyleyerek, "Bu saldırı maalesef tarafsız sularda gerçekleştirildi ve bu sularda olması özel bir kaygı yaratıyor. Dolayısıyla konunun özenle takip edilmesi gerekiyor" dedi.

Asya'da İşbirliği ve Güven Artırıcı Önlemler Konferansı'nın (AİGK/CICA) 3. Devlet ve Hükümet Başkanları Zirvesi çerçevesinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Putin, bu toplantının özellikle İsrail'in yardım gemisine yaptığı son saldırı nedeniyle daha da önem kazandığını belirtti.

Putin, Erdoğan'ı "şahsi dostu" olarak niteleyerek, AİGK zirvesi için bir araya geldiklerini ve bu zirvenin İsrail'in insani konvoya saldırısı ışığında daha da önem kazandığını kaydetti.

Rusya-Türkiye ilişkilerinin güvenin nasıl tesis edilmesi gerektiği açısından bütün ülkelere örnek olacak şekilde iyi olduğunu belirten Putin, bu güvenin temelinin işbirliği olduğunu ve iki ülke halkları arasında daha çok işbirliği yapılmasını istediklerini bildirdi.

Vladimir Putin, enerji alanında çok büyük başarılar elde ettiklerini, sanayi üretimi, tarım gibi alanlarda da iyi bir işbirliği bulunduğunu, iki ülke ticaretinin giderek arttığını kaydetti. İki ülkenin askeri teknik işbirliği gibi hassas alanlarda da işbirliğine gittiğini söyleyen Putin, Türkiye ile Rusya'nın Karadeniz'de de işbirliği yaptığını ve bu denizde barış ve uluslararası hukukun hakim olması için çaba harcadıklarını belirtti.

Erdoğan ile birçok konuyu ele aldıklarını, ticaret hacmini konuştuklarını söyleyen Putin, uluslararası kriz nedeniyle ticaret hacminin düştüğünü, ancak iki ülkenin eski rakamlara dönmekle kalmayıp 100 milyar dolarlık sınıra ulaşmayı hedeflediğini kaydetti.

''Türkiye'nin, Azerbaycan ile imzaladığı gaz anlaşmasının'' hatırlatılarak görüşünün sorulması üzerine Putin, Türkiye'nin enerji kaynaklarını çeşitlendirme hakkına sahip olduğunu ve bunda bir sorun görmediklerini belirtti.

Putin, Şahdeniz'den sağlanacak gaz miktarının Rus doğalgazı ile kıyaslanır ölçüde olmadığını söyleyerek, ekonomisinin gelişmesiyle Türkiye'nin enerji ihtiyacının arttığına dikkati çekti. Putin, her yıl kış aylarında Türkiye'nin İran'dan alamadığı gazı bir şekilde Rusya'nın sağladığını hatırlatarak, bu kış aylarındaki gaz ihtiyacını kendilerinin kapadığını kaydetti.

-MAVİ MARMARA GEMİSİNE SALDIRI-

''Mavi Marmara gemisine yapılan saldırı konusunda Türkiye'ye tam destek verip vermeyeceklerinin'' sorulmasına karşılık Putin, İsrail birliklerinin insani yardım konvoyuna saldırısının hemen ardından konuyla ilgili kaygılarını ve bu saldırıyı kınadıklarını hemen açıkladıklarını hatırlattı.

Putin, şunları kaydetti:

"Bu saldırı maalesef tarafsız sularda gerçekleştirildi ve bu sularda olması özel bir kaygı yaratıyor. Dolayısıyla konunun özenle takip edilmesi gerekiyor. Hayatlarını kaybedenler için taziyelerimizi iletiyoruz.

Konuyu Sayın Erdoğan ile ayrıntılı olarak ele aldık. Biz Türk yönetiminin ve Türk halkının hissiyatını iyi anlıyor ve başsağlığı diliyoruz. Konuyu BM'de de gündeme getirmeye hazırız ve zaten bir çalışma yapılıyor."

''İran'ın nükleer programı'' ile ilgili soru üzerine de Putin, bu konuda bütün uluslararası kurumlarla işbirliği içinde olduklarını söyleyerek, uluslararası kamuoyunun kaygılarını azaltmak için çabaladıklarını kaydetti.

Erdoğan ile putin gaz konusunu ele alacak

Rusya Başbakanı Vladimir Putin'in Türkiye ziyaretinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile iki ülke arasındaki gaz konularını ele alacağı bildirildi.

Rusya'nın saygın ekonomi gazetelerinden Kommersant'ta yayımlanan haberde, ziyaretin resmi gündemini Gazze ve Ortadoğu'daki durumun ele alınacağı forumun oluşturduğu ancak Putin'in Türk muadiliyle özellikle enerji alanındaki işbirliğini ele alacağı ikili görüşmelerde bulunmasının planlandığı kaydedildi.

Haberde, görüşmelerin nihai hedefinin Türkiye ile Rusya-AB ittifakından daha aşağıda kalmayacak ekonomik ittifak oluşturmak olduğu belirtilerek, Putin'in İstanbul ziyareti Orta Doğu sorunlarıyla sınırlandırmayacağı, Erdoğan ile ile gaz alanındaki işbirliğini nasıl daha güçlendireceklerini detaylı bir şekilde ele alacağı vurgulandı.

Putin'in Türkiye ziyaretine Rusya Devlet Başkanı Dimitriy Medvedev'in mayıs ayında Türkiye'ye yaptığı ziyaret çerçevesinde bakılması gerektiği vurgulanan haberde, "Medvedev o ziyarette 20 milyar dolarlık anlaşmayla dönmüştü. Anlaşmalardan vizelerin karşılıklı olarak kaldırılması ise dünyaya ve özellikle Avrupa'ya Türk-Rus ilişkilerinin arkadaşlık çerçevesinden daha fazla olduğunu gösterdi" denildi.

Gazete Putin'in Sözcüsü Peskov'un da dün Putin'in ziyaretiyle ilgili yaptığı açıklamada, "Rusya ve Türkiye arasında stratejik ortaklığa yaklaşan hem siyasi hem ekonomik ilişikler gelişmekte" ifadesini kullandığı kaydedildi.

Türkiye ve Rusya ilişkilerinin örnek hale gelen ilişkilerinin başka ülkelere karşı olmadığını ifade eden Peskov, İki ülke arasındaki ticaret hacminin 100 milyar dolara yükseltilmesi hesaplanıyor. Bu dev bir miktardır. AB gibi büyük bir yapıyla bile ticaret hacmimiz 200 milyar doların biraz üstünde. Aslında (Türkiye ile) ekonomik bir ittifak oluşumuna gidiyoruz" dedi.

Kommersant, Rusya Başbakanlığından kaynaklarına dayandırdığı haberde, Putin'in Erdoğan ile görüşmesinde enerji projelerine dayalı ittifakın oluşturulmasını ele alacağı belirtilerek, Moskova'nın Güney Akım için Karadeniz'de yaptığı araştırmayla ilgili raporu Türk tarafına sunduğu ve şimdi bu konuda Türk tarafının yanıtını beklediği belirtildi.

Görüşmede Türk ve Rus müteahhitlerinin nükleer santralin yapımına katılımı konusunun da ele alınacağı ifade edilen haberde, şu bilgilere yer verildi:

"Ele alınacak konular arasında Samsun-Ceyhan petrol boru hattı projesi de var. Üst düzey yetkili gazetemize verdiği bilgide, Samsun-Ceyhan petrol boru hattının rekabetçi yönünü henüz göremediklerini söyledi. Kommersant'ın edindiği bilgilere göre Rusya Samsun-Ceyhan petrol boru hattı politikasını Türkiye'nin kara sularından Güney Akım doğal gaz boru hattının geçmesine izin vermesine bağlamış durumda. Eğer Güney Akım ile Türk tarafının kararı olumlu olursa Moskova Ankara'nın ihtiyacı olan bu projeyi destekleyecek. Güney Akım'ın aktif bir şekilde lobisini yapan Putin, Kafkasya'dan ve Orta Asya'dan gelen gazın AB'ye mutlaka bu boru hattıyla (Güney Akım) ulaştırılmasını istiyor. Belki de görüşmelerde Erdoğan'ı buna inandırmaya çalışacak."

8 Haziran 2010 - 10:33:31
 
Paylaş    
 
Yayınlanan materyallerin her hakkı HaBertaraf Yayın Hizmetlerine aittir. Sitede yer alan her türlü bilginin kaynak gösterilerek alıntılanıp kullanılmasında bir sakınca yoktur. Kaynak gösterilmeden yapılan alıntılamalar "fikir hırsızlığı suçu" kapsamına girer.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

01:45Recep Vidin: Mavi Marmara cennetimdi
00:50Franceschini: "Cinayetin ardındaki gerçek ne"
00:04BDP'liler bir kez daha çağrılacaklar
22:28Mavi Marmara şehitlerinin adları sokaklara verilecek
21:09Sahte çürük raporu iddianamesi
21:07Tur otobüsleri tanıtıldı
20:42"Şifrenizi diş fırçanız gibi üç ayda bir değiştirin"
20:40Sel suları köy evlerini yıktı
20:26KKTC'nin uluslararası kabul görmesi
20:05Cinayet ideolojik ya da dinsel değil
20:01"Türkçe Olimpiyatları saldırılara en büyük cevaptır"
19:50Okulum Evim Projesi
19:42"İran ile iyi ilişkileri kaybedemeyiz"
19:40Program ve kontenjanlar kılavuzu onaylandı
19:37Dünya basketbol şampiyonası
19:34Erdoğan: Türkiye'nin ekonomik yapısı güçleniyor
19:33"Türkiye önemli ekonomilerden biri olacak"
19:28Şehitlerin cenazesi hastanede
19:27Turizm şoförleri direksiyonda 5 yıl şart
19:26Geleceğin mimarları Misi'de projelerini tanıttı
19:24Ford Otosan Kocaeli Rallisi başlıyor
19:22Yozgat, Sürmeli Festivali'ne hazırlanıyor.
19:20Tarlada çalışan işçilerin üzerine yıldırım düştü
19:17Kepez Belediyesi'nde toplu iş sözleşmesi
19:11Filistin yerel seçimleri erteledi
19:10Erdoğan: "15 milyon dolar iddiaları yalan"
19:09Dünya Sağlık Örgütü heyeti Balıkesir'de
19:07Kasırga'da tutuklama talebi
19:06"Kazayı araştıran heyet bağımsız değil"
19:05"İddiaların sonucunu merakla bekliyoruz"
Daha fazla haber göster
19:03Senegal Dışişleri Bakanı Türkiye'ye gelecek
19:02Terör örgütü yandaşları polise saldırdı
18:59Zapatero basın toplantısında yanlız
18:57Kağızman, profesörlere ev sahipliği yaptı
18:55Voleybolda şampiyon Arkasspor
18:51"Afganistan ve Irak'ta yeni anlaşmalar olabilir"
18:482 pilot subay ile 1 teknisyen astsubay şehit
18:48Erdemli HEM yıl sonu sergisi düzenledi
18:44TÜMŞAD gazi ve şehit ailelerini buluşturdu
18:41Gül, heyet başkanlarını kabul etti
18:38ATSO, Tır Karnesi hizmeti verecek.
18:36Banliyö hattı, ulaşım sorununu çözecek
17:58Karabulut ailesinin talebi reddedildi
17:338 yılda 180 kaçak hayatını kaybetti
17:28Filonun amirallerinden rest: Durmak yok
17:1775 bin sayfalık delil klasörü
17:16Talay: Hakkımdaki iddialar gerçek değil
17:14Seyfi Oktay: Hakkımda linç uygulanıyor
17:01Hakim Albay Üçok'a 403 yıl hapis istemi
16:51Dışişleri, saldırıyı kınadı
16:50ABD, Furkan için rapor bekliyor
16:47Yıldırım'dan 10 milyon dolar istemişler
16:43Gaffar Okkan beni öldürtmek istedi
16:28İzzet Özgenç adaylıktan istifa etti
16:08Sözleşmeli personel için tercih yapılacak
16:06Savcı Öz hakkındaki karar kaldırıldı
15:42Demokrasi eyleminde boğaz kesme işareti
14:464 ülkeden ortak deklarasyon
14:45Bağış: Gelecekleri varsa görecekleri var
14:26İsrail'in saldırısı dosyası İstanbul'da
14:04''Şüpheli'' Çubuklu'nun dosyası Bakanlıkta
13:57''Ne iş olursa yaparım dönemi bitti''
13:42Cihaner Ankara'ya götürüldü
13:42Erdoğan: Türkiye Batı'dan kopmadı
13:31Erdoğan: Müzakerelerde bulunmuştuk
13:20PTT'de ''melez'' posta devri
13:11Adli Tıp, basını yalanlıyor
13:02Düşen helikopterden kurtulan yok
12:45Erdoğan'dan Arap ülkelerine çağrı
12:38Hariri'den Türkiye'ye ortaklık önerisi
12:33İsrail'e toplu dava açacaklar
12:29At ve eşek eti operasyonu: 18 gözaltı
12:25Erdoğan hafta sonu Rize'de
12:24Karekodsuz ilaç 1 Temmuz'da son
12:23Devlet, memuruna sopa gösteriyor
12:22Enver Paşa 1917'de ''İsrail''i görmüş
11:5928 yıl aradan sonra bir ilki gerçekleştirecek
11:58Türk-Ermeni ilişkileri için 20 ciltlik kaynak
11:46Türkiye 2015 hedeflerine ulaştı
11:43Tokat'ta askerî helikopter düştü: 2 şehit
11:41İran'a yaptırım... Erdoğan: Tarih bizi affetmezdi
11:40"Uranyum takasıyla ilgili durum söz konusu değil"
11:34Veli Küçük: Paşa paşa yatıyoruz.
11:31Ermeni katliamı kazılarla kanıtlandı
11:18''Sahte çürük raporu'' iddianamesi kabul edildi
11:14İsrail askeri Furkan'ı böyle katletti
10:35Belediyeleri maaşa bağlayan çete adliyede
10:3449 zanlı adliyede
10:31Bağış fikir önderleriyle buluşacak
10:30Seçmen listesinde adınız var mı? -TIKLA ÖĞREN-
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
‘Anayasaspor’
 
 
Ahmet ÖZCAN
Mülkiyet üzerine tartışmalar -5-
 
 
Emine K. ARSLANER
Olmadı Hakan Albayrak, olmadı
 
 
İbrahim YILDIRIM
Sıla-i rahim
 
 
Kevser TOPKAR
Mustafa Kemal'in Avrupa'ya ihtarı
 
 
Mustafa YILDIZ
"Mavi Marmara" hayırlara vesile olsun
 
 
Nusret ÇİÇEK
Bu hödükler insanlıktan anlamaz
 
 
Taha KURUTLU
Bir devrimin enstrümanı; Hakan Albayrak
 
 
 
 
Soruşturmayı sulandırın, ablukayı hafifletelim
 
PKK'lılardan 6 şehit olayının videosu çıktı
 
Gürsel Tekin, Önder Sav'a meydan okudu
 
Ağlayan komandoya fiske vurdurmadım
 
Askerden sakal açılımı
 
 
 
 
Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin karşındakilerin anlayabileceği kadardır.

Mevlana
 
 
 
Havadurumu
 

 
 Dolar
 
1.585
1.595
 
 Euro
1.917 1.932
 
 Sterlin
2.309 2.350
 
 Altın
61.95 62.71
 
 IMKB
55234  
 
 
Recep Vidin: Mavi Marmara cennetimdi...
 
İnsani Yardım Vakfı (İHH)’nın organizasyonunda gerçekleşen “Rotamız Filistin, yükümüz insani yardım” sloganıyla yola çıkan Mavi Marmara gemisinde, Ankara Araştırma ve Kültür Vakfı Başkanı Recep Vidin de vardı. Yazarımız Adem Yavuz Irgatoğlu, Recep Vidin’le Mavi Marmara'da yaşananları konuştu.
 
 
 
 
  'Baykal'a kaset komplosunu hazırlayan da, Kılıçdaroğlu'nu başkanlık koltuğuna oturtan da aynı güç. Peki Kılıçdaroğlu Ergenekon'a diyet mi ödedi?'  
 
 
 
  Aydın Doğan, AK Parti’nin derin merkezine 3 kere gitmiş! Bu ziyaretlerde bazı yazar ve televizyoncuların kelleleri istenmiş. Yeniçağ’ın polemikçi yazarı Sabahattin Önkibar, bugünkü köşesinde Aydın Doğan’ın pazarlık için Ankara’da AK Parti kurmaylarına gizlice ziyaretlerde bulunduğunu şöyle yazdı...    
 
 
 
 
Yardım gemilerinin İsrail'in terör saldırısına uğramasıyla başlayan süreçte Türkiye'nin tavrını nasıl buldunuz?
 
Saldırı olmadan önce önlem alınmalıydı.
 
Yerinde ve etkin bir müdahale oldu.
 
Müdahale yerinde ama Türkiye-İsrail ilişkileri daha sıkı gözden geçirilmeli.
 
 
 
 
 
 
 
  
 
     
Kategoriler   HaBerTaraf
HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt https://www.krufarhiv.com/ (Kurucu)
 
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
HaBertaraf Anadolu Ajansı ve Cihan Haber Ajansı abonesidir.
 
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin N1 casino her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.

Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin