DOLAR 1.603 - EURO 1.930 - ALTIN 61.84 - IMKB 55234
Cumartesi 5 HAZİRAN 2010
Özel Maden Ocağında vagon devrildi: 12 yaralı  "Rachel Corrie"ye İsrail'den mesaj Tan: İsrail, dostu olan Türkiye'yi kaybediyor Adli Tıp: Raporu Şahin'in değil Oktay'ın gözaltı süresi yarın doluyor Erdoğan: Hamas terör örgütü değil Bitlis'te yola döşenmiş mayın etkisizleştirildi Yıldırım: Yeni organizasyonlar olacak Son iki yaralı tedavi altına alındı Borsa, günü 54612,93 puandan tamamladı habertaraf.com
 
 
 
“İsrail kendisini ayağından vurdu”
 
 
 
 
Abdullah GÖÇER
İsrail askeri Türklerle tanıştı, birileri de İHH ile…
 
 
 
Okur Temsilcisi
Yayınlanan haberi tasvip etmek!
 
 
 
 
Şehit Furkan Doğan'ın son yolculuğu
 
 
 
 
 
Hürriyet
Ahmet HAKAN
Önyargılılara karşı İHH müdafaası
 
 
Star
Ahmet KEKEÇ
Cevdet’i de öldürdüler
 
 
Bugün
Ahmet TAŞGETİREN
İçteki İsrail hoparlörleri
 
 
Sabah
Emre AKÖZ
Dünyanın en ahlaklı en demokrat ordusu
 
 
Milli Gazete
Gökçen GÖKSAL
Cevdet Kılıçlar'a
 
 
Bugün
Gülay GÖKTÜRK
İnsani yardım mı İslami yardım mı?
 
 
Milliyet
Hasan CEMAL
Barışı ve İsrail’i zehirleyen güçle çıkış yolu!
 
 
Sabah
Haşmet BABAOĞLU
Korkmayın! Ortadoğu'dayız
 
 
Posta
Mehmet Ali BİRAND
İsrail, Türkiye'ye zarar verebilir...
 
 
Hürriyet
Mehmet Yakup YILMAZ
Unutmayalım: Burası turizm ülkesi!
 
 
Vatan
Okay GÖNENSİN
Hamas değil Filistin
 
 
Vatan
Ruhat MENGİ
Çözüm savaş mı?
 
 
Yeni Şafak
Salih TUNA
Salak asker ve dallama köşe yazarları
 
 
Vatan
Selahattin DUMAN
Dış politikada amatörce işlerden profesyonelliğe..
 
 
Hürriyet
Tufan TÜRENÇ
Gazze için tek başına kılıç kuşanmak...
 
 
Star
Yağmur ATSIZ
İsrâil’in başbelâsı: İsrâil
 
 
Yeni Şafak
Yusuf KAPLAN
Mavi Marmara ya da tarihi denizden yürütmek...
 
 
 
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
 
İlhan AKKURT
 
Mehmet Veysi MALKOÇ
 
 
 
Bardakoğlu'ndan kınama çağrısı
 
 
 
ANKARA- Diyanet İşleri Başkanı Bardakoğlu: İnsanların tepki haykırışlarına tüm devlet adamları da kulak vermeli.
 
Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, İsrail'in Gazze'ye insani yardım götüren konvoya saldırısını devlet terörü olarak nitelendirdi. Bardakoğlu, Musevi ve Hıristiyanların da bulunduğu sağduyulu kişilerin, bu vahim olayı kınamak için vargücüyle haykırmasını, insanlık adına umut verici olduğunu belirtti. Bu çağrıya devlet adamlarının da kulak vermesi gerektiğinin altını çizen Bardakoğlu, aksi halde tepkilerin sadece sokak gösterisinden ibaret kalacağını vurguladı.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu, Gazze'ye insani yardım götüren konvoya İsrail'in saldırısı ve İskenderun'da meydana gelen terör olayı ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Son zamanlarda güvenlik güclerine karşı saldırıların arttığını kaydeden Bardakoğlu, "Dün akşam Hatay'dan döndüm. Orada bir şehit ailesine taziyeye gittim, ama aynı akşam 6 evladımızın şehit olduğu haberi ile adeta yıkıldım." diye konuştu.

Gazze'ye yardım konvoyuna saldırı haberi ile insanların bir kez daha umutsuzluğa düştüğünü söyleyen Bardakoğlu, "İnsanların acımasızca devlet terörü diyebileceğimiz bir saldırı sonucu katledilmesi... Bütün bunlar, bizleri tekrar durup düşünmeye, birlik- beraberlik çağrısı yapmaya, ortak aklı, sağduyuyu göreve davet etmeye mecbur bıraktı." dedi.

İnsanların kendi elleri ile bir başka insanın, insani yardıma muhtaç hale getirilmesi dramına dikkat çeken Bardakoğlu, şöyle devam etti: "Bir deprem felaketi, bir yangın felaketi, bir göçük sonucu insanların çaresiz kalmasını anlayabiliriz. Hepimiz onların yardımına koşarız. Ama, insanların hırsları, ihtirasları, kinleri, acımasızlıkları sebebi ile bir grup insanın çaresiz kalması ve dünyanın gözü önünde insani yardıma muhtaç hale gelmesini anlamak mümkün değildir."

İnsanların dünyayı kendi eli ile cehenneme çevirdiğini söyleyen Bardakoğlu, "Stratejik hesaplarımız, sınır ötesi hedeflerimiz, yarın kaygılarımız ve dinin getirdiği ahlaki değerlerden yoksunluk.. Dünyevileşmenin, kin ve nefretin bütün benliği sarması sonucu insanlar bir başka insana acı çektirmekte, göz yaşına yol açmakta." ifadelerini kullandı.

'Bir şafak vakti, uluslararası kara sularında insani yardım amaçlı, çeşitli milletlere mensup insanlara karşı yapılan saldırıyı anlamak ve izah etmenin' mümkün olmadığını belirten Bardakoğlu, "Sağduyulu insanlar olayı tanımlayacak, hatta olayı kınayacak kelime bulmakta zorlanıyorlar. Çünkü artık bunun insani çerçevede izah edilebilir bir tarafı kalmamıştır." şeklinde konuştu.

Aralarında Musevi ve Hıristiyanların da bulunduğu bir çok sağduyulu kişinin bu vahim olayı kınamak için vargücüyle haykırmasını, insanlık adına umut verici olduğunu kaydeden Bardakoğlu, şunları dile getirdi: "Dini geleneğimizde insanlar şeher vaktini en bereketli vakit olarak bilirler. Mazlum insanların yanında olmayı inanç ayrımı yapmaksızın, dinimizden hatta atalarımızdan öğrendiğimiz temel bir vazife olarak görüyoruz. Bu, Peygamberimizin bize bıraktığı bir mirastır. Bütün peygamberler tarihte hep mazlumlardan yana olmuştur. Hz. Musa'nın da, Hz. İsa'nın da, Hz. Muhammed'in (s.a.v) de bize öğrettiği budur. Böyle olunca, rahmetin dalga dalga yayıldığına inandığımız seher vakti ve bütün peygamberlerin mazlumun yanında olma çağrısı varken; adeta insani yardım götürenlere kurşunların yağmasını, kin-nefret dolu saldırı ve cinayetin işlenmiş olmasını anlamakta, tanımlamakta, nitelendirmekte sözlerimiz ve bilgilerimiz yetersiz kalmaktadır. Tek umudumuz, insanlığın içindeki o insaniyetin hala ölmediğine olan inancımızdır. İnşallah o sağduyu hala dünyada yaşıyordur ve öne çıkacaktır."

"DEVLET ADAMLARI, MİLLETLERİN İNSANİ FERYADINA KULAK VERMELİ"

Saldırının Avrupa'da birçok millet tarafından kınandığını dile getiren Bardakoğlu, "Bu bir sağduyunun ifadesidir. Ben aynı sağduyuyu devlet adamlarından da bekliyorum. Milletlerin insani refleks ile bu terörü kınaması sorunları çözmüyor. Devletlerin ve devlet adamlarının artık insanların bu ortak sağduyusuna ve insani feryadına kulak vermesi ve stratejik hedefler yerine insani değerleri önceleyen hesaplar yapması herhalde bu çağın en önemli ihtiyaçlardan birisidir. Ben, Birleşmiş Milletlerin, insanların ortak aklı ve çeşitli stratejik hesaplarla bu olayların öyle ya da böye kenarında ya da içinde olanların, ellerini vicdanına koyması ve insanların geleceği adına umutlarımızı tüketmemesi çağrısını yapıyorum." dedi.

Tarihte kınanılan her insanın günümüzde protatiflerinin bulunduğunu dile getiren Bardakoğlu, "Ben tarihin tekerrür etmekte olduğunu, Kur'an ın yaptığı tasvirlerin, Kur'an'ın insanlık hakkında, kavimler hakkında, olaylar hakkında yaptığı tasvirlerin geride kalmadığını, bugün de hala geçerliliğini koruduğunu, insanın derinliklerindeki o vahşetin zaman zaman yükseldiğini görmenin üzüntüsünü yaşıyorum." şeklinde konuştu.

MAĞDURLARA DEĞİL, CİNAYETİ İŞLEYENLERE DAHA ÇOK ACIYORUM

Terör olaylarında mazlum ve mağdurlara değil, o cinayeti işleyenlere daha çok acıdığını kaydeden Bardakoğlu, "Çünkü onlar artık hiçbir insani değerden, dini değerden, Musa'nın, İsa'nın, Muhammed'in öğretisinden nasibi olmayan insanlardır. Hele hele bunu bir de dinle ilişkilendirme gibi bir gaflete düşerlerse o zaman kendi inançlarına da ihanet etmiş olurlar." dedi.

Gazze'de çaresizliğe mahkum edilen insanların bulunduğu durumu birinci vahşet, onlara insani yardım yapan insanların maruz kaldığı muameleyi de ikinci vahşet olarak gördüğünü ifade eden Bardakoğlu, ikisini de aynı ölçüde kınadığını vurguladı.

ŞEHİT AİLELERİNE BAŞSAĞLIĞI DİLEMEK YETERLİ DEĞİL

Türkiye'de meydana gelen terör olaylarına da dikkat çeken Bardakoğlu, "Ben doğrusu, şehit ailelerine başsağlığı dilemeyi yeterli görmüyorum. Bizim bu terörü önlememiz gerekiyor. Şehit törenlerini çok iyi yapmış olmamız, başsağlığı dilememiz, acıyı paylaşmamız insani ödevimizdir ama o noktaya gelmeden önce tedbir almamız ve teröre gereken cevabı vermemiz, canilerin gereken cevabı almaları da ortak dileğimizdir. Ben terörün tırmandırılmış olmasının iç dünyamızda, milletimizde birlik ve beraberliğimizi sarsmayacağına yürekten inanıyorum." diye konuştu.ŞEHİT CENAZELERİ SLOGAN ATMA YERİ DEĞİL

Şehit cenazelerinde her türlü protestodan, siyasi - ideolojik söylemden ve slogandan uzak durulması gerektiğini dile getiren Bardakoğlu, "Onlara karşı son görevimizi yaparken, ibadet ağırbaşlığı içinde hareket edilmeli. Şehit cenazeleri gösteri yeri değildir. Şehit cenazeleri, slogan atma, o acıyı başka amaçlara alet etme yeri değildir." dedi.

Bütün şehit cenazelerinde ibadet bilinci ve ağır başlılık içinde olmak gerektiğini kaydeden Bardakoğlu, "Bu ibadet anında, dua anında, insanların arasına yeni ayrılıkların, yeni nifakların sokulmamasını arzu ediyorum." ifadesini kullandı.

DEVLET ADAMLARI DA AYNI TEPKİYİ GÖSTERMEZSE, TEPKİLER SOKAK GÖSTERİSİ OLARAK KALIR

Bardakoğlu konuşmasının ardından gazetecilerin sorularını cevapladı. Bir soru üzerine din adamlarının ve vatandaşların olayı kınamasını umut verici olarak gördüğünü yineleyen Bardakoğlu, "Ben aynı tepkiyi devlet adamlarından da bekliyorum. Devletler ve devlet adamları, çeşitli küçük hesaplar uğruna bunları himaye ettiği sürece, insanların gösterileri sadece sokak gösterisi gibi kalacak; yine bu vahşet, cinayet, zulüm, acımasızlık, yüzsüzlük devam edecektir. Sorumlu mevkide olanların gereken duyarlılığı ve tepkiyi göstermesi önemli olandır... Hala MÖ ve MS'ki olayların aynı şekli ile ve teknolojinin desteği ile daha da acımasız şekliyle tekrar edildiği bir yüzyıl varsa ortada, insanlığımıza yazıklar olsun demektir." dedi.

Konvoyda öldürülenlerin şehit olup olmadığı yönündeki bir soru üzerine Bardakoğlu, "Şehitlik makamının mükafatını verecek olan yüce Rabb'imizdir. Bizim temennimiz de odur... Sırf insani yardım götürmek için oralarda bulunan kişi ile, seher vakti onlara katliam yapan kişinin Allah katında herhalde farklı konumları vardır." diye konuştu.

Bardakoğlu, Diyanet İşleri Başkanı olarak dini cemaat liderleri ile daha geniş kapsamlı bir toplantıda bir araya gelip gelmeyeceği ile ilgili başka bir soruya, "Önümüzdeki günlerde olabilir." karşılığını verdi.

CİHAN

GAZZELİLERDEN ONURLU DAVRANIŞ
 
LEVİ'NİN EVİNİN ÖNÜNDE GIYABİ CENAZE NAMAZI
 
BERLİN'DE, İSRAİL PROTESTO EDİLDİ
 
ALPEREN OCAKLARI'NDAN İSRAİL'E TEPKİ
 
İSRAİL'İ PROTESTO GRUBUNA POLİS MÜDAHALESİ
 
İSRAİLLİLERİN REZERVASYONU İPTAL
 
CHP'Lİ ÖYMEN: KONU AYDINLATILMALI
 
İZMİR'DE MC DONALDS'TA EYLEM: 9 GÖZALTI
 
HİSARCIKLIOĞLU'NDAN TÜRK DİASPORASINA ÇAĞRI
 
KARS'TA İSRAİL'E TEPKİ
 
İSRAİL VE TERÖR ÖRGÜTÜ PKK'YA LANET MİTİNGİ
 
BARDAKOĞLU'NDAN KINAMA ÇAĞRISI
 
KILIÇDAROĞLU: SALDIRI SUÇ
 
BÜYÜKELÇİNİN EVİNİN ÖNÜNDE CENAZE NAMAZI
 
SÜRYANİLER DE İSRAİL TERÖRÜNÜ KINADI
 
THE GUARDİAN: ABD'NİN DOKUNULMAZLIĞI BİTİYOR
 
AİLELER ENDİŞELİ
 
İSRAİL BAZI REHİNELERİ ÖLDÜREBİLİR
 
KIZILTEPE'DE İSRAİL'E LANET YAĞDI
 
SALDIRI BÜYÜK MİTİNGLE PROTESTO EDİLECEK
 
ALMAN BASINI: BÜYÜK HASARA YOL AÇTI
 
ERDOĞAN MGK ÜYELERİYLE BİR ARAYA GELECEK
 
SALDIRIDA ÖLENLER İÇİN GIYABİ CENAZE NAMAZI
 
İSRAİL BASININDAN AĞIR ELEŞTİRİ: KABİNEDE 7 APTAL
 
SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİ İSRAİL'İ KINADI
 
İSRAİL, ENDONEZYA'DA PROTESTO EDİLDİ
 
ANKARA'DA İSRAİL'E KARŞI PROTESTOLAR SÜRÜYOR
 
''MÜSLÜMANLARI UYANDIRMA SALDIRISI''
 
FRANSIZ BASINI: İSRAİL TECRİT EDİLDİ
 
TÜRKİYE İSRAİL ARASINDA SİBER SAVAŞ BAŞLADI
 
KUDÜS'TE TÜRK BAYRAKLARIYLA GÖSTERİ
 
''YETTİ ARTIK'' İFADESİ KARŞILIĞINI BULSUN
 
İSRAİL, MALEZYA'DA PROTESTO EDİLDİ
 
ŞALOM GAZETESİ: ÜZÜNTÜYÜ PAYLAŞIYORUZ
 
MALEZYA VE ENDONEZYA'DA GÖSTERİLER
 
ÖZGÜR GAZZE HAREKETİ, İKİ GEMİ DAHA GÖNDERİYOR
 
HAK-İŞ'TEN İSRAİL'İ PROTESTO YÜRÜYÜŞÜ
 
''OSMANLI GÜÇLERİ GAZZE KIYILARINDA DURDURULDU!''
 
TÜRK HACKERLER MOSSAD'IN SİTESİNİ ÇÖKERTTİ
 
BÜYÜKELÇİNİN REZİDANSINDA ARBEDE
 
1 Haziran 2010 - 15:47:28
 
Paylaş    
 
Yayınlanan materyallerin her hakkı HaBertaraf Yayın Hizmetlerine aittir. Sitede yer alan her türlü bilginin kaynak gösterilerek alıntılanıp kullanılmasında bir sakınca yoktur. Kaynak gösterilmeden yapılan alıntılamalar "fikir hırsızlığı suçu" kapsamına girer.
 
 
 
Yorumlar
 


Bu kategorideki diğer haberler

00:07Çelik:İsrail kendine çeki düzen vermeli.
23:55Ergenekon davasında bir astsubay tahliye edildi
23:49Mehmet Cengiz mahkemeye sevk edildi
22:26ABD'li gönüllü, kanlar içinde Türkiye'ye geldi
21:34Tan: İsrail, dostu olan Türkiye'yi kaybediyor
21:15Adli Tıp: Raporu Şahin'in değil
20:59Üniversitede ihale usulsüzlüğü: 3 tutuklama
20:54Barzani, İstanbul'a geldi
20:04Barzani İstanbul'a gitti
20:03Oktay'ın gözaltı süresi yarın doluyor
20:02Tan: ABD'den kınama gelmemesi hayal kırıklığı
20:01Erdoğan: Hamas terör örgütü değil
19:33Balbay ve Özkan savunma süresine öfkeli
19:26Bitlis'te yola döşenmiş mayın etkisizleştirildi
19:23Yıldırım: Yeni organizasyonlar olacak
18:58Son iki yaralı tedavi altına alındı
18:57Diyarbakır, Bengi'yi tekbirlerle uğurladı
18:48Türk gazeteci için özel soruşturma
18:44Gemiye saldıran İsrail askerleri altına pislemiş
18:3617 yaralının ifadesi alındı
18:32Başmakiniste 1,5 yaşındaki oğlu ile tehdit
18:01'Gerçek mermilerle saldırılacağını bilemedik'
17:58Son iki yaralı Türkiye'de
17:53Yılmaz: 3 İsrailli bir kız çocuğuna silah doğrulttu
17:52Gazze'nin kaderi, İstanbul'dan ayrı değildir
17:42Gül'den ''YouTube'' eleştirisi
17:28Emeklilerden iki günlük oturma eylemi
17:16Halk oylaması sürecinde yayın esasları
17:07Bardakoğlu'ndan başsağlığı
17:03Barzani, BDP heyetiyle bir araya geldi
Daha fazla haber göster
17:02Yıldırım: İsrail hükümeti iftira atıyor
16:55Yıldırım, Gülen'in sözlerini yorumladı
16:46Eski Bakan Oktay anjiyo oldu
16:41İki yaralı taşıyan uçak hareket etti
16:38İsrail'de kalan 2 yaralı bugün getirilecek
16:31Mahruki yardım filosunu provokasyonla suçladı
16:28Büyükelçi konutu önündeki eyleme ara
16:24Zaman'dan ''Gülen röportajı'' açıklaması
16:211000 yardım gemisi daha giderse İsrail ne yapar?
16:07Hatay, Kayseri ve Adıyaman'da hüzün
16:02Cuma hutbesinde İsrail saldırısı kınandı
15:49Kılıçdaroğlu: Artık seçim sathı mailine girdik
15:45Söylemez şehit değil halen ağır yaralı.
15:43Gül, AİGK Zirvesi'nin ev sahibi
15:42İsrail saldırısı Çağlayan'da protesto edilecek
15:19Adıyaman, Şehidini tekbirlerle uğurladı
15:12"Rachel Corrie" Gazze'ye ilerliyor
14:59Ahmedinejad: ABD tutumunu düzeltmeli
14:24Ruslar Napolyon'a ait 80 ton altının peşine düştü
14:21Akdağ: 2 yaralı da müsait olduğunda getirilecek
14:19Bakırhan: Kızını bir daha göremeyeceksin dediler
14:01Başbuğ: Terörle mücadele devam edecek
13:52Yalçınkaya: "Siyasetten umut ve beklenti azaldı"
13:39Padovese'nin cenazesi İskenderun'a götürüldü
13:38Dakka'daki yangında 116 kişi öldü
13:32DSP 8. olağan kurultayı 6 haziranda
13:2917 bin kişinin eş durumu tayin başvuruları başladı
13:24Yoğun bakımdaki 3 aktivistin durumu ciddi
13:15İsrail'de kalan 3 yaralı da Ankara'ya getirildi
13:11Arınç: Bu kadarını tahmin etmiyorduk
13:01Cumhurbaşkanı Gül'den Papa'ya taziye mesajı
12:33Yaralı 3 Türk dönüyor
12:30BMC zırhlı araçların teslimine başladı
12:30Başbuğ'dan ''Kararlılık'' vurgusu
12:26Dink'in avukatı Karadağ evinde ölü bulundu
12:23Dinçer'den yaralılara ziyaret
12:21Gülen'den özgürlük filosuna eleştiri
12:18Gül: Birliğinizi bozmayın
12:1710 bin öğretmen kadro sevinci yaşadı
12:03Van'da KCK operasyonu: 7 gözaltı
12:01''Rachel Corrie'' ile irtibat kesildi
11:37Tam bir esir hayatı yaşadık
11:33Lavrion Kampı'nda işkence iddiası
11:28''Adli kolluk savcıya bağlansın''
11:19Kızılay 5 yaralıyı daha Türkiye'ye getirecek
11:18TSK'ya mayına dayanıklı 2 bin zırhlı araç
10:34Yılmaz Bitlis'te
10:26Mehmet Cengiz ile 5 kişi adliyede
10:25Avukatlık asgari ücret tarifesinde değişiklik
10:21Katil zanlısı tutuklandı
10:21Hurda cep telefonun IMEI numarası kaçak cepte
09:54Kardeşlerimiz döndüler
09:48Hac kesin kayıtları pazartesi başlıyor
09:36Evinin önündeki son eylem bugün
08:56Şehit Furkan Doğan'ın son yolculuğu
07:57İki ambulans uçak İsrail'de
01:13İHH Ankara ekibi yuvaya döndü
22:58Gül: şehitlerinize sahip çıkın
21:41Roketli saldırıda, iki polis memuru yaralandı
21:19Hakkari'de polis aracına silahlı saldırı
Daha az haber göster
 
 
 
 
 
 
Adem Yavuz IRGATOĞLU
‘Mavi Marmara’ya kafayı takanlar
 
 
İlhan AKKURT
Mülk ve hakimiyet sorunu
 
 
Mehmet Veysi MALKOÇ
Terörist İsrail'in satılmış borazanları
 
 
 
 
İHH Başkanı Bülent Yıldırım'dan ilk açıklama
 
Furkan'ın kafasına 4 el yakından ateş edilmiş
 
Obama'nın Yardımcısı: İsrail'in buna hakkı var
 
''Vatandaşlarımızın üzerine çullanmışlar''
 
Erdoğan: Bu zorbalığa göz yummayız
 
 
 
 
 
Zalimler, nasıl bir inkılapla devrileceklerini yakında öğrenecekler!
Kur'an-ı Kerim, Şuara Suresi, 227. ayet
 
Ankara
17°C
Istanbul
20°C
Izmir
19°C
 

 
 Dolar
 
1.588
1.603
 
 Euro
1.910 1.930
 
 Sterlin
2.300 2.340
 
 Altın
61.23 61.84
 
 IMKB
55234  
 
 
İsrail’den hesap sormaya gidiyorum...
 
Mavi Marmara gemisinde bulunuşumuzun 4. gününde farklı insanlardan bir çok hikaye dinledik. Galiba bu gemide İsrail’in mağdur ettiği insanların en acıklı hikayesine sahip olanı Lübnanlı Ebu Muhammet'ti.
 
 
 
 
  Türkiye musevilerinin sözcüsü durumunda olan ve ılımlı tavırlarıyla bilinen haftalık Şalom gazetesinin web sitesi de hackerler tarafından çökertildi.  
 
 
 
  İsrail devleti'nin geçmişte ve günümüzde terörle olan yakın ilişkisi.    
 
 
 
 
İsrail'in yardım gemilerimize saldırmasından sonra Türkiye'nin tavrı ne olmalı?
 
Savaş gemilerimiz ve uçaklarımız acil müdahale ederek konvoyu kurtarmalı.
 
Türkiye, İsrail Büyükelçisini hemen sınır dışı etmeli.
 
Uluslararası kamuoyu harekete geçirilerek İsrail tecrit edilmeli.
 
Hepsi birden yapılmalı.
 
 
 
 
 
 
 
  
 
     
Kategoriler   HaBerTaraf
HaBertaraf Yayın Hizmetleri
Sahibi ve Genel Müdürü Rıfat YÖRÜK
Genel Yayın Yönetmeni Mevlüt Betwinner (Kurucu)
 
 
 
Gündem Sağlık-Çevre Hakkımızda
HaBertaraf Anadolu Ajansı ve Cihan Haber Ajansı abonesidir.
 
Yazarlar Eğitim Künye
Güncel Bilim-Teknik Betwinner
Siyaset Kültür-Sanat Yayın İlkeleri
habertaraf.com'da yayınlanan tüm materyalin slottica her hakkı saklıdır. Kaynak Betwinner gösterilmeden kullanılamaz.

Dünya Mizah Yorum Kriterleri
Yurt Yaşam
Ekonomi-İş Medya  
Spor Magazin  
Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet az Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app wordpress Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app Mostbet app